E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

SİYAD yardımda sınır tanımıyor

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) topluma rehber olma misyonu ile pek çok alanda yardım çalışmalarına imza atıyor. Öncülük ettiği yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren SİYAD, yardımların yanı sıra sosyal ilişkilerin ve değer yargılarının gelişmesine de aracılık ediyor.

Kurulduğu günden bu yana karşılık beklemeksizin ellerini ihtiyaç sahibi insanların üzerinden çekmeyen Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, (SİYAD) ‘Çocuklar üşümesin, okul yolu çileye dönüşmesin’ diyerek başlattığı yardım faaliyetlerine bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Dernek, ihtiyaç sahiplerinin dertlerine derman olduğu gibi sorunların ortadan kaldırılmasına ve bireylerin yaşam kalitelerinin arttırılmasına yönelik çözüm önerileri de geliştiriyor. Geliştirdikleri çözüm önerileri ile dezavantajlı bireylerin toplumdaki diğer bireylerle aynı standartlarda yaşayabilmesine aracılık eden SİYAD, bu sayede sosyal ilişkilerin ve değer yargılarının gelişimine de destek oluyor.

Edirne’den Kars’a...

Yaptıkları yardımlarla dikkat çeken SİYAD, Edirne’den Kars’a, ulaşabildikleri her alanda öğrencilerin ve gençlerin üzerinden desteklerini esirgemiyor. Kış aylarının çetin geçtiği köy ve kasabalarda yaşayan öğrencilere bot, mont ve kışlık giysi yardımında bulunan dernek, yüzlerce çocuğa yaptığı ayakkabı yardımıyla çocukların yüzünü güldürdü. Giysi yardımlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi öğrencilerin okul gereçlerini de temin eden dernek, ‘Herkes okusun, fırsat eşitliğinden tüm çocuklar faydalansın’ diye eğitim alanında yapılacak yardımlarına yenilerini ekliyor.

İnsanlıkla Genişleyen İyilik Halkası

Yüzlerce çocuğa yaptığı ayakkabı yardımıyla halkayı genişleten dernek, çocukların ayaklarını ısıttığı gibi yüzlerini de güldürdü. Yardım faaliyetleriyle,üşüyen ayak, mont giymemiş çocuk bırakmayacaklarını söyleyen SİYAD Genel Başkanı Mehmet Kuru, “Köylerde zor şartlar altında ayağında kara lastikle, üzerinde incecik hırkasıyla okuluna gitmeye çalışan çocuklarımız var. Bizler bu çocuklarımızın zorluk içerisinde geçen hayatlarına ortak oluyor, onların sosyal yaşama daha etkin bir şekilde katılımını sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Her çocuğun adil yaşam şartlarınasahip olması gerektiğinin altını çizen Kuru, “Ailelerin yetemediği noktalarda biz sivil toplum kuruluşları devreye girmeliyiz. Bu sayede herkes bir diğerini gözeten yaklaşımla hareket eder ve tüm topluma örnek olur” diye konuştu.

İyilikte Sayıların Önemi Yok...

İyilikte, birlik ve beraberlikte topluma rehber olma misyonuyla hareket ettiklerini söyleyen Mehmet Kuru, “İhtiyaç sahiplerinin dertlerine derman olduğumuz gibi sorunların ortadan kaldırılmasına ve bireylerin yaşam kalitelerinin arttırılmasına yönelik çözüm önerileri de geliştiriyoruz” dedi. Geliştirdikleri çözüm önerileri ile dezavantajlı bireylerin toplumdaki diğer bireylerle aynı standartlarda yaşayabilmesine aracılık eden dernek, bu sayede sosyal ilişkilerin ve değer yargılarının gelişimine de destek oluyor. Pek çok alanda yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini söyleyen Mehmet Kuru, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün çocuklara kışlık giysi yardımında bulunurken, yarın erzak, barınma, ulaşım gibi alanlarda tüm ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyoruz. Biz sayıların öneminin iyilikte değil, matematikte büyük olduğuna inanıyoruz. O nedenle de tek bir çocuğu bile gülümsetmek bizim için her şeyden daha önemli.”

Tarih:16 10 2018 19:10(386) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: daylulu kerem 17 10 2018 12:02
siyad ' a helal olsun beyler. çok hayırsever bir stk doğrusu. bravo.

1. Yorum: keşke 17 10 2018 10:11
keşke gizli yapsaydınız çoçuklar ve aileler için daha iyi olurdu utanan birçok aile var gelip alamazlar sanki biraz reklam yapılıyor hissi var yinede emeği geçenlere teşekkür


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Hızını Alamayan Kamyon Bariyerleri Biçer "Sinop merkezde Müslüman yok" Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Çok Kilogramın tanımı değişti Nihat Hatipoğlu Boyabat'la Buluştu Krizin Faturasını Krize Sebep Olanlar Öd Kadın Giysileri Dikimi Kursu Başlıyor Yangınzede aileye Sinop Kızılay'dan yard Okulda Yapılan Kan Bağışında Kuyruk Oluş Kaan Kamburoğlu Belediye Başkanlığı İçin Durağan Boyabat Arasında Trafik Kazası 3 Sinop'a Mevsimin İlk Karı Yağdı Jandarma Huzur ve Güvenlik Uygulamalarda Yaya Geçişinde Çocuğa Çarpan Otomobil Ol Sinop'ta toprak kayması sonucu yol kapan CHP Mevcut Başkanlarla Devam Dedi ! Ölüm virajı gibi! Bir ayda üç kaza: 5 ya TGK 18 Başkanlar Kurulu Sinop’ta t Kan Bağışına Davet Bayram Demir hanımefendi vefat etti Maçı 3 Bayan Hakem Yönetti Öğrencilerimizden Harika Sosyal Sorumlul Dıranaz'a Yılın İlk Karı Düştü Aynı bölgede bir ayda ikinci kaza Çöp Ayrıştırma Tesisi Hayata Geçiriliyor 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Gece Yarısı Polisi Alarma Geçirdi Cemal Kaan Kamburoğlu, Belediye Başkanlı Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi Sinopspor Taraftarına Tekme Tokat Gözalt Mehmet Atakoğlu vefat etti Kısa Çalışma Ödeneği Boyabatlı Çocuklar Uluslararası Adana Ço Hüseyin Özdemir vefat etti 6 Katlı Apartman Çatısından İntihara Teş İlk Hazırlık Maçı Boyabat 1868 Spor:0- S İrfan Erbaş, 10 Kasım Mesajı Yayımladı Neriman Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şükrü Balcı vefat etti Başkan Orhan Çakır 10 Kasım mesajı ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü'nün 10 Kavga Sonrası Üzerinden Silah Çıktı Üvey Babasını Bıçakladı Yayaya Yol Verdi Kaza Yaptı Gerze’den Sonbahar manzaraları Türk Eğitim Sen Boyabat İlçe Başkanı Abd Durağan Saadet Partisi basın açıklaması Sinop açıklarında hortum çıktı Uğraşıp dursunlar şimdi! Tümü

17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Sıladan Mektup Var-2


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Osman Çakır'dan Taziye Mesajı


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:517341 DtGaNi

* ANASAYFA *