E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop’ta Sanayinin Tecrübesi, Üniversitenin Bilimsel Gücüyle Buluşuyor

Sinop Üniversitesi ev sahipliğinde, Sinop ilinin teknolojik ve ekonomik gelişimine katkı sağlamak amacıyla “Kamu-Sanayi ve Üniversite İşbirliği Toplantısı” düzenlendi.

Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Otelinde düzenlenen buluşmaya; Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Rektör Yardımcılar Prof. Dr. Ahmet Tabak, Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, Fakülte Dekanları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, kurum amirleri ile Sinop ilinde faaliyet yürüten sanayiciler ve işadamları katıldı.

Programın açılışında konuşan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, Ülkemizin ekonomik gelişiminde Kamu, Sanayi ve Üniversite işbirliğinin büyük önem arz ettiğini belirterek, “Bilgiye sahip olmak ve bu bilgiyi teknoloji üretimine dönüştürebilmek için üniversitelere ve sanayiye önemli görevler düşmektedir. Bu anlamda üniversitedeki bilimsel potansiyelin, sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesinde Kamu-Üniversite ve Sanayi işbirliği büyük önem arz etmektedir. Bu işbirliği ve birliktelikle bizlere güç kazandıracak fikirlerin yakalanması ve Ülkemizin büyük hedefleriyle örtüşen Ar-Ge çalışmalarının yapılması, gelecekte söz sahibi olabilmek için elzemdir. İşte bu noktada bilgiyi teknolojiye çevirebilmek, ülkemizi bilgiyi kullanmaktan öte, bilgiyi üreten bir seviyeye ulaştırmak, üniversitelerin olduğu kadar, sanayicilerimizin de desteğiyle mümkünüdür. ” ifadelerini kullandı.

“Akademik Personel Uzmanlık Alanları Kataloğu”nu Sanayicilerin Hizmetine Sunuyoruz

Sinop Üniversitesinin sanayi ile işbirliğini geliştirmek için kararlı ve büyük adımlar attığına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, “Bu bağlamda iş birliğini oluşturan paydaşlardan KOSGEB’in, Sinop Üniversitesi ile olan ilişkilerini yürütmek ve Sinop Üniversitesideki öğrencilerin girişimcilik kültürüyle mezun olmalarını sağlamak için, KOSGEB-TEKMER Koordinasyon birimini kurmuş, kurumların ve sanayide yer alan paydaşların koordinasyonunun sağlanması için de Teknoloji Transfer Ofisini hayata geçirmiştir. Bugün ise attığımız kararlı adımlara bir yenisini daha ekleyerek, sanayicilerimizin akademik danışmanlık ve proje yöneticiliği gibi ihtiyaçlarını karşılamak, aynı zamanda projelendirme potansiyeline sahip fikirlerin gerçekleşmesine olanak tanımak için, Kamu-Üniversite-Sanayi Iş birliği (KÜSİ) kapsamındaki 207 akademisyenimizin uzmanlık alanlarının yer aldığı ve kendileriyle doğrudan iletişim imkânı sağlayacak olan Sinop Üniversitesi Kamu-Üniversite-Sanayi Iş birliği (KÜSİ) “Akademik Personel Uzmanlık Alanları Kataloğu”nu bütün paydaşlarımıza sunmaktan büyük mutluluk duymaktayım. Sizlere dağıtılan bu katalog aracılığıyla; sektörünüzde ihtiyaç duyduğunuz AR-GE ve proje yürütme çalışmalarında, alanında uzman akademisyenlerimizin sizlere rehberlik etmesi amaçlanmakta, yapacağınız üretimin inavasyonla buluşması ve sağlam temellere oturması hedeflenmektedir. Ülkemizin ekonomik olarak gelişmesi açısından son derece önemli bir yere sahip olan akademik bilgi ve birikimin sanayi ile buluşması, kamunun desteğiyle oluşan güçlü bir üniversite-sanayi iş birliğiyle mümkündür.” dedi

Ardından konuşan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Çelik'de Sanayi ve Üniversite arasındaki işbirliğini güçlendirmek adına bu gibi etkinliklerin yapılmaya devam edeceğini belirterek, “En büyük amacımız Sinop Üniversitesideki akademik bilginin, sanayiye aktarılması noktasında paydaşlarımızla işbirliği sağlamaktır. Ümit ediyorum ki bu etkinlik ileriye dönük ortak çalışmalarımızın temelini oluşturur. “ dedi.

Programda son olarak konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tabak ise Sinop ve Karadeniz bölgemizin en büyük araştırma laboratuvarlarından birisi olan SÜBİTAM hakkında sanayici ve işadamlarına bilgiler verdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tabak, SÜBİTAM’ın Sinop ve civar illerdeki sanayi kuruluşlarına üst düzey bilimsel katkı sağlamayı hedeflediğini ifade etti. Konuşmaların ardından etkinlik ikramla devam etti.

Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın, kokteyl masalarını sırasıyla gezerek, buluşmaya katılan sanayici ve iş adamlarıyla sohbet etti.

Tarih:08 11 2018 20:01(298) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Polis Okul Önlerinde Denetimi Artırdı, M Halı Saha Tuvaletindeki Lavaboları Parça Tüm Eğitim Camiasına İyi Tatiller Merak edük! Kaç Lira? Bağımsız Aday Çağdaş; Ben Daha İyiyim! Sinop'ta Aç Kalan Kurtlar Köpeği Yedi ASİLDER Kültür Sanat Etkinlikleri Türkü Oto Galericiler İçin Mesleki Yeterlilik Trafik Ekipleri 18 Araca İşlem Yaptı Yıldız Mahallesinde Trafik Kazası 31 yaşındaki kadından 4 gündür haber alı Durağan Olaylarının Mahkemesi Şubat Ayın Kaldığı cezaevinden telefonla dolandırdı Boyabat Belediyesi'nin Hafriyat Kamyonu Kök Hücre Bağışı ile Donör Ol, Umut Ol! Personelin % 80’i Sinop Üniversite Jandarma Avcılara Göz Açtırmıyor Yayalara Yol Yok, Asfalttan Yürüsün EYT yine AKP-MHP engeline takıldı Ünsal Kuluç vefat etti Boyabat Doğalgazı Hakkında Yetkililere S Cevat Kuzulu vefat etti Yaralı kediye öğrenciler sahip çıktı Sinop Valiliğinden kritik uyarı! AK Parti ve MHP Başkan Adayı Buluştu Hal Yerinde Fiyatlar Tavanda Gidiyor Çakıcı” Sokak Hayvanlarına 7/24 Ke Sinop'ta ATM'deki tuzağı vatandaş fark e Sinop'ta CHP'nin Meclis Eğilim sonuçları Durağan Belediye Başkanı'ndan Teşekkür M Fikret Kayaoğlu Boyabat İlçe Seçim Müdürlüğüne Büşra Çol Turan Saka vefat etti Öykü Arin Kök Hücre Bağışı Kampanyası Bülent Özen, Çamlıca Mahallesi Muhtar Ad Sündüs Kuluç hanımefendi vefat etti Şükrü Çetinkaya vefat etti CHP'den Sinopspor ziyareti Talihsiz balıkçının cenazesi Sinop'a get Vatandaştan elektrik faturasına tepki AK Parti Sinop ilçe adayları belli oldu Gelin ve Damada 1.000 TL Hediye Çeki AK Parti Boyabat Belediye Başkan Adayı Ş Vergi Yapılandırmasını İhlal Eden Vatand Girişimcilikte Önce Kadın Projesi Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güç Asırlık Camiye Yazık Olmasın! Sinop'ta 700 kişi alınacak Sinop medyası can oldu Tümü

Hangi Türk Boyu’na Mensupsunuz?


Kılçak Alçak Zillet


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et!


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Tuğla Sektörüne Dokunmayın, Çekin Elinizi!


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Mekke 1 Ocak'ta değil, 11 Ocak'ta fethedilmiştir


Yeni yılda mutlu olmak elimizde


Halk Arenası


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Ocak ayı ziyaretci sayısı:606146 DtGaNi

* ANASAYFA *