E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Türkiye'nin en görkemli 13 kalesi belirlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin en görkemli 13 kalesini belirledi. Listenin ilk sırasında Çamlıhemş'in 15 kilometre güneyinde kurulu olan Zilkale var.  2. Çanakkale Kilitbahir Kalesi, 3. Amasya Kalesi, 4. Alanya Kalesi, 5. Boyabat Kalesi seçildi.

Haber: Umut Erdem - Kaynak: Hürriyet

Tarih:10 09 2018 13:35(1130) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: kale 13 09 2018 05:18
boyabat kalesi 1. hakediyor ama bakım yok bakım. ermiş zamanında iyi bakım yapıldı ama yetersiz kaldı. şefik zamanında ise bakım yapılmadığı gibi önceki bakımlarda korunamadı. tünellerdeki ışıklar yanmıyor , bazı yerlerde insan pislikleri var, otlardan mozaikler görünmüyor koruma kapıları açık, patika yollar tam bitmemiş dehllizlerde korkuluk yok her an insan düşebilir, bir yere kalenin krokisi olsada insanlar gezeceği istikameti bilse, birde oturma bankları veya ufak bir çay ocağı olsa herşeyden önce iyi bir tanıtım olsa daha rağbet göreceği kanısındayım. tabiki bunlarıda yapacak başkan olsa.

6. Yorum: dilek57 12 09 2018 09:47
kalenin etrafındaki evler restore edilebilse kalenin güzelliği daha çok ortaya çıkacak. boyabat kalesinin ayağındaki vadi ve uzayan vadide çeltik tarlaları gerçekten görsel güzelliği çok güzel. boyabat'ta turizm adına yapılacak o kadar çok şey var ki kaynaklar keşke ağırlıklı buralara kullanılabilse...

5. Yorum: boyabatlı 11 09 2018 10:12
ermiş zamanında yapılan tünel içindeki ışıkların çoğu yanmıyor. mozaiklerin koruma kapıları açık ve otlardan görünmüyor, o zamandan sonra geri gitmiş ileri gitmemiş. yazık.

4. Yorum: 3. yorumcuya 11 09 2018 10:07
kuleden, atlayıştan, filmden sıra gelirse yapılır.

3. Yorum: kaledar 11 09 2018 09:45
zilkale'nin 1.olması kalenin ihtişamından değil çevresinin yeşil oluşundan yoksa boyabat kalesi hepsinden büyük ve ihtişamlıdır

2. Yorum: şimdiki 11 09 2018 09:45
şimdiki görevde olan belediye başkanının kaleye her hangi bir yatırımı oldumu? hatta önceki yatırımları koruyabildimi?

1. Yorum: kumluklu veli 10 09 2018 15:54
boyabatın turizmden yeteri kadar yararlanması için gerekli tedbirler alınmalıdır.turizm altın yumurtlayan tavuk, bacasız fabrika çil çil doviz ve yüro demektir.tabi gelen turistleri yolunacak kaz görmemek şartıyla.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Döndü Gömeç hanımefendi vefat etti Başkan Orhan Çakır’ın Mevlit Kandili Mes Başkan Belovacıklı’dan Mevlid Kand Sürücüler Dikkat! Postacı Trafik Ceza Ma Boyabat Hal Yerinde Göreceğiniz Fiyatlar Mesai Saatleri Sinop İli Genelinde Yenid AK Parti Sinop'ta adaylarını belirliyor! TMVFL Orta Karadeniz Futbol Ligi İkinci Öğrencilerini Elektrik Dağıtım Teknoloji İYİ Parti Heyetinden Boyabat'a Ziyaret Şaban Tekdemir vefat etti Jandarma Ekipleri Kontrollerinde 10 İşye İnternette yeni dönem başlıyor! Mustafa Cömert Nişanlandı Hızını Alamayan Kamyon Bariyerleri Biçer "Sinop merkezde Müslüman yok" Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Çok Kilogramın tanımı değişti Nihat Hatipoğlu Boyabat'la Buluştu Krizin Faturasını Krize Sebep Olanlar Öd Kadın Giysileri Dikimi Kursu Başlıyor Yangınzede aileye Sinop Kızılay'dan yard Okulda Yapılan Kan Bağışında Kuyruk Oluş Kaan Kamburoğlu Belediye Başkanlığı İçin Durağan Boyabat Arasında Trafik Kazası 3 Sinop'a Mevsimin İlk Karı Yağdı Jandarma Huzur ve Güvenlik Uygulamalarda Yaya Geçişinde Çocuğa Çarpan Otomobil Ol Sinop'ta toprak kayması sonucu yol kapan CHP Mevcut Başkanlarla Devam Dedi ! Ölüm virajı gibi! Bir ayda üç kaza: 5 ya TGK 18 Başkanlar Kurulu Sinop’ta t Kan Bağışına Davet Bayram Demir hanımefendi vefat etti Maçı 3 Bayan Hakem Yönetti Öğrencilerimizden Harika Sosyal Sorumlul Dıranaz'a Yılın İlk Karı Düştü Aynı bölgede bir ayda ikinci kaza Çöp Ayrıştırma Tesisi Hayata Geçiriliyor 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Gece Yarısı Polisi Alarma Geçirdi Cemal Kaan Kamburoğlu, Belediye Başkanlı Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi Sinopspor Taraftarına Tekme Tokat Gözalt Mehmet Atakoğlu vefat etti Kısa Çalışma Ödeneği Boyabatlı Çocuklar Uluslararası Adana Ço Hüseyin Özdemir vefat etti 6 Katlı Apartman Çatısından İntihara Teş Tümü

Osman Çakır’dan Mevlid Kandili mesajı


Sıladan Mektup Var-3


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:587925 DtGaNi

* ANASAYFA *