E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

“Şehitlerimiz” seksenbir milyonun dur

Bu hafta seçim sonrası ülke gündemimizi İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu oluşturdu. Bakan Soylu Esenler AKP ilçe başkanlığı ziyareti sırasında gündeme ilişkin soruları yanıtlarken ” CHP il başkanlarının Şehit cenazelerinde protokol alınmaması ile ilgili”  valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; “CHP il başkanlarının bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin”  diye. Bu kadar basit. Onların gideceği adres var. Bu adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberse cenazelerde de olacaklar” diye konuşması gündemimizi işgal etti.

Konuyla ilgili AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı;”bu konuşulan konuşulur. Bugün partimizin Merkez karar yönetim kurulu toplantısı var. Bizim İçimizden bir arkadaş, bakan düzeyinde, söylediği ortam, hangi olayla ilgili bunları ifade ettiğini de değerlendirme yaparken dikkate almak gerekir. Dolayısıyla hem siyasal hem demokratik kriterler açısından bunu konuşuruz değerlendiririz” ifadesini kullandı.

Bakanın talimatı anında karşılık bulmuş. Kahramanmaraş’ta önceki gün olan uzman çavuş İsa Özkan için dün memleketi Bursa’da cenaze töreni düzenlendi. Bir grup, CHP’linin törene gönderdiği çelengi saldırıp yere attı. Çelengi polis alandan uzaklaştırdı. Cenaze törenine katılan CHP İl Başkanı, protokolün arkasında saf tutabildi.

Bu gelişmeler üzerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Soylu’yu istifaya çağırıp; “Soylu’nun açıklamaları bölücü terör örgütü PKK dan daha tehlikeli ve bölücüdür. Şehitler üzerinden siyaset yapmak Ayıptır. Bu açıklamalar kendi Partisi tarafından da destek alıyorsa Bunun anlamı şudur;” Türkiye İç savaşın içine sürüklemek istenmektedir” dedi. CHP Milletvekili Mahmut Tanal bakan Soylu kanunsuz emir verdiği ve Kin nefret suçlarını işlediği için Ankara Cumhuriyet başsavcılığına şikayet etti. Mahmut Tanal,”şehidimize kelle diyen onlar,”birkaç Mehmet şehit oldu diye meclis toplanmaz,” diyen onlar, “valiler verdiğimiz talimatlar gereği PKK’ya operasyon yapmadı”diyen onlar. Ama CHP lileri Şehit cenazelerine almayın diyen de onlar…” dedi.

Bu gelişmeler üzerine Saadet Partisi genel Merkezi’nden yapılan açıklamada;”ülkenin huzur ve güvenliğinden sorumlu bazı makamların yaptığı açıklamalarla milletin endişesinin arttığı” belirterek devamında;”son günlerde birbiri ardına Yapılan bazı talihsiz açıklamalar endişelere arttırmaktadır. Hiç kimseye Hukuk’a ve Kanunlara dayanmayan suç iddia edemez. Toplumda giderek artan gerilim ve kaygıyı gidermenin en başta ülkeyi yönetenlerin sorumluluğundadır.” Devamında;”Türkiye’ye bir an evvel huzura kavuşması için iktidar mensupları başta olmak üzere herkesin sağduyuyla hareket etmesi bir zarurettir.” diyerek cumhurbaşkanının tüm siyasi parti liderlerinin katılımıyla gerçekleşeceği istişare toplantısı yapması isteğini belirtti.

Türk halkı kahraman Türk ordusunun ayaklarına taş değmemesi için dua ederken siyasiler siyasi rant peşinde… Şehit cenazelerinin üzerinden siyaset hesapları yapmak vicdansızlığın vardı en dip noktadır. Ülkemizin birleştirici unsuru olan “ŞEHİTLERİMİZ” bu ülkede yaşayan 81 milyonun şehididir. siyasilerin yapacağı Hemen şimdi terörün kazılması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi için nihai çözümü bulmaktır. 30 yıldır Kardeşi kardeşe kırdırdılar yüz binlerce insanımız Bu yoldan zarar gördü. Birçok yuva söndü. Artık aklımızı başımıza alıp hep beraber yaşamanın yolunu bulmalıyız. Asker, polis olmak üzere bunca şehidimizin kanı üzerinden her kim kendine siyasi rant elde etmek istiyor ve hesap yapıyorsa tarih onu affetmeyecektir.

Kaynak: Ayancık Gazetesi

Tarih:01 07 2018 17:30(1325) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: yazık 02 07 2018 12:45
bu soysuz pardon soylu değilmiydi reis için ağıza alınmayacak laflar edip bakanlığı kapınca da t gibi susup reisi yere göğe sığdıramayan . bu soysuz pardon soylu inşallah kendini sokarda akrep misali, ak parti de kurtulur halk ta kurtulur.
peki bu soysuz pardon soylu, chpli bir şehidin cenazesine chplileri almayacak mı. şehit babasına geç arka sıralarda saf tut ön saflar bizim mi diyecek. değerli akpartili chpli mhp li kardeşlerim bu soysuzun pardon soylunun lafı ile bir birimize düşman olmayalım çünkü bu ve bunun gibi bir kaç soysuzun istediği bizim birbirimize düşman olmamızdır.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Siyasi Etik Sözleşmesi Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Seçmen Kaydırma Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et! Tarzan Kemal (Kemal Koca) İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları B Asrın Davası Denildi Yüzyılın İftirası Ç 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim 10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Yemen’in Emel’i 95. yılında Cumhuriyet Bayramı’mız İsmet İnönü 134 yaşında 15 Eylül 1928 İstanbul Atatürk Havalimanı Halkbank’ta neler oluyor 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat Delege savaşları 24 Temmuz Basın Bayramı Atatürk’e mezarında küfür Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanış Liselere geçişte dayatma sistemi “Şehitlerimiz” seksenbir mil Ben yine muhalif olacağım Artık “Kek”lenmeyelim Türkiye'nin Heryerinde "İzmir Marşı" Söy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba Albay (Öğretmen Şerafettin Yüksel) Erfelek'te Öğretmenlere Vefa Avukatlar Günü Mecliste Kadınlara Sahne Yasağı Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğ Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü Uçkur Fetvacılarına bir dur dense 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur Her Kan Bir Can (Ayancık Kan Bağışlıyor) Halkın Katılımı Toplantısı “Halka 10’nun Gibisi Unutulmadı (Metin Oktay) Zıt Kardeşler Dünya Çalışan Gazeteciler Günü Kubilay Olayı Ayla Filmi 23 sentlik Asker Şiiri Lozan Barış Antlaşması Her Zamankinden d Her İnsan Bir Engelli Adayıdır 24 Kasım Öğretmenler Günü Ben Çocuğum… Haklarımı Korumak Siz Tümü

Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında...


Siyasi Etik Sözleşmesi


Sevgi elmastan da öte…


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Sıladan Mektup Var -20


Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsun


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


AKP’nin takımı Başakşehir nereye koşuyor?


Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:688196 DtGaNi

* ANASAYFA *