E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanışmak

Eşimin kuzeninin düğün töreni için İstanbul’a gitmiştik. Cumhurbaşkanlığı seçimi 2. Tura kalırsa oy kullanma adına dönüşünüzü 8 Temmuz pazar gününe almıştık, hoş 2. Tura da kalmadı seçim Akşama anlayamadığımız gelişmelerde olmuşsa 5 -10 yıl sonra yazarlar şimdiden geçmiş olsun diyelim. Böyle gelişmeleri; ” 12 eylül 1980 darbesi gerçeklerini yıllar sonra yazılan kitaplardan belgesellerden okumuştuk. Gelelim anlatacağım konuma…

Atatürk havaalanına erken geldiğimizden iç hatlardaki ” Onur kitap satış yeri” de kitaplara bakıyordum. Yanımdaki değişik Türkçe konuşan dikkatimi çekti kimdir diye bakarken Dr Mehmet Öz olduğunu fark ettim. Elinde büyük harflerle “ÖZ” yazılı Dr. Ken Robinson’un kitaplarıyla fotoğraf çektiriyordu.

Hemen kendimi tanıtarak merhaba dedim. Alçak gönüllülük ile sohbetime katıldı. Dr. Mehmet Öz;” Amerika Ohio da dolmuş Türk kökenli program sunucusu ve yazar. Sağlıklı yaşam konserden korunma konulu beslenme ve yaşam tarzı üzerine programlarla tanınmaktadır. Prof. Dr. Mehmet Öz Harvard Üniversitesi mezunu 4 çocuk babasıdır. “Dr. Öz Show” programı Güney Amerika’dan iskandinavya ya kadar dünyada 80 ülkede yayınlanıyor ve izleme rekorları kırıyor. Shovun bir ayda internetteki izleme sayısı ortalama 40 milyon civarında. ABD de her gün 4 milyon kişi bu Show’u izliyor.” Biraz heyecanlanmıştım. Elindeki kitabın daha önce okuduğumdan ” o kitap sizin değil eğitimle ilgili bir kitap” dediğimde ; “Evet benim de arkadaşım olan Dr. Ken Robinson’a ait ülkemde satıldığını fotoğrafını çekerek ulaştıracağım” dedi.

Ben sohbet etmek istiyordum eğitimci olduğumu Emekli olduktan sonra ilçe hem de yerel gazetecilik yaptığımı her iki gazeteye eğitim ve güncel konular üzerine köşe yazdığımı bir çırpıda söyledim. Kendileri beni tanımaktan mutlu olduğunu ve Mesleğimi yazar olarak devam ettirme mi sevindiğini nezaketen söyledi. Ben bırakmak istemiyordum. Kendimi göstererek ” ben şişman mıyım?” Dedim hemen gelen cevap “obez” oldu.. “nasıl yani” dediğimde; ” Boyun uzun yarısını geçmeyecek göbek Merkez olup mezurayla belinizi ölçünüz” dedi. Gülüşmelerle konuyu kapattım.

Bu sıraları neden Türkiye’de siniz dediğimde Gaziantep’e gideceğini, Nizip konteyner kentte; Başbakanlık afet ve acil durum yönetimi Başkanlığı’nın(AFAT) organizasyonuyla Türkiye’ye geldiğini söyledi. Mültecilerin zorluklarından bahsederken en çok çocukların durumları endişe verici olduğunu iyi beslenemez lise ve eğitim Almazlarsa kendilerine bulunduğu topluma ülkeye ve dünyaya zararlı olurlar. Bunun için böyle bir sosyal sorumluluk projesi içinde olmak için geldiğini söyledi. Ben de sohbeti uzatmak adına “Evet hocam domatesi ekerseniz beceremez de Gök kalırsa turşu yaparsınız fazla olgun olursa salça yaparsınız zayi etmemiş olursunuz. Ama insanı sağlıklı büyütüp etmek gerekiyor insanı zayi etmek gibi şansınız olmaz lursa tehlike olur dediğim sırada yanımızdan Ayancık Devlet Hastanesi Uzman Doktor İskender Yüksel geçiyordu. Ona seslendim O da aramıza katıldı tanıştığı fotoğraflar çektik başarılar diledik ayrıldık.

Ayancık ha döndükten sonra Dr. Mehmet Öz’ün Gaziantep çalışmasıyla ilgili yazıları internet üzerinden takip ettim. Sohbetimizde bahsettiği konuyla ilgili söyleminde; ” burada binlerce çocuk var. Erişkin arkadaşlar da hayatlarını idare ettirmeye çalışıyor ama Suriye’ye biraz yardım etmezsek bunun cezasını hep birlikte yiyeceğiz. Bu çocuklar Belki ileride avukat doktor olacak Veya bizim istemediğimiz sonuçlara gelecek. O yüzden Yardımcı olmamız şart.” Yazıyordu. Suriyeli çocukların yararlandığı eğlence merkezinde çocuklarla resim yapmış Onlara çeşitli hediyeler vermiş. Yine conteyner kentin diğer alanlarından biri olan kuaförde kadın Kuaför iple yüzüne epilasyon yaptırması Renkli görüntülere sahne olmuş.

Tesadüf de olsa ünlü Türk Cerrahi Prof. Dr. Mehmet Öz’ü tanımak sohbet etmek güzel bir duyguydu sizlerle paylaşmak istedim.

Sevgi ile kalın.

Kaynak: Ayancık Gazetesi.com

Tarih:12 07 2018 13:18(1933) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı VIP’iniz Batsın “Mezarım Türkiye’de Olsun, Oda Yeter Ban İnsanlığın Yaşadığı En Korkunç Soykırım Milli Mücadelenin 100. yılı Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba 1 Mayıs işçinin emeğin bayramı Sinop Nükleer Santral İstemiyor Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri Kamu Düzenini Koruyan Polis Teşkilatımız “Müller – Anam Anam Ali” Ali Atatürk Diye Bir Adamı Duydun mu? 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Siyasi Etik Sözleşmesi Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Seçmen Kaydırma Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et! Tarzan Kemal (Kemal Koca) İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları B Asrın Davası Denildi Yüzyılın İftirası Ç 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim 10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Yemen’in Emel’i 95. yılında Cumhuriyet Bayramı’mız İsmet İnönü 134 yaşında 15 Eylül 1928 İstanbul Atatürk Havalimanı Halkbank’ta neler oluyor 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat Delege savaşları 24 Temmuz Basın Bayramı Atatürk’e mezarında küfür Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanış Liselere geçişte dayatma sistemi “Şehitlerimiz” seksenbir mil Ben yine muhalif olacağım Artık “Kek”lenmeyelim Türkiye'nin Heryerinde "İzmir Marşı" Söy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba Albay (Öğretmen Şerafettin Yüksel) Erfelek'te Öğretmenlere Vefa Avukatlar Günü Mecliste Kadınlara Sahne Yasağı Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğ Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü Tümü

Yalancı, çalındı, iftira kampanyası, İmamoğlu’na rekor kırdırdı


Tam çılgın Türk!


Yazıklar Olsun! Bunları da Yazacak Bir "Yiğit" Arıyorum…


İlçemizde Ekmek Zamlanmış


En uzun gündüzü yaşayacağız


İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:590478 DtGaNi

* ANASAYFA *