E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop’ta Sanayinin Tecrübesi, Üniversitenin Bilimsel Gücüyle Buluşuyor

Sinop Üniversitesi ev sahipliğinde, Sinop ilinin teknolojik ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak amacıyla “Kamu-Sanayi ve Üniversite İşbirliği Toplantısı” düzenlendi.

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen buluşmaya; Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Rektör Yardımcılar Prof. Dr. Ahmet Tabak, Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, Fakülte Dekanları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, kurum amirleri ile Sinop ilinde faaliyet yürüten sanayiciler ve işadamları katıldı.

Programın açılışında konuşan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Ülkemizin ekonomik gelişiminde Kamu, Sanayi ve Üniversite işbirliğinin büyük önem arz ettiğini belirterek, “Bilgiye sahip olmak ve bu bilgiyi teknoloji üretimine dönüştürebilmek için üniversitelere ve sanayiye önemli görevler düşmektedir. Bu anlamda üniversitedeki bilimsel potansiyelin, sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesinde Kamu-Üniversite ve Sanayi işbirliği büyük önem arz etmektedir. Bu işbirliği ve birliktelikle bizlere güç kazandıracak fikirlerin yakalanması ve Ülkemizin büyük hedefleriyle örtüşen Ar-Ge çalışmalarının yapılması, gelecekte söz sahibi olabilmek için elzemdir. İşte bu noktada bilgiyi teknolojiye çevirebilmek, ülkemizi bilgiyi kullanmaktan öte, bilgiyi üreten bir seviyeye ulaştırmak, üniversitelerin olduğu kadar, sanayicilerimizin de desteğiyle mümkünüdür. ” ifadelerini kullandı.

“Akademik Personel Uzmanlık Alanları Kataloğu”nu Sanayicilerin Hizmetine Sunuyoruz

Sinop Üniversitesinin sanayi ile işbirliğini geliştirmek için kararlı ve büyük adımlar attığına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, “Bu bağlamda iş birliğini oluşturan paydaşlardan KOSGEB’in, Sinop Üniversitesi ile olan ilişkilerini yürütmek ve Sinop Üniversitesideki öğrencilerin girişimcilik kültürüyle mezun olmalarını sağlamak için, KOSGEB-TEKMER Koordinasyon birimini kurmuş, kurumların ve sanayide yer alan paydaşların koordinasyonunun sağlanması için de Teknoloji Transfer Ofisini hayata geçirmiştir. Bugün ise attığımız kararlı adımlara bir yenisini daha ekleyerek, sanayicilerimizin akademik danışmanlık ve proje yöneticiliği gibi ihtiyaçlarını karşılamak, aynı zamanda projelendirme potansiyeline sahip fikirlerin gerçekleşmesine olanak tanımak için, Kamu-Üniversite-Sanayi Iş birliği (KÜSİ) kapsamındaki 207 akademisyenimizin uzmanlık alanlarının yer aldığı ve kendileriyle doğrudan iletişim imkânı sağlayacak olan Sinop Üniversitesi Kamu-Üniversite-Sanayi Iş birliği (KÜSİ) “Akademik Personel Uzmanlık Alanları Kataloğu”nu bütün paydaşlarımıza sunmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Sizlere dağıtılan bu katalog aracılığıyla; sektörünüzde ihtiyaç duyduğunuz AR-GE ve proje yürütme çalışmalarında, alanında uzman akademisyenlerimizin sizlere rehberlik etmesi amaçlanmakta, yapacağınız üretimin inavasyonla buluşması ve sağlam temellere oturması hedeflenmektedir. Ülkemizin ekonomik olarak gelişmesi açısından son derece önemli bir yere sahip olan akademik bilgi ve birikimin sanayi ile buluşması, kamunun desteğiyle oluşan güçlü bir üniversite-sanayi iş birliğiyle mümkündür.” dedi

Ardından konuşan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Çelik'de Sanayi ve Üniversite arasındaki işbirliğini güçlendirmek adına bu gibi etkinliklerin yapılmaya devam edeceğini belirterek, “En büyük amacımız Sinop Üniversitesideki akademik bilginin, sanayiye aktarılması noktasında paydaşlarımızla işbirliği sağlamaktır. Ümit ediyorum ki bu etkinlik ileriye dönük ortak çalışmalarımızın temelini oluşturur. “ dedi.

Programda son olarak konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tabak ise Sinop ve Karadeniz bölgemizin en büyük araştırma laboratuvarlarından birisi olan SÜBİTAM hakkında sanayici ve işadamlarına bilgiler verdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tabak, SÜBİTAM’ın Sinop ve civar illerdeki sanayi kuruluşlarına üst düzey bilimsel katkı sağlamayı hedeflediğini ifade etti. Konuşmaların ardından etkinlik ikramla devam etti.

Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, kokteyl masalarını sırasıyla gezerek, buluşmaya katılan sanayici ve iş adamlarıyla sohbet etti.

Tarih:08 11 2018 20:01(198) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Hızını Alamayan Kamyon Bariyerleri Biçer "Sinop merkezde Müslüman yok" Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Çok Kilogramın tanımı değişti Nihat Hatipoğlu Boyabat'la Buluştu Krizin Faturasını Krize Sebep Olanlar Öd Kadın Giysileri Dikimi Kursu Başlıyor Yangınzede aileye Sinop Kızılay'dan yard Okulda Yapılan Kan Bağışında Kuyruk Oluş Kaan Kamburoğlu Belediye Başkanlığı İçin Durağan Boyabat Arasında Trafik Kazası 3 Sinop'a Mevsimin İlk Karı Yağdı Jandarma Huzur ve Güvenlik Uygulamalarda Yaya Geçişinde Çocuğa Çarpan Otomobil Ol Sinop'ta toprak kayması sonucu yol kapan CHP Mevcut Başkanlarla Devam Dedi ! Ölüm virajı gibi! Bir ayda üç kaza: 5 ya TGK 18 Başkanlar Kurulu Sinop’ta t Kan Bağışına Davet Bayram Demir hanımefendi vefat etti Maçı 3 Bayan Hakem Yönetti Öğrencilerimizden Harika Sosyal Sorumlul Dıranaz'a Yılın İlk Karı Düştü Aynı bölgede bir ayda ikinci kaza Çöp Ayrıştırma Tesisi Hayata Geçiriliyor 14 Kasım Dünya Diyabet Günü Gece Yarısı Polisi Alarma Geçirdi Cemal Kaan Kamburoğlu, Belediye Başkanlı Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi Sinopspor Taraftarına Tekme Tokat Gözalt Mehmet Atakoğlu vefat etti Kısa Çalışma Ödeneği Boyabatlı Çocuklar Uluslararası Adana Ço Hüseyin Özdemir vefat etti 6 Katlı Apartman Çatısından İntihara Teş İlk Hazırlık Maçı Boyabat 1868 Spor:0- S İrfan Erbaş, 10 Kasım Mesajı Yayımladı Neriman Kozanoğlu hanımefendi vefat etti Şükrü Balcı vefat etti Başkan Orhan Çakır 10 Kasım mesajı ASİLDER Genel Başkanı Kenan Güllü'nün 10 Kavga Sonrası Üzerinden Silah Çıktı Üvey Babasını Bıçakladı Yayaya Yol Verdi Kaza Yaptı Gerze’den Sonbahar manzaraları Türk Eğitim Sen Boyabat İlçe Başkanı Abd Durağan Saadet Partisi basın açıklaması Sinop açıklarında hortum çıktı Uğraşıp dursunlar şimdi! Tümü

17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Sıladan Mektup Var-2


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


10 Kasım’a Kadar Değil…. Son Kasım’a Kadar….


Sehven Bile Olsa Oy Yok


Osman Çakır'dan Taziye Mesajı


Siyaset Kazanı Yerel Seçim - Kasım 2018


Şahin Pasta ve Simit Sarayı'ndan Enflasyonla Mücadele


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Boyabat Barajı ve Çevresinden Fotoğraflar


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


İbretle Okuyunuz!


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Kasım ayı ziyaretci sayısı:517331 DtGaNi

* ANASAYFA *