E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Artık “Kek”lenmeyelim

Ülkemizin kaderini belirleyecek olan seçimlere artık sayılı günler kaldı. Nefesler tutuldu ve herkes 24 Haziran’da yapılacak milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçimine kitlendi.

2002’den bu yana ilk kez umutlar yeşer yiyor. Alanlarda, salonlarda sokaklarda herkes haykırıyor. Artık “TAMAM” diyor… Ürkek, kısık sesler hep bir ağızdan artık yapabiliriz TAMAM diyorlar.

İktidar takımı ve cumhurbaşkanı adayı ilk defa seçim çalışmalarında muhalefetin gündemine savunma yaparak çalışıyorlar. Son konuşmalarında sürekli yapılan gaflar… Seçim bildirilerinde “buzdolabı-kıraathane-kek” söylemleri yandaşlarını bile umutsuzluğa düşürüyor. Bunlara “Afrin, Kandil” siyasetiyle oy patlaması beklenmesine rağmen oy toplama hesabı da tutmuyor. Savaş kışkırtıcılığı da oy getirmiyor.

İktidarları döneminde; en büyük saray, en büyük havalimanına, en büyük hastahaneler betonla dönen şehirler moloz yığını denizler oluştu… İnşaatla övünen ülke olduk. Yap-işlet-devlet (YİD) yöntemiyle yaptırdıkları projeler vergilerimizi en fazla Çar cur eden yatırımlardır.”milletin cebinden beş kuruş çıkmıyor?” demişlerdi… (köprüler) Üstelik oto yollar ve köprüler döviz cinsinden olması da cabası.

İktidar dönemlerinde özgürlükler konusunda hatta sınıfta kaldılar. Dönemlerinde kendi söylemleriyle “bertaraf” olanlardan; tutukluluk yaşayanlar sayısı dört kat artmış. 2002 yılı sonunda 59.429 olan tutuklu ve hükümlü sayısı 235.000 888 tutuklu ve hükümlüye ulaşmış. Ceza evlerinde öğrenci sayısı 69.000. İktidar döneminde çocuk mahkum sayısındaki artış %37 oldu. İktidarlığı boyunca kişi başı milli geliri, refah düzeyini arttırdık diyorlardı Mahkum artışını atlamışlar. Sanırım bu artışın nedeni “hiç kıymetin kendisine yönelik tehdit algısı tutuklu ve hükümlü sayısına yansımasıdır”

16 yıllık iktidar sanırım yolun sonuna geldi. Demokrasinin en temel kurallarından olan, adaletli, eşitlikçi serbest seçim sistemine karşı bayrak açmasına rağmen kurduğu bence çıkar ittifakı (Cumhur) na rağmen kendi dışında kalanlar demokrasiye, insan haklarına, özgürlüğü ve birgül eşitleye inanan bileşenler korkmadan yiğitçe ilkeli bir beraberlik güç oldular. Başkanlık sistemine son verip yeniden temsilde adaleti sağlayacak, eşitlikçi parlementer sistemi kurup Türkiye’yi çağdaş dünyayla birleştirecektir.

Artık kavgayla beslenen siyaset ve iktidar istemiyoruz. Kavgayla mücadele eden istiyoruz. İktidar parlamentodan başlayarak tüm muhalefete kulak veren olmalıdır. Tartışmak kültürünü önemseyen olmalıdır. Yurt taşı devletten korkmamalı ve devletinin koruduğu kolladığını hissetmeli. İktidarlar kendini küresel jandarma, Amerika’nın eş başkanı sanmasınlar. Her türlü adaletsiz, eşit olmayan seçim koşullarına rağmen bizleri artık “KEK”leyemeyecekler.

Kaynak: Ayancık Gazetesi

Tarih:19 06 2018 21:43(1194) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
15 Eylül 1928 İstanbul Atatürk Havalimanı Halkbank’ta neler oluyor 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat Delege savaşları 24 Temmuz Basın Bayramı Atatürk’e mezarında küfür Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanış Liselere geçişte dayatma sistemi “Şehitlerimiz” seksenbir mil Ben yine muhalif olacağım Artık “Kek”lenmeyelim Türkiye'nin Heryerinde "İzmir Marşı" Söy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba Albay (Öğretmen Şerafettin Yüksel) Erfelek'te Öğretmenlere Vefa Avukatlar Günü Mecliste Kadınlara Sahne Yasağı Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğ Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü Uçkur Fetvacılarına bir dur dense 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur Her Kan Bir Can (Ayancık Kan Bağışlıyor) Halkın Katılımı Toplantısı “Halka 10’nun Gibisi Unutulmadı (Metin Oktay) Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Zıt Kardeşler Dünya Çalışan Gazeteciler Günü Kubilay Olayı Ayla Filmi 23 sentlik Asker Şiiri Lozan Barış Antlaşması Her Zamankinden d Her İnsan Bir Engelli Adayıdır 24 Kasım Öğretmenler Günü Ben Çocuğum… Haklarımı Korumak Siz TEOG Öldü, Yeni sistem mi? Her an Değişe O’nu Anıyoruz, O’nu Arıyoruz Biz ona Cumhuriyet diyoruz Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun Demokratik, Laik ve Bilimsel Eğitim Tarımımız Nasıl Bitti? Eğitim Bir ülkenin Geleceğinin Güvencesi İzmir’in Dağlarında Çiçekler Açar Yazarlar Sinop’ta Buluşuyor “Sinop Kitap Toplumların gelişmişliği.. Lozan Antlaşması Tümü

Boyabat Kalesini Gezelim mi?


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor


Eğitim-Öğretim


15 Eylül 1928


A’dan Z’ye Şarbon…


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Hiç Bir Şey Kolay Kazanılmadı!..


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Dolardan Bana Ne


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Çok Mu Zor?


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Eylül ayı ziyaretci sayısı:747947 DtGaNi

* ANASAYFA *