E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık

Neler yaşamadık ki
Tüm olumsuzlukları dize getirdik
30 günlük Konya serüvenimi
Sizler için kaleme döktüm.

Önünüzde geçit vermeyen buz kütlesinden oluşmuş bir dağ düşününüz İmkanlar kısıtlı olduğu gibi çevreden bi habersiniz. Ama ‘’Zenginin ki dağı aşmış, fakirin ki düz yolda şaşmış’’ teorisini de yıkmamız gerekli .Nihayetinde öylede yaptık ama nasıl…. Buyurun okuyun.

Konya CHP I. Sıra Milletvekili Adayı Abdüllatif Şener

Milli Görüş çatısı altında siyasete atılmış olan Şener 1954 Sivas doğumlu olup AKP’nin de kurucusudur. 2002 yılında kurucusu olduğu partiden milletvekili seçilerek Başbakan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. Görevi esnasında AKP’nin iyi yönetilmediğini bazı arkadaşlarının süistimal içerisinde olduklarını defalarca dile getirmiş olup 2007 seçimlerinde kendi isteği ile aday olmamıştır. 2009 yıllarında TÜRKİYE PARTİSİ’ni kurdu. AKP’nin en güçlü dönemine rastlaması nedeniyle başarılı olamadı. Akabinde memleketi Sivas’tan bağımsız aday oldu, ama aldığı oy miktarı kendini TBMM’ye taşımadı. Seçim çalışmaları esnasında vatandaştan duyduğu sözlerle adeta buz kesiliyordu. Belki binlerce kez şu sözlerle karşılaştı.. ’’Çalacaktın ama AKP’den ayrılmayacaktın, almayan var mı?’’

Bu kadar bilgiyi vermemin nedeni bu bilgilerin Konya halkı tarafından her daim temcit pilavı gibi önümüze konmasıdır.

Niçin Sivas değil de Konya? Niçin AKP değil de CHP? Gibi soru yağmuru..

Konya CHP II. Sıra Milletvekil Adayı Abdülkadir Karaduman

Malatya doğumlu olup Saadet Partisi Gençlik kolları Başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde Millet İttifakı adı altında seçime giren CHP listesinin II. sırasında yer almıştır. Saadet Partisinde yani CHP II. Sıra milletvekili adayı gösterilmeden evvel sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ile defalarca CHP’yi hedef almış biridir.. Gıyabında çok tepkilere maruz kaldı. Bakınız gıyabında diyorum nedeni ise Seçim süreci boyunca Konya’ya adımını atmadı ki.. Bir kez olsun yüzünü görmedik. Hani derler ya tombaladan çıktı diye aynen öyle oldu.

Konya 26. Dönem CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt

Konya doğumlu olup sivri dili ile gündeme oturmuş bir siyasetçidir. Aşağıdaki söylediği sözler ile Konya halkından tepki almış 0lduğu için Konya Cadde ve Sokaklarında dolaşamaz olmuş. Bizlere bir köstek de mevcut milletvekili Hüsnü Bozxurt’dan geldi.. Bu seçimde aday gösterilmediği için sahalara inmediği gibi teşkilatı da bizlere karşı hedef aldırdı.

Bir toplantıda

"Büyüklüğümüz aldığımız oyla ölçülemez, biz Atatürkçüyüz, Cumhuriyetçiyiz, biz devrimciyiz diyen CHP'li Bozkurt, "Sandıktan evet çıkarsa da kimse heveslenmesin. Yine Samsundan başlar, sizi İzmir'e kadar kovalarız ve denize dökeriz" ifadelerini kullanmış…

Konya CHP İl Teşkilatı

İl başkanı geçici görevlendirildiği için kendini bizlere karşı sıcak bulmadım. Gençlik yetersiz olup kadın kolları ise yaş oranı olarak yüksek rakamlarda seyrediyordu. Ama çalışma gayreti içerisinde idiler. Teşkilat tamamıyla Muharrem İnce’ye odaklanmış olup bizlere karşı çok ilgisizlerdi. İlgisiz kalmalarının nedenlerden biri Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un teşkilatları bizlere karşı tavır aldırması bariz şekilde görülüyordu. Bunun en belirgin örneği de Meram İlçe Başkanının Şener’e karşı sert demeçleriydi. Tabi bu arada diğer adaylarda boş durmayarak bizlere karşı aldıkları tavırları bariz şekilde ortada idi. En vahimi ise Üç radyo istasyonu bulunan Selçuklu ilçe başkanının Şener Beye ücret almadan radyoda konuşturmam demesi idi. Ayrıca çoğu ilçe başkanının cebinde akrep olacak ki küçük harcamaları dahi bizlerden bekliyor olmaları idi. Aynı masada oturduğumuz halde 3-5 çay parasını veremeyen ilçe başkanları dahi vardı. Bunları anlatmamın nedeni ise amaç üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil, lirası araba tekerleğinden büyük olan bir kişinin partiye ne kadar faydası dokunur ki…

Diğer dezavantaj ise bu güne kadar sokağa çıkıp seçim çalışması yapmamışlar. Zira korkularına sokağa çıkamıyorlarmış.. Olmadı bostan yan gel Osman misali mevcut seçmenden oyu almışlar yıllarca da bir milletvekilinin üzerine yatmışlar. Hatta dört sandık görevlisi olan bir beldede CHP’ye tek oy dahi çıkmamış.

NOT: Seçimin ertesi günü nezaket icabı İl Başkanlığına uğradık. Başkan makamında yoktu. Gelmesi bir saati geçti. Makam odasına girmeden salona geçerek televizyon izlemeye başladı… Bizde bunun adına saygısızlık denir. Konya’da ne derler bilemiyorum… İnanıyorum ki Şener Bey otel odasına geçtiği an bunları tek tek not etmiştir. Çünkü Şener Beyi yakınen tanıyan biri olarak konuşuyorum.

Konya Seçmeni

CHP sanki karabasan, din düşmanı, vatan haini…Kısacası sevmedim halkını.. İslam ile bağdaşmayan bir yaşam tarzı mevcut. Kara çarşafa bürünmüş bir kadın düşünün, kalabalık bir ortamda sana bilek sallamadan çekinmiyor.. Sakal bırakmış bir kişi rahatlıkla iftira atabiliyor, küfredebiliyor. Kendilerine bröşür uzattığınızda küstahça hareketler sergilemek artık onların yaşam tarzının bir parçası olmuş.. Bu kadar olumsuzluğa 400.000 kişilik Suriyelileri de eklersen vay ki hem de ne vay…

Tıraş olduğumuz bir berber aynen şunları aktardı. Borç harç evlendiğini geçen süreç içerisinde eşi ile ilişki yaşamayı bırak elini dahi vermediğini bu nedenle de boşandığını anlatması bizleri Konya halkı hakkında tam bir karamsarlığa itti.

AKP Faktörü

%70 üzeri AKP’ye oy veren bir halk tabakası hakim olup, sadece bir ilçe belediyesi CHP li diğer 30 ilçe ise AKP’Lİ Belediye Başkanları tarafından yönetilmektedir. Her cadde, sokak, üstgeçit, altgeçit, yüksek binalar AKP – MHP ittifakının bayrakları ve afişleri ile donatılmış olup ne hikmetse bizlerin cüzi miktarda asmış olduğu afiş ve bayrakların yerlerinde birkaç saat sonra yeller esiyordu.

Güç Dengesi

Sıfır seviyelerde idi. Saha çalışması için kiraladığımız minibüsler bir müddet sonra tehdit görüyoruz diyerek araç sahipleri tarafından geri çekildi. Gençlerden ve Suriyelilerden oluşan 150 kişilik bir grup Seçim Koordinasyon merkezimizi basarak her şeyimizi kırıp yıktı. Araçlarımıza zarar verdi. Ne yazık ki yapanlar tespit edildiği halde suçlular yakalanmadı. Araçlarımızın tamirini dahi yapmayan sanayi esnafı oldu. Bu olumsuzluklara görevini yapmayan Emniyet mensuplarını da dahil edebiliriz.

Saha Çalışması Esnasında Gördüklerimiz Duyduklarımız

Saha çalışması esnasında hükümet hakkında çok olumsuz sözler işittik Sanarsınız ki tamam bu iş bitti dersiniz…Gördüğünüz ilgide muhteşem olunca….

Mesela

1,5 tl maliyeti olan kirazın aynı fiyata alıcı bulamaması Yıllarca su sıkıntısının giderilmemesi Ilgın şeker fabrikasının satılarak işçilerin çıkartılması Tarla işçilerinin ücretlerinin çok düşük olması Sayıları 400.000 olan Suriyelilerin verdikleri rahatsızlık Milletvekilleri hakkındaki şikayetler Ekonomi, Akaryakıt zamları vs..vs..vs….

Sonuç…

Söylemeye gerek var mı?

Medya

31 ilçe ve 205 Beldeden oluşan Konya’nın nüfusu 2.200.000 olup ülke genelinde 7. Sırada yer almaktadır. Medya bakımından zengin bir il olup % 90 nı hükümet yanlısı. Konya’nın en büyük basın kuruluşu olan KON TV. Hükümet yanlısı olduğunu açıkça ikrar etmiştir. Hatta süreç içerisinde gelişen 3-5 olumsuzluğu anında servis eden basın kuruluşu olduğu gibi yalan yanlış haberlerle tüm güzelliklerin üzerine balçık sıvamakla meşgul olmuştur Mesela A. Şener Konya’da ilgi görmedi, kovuldu, boş meydanlara konuştu gibi haberler. El insaf be Girmediğimiz ne cadde kaldı ne de bir sokak, çok ilçeye iki kez gittik, 80 yerde miting düzenledik10 hanelik köy deyip uğramamazlık yapmadık. Hatta bazı geceler bu proğramlar gece saat 01 lere kadar sürdü., ilgi ise ona keza, çalışmaların semeresini de milletvekili sayısını ikiye katlayarak aldık. … Hatta Şener Bey Konya adayı olmasaydı CHP sıfır çekecekti diyenlerde çoğunlukta idi.. Ama yandaş medya bu sözlere kulaklarını başarıya gölge düşürmek içinde gözlerini kapattı.

Olumsuzluklarda Oldu Tabi ki

İlk tepkiyi Ladik Beldesinde yaşadık. Genelde bu belde tüm siyasetçilere karşı bu tavrı sergiliyormuş. Bu gen Konyalıların yapısında varmış. On kişilik bir grup dinlemekte olan halk arasına girerek protosto yapmaya başladı. Sükunete davet ettik ama nafile… Akabinde yumruklaşmalar. Duyduğumuza göre sonradan özür dilemeler falan olmuş.

Yine bir ilçede miting esnasında bir kişi meydana girerek bağırmaya başladı. Alandan dışarı çıkartıldı. Birkaç dakika sonra tekrar gelerek aynı tavırları sergiledi.. Meğerse bu kişi raporlu imiş. Birileri tarafından bilinçli olarak servis ediliyormuş. Nihayetinde nasibini alıp gitti.

Yine bir köyle yaşları 7-12 arası olan 20 kadar çocuğun eline AKP ve MHP bayrakları vererek yuhalattırmalar.

Bir Pazar yerini gezdiğimiz esnada yaşı 60 üzeri ve bakımsız bir kadın tarafından protosto yapılması ve bu kadını da oranın AKP kadın kolları başkanı tarafından getirildiği de tespitler arasında.

Evet 30 gün boyunca yaşadığımız nahoş olaylar bunlar. Diğer saat ve dakikalar mı? Gayet güzel ve başarılı geçti.

Azmin Zaferi

Konya’ya gitmeden evvel neler yaşayacağımızı nelerle karşılaşacağımızı biliyorduk. Öncelikle bunların üstesinden gelebileceğimiz bir ekip kurduk. Ekip derken Eski Türkiye partili 5-6 arkadaş ama kafadar ve inançlı… İlk olarak merkezi yerde seçim koordinasyon merkezini düzenledik.. İlk çalışmamız meyvesini vererek AKP’yi ciddi boyutta rahatsız etti. Tabi bu arada seçim otobüsü dizayn yapılmış olarak Ankara’dan geldi. Saha çalışması için 8 minibüs kiraladık. Arkadaşlardan biride kendi aracını giydirmiş. Anlayacağınız araç parkurumuz gayet zengindi. Bunun yanı sıra bol miktarda el ilanları Şener Beyin boy boy posterleri gerekli yerlere takılmak üzere hazırdı. Bu çalışmalara Şener Beyinde performansı eklenince kısa süreç içerisinde azmin zaferi gerçekleşmiş oldu. Bu arada birazda kendimden bahsedeyim.. Anons yapmak üzere girmediğim cadde ve sokak gitmediğim ilçe ve belde kalmadı. Ayrıca 50.000 araçlara 30.000 de vatandaşa olmak üzere toplamda 80.000 bildiri dağıttım. Astığım afişlerde işin cabası.

Sonuç

Çalışan kazanıyor… Mutluyuz….
İnanıyorum ki bir gün bu mutluluğu hep beraber yaşayacağız.

SAYGILAR……
HÜSEYİN CÖMERT

Tarih:01 07 2018 18:45(4183) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: sinoplu 14 07 2018 17:28
işinize gelmeyen yayınmiyor. 11.7 ve 13.07.tarihlerinde gönderdiğim mesajlar nerede.

5. Yorum: sınoplu 12 07 2018 07:19
11.07.2018 tarıhinde yazmış olduğum yorum nerede. takipcisiyim.

4. Yorum: ramazan öztürk/konya 11 07 2018 09:35
sayın hemşerim. chp zihniyeti bu işte.insanları hakir görme, yaşam tarzlarını eleştirme hakaret etme.halka seçim zamanında içten olmayan yapmacık bir tavırla yaklaşma ve seçimlern hemen ardından o insanlar yerme yaşam tarzlarını eleşrirme ,,,,,, yıllardır chp de bu değişmedi hep aynı ve onun içinde sonuçta değişmiyor zaten
ayrıca teşkilat içindeki sorunları bir şehrin tamanına yansıtılması ne kadar doğru.

3. Yorum: füsnü 03 07 2018 10:59
sayende boyabat iftirasız ve nezih bir seçim geçirdi

2. Yorum: kumluklu niyazi 02 07 2018 21:24
cömerte bravo dostlar. yaptığı hizmetlerle hem boyabatlara hem konyalara faydalar sağlamakta. helal olsun.

1. Yorum: gurbet kuşu 02 07 2018 11:06
hüseyin bey akp den oy çalmak için 1 sra eski akpli 2 sira temelin adamı
chp den kımse yok çalışmaların meyve veriyor madem 2019 da boyabattan belediye başkanlığına adaylını koy azaman çalışıp çalışmadığınızı anlarız
zaten mevcut başkanıda sürekli eleştiriyorsunuz siz aday olun boyabatta değişimi
görelim hoçcakal belki abdullatif şener sizi danışman da yaparsa seviniriz bir hemşerimiz meclisde diye


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *