E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Yeni Yönetim Şekli Hayırlı Olsun

Bir zamanlar ağzı olanlar konuşuyordu. Şimdi ise ağzı olanlar konuşken, aynı zamanda sosyal medya hesabı olanlar da yazıyorlar. Doğruları yazanlar olduğu kadar, ne yazdığını, yazdığının ne anlama geldiğini bilmeden yazanlar da var.

Sosyal medyada bende yazıyorum. 24 Haziran seçimlerinden sonra paylaştığım ilk yazım.

Arkadaşlar bir seçimi daha geride bıraktık. Seçim boyunca sayfama beğeni ve yorumlarıyla cevap veren tüm sayfa arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bir hatam olduysa özür dilerim. Özellikle bir şeyler bilerek ya da şaka olsun diye yorum yapanlara ayrıca teşekkür ediyorum. İnsanlar aynaya baktıkları zaman kendilerini gördükleri gibi söz ve hareketleri ile de kendilerini karşıya yansıtır. Benim arkadaşlarım da kendilerini yansıttılar. Saygı ve sevgilerimle.

Seçim süresince birçok arkadaşım yorum yaptı. Yazı ve resimlerimi beğendi. Nadiren de olsa bende yorumlar yaptım. Bana karşı yapılan bazı yorumlara da cevap verdim.

Paylaşmış olduğum bir resimde sözde, T. Tayip Erdoğan, Muharrem İnce’nin İzmir mitingini bilgisayar ekranından izliyor. Resmin üst köşesinde de, Emine… Topla eşyaları gidiyoruz yazıyor.

Bir arkadaşım buna yorumlar yazdı. Özetle eğer senin tuttuğun parti kazanamazsa İstanbul’u, ya da tuttuğun partiyi terk edecek misin diye yazıyordu. Merhabalaştığım bir arkadaşım olduğu için ben de cevap yazdım.

Kek de var mı başkan. Bir şart ile İstanbul’u terk ederim. Yarın saat 17.00 den önce bir tv kanalında benimle canlı yayına çıkarsan dedim. Saat 17.00 den önce dememin nedeni o saatten sonra seçim yasakları başlıyordu.

Bu arkadaşıma, Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları başlıklı yazımı gönderip, düşüncesini sordum. Parti ilçe yönetiminde olan bu arkadaşımın bana verdiği cevap. Abi o kadar uzun yazıyı nasıl okuyum senden ricam biraz kısa yazsan.

Başka bir tanıdığım ile seçimleri konuşuyorduk. Sorular sordum hiçbirine yeterli cevap alamadım. Bir adayı savunuyor fakat savunduğu aday hakkında bile yeterli bilgiye sahip değil.

Bu tanıdığıma, eskiden seçim zamanı liderler bir tv kanalına çıkarlar, tartışırlar biz de izler fikir sahibi olurduk. R. Tayip Erdoğan niye Muharrem İnce’nin karşısına niye çıkmıyor diye sorduğum da aldığım cevap.

Sen olsan dayak yiyeceğini bildiğin birinin karşısına çıkar mısın?

Dediğim gibi seçim geride kaldı ama konuşmaya ve yazmaya devam ediyorlar. Seçimden önce siyasilerde çok şeyler söylediler. Seçmenlerin çoğunluğu da hangisinin doğru, hangisinin yanlış olduğuna bakmadan kendisine yakın bulduğu siyasinin görüşünü benimsiyordu. Yapılan yorum ve yazılardan ben bu kanıya vardım.

Selahattin Demirtaş, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, Cumhurbaşkanı R. Tayip Erdoğan, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’nun onayları ile cumhurbaşkanı adayı olmuştur. Hayır bu doğru değil diyen birini görmedim. Duymadım.

Selahattin Demirtaş eğer terörist ise niye aday gösterdiniz diyeni de görmedim, duymadım. Bazı kesim bu soruyu sormadan Muharrem İnce’nin hapishanede ziyaret etmesini eleştirildi. Eleştirenleri de birileri alkışladı. Daha dün Habur Sınır kapısından bunları Türkiye’ye sokanlar kimdi diye soran da olmadı. Okullarda DÜN dersi de okutulmalı.

Demirtaş Cumhurbaşkanlığına aday oldu kim onayladı? Devletin kurumu olan Yüksek Seçim Kurulu.

Aday olabilmek için Sicili temizdir kâğıdı aldı mı? Aldı. Kim verdi? Devletin kurumu olan Adalet Bakanlığı.

Devletin 90 milyon TL sini bu milletin parasını Terörist dedikleri HDP ye seçim yardımı adı altında verdiler mi? Verdiler.

TRT yi cezaevindeki terörist olan Demirtaş’ın ayağına gönderip özel çekim yaptılar mı? Yaptılar. Bunları yaptıran kim? İktidar partisi.

Ey iktidar terörist ise bunların yerine niye gereğini yapmadın?

Akp ye oy veren arkadaşlar R. Tayip Erdoğan cezaevindeki teröristi ziyaret ettin diye rakibini eleştirirken bu soruları hiç sordunuz mu? Hiç zannetmiyorum.

Daha normal seçim zamanına bir yıl varken erken, hatta baskın seçime giden AKP 316 milletvekilinden 294 milletvekiline düşmüştür. 550 milletvekili sayısına göre aldığı oy ile 270 milletvekili düşmüştür. Buna göre 46 milletvekili azalmış ve bu sayının tamamına yakını da İyi partiye gitmiştir. Fakat yine birinci partidir ama yeterli değildir. Her istediğini yapamayacak.

CHP, İyi partinin seçime girebilmesi için yaptıkları iyi bir harekettir. Seçimden önce 15 milletvekilini İyi Partiye vermeseydi, HDP barajı aşamasaydı her iki partinin de çıkardığı milletvekillerinin büyük bir kısmı AKP ye giderdi. İşte o zaman benimde onaylamadığım tek adam devri daha farklı olurdu.

Dediğim gibi CHP iyi işler yapmıştır ama yeterli değil. Eğer 550 milletvekilli bir meclis olsaydı çıkaracağı milletvekili sayısı 26. Dönem ile aynı olacaktı. Metal yorgunu olan bir partinin karşısında aldığı oy bu olmamalı.

Milletvekili aday listeleri hazırlanırken, daha önceki seçimde yapılan ön seçim dikkate alınsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

MHP ye gelince aklım karışıyor. Daha önce bu kadar yüksek oy alamadığı illerden de oy alarak Türkiye genelinde beklenenin üzerinde oy alıp mecliste kilit parti oluyor.

24 Haziran seçimin mürekkebi kurumadan yerel seçimler konuşulmaya başlandı. Ey siyasiler, ekonomik yönden bu gücü kaldırabilir miyiz?

24 Haziran seçimleri sonuçları içinde bize, Türkiye için, çocuklarımızın geleceği için, herkesin memnun olabileceği bir yönetim olması için yeni yönetim şekline hayırlı olsun demek düşüyor.

Mustafa Gürleyen (04.07.2018)

Tarih:04 07 2018 14:41(2567) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: vatandaş 04 07 2018 19:14
sayın yazar sizin demokrasiden yasadan adaletten anladığınız bu kadar. sevdiceğim türkçe'yi çevir çevirebildiğiniz kadar herkes işine geldiği gibi yorumlasın da doğrular hep bir tarafta asılı kalsın. yazdıklarınız eylemler yapılmasa, engellense bu seferde ne kadar anladığınızı bilmediğim demokrasi ve adaletten bahsedip yine karşı çıkacaktınız.
tamam diyelim ki isimlerini verdiğiniz bu yöneticiler hatalı. siz de bu hataları devam ettirmek, yada başkasının yaptığı hatayı yaparak bu milletin milli insani duygularını dikkate almayarak adeta küfreder gibi milletin istemediğini yapmak doğru mu. onun için doğru ve dürüst olalım. hiç değilse siz aydılar ? yazarlar ? bu milleti adam gibi doğrularla bilgilendirelim.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Dörtyol Demsa Market, Adrese Servis Hizmetine Başladı


İsyan ediyorum


Üst Üste 3 Gün Alkış


Korona Virüs Ev Cami


Gölge Adam Gözüyle Bir Başka Açıdan Koronavirüs


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


Çanakkale Şehitlerine


17 Şubat Dünya Kediler Günü


Boyabat'tan Kar Fotoğrafları - 2020 -2


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


İnsan hakları ve engelliler


Boyabat'ın 2019 yılı nüfusu belli oldu


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE




Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz





Mart ayı ziyaretci sayısı:1722902 DtGaNi

* ANASAYFA *