E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Asgari ücretli ve emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini görmeye hakkı yok mu?

Pamukkale'de bir karton bardak çay 6, limonata 16, bir porsiyon et 30 lira, ören yerine giriş ise 35 lira. Bin 603 lira alan asgari ücretli, ortalama 1 bin 400 lira emekli maaşı alanların ülkemizin tarihi ve tabiat güzelliklerini görmek hakkı yok mu?

Safari İstanbul Fotografçı grubu ile iki günlük tura katıldım. Çok keyifli ve birbirinden nazik, güzel hanım ve beyfendilerin katıldığı gezide unutulmaz dakikalar geçirten, Ümit Varlı hocama, organizatör Alev hanıma, Safari İstanbul ekibine binlerce teşekkürü borç bilirim.

İlk durağımız Isparta lavanta tarlalarıydı, oradan Burdur, Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Türkiye'nin kreter göllerinden biri olan Salda Gölü, eşsiz tabiat güzelliği ile görülmesi gereken yerlerden birisi.

Salda Gölü'nün işletmeciliğini köy muhtarlığı yapıyor. Gölün kenarında barakadan yapılmış kafelerin tezgahları yöresel yemekler ağırlıkta. Çay, kahve, meşrubatlar mahalle bakkalından biraz daha pahalı, en önemlisi ise güler yüzlü köylü kadın ve erkeklerinin samimi, içten hizmetleri, tok gözlü olmaları Salda Gölü'nün eşsiz tabiat güzelliklerine bir güzellik daha katıyor.

Salda Gölü turundan sonra, Denizli Pamukkale'ye geçtik. 30 yıl önce gittiğim Pamukkale'den eser kalmamış, oteller yıkılmış, çevre düzenlemeleri yapılmış, travertenler bakıma alınmış, ören yerlerinden çıkan 3 bin tarihi eser müzede sergileniyor.

Her şey çok güzel.

Fakat, bir karton bardak çay 6 lira, limonata 16 lira. Turistler 20 dolara istediğini yiyebiliyor ve içebiliyor.

Fiyat belirlemesi yaparken neden 1603 lira asgari ücretli, ortalama bin lira emekli maaşı alan emekliler düşünülmemiştir. Bu insanların Pamukkale'yi gezmeye hakkı yokmu?

Fiyatlar belirlenirken, Türk insanın dikkate alınmaması beni düşündürdü.

Bilmiyorum sizleri düşündürüyor mu?

Tarih:04 07 2018 20:19(2749) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: aslan 04 07 2018 20:50
ben 70 yasimda pamukkaleyi gorebilme sansina sahip olabildildim. otellerin yikilmasi iyi olmus, çunku çevreye beyazligi veren su travertenlere gelmeden once otel havuzlarinda kullaniliyor ve çokeltilerini bu havuzlarda birakiyorlarmis. dolayisiyla, pamukkale beyaz yerine sararmaya baslamis. ziyaretçilere sunulan yiyecek ve içeceklerin fiyatlarinin belirlenmesi konusunu devletin belirlemesi gerekir. ama maalesef tüm turistik yerlerde oldugu gibi, turiste "kazik atma" sistemi burada da var ve bunu engelleyecek bir sistem olusturulmasi gerekir.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Tümü

Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Sıladan Mektup Var-12


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Yeni yılda mutlu olmak elimizde


Halk Arenası


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:530025 DtGaNi

* ANASAYFA *