E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

Dünya Savaşı sonunda imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşmasıyla yurdumuz tamamen elimizden alınıyor, vatanımızda özgür ve hür olarak yaşama hakkımıza son veriliyor. Yüzyıllardır üzerinde yaşadığımız bu topraklar düşmanlara veriliyor. Bizim de bunu kabul etmemiz isteniyor. Bu millet bunu asla kabul etmezdi…

Anadolu insanı lideri Atatürk’ün önderliğinde Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlattı. Amasya Genelgesi ardından Erzurum ve Sivas Kongreleri devamında 23 Nisan 1920 de TBMM kuruluyor. “Memleket yönetimi halkın iradesine verilmişti…” Böylece Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Merkezi artık Ankara’da. Düşmanla mücadele kararı alınmış “Misak-ı Milli sınırları içinde vatanın bir bütün olduğu ve parçalanamayacağı görüşü…”

Mustafa Kemal ve silah arkadaşları oluşturdukları düzenli ordularla girdiği savaşta; önce Doğu’da Ermeni çetelerine, daha sonra Batı Cephesi’nde Yunanlılara I. ve II. İnönü Savaşları… 23 Ağustos ve 12 Eylül 1921 tarihinde yapılan Sakarya Meydan Muharebesi ile yaşanan Zafer sonrası Mustafa Kemal’e T.B.M.M. tarafından “Gazi” unvanı ve “Mareşal” rütbesi verildi.

Gazi Mustafa Kemal’in başkomutanlığını yaptığı ordumuz, 26 Ağustos 1922’de düşmana saldırdı. Bu büyük taarruz sömürücülerin istila etmelerine son veren, Türk tarihinin akışını değiştiren 30 Ağustos 1922 de yurdumuz işgalde, milletimiz ölümden kurtulmuştu. “Ya istiklal, Ya ölüm” parolasıyla yola çıkan çocuğuyla, çocuğuyla, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla millet olanlar lideri Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 30 Ağustos’u Zafer ile taçlandırdı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün üstünde dehası ve yenilmez azmi sonucunda Türk vatanı kurtarılmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan bağımsız Egemen ve Özgür Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle vatanını savunan Gazi Mustafa Kemal’in önderliğindeki Türk ordusu kazandı. Şanlı Zafer her 30 Ağustos’larda ilk günkü heyecanla kutlanmaktadır.

Bugün bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti çatısı altında yaşayan herkes, bu zafere ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçludur. Gücünü milletinden, ışığını Mustafa Kemal Atatürk’ten, cesaretini tarihten alan Türk ordusu her zaman görevinin başındadır. Bugün bir millet olarak tek vücut olduğumuz ve düşmana karşı Zafer kazandığımız, topraklarımızı yabancılardan kurtardığımız 30 Ağustos Zafer Bayram’ımız Kutlu Olsun…

Kaynak: Ayancık Gazetesi.com

Tarih:28 08 2018 16:03(1229) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Siyasi Etik Sözleşmesi Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Seçmen Kaydırma Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et! Tarzan Kemal (Kemal Koca) İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları B Asrın Davası Denildi Yüzyılın İftirası Ç 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim 10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Yemen’in Emel’i 95. yılında Cumhuriyet Bayramı’mız İsmet İnönü 134 yaşında 15 Eylül 1928 İstanbul Atatürk Havalimanı Halkbank’ta neler oluyor 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999, Saat Delege savaşları 24 Temmuz Basın Bayramı Atatürk’e mezarında küfür Ünlü Türk Cerrah Dr. Mehmet Öz ile tanış Liselere geçişte dayatma sistemi “Şehitlerimiz” seksenbir mil Ben yine muhalif olacağım Artık “Kek”lenmeyelim Türkiye'nin Heryerinde "İzmir Marşı" Söy 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba Albay (Öğretmen Şerafettin Yüksel) Erfelek'te Öğretmenlere Vefa Avukatlar Günü Mecliste Kadınlara Sahne Yasağı Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal’in Doğduğ Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıl Dönümü Uçkur Fetvacılarına bir dur dense 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çocuk İstismarı İnsanlık Suçudur Her Kan Bir Can (Ayancık Kan Bağışlıyor) Halkın Katılımı Toplantısı “Halka 10’nun Gibisi Unutulmadı (Metin Oktay) Zıt Kardeşler Dünya Çalışan Gazeteciler Günü Kubilay Olayı Ayla Filmi 23 sentlik Asker Şiiri Lozan Barış Antlaşması Her Zamankinden d Her İnsan Bir Engelli Adayıdır 24 Kasım Öğretmenler Günü Tümü

Güzel insan


Bir formalite seçim daha !


Çanakkale’ye sesleniş!


Bir daha söyleyin bakayım, EYT köpük müymüş?


Sıladan Mektup Var -28


Beka Sorunu Var Yalanı


14 Mart Dünya Böbrek Günü


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü


Boyabat 31 Mart 2019 Yerel Seçim Aday Listesi


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mart ayı ziyaretci sayısı:675075 DtGaNi

* ANASAYFA *