E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Artık “Kek”lenmeyelim

Ülkemizin kaderini belirleyecek olan seçimlere artık sayılı günler kaldı. Nefesler tutuldu ve herkes 24 Haziran’da yapılacak milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimine kitlendi.

2002’den bu yana ilk kez umutlar yeşer yiyor. Alanlarda, salonlarda sokaklarda herkes haykırıyor. Artık “TAMAM” diyor… Ürkek, kısık sesler hep bir ağızdan artık yapabiliriz TAMAM diyorlar.

İktidar takımı ve cumhurbaşkanı adayı ilk defa seçim çalışmalarında muhalefetin gündemine savunma yaparak çalışıyorlar. Son konuşmalarında sürekli yapılan gaflar… Seçim bildirilerinde “buzdolabı-kıraathane-kek” söylemleri yandaşlarını bile umutsuzluğa düşürüyor. Bunlara “Afrin, Kandil” siyasetiyle oy patlaması beklenmesine rağmen oy toplama hesabı da tutmuyor. Savaş kışkırtıcılığı da oy getirmiyor.

İktidarları döneminde; en büyük saray, en büyük havalimanına, en büyük hastahaneler betonla dönen şehirler moloz yığını denizler oluştu… İnşaatla övünen ülke olduk. Yap-işlet-devlet (YİD) yöntemiyle yaptırdıkları projeler vergilerimizi en fazla Çar cur eden yatırımlardır.”milletin cebinden beş kuruş çıkmıyor?” demişlerdi… (köprüler) Üstelik oto yollar ve köprüler döviz cinsinden olması da cabası.

İktidar dönemlerinde özgürlükler konusunda hatta sınıfta kaldılar. Dönemlerinde kendi söylemleriyle “bertaraf” olanlardan; tutukluluk yaşayanlar sayısı dört kat artmış. 2002 yılı sonunda 59.429 olan tutuklu ve hükümlü sayısı 235.000 888 tutuklu ve hükümlüye ulaşmış. Ceza evlerinde öğrenci sayısı 69.000. İktidar döneminde çocuk mahkum sayısındaki artış %37 oldu. İktidarlığı boyunca kişi başı milli geliri, refah düzeyini arttırdık diyorlardı Mahkum artışını atlamışlar. Sanırım bu artışın nedeni “hiç kıymetin kendisine yönelik tehdit algısı tutuklu ve hükümlü sayısına yansımasıdır”

16 yıllık iktidar sanırım yolun sonuna geldi. Demokrasinin en temel kurallarından olan, adaletli, eşitlikçi serbest seçim sistemine karşı bayrak açmasına rağmen kurduğu bence çıkar ittifakı (Cumhur) na rağmen kendi dışında kalanlar demokrasiye, insan haklarına, özgürlüğü ve birgül eşitleye inanan bileşenler korkmadan yiğitçe ilkeli bir beraberlik güç oldular. Başkanlık sistemine son verip yeniden temsilde adaleti sağlayacak, eşitlikçi parlementer sistemi kurup Türkiye’yi çağdaş dünyayla birleştirecektir.

Artık kavgayla beslenen siyaset ve iktidar istemiyoruz. Kavgayla mücadele eden istiyoruz. İktidar parlamentodan başlayarak tüm muhalefete kulak veren olmalıdır. Tartışmak kültürünü önemseyen olmalıdır. Yurt taşı devletten korkmamalı ve devletinin koruduğu kolladığını hissetmeli. İktidarlar kendini küresel jandarma, Amerika’nın eş başkanı sanmasınlar. Her türlü adaletsiz, eşit olmayan seçim koşullarına rağmen bizleri artık “KEK”leyemeyecekler.

Kaynak: Ayancık Gazetesi

Tarih:19 06 2018 21:43(1474) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Siyasi Etik Sözleşmesi Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Seçmen Kaydırma Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et! Tarzan Kemal (Kemal Koca) İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları B Asrın Davası Denildi Yüzyılın İftirası Ç 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim 10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Yemen’in Emel’i 95. yılında Cumhuriyet Bayramı’mız İsmet İnönü 134 yaşında 15 Eylül 1928 İstanbul Atatürk Havalimanı Halkbank’ta neler oluyor 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat Delege savaşları 24 Temmuz Basın Bayramı Atatürk’e mezarında küfür Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanış Liselere geçişte dayatma sistemi “Şehitlerimiz” seksenbir mil Ben yine muhalif olacağım Artık “Kek”lenmeyelim Türkiye'nin Heryerinde "İzmir Marşı" Söy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba Albay (Öğretmen Şerafettin Yüksel) Erfelek'te Öğretmenlere Vefa Avukatlar Günü Mecliste Kadınlara Sahne Yasağı Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğ Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü Uçkur Fetvacılarına bir dur dense 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur Her Kan Bir Can (Ayancık Kan Bağışlıyor) Halkın Katılımı Toplantısı “Halka 10’nun Gibisi Unutulmadı (Metin Oktay) Zıt Kardeşler Dünya Çalışan Gazeteciler Günü Kubilay Olayı Ayla Filmi 23 sentlik Asker Şiiri Lozan Barış Antlaşması Her Zamankinden d Her İnsan Bir Engelli Adayıdır 24 Kasım Öğretmenler Günü Ben Çocuğum… Haklarımı Korumak Siz Tümü

Sıladan Mektup Var -21


Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara oy verecek misin?


Siyasi Etik Sözleşmesi


Sevgi elmastan da öte…


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsun


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


AKP’nin takımı Başakşehir nereye koşuyor?


Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:736501 DtGaNi

* ANASAYFA *