E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var -17

Ülke genelinde öyle bir algı operasyonu yapılıyor ki

İnşallah anlatacağım anekdot ile bu tabular yıkılacak.

Kaynayan kurbağa, yaşarken kaynayan bir kurbağayı anlatan yaygın bir anekdottur. Anekdotun temel dayanağı olan iddia, kurbağanın kaynayan suya atıldığında dışarı zıplayacağı; fakat soğuk suya konulup yavaşça ısıtıldığında neler olduğunu fark edemeyip yavaşça kaynayarak öleceğidir. Bu anekdot, genellikle insanların yavaşça gerçekleşen değişikliklere nasıl tepkisiz kaldığını göstermek için mecazi anlamda kullanılır.

Günümüzde yaratılan sanal algılar ile yüz binlerce masum insanınlara aynı sistem uygulanarak oyları ellerinden alınmıyor mu?

Efendim AKP'liler dünya lideriymiş. AKP'liler son yüzyılın dehası imiş. AKP yok olursa Türkiye batarmış. Türkiye AKP ile çağ atlamış. Sanayi ve Teknoloji de gelişmiş ülkeler düzeyindeymişiz. Amerika ve yandaş ülkelerini dize getirmişiz., İMF’ye borç veriyormuşuz. Kendi silahımızı kendimiz yapıyormuşuz. Hatta dış ülkelere silah satıyormuşuz. Bu nedenle Dünya ülkeleri bizleri kıskanıyormuş. Vs…vs…vs….

Mademki söyledikleri kadar güçlü bir devletiz.

Ekonomisi düzgün olan bir devletin yıllık enfelasyon oranı sıfırlarda seyretmesi gerekirken 2018 Enflasyon oranı % 20.30 olarak açıklanmadı mı? (Bazı kurumlara göre bu rakamın daha yükseklerde olduğu belirtiliyor)

Emekli haklı gerekçelerle enflasyon oranı kadar zam isterken % 10 oranında zam yapılarak niçin mağdur edildiler.

EYT yani emeklilikte yaşa takılanlar, kanun geriye işletilerek gasp edilen Anayasal haklarını geri istedikleri halde niçin gözardı ediliyorlar.

Sağlıktaki kısıtlamalar niçin yapılıyor o zaman?

Akaryakıta zam üstüne zam, Dolar-Euro aldı başını uçtu, elektrik ise gelen zamlar ile çarpıyor. Eti ise kasap reyonlarında görür olduk. Bırak diğer sebze ve meyvaları soğanı tane ile almaya başlamadık mı?

Konkordato çeken şirket sayısındaki artış ülke ekonomisinin nerelere geldiğini anlatmıyor mu?

Çöken sanayi nedeniyle ülkedeki işsizlik oranı son yılların en üst seviyelerinde değil mi? Boyabatta yaşayanlar, yarın gidin bakın fabrikalar kapalı olduğu için orta çarşıda kaç tane işsiz dikiliyor.

Bu nedenle ülke ahlak çöküntüsü yaşıyor. Kadın çinayetlerindeki artış bunun en belirgin kanıtıdır.

Mademki kendi silahımızı kendimiz üretiyoruz.

Niçin S 400 füze sistemi için Rusya ile F 35 uçakları için Amarika ile anlaşma yaptık?

Mademki ekonomi olarak zengin bir ülkeyiz.

90 yıllık Cumhuriyet’in birikimi olan 300 fabrika ve 3000 adet arsa ve araziyi niçin sattınız. Bu satıştan elde edilen gelirler nerede?

Köprü ve yolları niçin devlet değilde, özel şirketler yapıyor. 2002 yılında 130 milyar dolar olan dış borcumuz ,2018 yılında 500 milyar dolara nasıl fırladı?

Değerli Boyabatlılar;

Kazan kaynamaya başladı. Kurbağa misali haşlanmaya başlıyoruz. Yol yakınken bir an önce bu afetten kurtulmamız gerekli diyorum..

SAYGILAR

Hüseyin Cömert

Tarih:03 02 2019 18:13(3059) Facebook'ta Paylaş

11. Yorum: byç 05 02 2019 22:33
bu kadar da acımasız olmayın bu ülkenin nerden nereye geldiğini görmek için 15 yıl öncesine bakmak yeterli ama bakmak istemediğiniz için göremiyorsunuz. elbette yanlıslar yapılıyor ama size göre herşey yanlış, taktir etmek doğruya doğru demek yok. işte bu yüzden insanları iyice uzaklastırıyorsunuz kendinizden.

10. Yorum: 8. yorumcuya 05 02 2019 20:17
türkiyede tüp ve su kuyruğu ne zaman yaşandı. benim bildiğim kıbrıs harekatından sonra bazı dünya devletleri bize ambargo koydular ve o yıllarda kuyruklar oldu. ben tayyip erdoğan'ı severim ama bu seçim belediye seçimi ne alakası var kuyrukla falan filan. bazı tevazudan uzak kişiler ak partinin gölgesi altında seçime girecek benden oy isteyecek öylemi.

9. Yorum: 11 köy 05 02 2019 19:50
cumhuriyet tarihinin en kötü yönetimi bu iktidar hayat çok pahalı insanlar işsiz.

8. Yorum: ak partili💡ԁ ... 05 02 2019 12:00
sayın cömert,bundan yıllar yıllar önce tüp kuyruğu,su kuyruğunu hatırlıyomusun biz şimdi yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda sen şimdi karşımiza geçmiş ak partiyi atıp tutamazsın.

7. Yorum: kumluklu veli 04 02 2019 20:27
boyabat ahalisi için çok güzel uyandırıcı ve aydınlatıcı bir yazı daha. sayın cömert bıkmadan usanmadan çalışıp cabalıyor. uyanalım artık be dostlar.haşlanmış kurbağa olmayalım. cömerte helal olsun.

6. Yorum: milata diyorum ki 04 02 2019 15:52
birileri millet ittifakına illet zillet derken rahatsız olmuyorsun da akp demek mi rahatsız etti sizi. ayrıca birileri iyi partiye ip derken itiraz etmiyorsun ama. f35 lerin bir kısmı türkiyede yapılıyor demişsin evet doğru. hadi motor aksamınıda bir tarafa bırakıyorum. bu uçakların yazılımı hangi ülkenin elinde olacak söylermisin. abd'nin. ayrıca yazılanlara baştan aşağı yalan demişsin buda senin bu ülkeye vakıf olmadığına delalettir.unutma 1936 yılında bu ülke uçak yaptı ve sattı. makina kimya endüstrisi chp döneminde kuruldu.akp hükümeti ise diğer hükümetlerin yaptığı tank fabrikasını satmakla meşkul.

5. Yorum: boyabatlı 04 02 2019 08:29
siz ne yazarsanız yazın bu millet akıllanmaz neden.geçenki seçimlerde vaatler yerli uçağımız göklerde tabelası ne uçak var yapılan nede böyle bir yatırım enflasyon tek haneli rakam olacak dediler dediğiniz gibi %20 benzi 6.15.mazot 6.10.gaz 3.10 evet verin türkiye uçacak derken zamlar uçacak dediler bizler yanlış anlamışız.saygılar unutmayın boyabat yine %60 verir .her zaman olduğu gibi yanmayan kömür hatırına.

4. Yorum: milat 04 02 2019 08:15
akp değil ak parti sayın cömert. sizin bu yazdıklarınız baştan aşağı yalan ve bizler senin bu yalanlarına kanacak değiliz. senin ak parti ve rte ye olan gözü dönmüş düşmanlığına alet olacak da değiliz. siz böyle muhalefet yaptıkca inadına rte diyoruz.f35 uçaklarının üretimde projesinde türkiyede ortak ve bazı parçalar türkiyede üretiliyor,kendi silahımızı kendi üretimde ak partiden önce yüzde 15 bile değilken şimdi yüzde yetmişlerde.lakin sizin gibi devleti ülkesi ile gurur duyamayan haset kişiler ne yapılırsa yapılsın bunları idrak edemez

3. Yorum: az laf çok iş. 03 02 2019 20:04
sayın hüseyin cömert bir sonraki yazınızı kaç güne kadar yazarsınız? sılada olan biri olarak kendinizi çooookkk özletiyorsunuz. iki gün iki ay gibi geliyor.

2. Yorum: 11 köy 03 02 2019 19:29
sayın dünya liderimiz in bir beyanatı tv lerde dönüyor şuan hdp eşittir pkk diyor günaydın hayırlı sabahlar gutemorgen sen bu patiyi niye kapatmıyorsun elini tutanmı var.hazineden yardım yapan sensin artuk aklımızla dalga geçiyor. üretim yok ithalat son sürat. hep başkan olmaktan bıkmıyorlarda yeter artık gidin birazda yeni insanlar gelsin hep tayip abdullah gül kemal bahçeli bunlarla artık bu gemi gitmiyor.

1. Yorum: vatandaş 03 02 2019 19:24
kaldırımı işgal eden ve yılbaşında bilet dağıtan esnafın belediye meclis üyesi olması sizce doğrumu?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *