E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları Uyaralım

Trafik güvenliğinin ve akışının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için sürücülerimizin ve yayalarımızın trafik kurallarına riayet etmeleri büyük önem arzetmektedir.

İlimizde trafik güvenliği açısından dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri hatalı park konusudur. Hatalı park, araçların durma ve duraklaması gereken haller dışında bırakılmasıdır. İlimizin mevcut yapısı dikkate alındığında, okul giriş-çıkış saatleri, öğle ve akşam saatlerinde trafik yoğunluğu artmakta, sürücülerimizin de araçlarını gelişi güzel park etmeleri trafik akışını olumsuz etkilemektedir.

Karayolları Trafik Kanununun 60, 61 ve 62. Maddelerinde Duraklama ve Parketme kuralları düzenlenmiş olup, vatandaşlarımızın, görevli personelimizin uyarılarına ve trafik işaretlerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

Personelimiz tarafından sabit ve seyir halinde trafik akışının sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için denetim ve kontroller sürdürülmekte, tespit edilen olumsuzluklara ilişkin gerekli yasal işlemler yerine getirilmektedir. Hakkında yasal işlem tatbik edilen sürücülerin itirazlarını Trafik Mahkemesine, Trafik Mahkemesinin bulunmadığı yerlerde Sulh Ceza Mahkemesine yapmaları gerekir.

Unutulmamalıdır ki gelişi güzel araçların park edilmesi, ambulans, itfaiye, kolluk kuvvetlerine ait araçların giriş ve çıkışına engel oluşturarak, hayati bir durumda müdahale edilmesini geciktirebilir, engelli vatandaşlarımızın ulaşım kolaylığını olumsuz etkileyebilir , öğrencilerimizin okul giriş-çıkışlarında yada yaya geçitlerinde tehlikeli durumlar ortaya çıkarabilir.

Bu kapsamda İlimizde trafik güvenliğinin sağlanması açısından vatandaşlarımızın araçlarını yaya geçidine, engelli araç alanına veya park edilmesi yasak olan başka noktalara etmemeleri, olumsuz bir durumla karşılaşmaları halinde vakit kaybetmeden 155 Polis İmdat Hattını aramaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SİNOP İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih:04 12 2018 13:59(236) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: mm 06 12 2018 09:40
3 tabela boyabatta nerede


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Gece Yarısı Kuşları Ve Kafesleri Çalan Z Sürpriz olmadı! Boyabat Meydan Projesi’nin İlk Kur MHP İlçe Başkanı Mehmet Fevzi Erdoğan Ad MHP'de yeni bir aday mı var? "Arıcılık" kursu açılacaktır Kadir Günal vefat etti Sinop MHP'de istifa Sündüs Gümüş hanımefendi vefat etti Yaban Keçisi Diye Vatandaşın Keçisini Vu MHP Sinop İl Yönetiminde Revizyon Turan Erkul vefat etti Acil Yardıma Bekleniyorsunuz Süleyman Öztürk vefat etti Bilal Acar vefat etti Bir Çelenk Bile Göndermediler! MHP Genel Başkan Yard. Yaşar Yıldırım, B Mustafa Demircan, İl Genel Meclis Üyesi Haber 57 Gazetesi 18 Yaşında Aydilge Sinop'ta Konser Verdi AYM: Erişim engeli özgürlük ihlali Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım Toprağa V CHP Sinop Belediye Başkanı Adayı Barış A İl Bilgilendirme Toplantıları Sona Erdi Ali Dalkılıç ve Osman Yıldırım’ın Cenaze MHP Durağan İlçe Başkanı Osman Yıldırım Durağan Belediyesi Eski Başkanı Kazada H EYT yine AKP-MHP engeline takıldı Polis Ekipleri 3 Cezaevi Firarisini Yaka Engelsiz bankacılık ve ATM’ler Trafik Kurallarına Uyalım, Uymayanları U Japonya, Sinop’taki nükleer santra TMVFL Orta Karadeniz Bölgesi üçüncü haft Boyabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne Mustafa 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Kamyonla Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 1 Yar Sinop Ayancık Yolunda Kaza: 1 Ölü Sandıktan “Barış” çıktı Kaza Sonrası Kavgayı Polis Yatıştırdı Türkeli’de ölü yunus karaya vurdu Ünzile Büber hanımefendi vefat etti Jandarmadan Kaçak Kazı Yapan Defineciler Şimşirgil'den Ayancık'ta önemli mesajlar Boyabat’ta Çıkan Yangında Konteyne Jandarmadan Avcılara Sıkı Takip Çıkan Yangında Alevlere Boyabat İtfaiyes 2018 Yılı Aralık Ayı Nöbetçi Eczane List ŞEGAL Öğretmeni Mesut Çöklü Vefat Etti Sabiha Akkoca hanımefendi vefat etti Tümü

İktidarın Tarım Politikaları Tarlaları Boş Bıraktı


İnancın gereği, temelleri, kriterleri


Kent Yönetiminde Kimler Olmalı


Sıladan Mektup Var-7


Engelden uzak erişilebilir hayat mümkün


Hacıçayı ve Boyabat Barajı'ndan Sonbahar Manzaraları


Firmanıza Ücretsiz Mağaza Açıp Ürünlerinizi Satabilirsiniz


Boyabatlı İki Ermeni Balkan Savaşı'nda Esir Düşmüş


17 Kasım Dünya Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


Bu diyanet işleri başkanına karşı Anadolu fetvası verilmesi lazım


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını siz atın!


Boyabat Gazetesi'ne ASİLDER'den Ziyaret


Şehit Sadık Aparangil'in Hanımı Fatma Aparangil Ağlattı


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Kıbrıs, İskenderun ve Hatay Gezisi Fotoğrafları-4


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Geçim öncelikli eylem planı


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Aralık ayı ziyaretci sayısı:344091 DtGaNi

* ANASAYFA *