E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var- 11

Nokta kadar yüreğinde vicdan olan Şefik Çakıcı’nın aşağıdaki sözlerine duyarsız kalmasın. İtiraf edebilirim ki ben çok etkilendim. Hatta hislerime yenik düşerek gözlerimden yaşlar aktı.

Kesilen ağacın ne kadar ciddi aranacağı ve ormancı tarafından yakalanıp zabıt tutulup tutulmayacağı ormancı ile kurulmuş ahbablık ilişkisine bağlıdır. Onun için ormancılar at üstünde ne zaman köyün toprağından içeri adım atsalar bütün köylü seferber olur. Yedirirler ve özellikle de içirirler. İşte böyle günlerden birinin ertesinde köye aniden bir kaymakam gelir. Kaymakam gelir gelmesine fakat kaymakamı karşılayacak ne muhtar vardır ortalıkta ne de bir adem oğlu.

Kaymakam arabasından iner, terkedildiğini düşündüğü köyün sokaklarında dolaşmaya başlar. Nihayet bir çeşme başında testisini dolduran yaşlı bir kadın görür. Sorar: "Teyzeciğim bu köyde senden başka kimse yok mu? Nereye gitti ahali?"

Kadın kendisine sorgu sual eden adama şöyle bir bakar: "Sen kimsin a oğlum?" der.

Gayet mütevazi "Kaymakamım" diye cevap verir yabancı.

Onun bu haline acıyan teyze: "A oğlum dün sabaha kadar ormancıları eğlendirdiler. Onun için herkes uykuda. Ha sende az daha okuyaydın da ormancı olaydın!"

Gelelim sadede

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı demiş ki…

İlçenin merkez nüfusunun 28 bin görünmesine karşılık, 40 bin civarında kişiye hizmet götürdüklerini ifade eden Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, bunun da belediyeye ekstra külfet getirdiğinin altını çiziyor. Bu mağduriyetleri yaşamamak için, bu konumda olan vatandaşlardan ikametlerini kendi sorumluluk sınırları içerisine, Boyabat ilçe merkezine aldırmasını istiyor. Çakıcı, bu nedenle İller Bankasından nüfusa göre aldıkları payın düştüğüne dikkat çekerek, "Adrese Dayalı Nüfus Sistemi'ne göre nüfusumuzun düşük görünmesi İller Bankasından aldığımız payı azaltıyor. Bu durum belediye gelirlerimizde kayıplar yaratıyor. Belediyemiz zarara uğruyor. Demiş…

Dönemin İstanbul Valisi, Yalova Kaymakamı ile görevleri ve yapılacaklar hakkında görüşmek için onu İstanbul’a davet etmiş.

Vilayete çağrılan Kaymakam, resmi törenle karşılanma ümidiyle inmiş iskeleye…

Hiçbir hazırlık göremeyince şaşırmış ve hemen orada gözüne çarpan bir ayakkabı boyacısının ağzını yoklayarak durumu öğrenme yolunu seçmiş:

- Bugün, Yalova Kaymakamı gelecekmiş, haberin var mı? diye sormuş.

Boyacının tavrı ise hiç de kaymakamın istediği gibi olmamış.

- Kim takar Yalova Kaymakamını beyim.

Şefik Çakıcı

Köydeki vatandaşa sen değil muhtar lazım muhtarrrrr. Görüyorum ki Kasap et derdinde, Koyun ise can derdinde. Gerçi tok açın halinden anlamazmış…. Demek istiyorum ki kişinin özel hayatına müdahale etmek senin ne hattine. Kimisi üfleyerek kimi de üflemeden yermiş yoğurdu sana ne…. . Diyorum ki… Atalarımızın ‘’Her sofraya hoşaf olma’’ sözleri bu tür insanlar için ihtar nitelikli olabilir mi?

Ayrıca

Kendi reklamlarına binlerce lira harcayarak belediyenin paralarını tar-duman yap, Yakında Doğalgaz geleceğini bildiği halde Cadde ve sokaklardaki kilit taşlarının üzerine asfalt dök, Neye benzediği malum olan seyir kulesine milyarlar öde, Aldığın gereksiz kişiler ile belediyede yoğunluk yaşat… Belediyeye ait onlarca arsa ve iş yerlerini sat, Yapılan savurganlık neticesinde kurumu Altmış milyon lira üzeri borçlandır, vs.vs.vs….. ondan sonrada seçmenden fedakarlık talep et.

At terli yemez Şefik Çakıcı yemez….

Bir sonraki yazımızda buluşmak üzere hoş kalın esen kalın

SAYGILAR

Hüseyin Cömert

Tarih:10 01 2019 14:55(2920) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: milad 12 01 2019 19:06
olmayan tarih ve tabiat varlıklarıyla boyabat'ı turizm şehri yapma sevdasına düşecek kadar bilgi, birikim ve vizyon sahibidir kendisi.

6. Yorum: boyabatlı 11 01 2019 16:58
boyabatın geçim kaynağını bir çocuğa bile sorsan tuğla ve çeltik der. ama birine göre boyabat tan sanayi ve tarım kenti olmazmış. boyabatın işsizlik sorunu bence osb ile çözülür. fantaziye gerek yok.

5. Yorum: boyabatlı 11 01 2019 16:52
başkan açıklama yapmış belediyenin devlete borcu yokmuş. devlet haricindekiler borçtan sayılmıyormu?

4. Yorum: boyabatlı kağzım 11 01 2019 12:44
sayın cömerte bravo beyler. gene çok güzel bir yazıyı sılalardan biz boyabatlılara göndererek uyanmamızı aydınlanmamızı sağlamakta.sayın cömert daima hak için hukuk için boyabatlı için çalışıp cabalamakta. helal olsun.

3. Yorum: sende olmasan 11 01 2019 09:54
sende olmasan bu ak koyunlar otlamaya devam etcekler gun gelir hesap verirlee o belediyenin resmi araclariylar ozellikle ... sanki belediye baskani ve daha kimler kimler hadi hayirlisi

2. Yorum: sigara 10 01 2019 22:31
cumhurbaşkanımız ankarada sigara ile mücadele versin sen bayilikten para kazan

1. Yorum: orta direk 10 01 2019 21:28
öncelikle merhaba alemin kralı lakin sayın başkan cakici milliyet gazetesine verdiği röportajda devlete borcu olmayan ilk on belediye içinde olduklarını borçları olmadığını çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiği video you tubede durmaktadır. ( 4.50 -5.30 dk arasında beyanı vardır ) şimdi belediyenin borcu var mıdır yok mudur ? ayrica sayın başkan tüm şeffaflığı ile borcu yoktur kağıtlarını sunmaya hazırız derken siz 60 milyon gibi bir borçtan bahsediyorsunuz ????


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Haydi İyi Günlere…


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi

* ANASAYFA *