E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var-4

Cemal Kaan Kamburoğlu, kimilerine göre Koca Reis, kimilerine göre de Dayı, Eski Belediye Başkanı Cemal Ekizoğlu'nun torunu olur.

İlk cümlem güreş meydanlarında sıkça duyduğunuz, "İki yiğit çıktı meydane, ikiside birbirinden merdane" sözleri olacak. Nedeni ise inanıyorumki seçim öncesi çok renkli geçeceğe benziyor. İşte kanıtı Cemal Kaan Kamburoğlu.

Yaptığı adaylık başvurusu ile siyaset arenasına adını en genç siyasetçi olarak yazdırmayı başarmış bulunuyor. Bildiğiniz gibi bu unvan mevcut Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'da idi. Bu arada Şefik Çakıcı'nın tekrar aday olacağı konusunda bilgilendirmek isterim.

Yukarıda bahettiğim, "İki yiğit çıktı meydane, ikiside birbirinden merdane" sözüne geri dönüş yaparak gelelim saadede. Cemal Kaan Kamduroğlu'nun, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy'a yakınlığını biliyoruz. Onun kanatları altında siyaset yaptığı aşikardır. Mehmet Ersoy'un onayını almadan aday olmayacağına da eminim.

Mevcut Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'da siyasetde, Milletvekili Nazım Maviş'i arkasına almış durumda. Nazım Maviş'in milletvekili seçilmesinde en büyük faktör, Şefik Çakıcı'dır. Bu nedenle kaz gelen yerden, tavuk esirgenmeyeceğine göre görev sırası Nazım Maviş'de diyorum. Bu görevi de var gücüyle üstlenmiş olduğunuda biliyorum. Yani anlayacağınız gibi "Tencere yuvarlanmış, herkes kapağını bulmuş" misali. Vesselam tarih tekerrür etmiş.

Cemal Kaan Kamburoğlu'nun kişiliği hakkında sözüm yok. Kendini yakınen tanırım, değer verdiğim gençlerden biridir. İş hayatında da kendini ispatlamış bir mükelleftir. Çevresi ile ikili ilişkileri ise mükemmel. Seçildiği takdirde adil olacağınada eminim. Son yıllarda ki ayrıştırmacılığa son vereceğinin altına da imzamı atarım.. Geniş bir cevresi olduğunuda unutmayalım. Gençlerin önünü açmak için tam bir fırsat, bu vesile ile değerlendirilmesi gerekir diyorum.

Bu arada Şefik Çakıcı'nın, Mehmet Ersoy ile yıllarca arasında soğuk savaş olduğunuda yazmadan geçemiyeceğim. Velhasıl kılıçlar çekilmiş. İki yumurtadan birisi kırılacak. Elmi yaman, yoksa beymi yaman ileri ki günlerde göreceğiz. Hatırlatmak isterim, tarih boyunca her daim ilk hamleyi yapan kazanmıştır. Kazananlar dostlarımız olsun temennisi ile Sayın Kamburoğlu'na çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. Allah yar ve Yardımcısı olsun.

Son cümlemi şu güzel sözle noktalamak istiyorum; "Hiç kimse satrançta her hamlede ilerleyerek bir oyun kazanamadı. Bazen ileri bir adım atmak için bir adım geriye çekilmeniz gerekir. (Amar Bose)"

Bir sonraki yazımda buluşmak üzere hoş kalın esen kalın?

SAYGILARIMLA kolay gelsin

Hüseyin Cömert

Tarih:22 11 2018 22:21(1909) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: xx 23 11 2018 22:29
nerelerdesin hic gorunmuyon burnukte mantarda kalmafi artuk gelll sensiz olmuyo boyabat sessiz soluksuz.

1. Yorum: boyabatlı kağzım 23 11 2018 14:26
sayın cömert çok iyi bir analiz yapmış doğrusu dostlar. bakalım ilerki günler neler doğuracak ? bekleyip göreceğiz dostlar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Nasıl Bir Şehir Olur


Bandırma Vapuru Samsun ve 100. Yıl


Emeklilere kira, ısınma yardımı yapılabilir mi?


Aras Kargo Eleman İlanı


Milli Mücadelenin 100. yılı


Yazın Kış Lastiği Kullanmak Sürüş Güvenliğini Tehlikeye Atıyor


Anneler baş tacıdır!


Edep


Nereye gideceğimizi unuttuk...


Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA)


İsmail Efe’nin Sinop tarihi


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:461638 DtGaNi

* ANASAYFA *