E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var-1

Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde ilçede gelişen siyasi gelişmelere parmak basmak istiyorum. Bu nedenle bu hafta itibarı ile önümüzde ki haftalarda da aranızda olacağım. İnanıyorum ki siz okuyucular ile birlikte güzel dakikalar geçireceğiz.

Sözlerime şu meşhur sözle başlamak istiyorum; "Koyunun olmadığı yerde, keçiye Abdurrahman Çelebi derlermiş."

Belki okuyucular arasında ilk sözlerimi okuyasıya ne alaka diyebilirler. İnanıyorumki çok kişi yazıyı satırlamaya başladığında hayretlerini gizleyemeyek çüş veya yuh diyecek, akabinde "Kırdığı yumurta kırkı geçmiş" diyerek hayıflanacaklardır.

'Ya devlet başa, ya kuzgun leşe', Hayde Bre Bismillah….

Yerel medyadan takip ettiğim kadar zatın biri 30 Mart 2019 yılında yapılacak olan Yerel Seçimler için tekrar aday adayı olmuş. Şimdi bu zatın kısaca özgeçmişine bakalım;

* Bu şahsın ilk olarak ismini Muradiye lisesinde yapılan yolsuzluk dosyası içerisinde geçtiğini görüyoruz. Boyabat Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde yargılandığını, kısa bir müddette tutuklu kaldığını da biliyoruz.

* Boyabat Belediye Başkanlığı görevini idame ettiği sırada İlçede mukim olan hani 11 katlı şu meşhur binalar varya onlara imara aykırı ruhsat vermesinden dolayı hakkında açılan davada görevini kötüye kullanmaktan 15 ay ceza aldığınıda biliyoruz.

* Yine Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde, dönemin Fen işleri müdürü ile yargılandığı davadan görevini kötüye kullanmaktan ötürü ceza aldığını da biliyoruz.

* Kültür ve Turizm Bakanlığı Boyabat kalesini onarımı için 420.000 Euro’ya Ankaralı bir şirkete ihale etti. Şirketin taşerönlüğünü ise bu zatın hanımının kardeşi üstlendi. Tabi bu arada bu zatta boş durmadı. Onlarca Belediye işçisini günlerce Boyabast Kalesi’nde çalıştırdı. Hani derler ya; ‘’Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu’’ diye… İhaleyi alanlar başkası çalışanlar Belediye işçisi. Bu zatın hakkında yapılan şikayetler yetkililerce sümen altı yapıldı.

* Yakın bir zamana kadar Kolaz çayı yatağında sel sularının açığa çıkarttığı siyah borular vardı. Bu borular bu zat döneminde o yatağa döşenmiştir. Aslında o borular yapılan ihale şartnamesinde çay yatağına değil yol boyunca döşeneceği yazılıdır. Ayrıca döşenen boruların TN-4 kalitede olduğunu görüyoruz. Halbuki şartnamede boru kalitesinin TN-8 olacağı yazılıdır. Yapılan şikayetler üzerine tahkikatı yapan müffettiş bu zat ve ihaleyi gerçekleştiren yetkililer hakkında soruşturma açılmasını talep etsede … Sonucu yazmaya gerek var mı?..

* Bu zatın yaptığı hizmetler içerisinde günahsız yer yok mu kardeşim? Vallahi yok… Büyük caminin yanındaki tuvalette bu zatın hizmetidir. Mevcut tuvaletin ihale bedeli 250.000 TL idi. Maliyeti mi?.. Yemin ederek konuşuyorum 100.000 TL değildi. Ayrıca bu zat çok dindar olduğu için dinin gereği bu mekana pisuvar koymadı. Fakat birilerinin hatırına tuvaleti cemaatın namaz kıldığı alanın altına yapmayıda ihmal etmedi. Ayrıca sözde Allah’tan korktuğu için pisuvar koymayan zat her daim görevini kötüye kullanmaktan ise hiç çekinmiyor.

* Birazda şehir mezarlığı yolu üzerindeki şehitlikten bahsedelim. Söz konusu şehitlik yine bu zatı muhterem döneminde yapılmıştır. Bir Belediye Meclis oturumunda şöyle bir karar alınır. Şehidlerimizi yad etmek üzere ilçeye 300.000 TL’ye malolacak bir şehitlik yapılacak kullanılacak olan mermerlerde bir iş adamı tarafından bağışlanacak diye tutanaklara geçer. Sonuç mu?... Şehitlik yapılmasına yapılır da maliyeti 800.000 TL’yi bulur. İşin enterasan tarafı ise harcamaların içerisinde 180.000 TL’lik mermer faturası olmasıdır. Bunu okuyunca şehitler üzerinden rant mı sağlandı demek geliyor içimizden öyle değil mi? Yorumsuz…

* Sahi bizim birde aynı yıllarda yapılan yolcu terminalımız vardı, Hani Daylı köyü sınırları içerisinde olan… Biliyorum ki burada da ne var demeye başladınız bile.. Neler yok ki neler. Söz konusu Terminalın yapım aşamasında yapılan şikayet üzerine gelen yetkikiler tam 16 sahifelik kusur buldu. Müffettiş Belediye yetkilileri hakkında soruşturma açılmasını talep etsede, Bakanlık dosyayı kapattı. 2009 yılında yapılan seçimlerde AKP’nin bir seçim müziği vardı ‘’ Durmak yok yola devam’’… Bu söze riayet eden bu zat bu kadar olumsuzluklara rağmen durmadı yoluna devam etti..

* Belediye Başkanlığı döneminde gelinini bir de yasalara aykırı olarak başkanı olduğu kurumda göreve başlatmaz mı… Oğlu mu dediniz?.. İstanbul’da ki AKP’li Belediyeler ne güne duruyor ki…

Halk arasında şansı yaver gidenlere ‘’Yine dört ayak üzerine düştün’’ derler.. Şu sözüde her askerlik yapan bilir… Komutanlar kızdığı askerine ‘’Baban muhtar mı?’’der. Vallahi bu konuda siz ne dersiniz bilemem ama ben ise genelde bu tip insanlar için ‘’Anası Kadir gecesi doğurmuş’’derim. Niye mi? Kardeşim adam Belediye Başkanlığından düştüğü vakit tam 60 yaşında idi. Yüksek dereceden de emekli maaşı alıyordu. Yani "On dönüm bostan yan gel Osman" misali işler tıkır tıkır…

Çüş….. Hem de ne çüş…. Duyduk ki bu esnada bu zat Gazi Üniversitesinde üst kademede göreve başlamış. Duydum ki şimdi de 30 Mart 2019 yılında yapılacak olan Yerel Seçimlerde Boyabat Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıklamış…

Hakkıdır. Tekrar seçilmesi gerekmez mi?

Çünkü ‘’Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler’’ miş. Bu haftaki sözlerimi Şair Tevfik Fikret’in şu dizileri ile son veriyorum.

Verir zavallı memleket, verir ne varsa, malını
Vücudunu, hayatını, ümidini, hayalini
Bütün ferağ-ı halini, olanca şevk-i balini.
Hemen yutun düşünmeyin haramını, helalini...
Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

SAYGILAR

Hüseyin Cömert

Tarih:11 11 2018 19:27(3698) Facebook'ta Paylaş

16. Yorum: xx 14 11 2018 13:41
yahu sen nerdesin burnukte mantar topluyor diyorlar mektubu hangi postaneden gonderdin turkiye cumhuriyetine kimse kafa tutamaz belediye bsk.hakkinfa svciliga dilekce verirsen daha iyi olur bu ulke hukuk devletidir unutma.

15. Yorum: boyabatli 13 11 2018 19:31
belediyenin borcumu varmis?

14. Yorum: 12.yorumcuya 13 11 2018 18:22
hangi projelerde gerçekten imzası var merak ediyorum. kurumların yaptığı yatırımları belediyemi yapıyor zannediyorsun. ayrıca çalış ama gelirine göre borçlanmak lazım değilmi? mesela ermiş in kurduğu parke fabrikasının akıbetini merak ediyorum. ben gidip belediye başkanına soracağıma gazeteci araştırıp herkese duyursa daha doğru olmazmı?

13. Yorum: boyabatlı 13 11 2018 09:04
hüseyin abey koş çamlıca camisi ni yıkacalar.çatısı için 40 bin tl masraf yaptırmayanlar trilyonluk camiyi yıktırıp az ilersine gösterişli yeni cami yaptıracakmış.

12. Yorum: halkın adamı 13 11 2018 06:55
yazarcı gardaş sen boyabatta yaşamıyormusun şefik başkanın hangi projelere imza attıgını göremiyorsan yazık sana çalışan belediyenin borcu olur çalışmayan belediyenin borcu olmaz yan gelir yatar. bunu böyle bil sonra buralarda bilgi yalvarışına girecegine belediye başkanının makamı 24 saat diyebilirim halka açık gider sorar bilgi alırsın..not..belediyenin
borcunu niye bukadar merak ettin ödeyecekmisin yoksa..haaaaa

11. Yorum: 11 köy 13 11 2018 06:47
akp li belediyeler kaybederse reisin saçma sapan icraat ları yüzünden kaybederler. işsizlik geçim sıkıntısı aşırı düzeyde gelen başıboş göçmenler üreti yok devlet malları sürekli satılıyor bitmeyen şehit haberleri ve saymakla bitmiyor. kaybetmeyebilirlerde müslüm akkoyun sayisi bayağı var.

10. Yorum: yazara 12 11 2018 18:05
sayın yazar şefik hakkında da olumlu yada olumsuz haber bekliyoruz. mesela belediyeyi ne kadar borçla aldı şu an ne kadar? usulsüz yapıldığı iddia edilen bu bahse konu çok katlılarda şefiğin de dairesi varmı? sòz verdiği kaç projeyi yaptı? kaçını yapamadı? tamamı kendi dönemine ait kaç projesi var? ne okul mezunu? vb. sorulara yazardan bir araştırma bekliyoruz saygılarımla.

9. Yorum: 3 nolu yorumcuya 12 11 2018 17:32
valla biz oğlunu zabıta elbisesi ile hiç görmedik.zabıtalar hep resmi elbise ile geziyorlar.bir de reisin oğluna varana kadar bir çok gariban iş için sürünüyor.biraz mantıklı bir şey yaz da millet inansın.

8. Yorum: objektif 12 11 2018 12:40
"dam üstünde saksağan vur beline kazmayı, seninki benden kara"
bir insan karşısındakini eleştirirken önce bir aynaya bakmalı.sayın cömert şuan bu yazınızı nereden yazıyorsunuz.neden üç ay hapis cezası aldınız.bu zamana kadar çamur at izi kalsın diyerek milleti inandırmaya çalıştınız.ancak bu sadece sizin gibi düşünceye sahip kişiler tarafından kabul gördü.
ermiş başkan döneminde yapılan hizmet, geçmiş dönemlere ait ödenen borç hangi dönemde yapılmıştır söyler misiniz. artık size yazı yazmak yakışmıyor.siz gidin sinop'taki boy boy resimler attığınız yazlığınız da emekliliğin tadını çıkartın.gidinde boyabat bir nefes alsın.

7. Yorum: vatandaş 12 11 2018 11:56
hüseyin yanlış bilgilendirilmişsin.soyad
ı ermiş olan bir kişi durağan belediye başkanlığına aday adayı olmuş.mehmet ermişle ilgili boşuna yazmışsın.

6. Yorum: evet 12 11 2018 10:12
gel sen aday ol,1-kalebağı,yüzme havuzu, kültür sürüyı, belediye ve kaymakamlık binalarının yapılması icçin mevcut belediye ve eski belediye binasınının yıkım işini gerçekleştirme,otogar ve bir çok hizmetin babası belediye yi borçsuz teslim eden ve ve üstünede para bırakan ermiş başkanı eleştirmen doğru olmamış. sizinde böyle artık miadınızı ve miladınızı doldurmuş yazılara prim vermemenizi tavsiye ederim.

5. Yorum: boyabatlı 12 11 2018 08:33
valla şehitlikle ilgili bişey yazıyım. şefik bey okur inşallah şehitlik aynı çevresi otopark gibi kamyonlar çekiliyor şehitlikmi yoksa komyon prak yerimi bilinmez bide yetmez gibi yanaştırırken arabaları mermerleride kırıyorlar hadi bakalım bunlar bizim cepten çıkıyor hadi başkan bir önlem saygılar.

4. Yorum: yenimaleli necati 12 11 2018 07:53
cömerte bravo dostlar.döktürmüş gene. helal olsun. cömert daima hakkın ve hukukun yanındadır.

3. Yorum: yorumcu34 12 11 2018 00:28
devletin verdiği maaş dışında devletin bir kuruşuna bile tama etmeyen, hayatını boyabata hizmet etmeye adamış, boyabatlıların daha iyi şartlarda yaşaması için elinden geleni yapmış birine bu şekilde fütursuzca saldırmak kimsenin haddine değildir. sizin istediğiniz belediye başkanı, boyabatın kodamanlarına peşkeş çekip onların önünü açtığı sürece iyidir. yok öyle...
nasıl bir kuyruk acınız var ki hala ermişi konuşuyorsunuz. ya arkadaş adamın emekli maaşı dışında geliri yok. oğlu belediyede zabıta olarak göreve başladı. sen mehmet ermişin yerinde olsan oğlunu zabıta olarak mı işe başlatırsın? işiniz gücünüz boş konuşmak. klavye delikanlılığı yapmamak lazım. eğer azıcık yürek varsa isnat ettiğin haksızlıkların ispat araçlarını ortaya koyarsın. bilgi edinme hakkına sahipsin yaz belediyeye cevap versin sana vermezse bana söyle gidebileceğin başka hukuki yolları anlatırım. hadi boş bulduğun meydanda sallamaya devam et.

2. Yorum: şimdiki 11 11 2018 22:25
şimdiki başkan nasıl onun hakkındada bizleri bilgilendirirsen seviniriz.

1. Yorum: koca kurt 11 11 2018 21:43
mhp den aday adaylığını açıkladığı günden bugüne boyabatta gündeme damgasını vurdu.. inşallah teşkilatlar bu sefer doğru karar verip boyabatli reis sayin şükrü kaya yi aday çıkarır..


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *