E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Delege savaşları

24 Hazirandan bu yana Erdoğan tek adam rejimini adım adım hayata geçirirken, CHP’nin verdiği görüntü, giderek seviye yitimine uğrayan bir iç kavga hali. Delege savaşları 24 haziran gecesi yaşananlar dahil hiç bir şeyin sorumluluğunu üstlenmeyen tartışmalar, karşılıklı suçlamalarla sürüyor. CHP’li seçmenin hayal kırıklığını daha da kuvvetlendiren bu tablo… Ülkede iktidar olma iddiası, partide iktidar olma kavgasına dönüşüyor.

Ülke seçimden yeni çıktı. Ülkemizde alınan sonuçla sistemini değiştirdi ve iktidar partisi AKP o değişimi kalıcı hale dönüştürmek için birbiri ardına hamleler yapıyor, seçim vaadlerinden bazılarını yaz aylarında meclise fazla mesai yaptırarak gündeme taşıyor; CHP bunları izlemiyor bile… Parti için muhalefet delegelerin imzalarını alarak Kurultay toplamaya gayet ederken, partiye egemen olanlar imza vermeye eğilimli olanları caydırma çabaları içerisinde. Bu kavga yerelde de büyük kayıplara gebe olmasın.

Parti tüzüğünde delegelerin yarısından bir fazlası başvurursa kurultay toplanır diyor. İl başkanları ve milletvekilleri (Bir bölümleri) toplanmış “Biz kurultay istemiyoruz” açıklaması yapıyor. CHP (Sodep – SHP) dışında hiç bir partiye oy vermemiş bir kişi olarak biliyorum ki CHP de kurultayın üzerinde bir irade yoktur. Ülkemizin umudu olması gereken partinin düştüğü duruma bak!

Mevcut genel başkanın dürüstlüğüne, çalışkanlığına, Cumhuriyetimizi koruma adına verdiği mücadeleye, demokratlığına, özveriliğine kimse bir şey diyebilir mi? Bu güne kadar gereğini yapmadı mı? Tek adamla yönetilen ülkemizde seçim kazanamamanın tek nedeni Genel başkan mı? Kurultay isteyen mevcut genel başkana karşı iki seçim kaybetmedi mi? CHP de kimse sen çekil ben başkan olayım dememeli belki 4 – 5 ay sonra yerel seçimler yapılacak hiç olmazsa enerjiyi yerel seçimlere ayırmalıydı. Kimsenin yerel seçimleri feda etme lüksü yoktur… Zamanlamaya dikkat etmeliyiz. Partide bir an önce bütünlük gerçekleşmeli, saygı sevgi içinde zaman geçirmeden özveriyle üyeden, sempatizanından, parti içi muhalefetinden partiyi yönetenine kadar tek yumruk olma dönemine girilmelidir. Bu dönemde başkanın kim olduğu çok önemli (isim) değil, değişim isteyenler, içinde bulunduğumuz koşulları fark etsinler

CHP Genel Merkezden yapılan yazılı açıklamada; Teslim edilen belge sayısının 618 olduğunu duyurdu. Fotokopi mükerrer ve delege olmayanların imzaları düşüldüğünde ise sayının 605 olduğunu belirtmiş. Halihazırda delege sayısı 1242 olup salt çoğunluk 622 olması gerekiyor tüzüğe göre. Peki şimdi her şey bitti mi? Hayır değişim talebi bitmeyecektir. Yani CHP’de kriz bitmeyecek.

Son söz; Seçim sonucuna göre Kurultay hemen toplanmalıydı. Parti içi muhalefet imzalar tamam, yönetim hayır diyerek üstüne üstlük Sayın İnce’nin seçim sonrası ve bugüne kadar bence olumsuzlukları partiyi üyelerine karşı daha da güç duruma düşmektedir. Yapılacak mahalli seçimlerde enerjilerini kullanmaları gerekirken başka şeylere odaklanmanın hesabını bu millet sorar…

Kaynak: Ayancık Gazetesi.com

Tarih:06 08 2018 13:25(1994) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Siyasi Etik Sözleşmesi Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Seçmen Kaydırma Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et! Tarzan Kemal (Kemal Koca) İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları B Asrın Davası Denildi Yüzyılın İftirası Ç 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim 10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Yemen’in Emel’i 95. yılında Cumhuriyet Bayramı’mız İsmet İnönü 134 yaşında 15 Eylül 1928 İstanbul Atatürk Havalimanı Halkbank’ta neler oluyor 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat Delege savaşları 24 Temmuz Basın Bayramı Atatürk’e mezarında küfür Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanış Liselere geçişte dayatma sistemi “Şehitlerimiz” seksenbir mil Ben yine muhalif olacağım Artık “Kek”lenmeyelim Türkiye'nin Heryerinde "İzmir Marşı" Söy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba Albay (Öğretmen Şerafettin Yüksel) Erfelek'te Öğretmenlere Vefa Avukatlar Günü Mecliste Kadınlara Sahne Yasağı Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğ Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü Uçkur Fetvacılarına bir dur dense 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur Her Kan Bir Can (Ayancık Kan Bağışlıyor) Halkın Katılımı Toplantısı “Halka 10’nun Gibisi Unutulmadı (Metin Oktay) Zıt Kardeşler Dünya Çalışan Gazeteciler Günü Kubilay Olayı Ayla Filmi 23 sentlik Asker Şiiri Lozan Barış Antlaşması Her Zamankinden d Her İnsan Bir Engelli Adayıdır 24 Kasım Öğretmenler Günü Ben Çocuğum… Haklarımı Korumak Siz Tümü

Sıladan Mektup Var -21


Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara oy verecek misin?


Siyasi Etik Sözleşmesi


Sevgi elmastan da öte…


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsun


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


AKP’nin takımı Başakşehir nereye koşuyor?


Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:736490 DtGaNi

* ANASAYFA *