E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu

Türkiye'nin en görkemli 13 kalesi belirlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin en görkemli 13 kalesini belirledi. Listenin ilk sırasında Çamlıhemş'in 15 kilometre güneyinde kurulu olan Zilkale var.  2. Çanakkale Kilitbahir Kalesi, 3. Amasya Kalesi, 4. Alanya Kalesi, 5. Boyabat Kalesi seçildi.

Haber: Umut Erdem - Kaynak: Hürriyet

Tarih:10 09 2018 13:35(978) Facebook'ta Paylaş

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
7. Yorum: kale 13 09 2018 05:18
boyabat kalesi 1. hakediyor ama bakım yok bakım. ermiş zamanında iyi bakım yapıldı ama yetersiz kaldı. şefik zamanında ise bakım yapılmadığı gibi önceki bakımlarda korunamadı. tünellerdeki ışıklar yanmıyor , bazı yerlerde insan pislikleri var, otlardan mozaikler görünmüyor koruma kapıları açık, patika yollar tam bitmemiş dehllizlerde korkuluk yok her an insan düşebilir, bir yere kalenin krokisi olsada insanlar gezeceği istikameti bilse, birde oturma bankları veya ufak bir çay ocağı olsa herşeyden önce iyi bir tanıtım olsa daha rağbet göreceği kanısındayım. tabiki bunlarıda yapacak başkan olsa.

6. Yorum: dilek57 12 09 2018 09:47
kalenin etrafındaki evler restore edilebilse kalenin güzelliği daha çok ortaya çıkacak. boyabat kalesinin ayağındaki vadi ve uzayan vadide çeltik tarlaları gerçekten görsel güzelliği çok güzel. boyabat'ta turizm adına yapılacak o kadar çok şey var ki kaynaklar keşke ağırlıklı buralara kullanılabilse...

5. Yorum: boyabatlı 11 09 2018 10:12
ermiş zamanında yapılan tünel içindeki ışıkların çoğu yanmıyor. mozaiklerin koruma kapıları açık ve otlardan görünmüyor, o zamandan sonra geri gitmiş ileri gitmemiş. yazık.

4. Yorum: 3. yorumcuya 11 09 2018 10:07
kuleden, atlayıştan, filmden sıra gelirse yapılır.

3. Yorum: kaledar 11 09 2018 09:45
zilkale'nin 1.olması kalenin ihtişamından değil çevresinin yeşil oluşundan yoksa boyabat kalesi hepsinden büyük ve ihtişamlıdır

2. Yorum: şimdiki 11 09 2018 09:45
şimdiki görevde olan belediye başkanının kaleye her hangi bir yatırımı oldumu? hatta önceki yatırımları koruyabildimi?

1. Yorum: kumluklu veli 10 09 2018 15:54
boyabatın turizmden yeteri kadar yararlanması için gerekli tedbirler alınmalıdır.turizm altın yumurtlayan tavuk, bacasız fabrika çil çil doviz ve yüro demektir.tabi gelen turistleri yolunacak kaz görmemek şartıyla.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boytek Boyabat Kız Öğrenci Yurdu
Minare anlaşmazlığında tatlı son Birlikte Kazanacağız Boyabat Panayırı Başlıyor Boyabat’ta fotoğraf yarışması Bazalt Kayaları Milliyet Gazetesinde Hab Boyabat’ta Çaldı Erfelek’te Kıskıvrak Ya Kurtlar Merkez Köye Kadar İndi Meteoroloji Twitter'dan duyurdu! Kutup s Trafik Ekipleri Artık Affetmiyor Kadına Şiddetin Bedeli 2 Bin Lira ! Kırkkızlar Kayalığı Turizme Kazandırılıy Yeni Mahallede Motosiklete Çarpan Araç T Ömer Demir vefat etti 24 Derslik Okul Hayal mi Oluyor? Haberin Unutmamayı Unutma! Kızılırmak Camii Dualarla İbadete Açıldı Hasan Aslan vefat etti Döndü Bozuk hanımefendi vefat etti Türkiye'nin En Görkemli Kaleleri Boyabat 1868 Geliyor..! Dolmuş Duraklarını Rezil Ediyorlar Keziban Tiritoğlu hanımefendi vefat etti Zülfiye Tekin hanımefendi vefat etti Satu Köseoğlu hanımefendi vefat etti Alime Aksoy hanımefendi vefat etti Virajı alamayan TIR yan yattı Durağan'ı Hurdalığa Çevirdiler! Sinop’ta esrar operasyonu 35 Yıllık Su Hattı Yenileniyor Sami Ersoy vefat etti Satı Bozkurt hanımefendi vefat etti Jandarma Trafik Tim Ekipleri, Öğrenci Ta Kanlı gün! Sanayi Kavşağında Trafik Kazası 2 Yaralı Boyabat’ta ‘Gaziler GünüR Erfelek'te Baltacı'nın ismi ön plana çık Boyabat İYİ Parti İlçe Teşkilatı Gaziler Saraydüzü-Durağan Kavşağında Kaza Sinop'ta otobüs firmaları servisleri ipt Tarihi Ayancık Panayırı Başladı Şükriye Eker hanımefendi vefat etti Bekir Eski vefat etti Çıkan Yangında Alevler Sıçramadan Müdaha Yeşil Reçeteyle Satılması Gereken İlaçla Resmi gazete artık sadece Dijital'de CHP Durağan Eğitim ve Öğretim Yılı Basın Miyerser Erkan hanımefendi vefat etti Hakemler ve Gözlemciler Derneği 2018/201 Sinoplu'ya Bağımsızlık Yakışır Dedi ve A Tümü

Soytarıların Muhbir Çeteleri


Hüseyin Mor Eleman Aranıyor


Boyabat Kalesini Gezelim mi?


15 Eylül 1928


A’dan Z’ye Şarbon…


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Hiç Bir Şey Kolay Kazanılmadı!..


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Dolardan Bana Ne


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Çok Mu Zor?


İmar Barışı üzerine bir değerlendirme


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Azmin Zaferi İnandık ve Kazandık


Sinop MHP diyor


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE




Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz




Eylül ayı ziyaretci sayısı:917256 DtGaNi

* ANASAYFA *