E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var-2

Şükrü Kaya, MHP’li doğmuş MHP’li olarakta ölmeye kararlı ALLAH (CC) ömrünü uzun eylesin Şükrü Kaya, Nam-ı Diğer Reis, içimizden biri..

Mekanı Cennet olsun dedesi Şükrü Kaya, Cumhuriyet’in ilk yılları eğitmenlerinden olup saygıdeğer kişiliğe sahipmiş. İsmini dedesinden almış yani…

Hani ‘’Otu çek, köküne bak’’derler ya anlayacağınız kök sağlam. Kendisinin gençliğini bilirim. Kıpır kıpır tabiri caiz ise tam bir deli fişek. MHP nerede o orada. Baş koymuş bir kez yoluna. ‘’Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın’’ misali.. Gönül bağlamış Mecnun’un Leylası’na sevdalandığı gibi..

’’Ülkü uğrunda gönüller delidir, kişiler ülkü uğrunda ölmelidir’’ dememiş mi milliyetçi şairimiz Ziyâ Gökalp….

Geçmişe sünger çekerek gelelim saadede Yerel medyadan öğrendim ki 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde ilçemizi yönetmeye talip olmuş. Bildiğim kadar geçmiş yıllarda da bu tür kalkışları olmuştu. Fakat bir türlü abilerinin önüne geçme başarısını elde edememişti.. Şimdi ise yaş kemale erdi, anlayacağınız demir tavında, bu kez muvaffak olacağına inanıyorum.

Ergenekon destanını çoğumuz biliriz. Bizler geçit vermeyen dağları eriterek Ergenekon’dan çıkmış bir ulusun evlatlarıyız, engel tanımayız, lakin Sayın Kaya önünde ki ciddi engeli nasıl aşar bilemem. Malum günümüzde Milliyetciler ve Ülkücüler ikiye bölünmüş durumda..

Atalarımız ‘’Minareyi çalan kılıfını hazırlar ‘’demiş ise de, ses sanatçısı Mehmet Pekin’in dediği gibi ‘’Zor dostum zor’’… Çünkü zamanlama manidar. Gerçi siyasetin duayeni 11. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ‘’Demokraside çare tükenmez’’ derdi….. Tüm engelleri aşıp seçilirse verilen görevin üstesinden de geleceğine inanıyorum. Kendinde bu enerjiyi görüyorum. Kimse anasının karnından belediyeci olarak doğmuyor. Diğerlerin yapabildiğini Sayın Kaya’nın haydi haydi yapacağına dair kalıbımı basarım. Zira diğerlerine nazaran artısı var eksisi yok. Yukarıda bahsettiğimiz gibi en azından temel sağlam.

Bizler Başkanı olduğu kurumda babasını işçi olarak çalıştıran seçilenler gördük. Bizler Başkanı olduğu kurumun trilyonluk taşınmazını oy uğruna yandaşlarına peşkeş çeken seçilenler gördük. Kısacası bu gözler neler görmedi ki………….. Ama kendilerini dinlediğinizde zannedersiniz ki sütten çıkmış birer ak kaşık.

Ayrıca Sayın Kaya’nın ikili ilişkileri mükemmel. Yüzünde eksik olmayan tebessüm ile çevre edinmede zorlanmıyor. Gördüğüm kadar bayağı bir arkadaş çevreside var. Ayrıca parti içerisinde de yeri olan bir arkadaş… Allah Yar ve Yardımcısı olsun diyerek bu haftaki yazımıza da son noktayı koyuyoruz.

İnsan ile insan arasında fark vardır. Bir demirden hem nal, hem de kılıç yaparlar. (Nizami)

SAYGILAR, kolay gelsin.

Hüseyin Cömert

Tarih:14 11 2018 18:24(3579) Facebook'ta Paylaş

12. Yorum: kadir sahin 19 11 2018 12:08
şükrü kaya abimizi öğrenci olduğum yıllardan tanırım.degerli bir gönül adamı öyle böyle mal icin adam satmaz .allah yolunu açık etsin .bu seçim rakipler hep dinamik olsun inşallah. memeleketim kazansın vatanım kazansın.

11. Yorum: daylulu kerem 16 11 2018 17:10
cömerte bravo be dostlar. döktürmüş gene. helal olsun.yazıya konu olan şükrü kayadanda çok iyi bir belediye başkanı olur.şükrü kayaya başarılar.

10. Yorum: datcalı 16 11 2018 14:35
sefık den baskan oluyorsa sukru den de bal gibi olur hem dededen tahsilli!!!

9. Yorum: mehmet büyükkayikci alman ... 16 11 2018 10:45
degerli kardesim sükrü cikmis oldugun bu kutlu dava yolunda sana sonsuz basarilar dilerim,o yil bu yil olacak ve aday gösterilecegine inaniyor ipide gögüsleyecegine cani gönülden inaniyorum yorulmak yok calismaya devam insallah herse güzel olacak, teskilat ve merkez iyi arastirirsa bu görevin sana laik olduguna kanat gelib bu görevi sana vereceklerdir bundan sonrasi boyabat halkimizin tercihindedir.

8. Yorum: cumhurbaşkanı 15 11 2018 20:54
süleyman demirel 11. değil, 9. cumhurbaskanı'dır.

7. Yorum: değişim şart 15 11 2018 17:45
şanınla yürü bakma ardına,arkandayız her daim bakma onlara,kaya gibi ol dimdik yürü,rakiplerin baksın sağa sola,ürperti veriyor gelişin her tarafa bizim başkanımız şükrü kaya ####değişim şart####

6. Yorum: bafralı fatih 15 11 2018 16:30
şükrü reis e çıkmış olduğu bu yolda başarılar dilerim. gerçek ülküdaş sağlam dava adamıdır. belediye başkanlığına laik, halk adamıdır. yolun açık olsun reis.

5. Yorum: hüseyin türk 15 11 2018 15:43
şükrü kaya boyabat sevdalısı milliyetçi bir dava adamıdır allah yolunu acik etsin. chp li huseyin beyin konuyu kaleme almasida gayet hoş olmus

4. Yorum: murat57 15 11 2018 15:41
şükrü reise çıktığı bu kutlu yolda başarılar dilerim,allah yar ve yardımcısı olsun. milliyetcisi ulkucusu boyabata âşık biyabay sevdalısı herkezin destegini vermesi gerektiğini düşünüyor saygılar sunuyorum. hüseyin comert beyede ayrıca selam olsun

3. Yorum: mehmet 15 11 2018 15:39
şükrü kaya

2. Yorum: ahmet özkan 15 11 2018 15:37
reisim bu ciktigin yolda basarilar dilerim.sonuna kadar belediye baskanligini hakediyorsun..

1. Yorum: koca kurt 15 11 2018 15:36
hiç yılmadan kaçmadan yıllarını davasına adamış yiğit adam inşallah adaylığın gerçekleşir. teşkilat yanlış yapmaz doğru karar verir inşallah bu sefer kaybetsekte dava adamımız la kaybedelim allah yolunu açık etsin inşallah reisim


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *