E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
kazan.jpg

Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018

Yerel Seçim 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak. Şu an itibariyle yaklaşık 5 ay kalan seçimlerde aday olacak yada olmak isteyenler ve seçim ile ilgili konuşulanları sizlerle paylaşayım dedim. Her zaman olduğu gibi alfabetik olarak partileri inceleyelim.

AK Parti: Bugün itibariyle Ak Parti'nin en kuvvetli vede tek adayı olarak mevcut belediye başkanı Şefik Çakıcı görülmekte ve bu görüş genel kanaat olarak kabul edilmektedir.

Şefik Çakıcı'nın 2023 yılında yapılacak Milletvekilliği genel seçimlerinde milletvekilliği adayı olacağı bilinen bir gerçek. Bu nedenle Şefik Çakıcı'nın yakınındakiler kesinlikle milletvekili adayı olabilmek için bir dönem daha belediye başkanlığı yapması gerektiğini belirtiyorlar. Bu nedenle AK Parti içinde güçlü bir konumda bulunan Şefik Çakıcı'nın karşısına başka aday adayı çıkmayacağı söyleniyor.

Diğer bir güçlü aday olarak da AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız görülüyor. Ancak kendisinin aday adayı olup olmayacağı hakkında bir açıklaması olmadı.

AK Partide belediye başkanı aday adayı olmak için başvuru süreci başladı. Belediye başkanı olmak isteyenler 5-12 Kasım tarihleri arasında başvuru yapacak. Belediye başkanı aday adaylığı için başvuranları gördükten sonra yeni bir değerlendirme yapmamız gerekiyor. AK Parti belediye başkanlığı aday adaylığı için kulislerde geçen diğer isimler ise Osman Çakır, Ramazan Elmas ve Mehmet Ermiş olarak öne çıkıyor.

CHP: CHP'nin belediye başkanı adayları CHP Genel Merkezi tarafından açıklanmaya başladı, ancak önümüzdeki yerel seçimlerde Boyabat belediye başkanlığı için gösterilecek aday ile ilgili CHP Genel Merkezi tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

İYİ Parti: İYİ Parti siyaset sahnesinde yeni bir parti olmanın heyecanı ile yerel seçimlere hazırlanıyor.

İYİ Parti'nin en büyük kozu Sinop siyasetinde bir marka olan Hasan Kara'nın, İYİ Parti saflarında yer alması. İYİ Partililere göre artık zamanın geldiği ve bir an önce Hasan Kara'nın adaylığını açıklaması ve çalışmalara başlanması bekleniyor.

Aldığımız bilgilere göre küçük bir olasılık da olda Hasan Kara aday olmaz ise, İYİ Parti ilçe başkanı Mithat Mor'a aday olması yönünde baskı yapılıyor. Ayrıca parti yönetim kurulu üyesi Ömer Sütçüoğlu ve milletvekili adayı Sezgin Şimşek'in adı da belediye başkanlığı adaylığı ile ilgili konuşuluyor.

MHP: MHP'de ise Şükrü Kaya tekrar belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Ayrıca MHP belediye meclisi üyesi Ayşe Şahin'in ismi de adaylık için geçiyor.

2014 yılında MHP milletvekili adayı olan Meftun Çağlar ismi de belediye başkanlığı adaylığı için MHP tabanında dillendiriliyor.

Hepinizin günleri güzel ve hayırlı olsun. ALLAH (C.C) yardımcımız olsun.

İsmail Mehmetoğlu

Tarih:18 10 2018 20:39(4271) Facebook'ta Paylaş

20. Yorum: realist 14 11 2018 13:58
şükrü kaya acaba kendi işine gidiyor muda maaşını hakediyormuda adaylığa göz kırpıyor anlamıyorum daha saraydüzüne işine gidemeyen adam mı belediye başkanlığı yapacak bi gülme tuttu şimdi :)))

19. Yorum: güzel espri 11 11 2018 09:35
dayidan torpilli sözde ülkücülerin ismini siz bari reklam etmeyin.

18. Yorum: bahtiyar durmaz 10 11 2018 22:56
bu zamana kadar millet ile iç içe olan çıksın artık yeter hak şükrü kayanindir

17. Yorum: ortaya 10 11 2018 08:39
hele bi kars'a gidecek olan lar gitsin gelsin bakalım sanki ortada bir teşkilat varda kars dan aday getirecek ler.çok gülünç durumdalar

16. Yorum: postane 10 11 2018 01:25
belediyede çalışan bir arkadaşım belediyenin 80 tirilyon borcu var dedi,yuh be usta naptın heryeri devlet yaptı çamlıca camisi ni parkı yıkıp satacak mış buyur seçimden önce yap bunu sonra çamlıca dan muhtarın aldığı oyu alamaz,ha şefik başka na söz hakkı çamlıca camisi ve park gerçekten yıkılıp orası satılacak mı....

15. Yorum: yeni hastane 10 11 2018 01:15
reis vaad ettiği projeleri yerine getirmeyen karşıma adayım diye çıkmasın dediği.bizzat dinledim, şimdi şefik başkan kırk proje diye millete yağı çaldi,peki kaçını yaptı dört proje onları da devletin desteği ile.hayvan barınağı bile vardı projede parası gelmiş başka yere harcanmış,hayvanlarida zehirliyor lar,bumu müslümanlık hayvan barınağı bile yapamayan başkanı tegrar aday gösteriyor larsa helal olsun,ferhat yıldız parti için en mantıklı en güzel aday akıl lari varsa aday gösterirler en güçlü parti'ye üç bin fark atar ne dediysem çıktı,adam gibi de adam mhp li olarak ferhat aday olursa oyum ona nokta.... ha şefik olur başkası olur kim olursa oy yok en güzeli hayırlı sı çıktık tepeye izliyoruz alemi

14. Yorum: bahtiyar durmaz 10 11 2018 01:10
ıyi güzel de asfalt çalışmaları diyorsun her şey yıldız mahallesine yapılıyor boyabatta bir yıldız mahallesi mi yapacaksan her yere aynı hizmeti yapacaksın ben esentepede oturuyorum 10 senedir şurda bir iki sene oldu esentepeye beton atilali oda parke üstüne atıldı diğer mahallelere beton yıldız mahallesine sıcak asfalt nasıl oluyor bu iş

13. Yorum: şükrü kaya 10 11 2018 01:00
boyabat ilçemizin yegane gazetelerinden olan boyabat gazetesi yazarı sayın ismail mehmetoğlu bey.mhp aday adaylığını tekrar açıkladı ibaresi yanlış olmuş.çünkü ben resmi olarak şu an dahi aday adayı değilim.30 kasım 2018 tarihinde istifa ederek partime üye olarak aday adaylığımı açıklayacağım.allah yar ve yardımcım olsun.bu memleket bizim herşeyin hayırlısı olsun.

12. Yorum: bahtiyar durmaz 10 11 2018 00:59
boyabat için yeni bilinen sevilen bir insan geliyor başkalarının yaptıklarını benimseyen değil yapacaklarını millet için sevdası için yapacak bir insan evladı geliyor mazlumun yanında kötünün karşısında duran baba yiğit geliyor sen çok yaşa şükrü kaya reis sonuna kadar yanındayız

11. Yorum: profesyonel 09 11 2018 17:56
maviş şefiğe kendisine verdiği desteğin karşılını aday yaparak verecektir. şefik ise 2023 de milletvekilliği düşünüyorsa seçimden sonra mavişe karşı tutumu nasıl olacaktır? yani sizce yazarın dediği doğru ise şefikte sizce ahde vefa varmıdır acaba? yoksa profesyonel siyaset izleyip kendi bekası için kendisine iyilik yapanı saymazmı? yada başka bir deyişle altını oyarmı sizce? önceki aday yapan vekile karşı tutumu nasıl olmuştu?

10. Yorum: sinan 09 11 2018 00:29
oyun şefik çakıcı harici bir adaya verecem

9. Yorum: dr kadir 08 11 2018 23:12
bu ülküde şükrü kaya reisten iyisi alpaslan türkeşti sevdası ve davası türkiye 🇹🇷 aşkı ve aşı boyabat olan adam yolun açık olsun 🇹🇷

8. Yorum: malesef 08 11 2018 21:10
emeksiz ülkücülüğü size kim öğretti bilmem ama boyabatta ülkücü hareketi temsil edemediğiniz kesin.

7. Yorum: 4. yorumcuya 08 11 2018 18:08
kültür merkezi temeli ermiş zamanında atıldı ama mahkemeye verip durduran kişinin şefikle bağlantısı varmıydı acaba? o övündüğün meydan projesi ise ersoyun projesi değilmi? kaymakamlık binalarını zaten iç işleri bakanlığı yaptırmıyormu? parklar ise her dönemde de yapılmadı mı?

6. Yorum: evet 08 11 2018 17:54
car dediklerinin tamami ermis in hizmeti.kule. parke ustu asfalt. sonoma fimi sefik beyin hizmetleri.

5. Yorum: hee he 07 11 2018 20:49
akp ülkeyi mahvetti insanlar bir tarafdan geçim sıkıntısı işsizlik le uğraşırken terör belasıda bitmedi kendileri lüks hayat yaşarken ülkeyi arabistana çevirdiler ne kadar başıboş göçmen varsa doldurdular damatlar bakan oldu eski vekillerin çocukları da vekil arınçın oğlu gibi fetönün siyasî ayagıda yok zaten saymakla bitmiyor ve önünüzdeki seçim bu yüzden çok önemli.

4. Yorum: cfr 07 11 2018 13:51
borcu burcu bıraksen yapılan hizmetlere bak boyabatın hayeli olan sinema salonu konferas salonu dügün salonu osmanlı hamamı asrın projesi belediye ve kaymakamlık binası kapalı otopark mahalle parkları ve asvaltlamaları yeni halyeri bunlar aklıma gelenler daha bir çok hizmetlerle boyabatımıza renk katan halkın adamı sefik çakıcı...not. eskiden konferans verilirdi insanlar üst üste yıgılırdı boyabat halkı yıllardan beri yaa ne olursunuz şu boyabata bir konferans salonu yapın niye isyan ederdi kimse cesaret edemedi..helal olsun bunu şefik çakıcı başardı hayeldi gerçek oldu..yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin..

3. Yorum: sinirli 07 11 2018 12:05
akp adayı kim olursa olsun bu seçimi kazanır, eşeği koysalar seçilir, seçmen bu akpli der eşeğe oy verir

2. Yorum: bozkurt 07 11 2018 09:26
facebook fenomeni lutfi beyin sesini duycak başkan istiyoruz.

1. Yorum: gazeteye 06 11 2018 19:11
şefiğin verdiği sözlerle yaptığı icraatler, devraldığı borç miktarı devrettiği borç miktarı nereye ne kadar para harcadı hangi konuda başarılı oldu hangi konularda hezimet yaşadı. şefik ten bir açıklama bekliyoruz veya gazetenin araştırarak haber yapmasını bekliyoruz.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü 17 Şubat Dünya Kediler Günü Bir Turizm Masalı Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethed Çocuklar ve hayvanlar Abdülhamid kimden izin alamadı? "Toplaşın anlatıyorum" Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu Tarih 1919... Osmanlı'da Harf Devrimi Yapma Çalışmalar Başka Nerede Var Hemşehrim ? “Affet oğlum, o senin hakkın değil Ülkenin gençlerine bak Tam çılgın Türk! Nereye gideceğimizi unuttuk... Yengeç Sepeti Sendromu Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda E Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018 “Yazımızı Değiştidiler Bir Gecede Cahil Bir Diktatörde Olmazsa Olmaz Bazı Özelli Taburcu niye denir? Hiç Bir Şey Kolay Kazanılmadı!.. Osmanlı Devleti'nde Milletvekili Olma Kr Karınca'dan mektup var Boyabat'a Büyük Yatırım Gelişmedi, Gelişecek İlimiz Atatürk'ün Türkiye'yi Dünyaya Tanıtmak İ Şerife Abla Kazanmak Risk Almakla Mümkündür O paraya öküz alırdık Boyabat Büyüyor (vintır iz kaming) Acaba, yetkili kanunu bilmiyor mu? Nazım Maviş ve İlçemiz Eğitim Yetkililer Türk, Türkler ve Türklük Üzerine Yanlış, herkes için yanlıştır! Yozlaşan Türkçemiz ve Yabancı Kelimeler Hurma ve Deve Sütü İstiklal Marşı okunurken dik durulur, ko Cesaret, kendin kalmaktır Bozkurt ve Rahmetli Elçibey Doğruysa Çok Büyük Ayıp! Boyabat Pirinci Tükenmeyen su kaynağı ZEMZEM Orucu Bozan 10 "Yemek" Tehlikenin Farkında mısınız? "13 Mayıs Türk Dil Bayramı" Herkesin Bir Kediye Sahip Olması Gerekti Türkler Neden Gök Yeleli Bozkurt'u Sembo Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *