E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Delege savaşları

24 Hazirandan bu yana Erdoğan tek adam rejimini adım adım hayata geçirirken, CHP’nin verdiği görüntü, giderek seviye yitimine uğrayan bir iç kavga hali. Delege savaşları 24 haziran gecesi yaşananlar dahil hiç bir şeyin sorumluluğunu üstlenmeyen tartışmalar, karşılıklı suçlamalarla sürüyor. CHP’li seçmenin hayal kırıklığını daha da kuvvetlendiren bu tablo… Ülkede iktidar olma iddiası, partide iktidar olma kavgasına dönüşüyor.

Ülke seçimden yeni çıktı. Ülkemizde alınan sonuçla sistemini değiştirdi ve iktidar partisi AKP o değişimi kalıcı hale dönüştürmek için birbiri ardına hamleler yapıyor, seçim vaadlerinden bazılarını yaz aylarında meclise fazla mesai yaptırarak gündeme taşıyor; CHP bunları izlemiyor bile… Parti için muhalefet delegelerin imzalarını alarak Kurultay toplamaya gayet ederken, partiye egemen olanlar imza vermeye eğilimli olanları caydırma çabaları içerisinde. Bu kavga yerelde de büyük kayıplara gebe olmasın.

Parti tüzüğünde delegelerin yarısından bir fazlası başvurursa kurultay toplanır diyor. İl başkanları ve milletvekilleri (Bir bölümleri) toplanmış “Biz kurultay istemiyoruz” açıklaması yapıyor. CHP (Sodep – SHP) dışında hiç bir partiye oy vermemiş bir kişi olarak biliyorum ki CHP de kurultayın üzerinde bir irade yoktur. Ülkemizin umudu olması gereken partinin düştüğü duruma bak!

Mevcut genel başkanın dürüstlüğüne, çalışkanlığına, Cumhuriyetimizi koruma adına verdiği mücadeleye, demokratlığına, özveriliğine kimse bir şey diyebilir mi? Bu güne kadar gereğini yapmadı mı? Tek adamla yönetilen ülkemizde seçim kazanamamanın tek nedeni Genel başkan mı? Kurultay isteyen mevcut genel başkana karşı iki seçim kaybetmedi mi? CHP de kimse sen çekil ben başkan olayım dememeli belki 4 – 5 ay sonra yerel seçimler yapılacak hiç olmazsa enerjiyi yerel seçimlere ayırmalıydı. Kimsenin yerel seçimleri feda etme lüksü yoktur… Zamanlamaya dikkat etmeliyiz. Partide bir an önce bütünlük gerçekleşmeli, saygı sevgi içinde zaman geçirmeden özveriyle üyeden, sempatizanından, parti içi muhalefetinden partiyi yönetenine kadar tek yumruk olma dönemine girilmelidir. Bu dönemde başkanın kim olduğu çok önemli (isim) değil, değişim isteyenler, içinde bulunduğumuz koşulları fark etsinler

CHP Genel Merkezden yapılan yazılı açıklamada; Teslim edilen belge sayısının 618 olduğunu duyurdu. Fotokopi mükerrer ve delege olmayanların imzaları düşüldüğünde ise sayının 605 olduğunu belirtmiş. Halihazırda delege sayısı 1242 olup salt çoğunluk 622 olması gerekiyor tüzüğe göre. Peki şimdi her şey bitti mi? Hayır değişim talebi bitmeyecektir. Yani CHP’de kriz bitmeyecek.

Son söz; Seçim sonucuna göre Kurultay hemen toplanmalıydı. Parti içi muhalefet imzalar tamam, yönetim hayır diyerek üstüne üstlük Sayın İnce’nin seçim sonrası ve bugüne kadar bence olumsuzlukları partiyi üyelerine karşı daha da güç duruma düşmektedir. Yapılacak mahalli seçimlerde enerjilerini kullanmaları gerekirken başka şeylere odaklanmanın hesabını bu millet sorar…

Kaynak: Ayancık Gazetesi.com

Tarih:06 08 2018 13:25(2111) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

İnsanlığın Yaşadığı En Korkunç Soykırım Milli Mücadelenin 100. yılı Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba 1 Mayıs işçinin emeğin bayramı Sinop Nükleer Santral İstemiyor Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri Kamu Düzenini Koruyan Polis Teşkilatımız “Müller – Anam Anam Ali” Ali Atatürk Diye Bir Adamı Duydun mu? 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Siyasi Etik Sözleşmesi Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Seçmen Kaydırma Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et! Tarzan Kemal (Kemal Koca) İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları B Asrın Davası Denildi Yüzyılın İftirası Ç 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim 10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Yemen’in Emel’i 95. yılında Cumhuriyet Bayramı’mız İsmet İnönü 134 yaşında 15 Eylül 1928 İstanbul Atatürk Havalimanı Halkbank’ta neler oluyor 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat Delege savaşları 24 Temmuz Basın Bayramı Atatürk’e mezarında küfür Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanış Liselere geçişte dayatma sistemi “Şehitlerimiz” seksenbir mil Ben yine muhalif olacağım Artık “Kek”lenmeyelim Türkiye'nin Heryerinde "İzmir Marşı" Söy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba Albay (Öğretmen Şerafettin Yüksel) Erfelek'te Öğretmenlere Vefa Avukatlar Günü Mecliste Kadınlara Sahne Yasağı Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğ Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü Uçkur Fetvacılarına bir dur dense 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur Tümü

İnsanlığın Yaşadığı En Korkunç Soykırım ve Sürgün


Emekli maaşı kesintileri nelerdir?


Boyabat Nasıl Bir Şehir Olur


Bandırma Vapuru Samsun ve 100. Yıl


Aras Kargo Eleman İlanı


Yazın Kış Lastiği Kullanmak Sürüş Güvenliğini Tehlikeye Atıyor


Anneler baş tacıdır!


Edep


Nereye gideceğimizi unuttuk...


Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA)


İsmail Efe’nin Sinop tarihi


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:512522 DtGaNi

* ANASAYFA *