E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var-5

31 Mart 2019'da yapılacak olan seçim tarihine aheste aheste yaklaştığımız şu günlerde ilçemizde kimsenin göremediği ve tahmin edemeyceği bir gerçek ile karşı karşıyayız.

Bugüne kadar çok seçim gördüm. Bu seçimlerin akabinde gün oldu sevindik gün oldu üzüldük. Bu güne kadar hep seçen oldum, ama seçilen asla. Bu nedenle hiç seçim yönetmedim, fakat yakınen takip ettiğim birkaç seçimim de oldu diyebilirim.  Anlayacağınız seçimler konusunda az da olsa bir birikimim ve tecrübem var.

Gelelim sadede.

Ülke insanının, adı ile tanışması 25 Ekim 2017'de oldu. Akabinde ilk kez olarak katıldığı 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde büyük bir başarı elde etti. Muhaliflerin yakında dağılır, pare pare olur sözlerine aldırış etmeyerek emin adımlar ile hedefine doğru koşan İYİ PARTİ, bu haftaki yazımızın konuğu olacak.

Bazılarının umutlarını bağladığı, bazılarının ateş olsa cürmi kadar yer yakar dediği İYİ PARTİ ilk defa katılacağı Yerel Seçimlerde ülke genelindeki başarı oranı ne olur bilemem ama ilçemizde Richter ölçeğine göre 8 şiddetinde bir sarsıntı yaratacağının altına imzamı atarım.

Bazıları bu parağrafları okuyunca bana hitaben "Ne içersen, içtiğinden bana da gönder." diyecek adım gibi eminim. Kimileri de "Ufak atta, civcivlerde yesin!" sözleri ile atıfta bulunacak. Ama bu kişiler unutmasın ki, nokta da küçüktür ama bitirir cümleyi?.

Bizler "Söz gümüşse, sükut altındır" sözüne riayet etmesini bilen kişileriz. Zamanı gelince canına ot tıkamasınıda biliriz. Gereği yapılması, yani söylediklerimin gerçekleşmesi için sadece zamana ihtiyacımız var. Zira "Vakitsiz öten horozun, başını keserlermiş." Bu nedenle " Ser verip, sır vermemek" daha eftaldır diyoruz. Zaman zuhur ettiği vakit "El mi, yoksa Bey mi, yaman" hep beraber göreceğiz. Ama sizlere yine de küçük bir ipucu vemekte zararı yok, yararı var diyorum. Zira bahsettiğimiz zaman zuhur ettiği vakit, vay be !... Hüseyin Cömert aylar öncesinden bunları söylemişti diye hayıflanmanız  içindir..

İlk ipucu olarak "Analar ne evlatlar doğuruyormuş"

İkinci ipucu ise "Öldürücü darbeyi yani bitirici hamleyi yapacak olan kişinin 1962 doğumlu olması"

Sakına? Verdiğim ipuçları ile falcı sıfatına girip spekülasyon yaratma yarışına girmeyin. Hani derler ya "Zenginin malı züğürtün çenesini yorar" diye. Zira sizlerde çenenizi yormaktan öteye gidemezsiniz.

Laf lafı açmışken İYİ PARTİ adayını da belirledi, onuda belirtelim. Yakınen tanıdığımız bir isim. Bu konuda fazla surçi-lisan yapmadan, ismin açıklanmasını ilçe teşkilatına bırakma saygısını gösterelim. Ama yıllarca yarınlar bizim olsun, Güneş bizede doğsun beklentisi içerisinde olanlara şu müjdeyi bahşedebilirim.

Yukarıda belirttiğimiz gizemli kişi ile mevcut aday sırt sırta verdiği vakit inanın ki İYİ PARTİ'nin sırtını yedi düvel bir araya gelse yere getiremez.

Niyetim korku dağı yaratmak değil, geçekleri ifşa etmektir. Dost acı söylermiş, unutmayalım? Gerçi "Anlayana sivrisinek saz, Anlamayana davul zurna azmış." Keyifler bilir?

Mevlana; "İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar." dememiş mi?.

Bizde bu haftaki yazımıza "Emelden olduğumuz böyle dûr bizdendir, Değil felekde rehavet kusur bizdendir" diyerek son noktayı koyuyoruz.

Hoş kalın, esen kalın SAYGILAR

Hüseyin Cömert

Tarih:25 11 2018 19:26(3184) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: 5. yorumcuya 28 11 2018 22:17
kazanmak isteyen hiç bir ihtimali atlamamalı.o seçimdeki 3. kişi bir daha aday olmadı ve destek verdiği kişi kazandı. bu seçimdede bu kişiyi yanına alabilen kazanır bence.

5. Yorum: tespit 28 11 2018 18:46
mhp iyi parti rekabeti akp ye yarayacaktır. bilenler bilir hasan kara demokrat partiden aday oluğunda mehmet ermiş aradan sıyrılmıştı. umarım mhp adayı düşük profilli olur

4. Yorum: xx 27 11 2018 00:39
dan abey nerlede kaldın coktan gormuyom daglarami vurdun kendugu gel artuk gelll

3. Yorum: evet 26 11 2018 19:32
depremin şiddetini hep birlikte beş sene yaşadık tekrar yaşarız kağzım sorun yokta tusinami olurda sizin eve vurursa görürsün buba mı anamı

2. Yorum: boyabatlı kağzım 26 11 2018 12:36
eline sağlık sayın cömert. doğrular ve hakikatlara yine parmak basmış. yapılan analiz ve yorumlar çok gerçekçi olup boyabat ahalisinin uyanması için çok güzel yorumlar sözkonusu. bravo.

1. Yorum: bilen 25 11 2018 21:12
vallahi çok gozlersiniz şefik çakıcı geçen seçimde 1500 oy fark attı bu seçim 3000 farkla alır işte o zaman depremin kaç şiddetinde olduğunu görürsünüz.. buba


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Haydi İyi Günlere…


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi

* ANASAYFA *