E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABD’nin yükselttiğine inanmıyor!

Türk ekonomisi uçuyor… Ekonomide Avrupa lideriyiz söylemleri ile 16 yılı geride bırakan iktidara vatandaşın güveni kalmadığı için doların 10 lira olacağı iddiası toplumda her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor.

….

Toplumu döviz manyağı, at yarışı tahminleri yapar haline getiren kim?

Vatandaş, tahmin yapmakta haklı mı derseniz, dolar 3-4-5, bu günler de ise 7 liraya yaklaştı.

….

Ekonomide güvenini kaybeden iktidarın, dövizin yükselişinin, ABD ve dış güçlerin olduğuna inanmıyor olmasının yanı sıra, İktidar yetkililerinin doların yükselişini tiye alması ise toplumda ayrı bir güvensizlik yaratıyor.

…..

Doların bir kuruş yükselmesinin Türkiye’ye maliyetinin 41 milyar lira olduğunu düşünmeyen AKP’li Mahir Ünal dolar 3 kuruş artmış Türkiye batacak mı diyebiliyor?…

….

Kendisinin, çocuklarının geleceğini düşünmeyen, aldığı bir dolar bile ülkesine ihanet ettiğini bilmeyen veya işine öyle gelen bir güruh dolar artışına sevinirken, toplumun bir kısmı da benim dolarım yok bana ne hale geldiyse…!

….

Üretmeden hala tüketmeye devam edersek, Yiyecek ekmek bulamayacağımız günler çok uzak değil.

….

Dolar patlamış, Türkiye fiilen gümlemiş, artık haber bile olmuyor.

Durum böyleyken, AKP iktidarı yapılmakta olan Çamlıca Camisi’ne 2 ton altın harcandığı iddia ediliyor, Türkiye Malezya’nın IMF borcunu üstleniyor!...

….

Şayet, vatandaşların dediği gibi doların 10 lira olması halinde Türk ekenomisinin halini düşünmek bile istemiyorum.

Türkiye’yi tarım ve gıda da yüzde 85 dövize bağımlı hale getiren bugünkü iktidar, kamu oyunda kendisini haklı çıkarmak için bir düşman yaratması gerekiyordu onu da papaz, ABD masala ile yarattı toplumdaki düşünce böyle…

….

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener; “AKP iktidarının ABD ve İsrail ile gizli anlaşmalarının devam ettiğini iddia ederken, dövizi dış güçlerin yükselttiğine inanmıyor”

16 yıldır tek başına iktidar olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ülkenin içinde bulunduğu duruma “Ekonomik Savaş” diyor!

Ülkeyi ekonomik savaş durumuna getiren kim diye sormazlar mı?

….

Dövizi dış güçlerin yükselttiğine inanmayan Muharrem İnce , İktidara "Bırakın şu dış güçler palavralarını” diyor

….

Devasa holdingler banka kapılarında yapılandırma peşinde.

Yüzlerce şirket fiilen batık ama açıklanmıyor.

İyi eğitimli ve dolar milyoneri olan on küsür bin Türk, ülkeyi terk etti.

….

Osmanlı İmparatorlu’ğunun çöküşünü okumayan, araştırmayanlar Türkiye’nin ekonomik olarak hangi durumda olduğunu bilemezler.

Türkiye’nin iki büyüklüğünde toprağı İngiliz Borsa’sında kaybeden , bugün olduğu gibi Bağdat Tren yolunu 99 yıllığına Yap-İşlet Devret sistemi ile Almanlara veren ikinci Abdülhamit Tahttan neden indirilmiştir?

….

Yeniçağ Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Esfender Korkmaz, “döviz kuruna neden müdahale edilmiyor" köşe yazısında, Bankalarda özel kişilere Çünkü güven yok. Hükümetin niyeti her gün daha iyi anlaşılıyor. Seçim öncesinde cari açık sorununu çözeceklerini söylediler. Öğle görünüyor ki kur artışı ile cari açığı çözeceklerini düşünüyorlar. Bugünkü iktidar, kur artışı ile ithalatın azalacağını, ihracatın artacağını düşünüyor olabilir.

Dövizdeki yangınını, döviz rezervinin 21 Milyar dolara gerilemiş Merkez Bankası mı söndürecek?

Üretmeden, tüketerek borcu borçla kapatmak nereye kadar?

Özet olarak: Yaşlısı genci seferberlik ilan ederek üretmeliyiz. İktidarlar gelip, gider kalıcı olan vatandır. Gün, omuz omuza verip ülkeyi bu ekonomik krizden nasıl kurtarabiliriz olmalıdır.

Tarih:10 08 2018 22:14(1839) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: 11 köy 16 08 2018 09:23
üretmeyen ekonomi nın ıçler acısı durumu bu, iki serhoş un yaptığı şeker fabrikalarını bile sattı fabrika yok ne var millet bahçesi ne var köprü ,otoyol, kanal eksikti onuda yapacak dolar bazında alın size kazığın büyüğü.

1. Yorum: kumluklu veli 15 08 2018 11:45
bakalım dolar ilerki günlerde ne olacak ? bekleyip göreceğiz. stokçular stoğa devam ederse mallar aşırı pahalanır.stokçuluğun önüne geçilmesi lazım.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Bor Madeni ile çalışan motor yapacaklard Mektup getiren AKP’li Bakan Beşir Tümü

Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Sıladan Mektup Var- 13


Sosyal medya hesapları


Kalebağı’nda Yazın Bulamayacağınız Görüntüler


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:709973 DtGaNi

* ANASAYFA *