E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Karadeniz Bölgesinin en yüksek kulesi Boyabat’ta yükseliyor

Boyabat’ın her noktasından görülen ve üzerine çıkıldığında ilçenin her noktasını görebileceğiniz Erenlik Parkı Seyir Kulesi’nin yapımına hızla devam ediliyor.

Boyabat Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan Erenlik Parkı Seyir Kulesi’nde 48 metreye ulaşıldı.

Seyir Kulesi’nin çelik konstrüksiyon kısmında vinçler yardımıyla bağlantıları yapıldı.

Kule tamamlandığında Türkiye’nin en yüksek yapıları arasında yer alacak.

2018 yılında temeli atılan Erenlik Parkıs Seyir Kulesi tamamlandığında 57 metre uzunluğa sahip olacak. Seyir Kulesi’nin çelik konstrüksiyon kısmının tamamlanmasının ardından kafeterya bölümünün inşasına başlanacak.

Hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü kule inşaatının bitiş tarihi ise 2018 yılının sonları olarak tahmin ediliyor.

Seyir Kulesi’nin 48. metresinde ise kafeterya ve seyir kulesi hizmet verecek

Konuyla ilgili olarak basın büromuza açıklamada bulunan Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat’ta inşasına başlanan ve bitince Karadeniz Bölgesi’nin en uzun kulesi olma özelliğini taşıyacak binanın ilçe turizmine ve gelişimine ayrı bir katkı sağlayacağını belirtti.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Çakıcı, “Erenlik Parkı Seyir Kulesi’nde çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Şuan çelik konstrüksiyon bağlantıları yapılıyor. 48 metre uzunluğa ulaşıldı. Devamında kafeterya bölümünün inşasına başlanacak. Tamamlanması ile birlikte güzel bir hizmeti daha hemşerilerimizle buluşturacağız. Boyabat’ımıza hayırlı olsun.” dedi.

Tarih:19 07 2018 13:36(1816) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: mustafa kınay 25 07 2018 16:16
ilçe merkezinden kuleye dolmuş.kulede öğle yemeği.yemekten sonra teleferikle kaleye.kalede kahve ikramı.kalenin içindeki yoldan suya iniş.isteyenlere suda abdest alımı.aynı dolmuşla büyük camii ziyareti.inönü ilkokulunda bir gece konaklama.neden olmasın.

6. Yorum: faydasız 21 07 2018 17:43
tamam güzel yapılsın zaten yapılıyorda peki ne faydası olacak kaç kişi iş bulacak o yapılacak kafede oturabilecekmi herkes bu ekonomik ortamda.kaç trilyon harcanacak buraya.şehir çöplüğünün ters rüzgarla inen kokusundan kış aylarında yeni mahalle zehir solurken şehrin çöp depolama alanı katı atık tesisi yokken kanalizyonun arıtma tesisi yokken gökırmaka zehir boşaltırken bu ne şimdi.bizimkisi ayranımız yok içmeye altın tasla gideriz su içmeye gibi bişey.hesapsız kitapsız gereksiz işler ülkeyi krize sürükledi işte böyle.bu devletin mülki amirleri yöneticileri niye yatırım önceliklerini incelemiyor lüks gereksiz işlere kaynaklar heba ediliyor.yazıklar olsun bunca işsizlik varken ülkede

5. Yorum: tuğba 21 07 2018 10:48
boyabatımıza acilen başıboş hayvanlar için barınak yapılmalıdır.buradan bu konu hakkında ilgilenmeleri için bütün yetkililere sesleniyorum.teşekkür ederim.

4. Yorum: yazık 20 07 2018 10:14
köpekler sürü halinde sokaklarda cirit atıyor,çoluk çocuk allaha emanet,galeriler şehir dışına alınacaktı ,her yer galeri arabaları ile dolu kimseyi yanaştırmıyolar sanki yol kenarı da onların,gelen yabancılar denetimsizlikten şikayetçi.biz seyir kulesi yapıyoruz .zaten boyabat çukurda dört bir yanımız seyir kulesi gibi.aha kale .aha döme.aha topalçam.aha erenlik.zaten doğal seyir kulesi var.yazık harcanan paralara.bir de görünüm bozması işin cabası.hadi hayırlısı.

3. Yorum: erdoğan 20 07 2018 08:12
evet...çöplüğün dumanını da çok rahat göreceğiz demek ki

2. Yorum: halk tanesi 20 07 2018 07:21
boyabatın her yerini görecez derken ne kadar yer zaten. kaleden de binaların tepesinden de görünüyor. inşallah bi kaza bela olmaz orada. harcanan parayı gereksiz buluyorum fakat yine de hayırlı olsun.

1. Yorum: boyabatlı 19 07 2018 16:58
kuleden daha çok trafo direğine benziyor. son şeklini merak ediyorum.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Balkondan Eve Giren Hırsızlar Kayıplara Panayır Yerinde İlginç Kaza Sinop'ta mantar toplayan çift ormanda ka ‘Baba evi’ dedi kendi evinin Günde 2 Saat 48 Dakikamız Sosyal Medyada YEDAŞ, 35 Milyon TL Değerinde Armatürle Cinayet ve Yaralama Sonrası İki Kişi Tut Barış Karadeniz Dünya Gazeteciler Gününü Boyabat Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Şah Kontrolden Çıkan Araç Ters Döndü: 3 Yara Aşkın Ayrancıoğlu Almanya'da Jüri Üyesi Yoldan Çıkan Otomobil Bariyerlere Vurdu Sinan Bükçüoğlu vefat etti Panayırda Kanlı Gece; 1 Ölü, 1 Yaralı Asım Erdoğan Caminin Açılışı Dualarla Ya Dikmen Belediye başkanı Saim İstanbullu Karacaören Mevkiinde Yine Kaza Traktör Kazası 1 Can Daha Aldı Ocakta Unutulan Yumurta Paniğe Yol Açtı Dikmen Yangınlardan Kurtulamıyor! Sahipsiz Bıraktılar! Andımızın kaldırılması kimin talebiydi? Panayır Esnafına Ziyaret Sinoplu öğretmene son görev Sporun enleri Muhtarlar Günü Kutlandı Başkan Ergül Aday Adaylığını Açıkladı Gökmenoğlu Aday Adaylığını Açıkladı Öğrenci Andı’nda Danıştay son nokt Başkan Belovacıklı Aday Adaylığı Başvuru Sosyal Sorumluluk Basın Açıklaması CİMER çöktü! 10 gündür şikayet gitmiyor Nevcihan Oluşum hayatını kaybetti Geniş güvenlikli Patrik ziyareti Şırnak'ta Yaralanan Askerimiz Ankara'da Türkiye’de yetişen zehirli mantar Fener Rum Patriği Sinop'a geldi Elinde Spiral Makinesi Patlayan İşçi Yar Balıktan zehirlenen öğrenci yaşamını yit Emniyet Müdürü Yusuf Gül’ü Ziyaret KYK Burs ve Kredi başvuruları başladı Alime Gökmen hanımefendi vefat etti Melek Topaloğlu hanımefendi vefat etti SİYAD yardımda sınır tanımıyor Satu Doğan hanımefendi vefat etti Hacer Gökçe hanımefendi vefat etti AKP, MHP ve HDP bir oldu, o madde düşürü Baltacı, Hedeflerini ve Projelerini Açık ”Mahalle içerisine baz istasyonu i Tümü

Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Atatürk ve Azimli Torunları


Eleştirmek mi, eşelemek mi?


O çocukları, bu çocukları, şu çocukları!


15 Ekim Dünya El Yıkama Günü


İktidar Savaşı ve Propoganda


Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özellikler


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


İsmet İnönü 134 yaşında


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ekim ayı ziyaretci sayısı:701110 DtGaNi

* ANASAYFA *