E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Asgari ücretli ve emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini görmeye hakkı yok mu?

Pamukkale'de bir karton bardak çay 6, limonata 16, bir porsiyon et 30 lira, ören yerine giriş ise 35 lira. Bin 603 lira alan asgari ücretli, ortalama 1 bin 400 lira emekli maaşı alanların ülkemizin tarihi ve tabiat güzelliklerini görmek hakkı yok mu?

Safari İstanbul Fotografçı grubu ile iki günlük tura katıldım. Çok keyifli ve birbirinden nazik, güzel hanım ve beyfendilerin katıldığı gezide unutulmaz dakikalar geçirten, Ümit Varlı hocama, organizatör Alev hanıma, Safari İstanbul ekibine binlerce teşekkürü borç bilirim.

İlk durağımız Isparta lavanta tarlalarıydı, oradan Burdur, Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Türkiye'nin kreter göllerinden biri olan Salda Gölü, eşsiz tabiat güzelliği ile görülmesi gereken yerlerden birisi.

Salda Gölü'nün işletmeciliğini köy muhtarlığı yapıyor. Gölün kenarında barakadan yapılmış kafelerin tezgahları yöresel yemekler ağırlıkta. Çay, kahve, meşrubatlar mahalle bakkalından biraz daha pahalı, en önemlisi ise güler yüzlü köylü kadın ve erkeklerinin samimi, içten hizmetleri, tok gözlü olmaları Salda Gölü'nün eşsiz tabiat güzelliklerine bir güzellik daha katıyor.

Salda Gölü turundan sonra, Denizli Pamukkale'ye geçtik. 30 yıl önce gittiğim Pamukkale'den eser kalmamış, oteller yıkılmış, çevre düzenlemeleri yapılmış, travertenler bakıma alınmış, ören yerlerinden çıkan 3 bin tarihi eser müzede sergileniyor.

Her şey çok güzel.

Fakat, bir karton bardak çay 6 lira, limonata 16 lira. Turistler 20 dolara istediğini yiyebiliyor ve içebiliyor.

Fiyat belirlemesi yaparken neden 1603 lira asgari ücretli, ortalama bin lira emekli maaşı alan emekliler düşünülmemiştir. Bu insanların Pamukkale'yi gezmeye hakkı yokmu?

Fiyatlar belirlenirken, Türk insanın dikkate alınmaması beni düşündürdü.

Bilmiyorum sizleri düşündürüyor mu?

Tarih:04 07 2018 20:19(3242) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: aslan 04 07 2018 20:50
ben 70 yasimda pamukkaleyi gorebilme sansina sahip olabildildim. otellerin yikilmasi iyi olmus, çunku çevreye beyazligi veren su travertenlere gelmeden once otel havuzlarinda kullaniliyor ve çokeltilerini bu havuzlarda birakiyorlarmis. dolayisiyla, pamukkale beyaz yerine sararmaya baslamis. ziyaretçilere sunulan yiyecek ve içeceklerin fiyatlarinin belirlenmesi konusunu devletin belirlemesi gerekir. ama maalesef tüm turistik yerlerde oldugu gibi, turiste "kazik atma" sistemi burada da var ve bunu engelleyecek bir sistem olusturulmasi gerekir.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yalancı, çalındı, iftira kampanyası, İma İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etm Ege’de 18 Türk adasını Yunan’ın işgaline AKParti 17 yılda, ülke yararına hiç mi g Teşekkürler, Sayın, İçişleri Bakan Yardı Mehmet Ersoy, İmamoğlu Yunan ise, siz Er Kim bu Sandıklardan oy çalan şerefsiz, h AKParti'liler bile İmamoğlu'na çağın Ata Emekli maaşı kesintileri nelerdir? Emeklilere kira, ısınma yardımı yapılabi İSKİ'nin başına, İmamoğlu’mu yoksa Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa g İpotek altındaki Türkiye Cumhuriyet tarihi, iftira, ayrıştırılan Bir formalite seçim daha ! AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin Tümü

Yalancı, çalındı, iftira kampanyası, İmamoğlu’na rekor kırdırdı


Tam çılgın Türk!


Yazıklar Olsun! Bunları da Yazacak Bir "Yiğit" Arıyorum…


İlçemizde Ekmek Zamlanmış


En uzun gündüzü yaşayacağız


İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:619094 DtGaNi

* ANASAYFA *