E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop Tanıtım Günleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde il derneklerinin organize ettiğiYenikapı Şehir Tanıtım Günleri devam ediyor.

Sinoplu dernek temsilcileri zaman zaman İstanbul’daki nüfuslarını bazen 600 binlere çıkarttıkları oluyor. Bunun doğru olmadığını Türkiye İstatistik Kurumu(TÜİK) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ortaya çıkarıyor. Sonuçlar, Sinop nüfusuna kayıtlı 500 binin üzerinde hemşerimizin Türkiye’nin İstanbul dahil diğer illerinde ikamet ettiğini gösteriyor.

İstanbul’da ikamet eden Sinoplu sayısı 400 bin dolayında. Sinoplular’ın yoğun olarak bulundukları ilçeler şunlar: Küçükçekmece, Bağcılar, Esenler, Esenyurt, Sultangazi, Ümraniye, Kağıthane, Sultanbeyli, Arnavutköy, Pendik. En az Sinoplu ise Adalar, Çatalca ve Şile’de yaşıyor.

Yenikapı 01-04 Kasım tarihleri arasında Sinoplular’ı bir kez daha ağırlayacak. Önceki yıllarda olduğu gibi yüzbinlerce Sinoplu’nun akın akın Yenikapı Etkinlik Alanı’na gelmesi bekleniyor.

Sinop Tanıtım Günleri bu sene 5’inci kez düzenleniyor. İlki Sinop Dernekler Platformu’nun katkılarıyla gerçekleştirilmişti.

Bu yıl ise İstanbul’un Avrupa Yakası’nda sayıları doksana varan derneği çatısı altında tutan en güçlü sivil toplum kuruluşlarından Sinop Dernekler Federasyonu (SİNDEF) ile Anadolu Yakası’nda otuz yıllık geçmişe sahip 13 şubeli kentin en köklü sivil toplum örgütlerinden Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) organize ediyor. Sinop İşadamları Derneği de (SİAD) destek veriyor.

Sinop Valiliği, Sinop Üniversitesi, Sinop Belediyesi, Sinop Ticaret Odası, tüm ilçe belediyeleri etkinlik alanında özel tasarlanmış stantlarını kurarak ziyaretçilerini kabul etmeye başladı bile.

Esnafların getirdiği yöreye ait ürünler, leziz yiyecek ve içecekler de raflarda ayrı ayrı sergileniyor.

Söyleşi, konser, imza günü gibi programların Sinop Tanıtım Günleri’ni daha da zenginleştireceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Sinop dernekleri İstanbul’da büyük organizasyonlar düzenleme işinde fevkalade tecrübe kazandı.

Geçmiş yıllarda tanıtım etkinliklerine pek sıcak bakmayan, bu yüzden de katılım sağlamayan şahısların bu yılki programlarda yer alma arzularının yükselmesi ve tanıtım afişlerinde isimlerine rastlanılması sevindiricidir.

Hayatta başarılı olmak sanıldığı kadar kolay olmuyor, ama zor da olduğu söylenemez.

Emek, gayret olacak ki hedefe ulaşılsın. Gayret göstermek, çaba sarf etmek, enerji harcamak insanı adım adım hedefe yaklaştırır.

Başarılı STK Temsilcilerinden SİNDEF Başkanı Engin Kırmızıgül, bu organizasyonda yüzlerce Sinoplu’nun gündüz gece demeden aşkla çalıştığını söylemiş. Bu sözüne tüm samimiyetimle inanıyorum. Ancak, şu sözüne katıldığımı söyleyemeyeceğim. “Amacımız Sinoplular’ın İstanbul'da gücünü en iyi şekilde göstermek!”

Sinoplular’ın İstanbul’da sayısal üstünlüğü uzun yıllardır sürüyor. Ne var ki niteliksel üstünlüğü/gücü bugüne kadar nedense gösteremediler. Hep başkalarına dayanak oldular.

Biz bu durumu İstanbul’daki Sinoplular’ın gelecekle ilgili kurumsal stratejik bir eylem planlarının olmadığına bağlıyoruz.

Tarih:02 11 2018 14:16(1221) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: evet 04 11 2018 16:10
4 senedir bir tane ilcelere somut getirisi olan bi ornek alalim.

2. Yorum: daylulu kerem 03 11 2018 14:47
sinop tanıtım günleri turizmi canlandırabilir.gelen turistlere nazik davranılması makul fiyatlarla hizmet verilmesi lazım.yoksa tanıt tanıt nereye kadar ? millet artık ekonomik gezme ve tatil arıyor beyler.

1. Yorum: 06-57 02 11 2018 15:49
aynı etkinligin ankaradada yapılması dileklerimle.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Ege’de 18 Türk adasını Yunan’ın işgaline kim göz yumdu?


Otun Rengi


İlçemizde İhalelerde Usulsüzlük Yapan Kurum


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


VIP’iniz Batsın


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Kafa Kesen Suriyeliler!


Yazın Kış Lastiği Kullanmak Sürüş Güvenliğini Tehlikeye Atıyor


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:445419 DtGaNi

* ANASAYFA *