E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

SİYAD yardımda sınır tanımıyor

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) topluma rehber olma misyonu ile pek çok alanda yardım çalışmalarına imza atıyor. Öncülük ettiği yardımlarla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldüren SİYAD, yardımların yanı sıra sosyal ilişkilerin ve değer yargılarının gelişmesine de aracılık ediyor.

Kurulduğu günden bu yana karşılık beklemeksizin ellerini ihtiyaç sahibi insanların üzerinden çekmeyen Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, (SİYAD) ‘Çocuklar üşümesin, okul yolu çileye dönüşmesin’ diyerek başlattığı yardım faaliyetlerine bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Dernek, ihtiyaç sahiplerinin dertlerine derman olduğu gibi sorunların ortadan kaldırılmasına ve bireylerin yaşam kalitelerinin arttırılmasına yönelik çözüm önerileri de geliştiriyor. Geliştirdikleri çözüm önerileri ile dezavantajlı bireylerin toplumdaki diğer bireylerle aynı standartlarda yaşayabilmesine aracılık eden SİYAD, bu sayede sosyal ilişkilerin ve değer yargılarının gelişimine de destek oluyor.

Edirne’den Kars’a...

Yaptıkları yardımlarla dikkat çeken SİYAD, Edirne’den Kars’a, ulaşabildikleri her alanda öğrencilerin ve gençlerin üzerinden desteklerini esirgemiyor. Kış aylarının çetin geçtiği köy ve kasabalarda yaşayan öğrencilere bot, mont ve kışlık giysi yardımında bulunan dernek, yüzlerce çocuğa yaptığı ayakkabı yardımıyla çocukların yüzünü güldürdü. Giysi yardımlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi öğrencilerin okul gereçlerini de temin eden dernek, ‘Herkes okusun, fırsat eşitliğinden tüm çocuklar faydalansın’ diye eğitim alanında yapılacak yardımlarına yenilerini ekliyor.

İnsanlıkla Genişleyen İyilik Halkası

Yüzlerce çocuğa yaptığı ayakkabı yardımıyla halkayı genişleten dernek, çocukların ayaklarını ısıttığı gibi yüzlerini de güldürdü. Yardım faaliyetleriyle,üşüyen ayak, mont giymemiş çocuk bırakmayacaklarını söyleyen SİYAD Genel Başkanı Mehmet Kuru, “Köylerde zor şartlar altında ayağında kara lastikle, üzerinde incecik hırkasıyla okuluna gitmeye çalışan çocuklarımız var. Bizler bu çocuklarımızın zorluk içerisinde geçen hayatlarına ortak oluyor, onların sosyal yaşama daha etkin bir şekilde katılımını sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Her çocuğun adil yaşam şartlarınasahip olması gerektiğinin altını çizen Kuru, “Ailelerin yetemediği noktalarda biz sivil toplum kuruluşları devreye girmeliyiz. Bu sayede herkes bir diğerini gözeten yaklaşımla hareket eder ve tüm topluma örnek olur” diye konuştu.

İyilikte Sayıların Önemi Yok...

İyilikte, birlik ve beraberlikte topluma rehber olma misyonuyla hareket ettiklerini söyleyen Mehmet Kuru, “İhtiyaç sahiplerinin dertlerine derman olduğumuz gibi sorunların ortadan kaldırılmasına ve bireylerin yaşam kalitelerinin arttırılmasına yönelik çözüm önerileri de geliştiriyoruz” dedi. Geliştirdikleri çözüm önerileri ile dezavantajlı bireylerin toplumdaki diğer bireylerle aynı standartlarda yaşayabilmesine aracılık eden dernek, bu sayede sosyal ilişkilerin ve değer yargılarının gelişimine de destek oluyor. Pek çok alanda yardım faaliyetlerini sürdürdüklerini söyleyen Mehmet Kuru, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün çocuklara kışlık giysi yardımında bulunurken, yarın erzak, barınma, ulaşım gibi alanlarda tüm ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyoruz. Biz sayıların öneminin iyilikte değil, matematikte büyük olduğuna inanıyoruz. O nedenle de tek bir çocuğu bile gülümsetmek bizim için her şeyden daha önemli.”

Tarih:16 10 2018 19:10(533) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: daylulu kerem 17 10 2018 12:02
siyad ' a helal olsun beyler. çok hayırsever bir stk doğrusu. bravo.

1. Yorum: keşke 17 10 2018 10:11
keşke gizli yapsaydınız çoçuklar ve aileler için daha iyi olurdu utanan birçok aile var gelip alamazlar sanki biraz reklam yapılıyor hissi var yinede emeği geçenlere teşekkür


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Polis Okul Önlerinde Denetimi Artırdı, M Halı Saha Tuvaletindeki Lavaboları Parça Tüm Eğitim Camiasına İyi Tatiller Merak edük! Kaç Lira? Bağımsız Aday Çağdaş; Ben Daha İyiyim! Sinop'ta Aç Kalan Kurtlar Köpeği Yedi ASİLDER Kültür Sanat Etkinlikleri Türkü Oto Galericiler İçin Mesleki Yeterlilik Trafik Ekipleri 18 Araca İşlem Yaptı Yıldız Mahallesinde Trafik Kazası 31 yaşındaki kadından 4 gündür haber alı Durağan Olaylarının Mahkemesi Şubat Ayın Kaldığı cezaevinden telefonla dolandırdı Boyabat Belediyesi'nin Hafriyat Kamyonu Kök Hücre Bağışı ile Donör Ol, Umut Ol! Personelin % 80’i Sinop Üniversite Jandarma Avcılara Göz Açtırmıyor Yayalara Yol Yok, Asfalttan Yürüsün EYT yine AKP-MHP engeline takıldı Ünsal Kuluç vefat etti Boyabat Doğalgazı Hakkında Yetkililere S Cevat Kuzulu vefat etti Yaralı kediye öğrenciler sahip çıktı Sinop Valiliğinden kritik uyarı! AK Parti ve MHP Başkan Adayı Buluştu Hal Yerinde Fiyatlar Tavanda Gidiyor Çakıcı” Sokak Hayvanlarına 7/24 Ke Sinop'ta ATM'deki tuzağı vatandaş fark e Sinop'ta CHP'nin Meclis Eğilim sonuçları Durağan Belediye Başkanı'ndan Teşekkür M Fikret Kayaoğlu Boyabat İlçe Seçim Müdürlüğüne Büşra Çol Turan Saka vefat etti Öykü Arin Kök Hücre Bağışı Kampanyası Bülent Özen, Çamlıca Mahallesi Muhtar Ad Sündüs Kuluç hanımefendi vefat etti Şükrü Çetinkaya vefat etti CHP'den Sinopspor ziyareti Talihsiz balıkçının cenazesi Sinop'a get Vatandaştan elektrik faturasına tepki AK Parti Sinop ilçe adayları belli oldu Gelin ve Damada 1.000 TL Hediye Çeki AK Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Ş Vergi Yapılandırmasını İhlal Eden Vatand Girişimcilikte Önce Kadın Projesi Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güç Asırlık Camiye Yazık Olmasın! Sinop'ta 700 kişi alınacak Sinop medyası can oldu Tümü

Hangi Türk Boyu’na Mensupsunuz?


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Yeni yılda mutlu olmak elimizde


Halk Arenası


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:606168 DtGaNi

* ANASAYFA *