E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop'ta 7 bin 27 kişiye iş istihdamı sağlandı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Sinop İl Müdürü Asaf Çalışır, işgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda istihdam hizmetlerini çeşitlendirilmesi adına yürütülen faaliyetler kapsamında İŞKUR tarafından 2018 yılı içerisinde 7 bin 27 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi.

İŞKUR Sinop İl Müdürü Asaf Çalışır Sinop’un 2018 yılı işsizlik verileri ile ilgili bilgiler verdi. 2018 yılı içerisinde kuruma 18 bin 348 iş başvurusu yapıldığını ve kayıtlı işsiz sayısının 9 bin 790 olduğunu belirten İŞKUR Sinop İl Müdürü Asaf Çalışır, bunlar arasından 7 bin 27 kişiye iş istihdamı sağlandığını söyledi. Çalışır; “Kurumumuzca 2018 yılı içerisinde özel sektörde 3 bin 236, Kamu Kurum ve Kuruluşlarda 34, kurslar ve özel iş yerlerinde açılan İşbaşı Eğitim Programlarında bin 45, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile açılan Toplum Yararına Programlar kapsamında 2 bin 712 kişi olmak üzere toplam 7 bin 27 kişiye iş istihdamı sağlandı. Ayrıca 2018 yılı içerisinde açılan 912 kurs programlarından 6 bin 737 kişi faydalanırken, 896 kişiye de 7 milyon 303 bin 872 tl. İşsizlik Sigortası ile birlikte Hastalık ve Analık Sigortası ödemesi yapıldı” dedi.

HİZMETLERİMİZİ ARTIRARAK DEVAM ETTİRECEĞİZ

2019 yılında hizmetleri artırarak devam ettirmeyi planladıklarını ifade eden İŞKUR Sinop İl Müdürü Asaf Çalışır, “Öncelikle İşgücünün istihdam edilebilirliğini arttırmaya yönelik olarak aktif işgücü programlarını uygulamak ve işsizliğin sosyo- ekonomik etkilerini azaltmaya yönelik pasif programları etkin olarak yürütmek, işgücü piyasasındaki gelişme ve değişmelere yön vererek güçlü bir kurumsal yapı oluşturmak, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerini yürütmek en büyük hedefimiz” diye konuştu.

Kaynak: Vitrinhaber

Tarih:06 02 2019 09:41(750) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: 11 köy 06 02 2019 13:07
birisi bu işkur müdürüne söğlesin iş dediği iş ne üretmiyormuş üretim yoksa o iş iş değildir.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Yaramaz Aydaş Firarda Sanayi Kavşağınında Trafik Kazası 1 Yara Sinop'ta Uyuşturucu Operasyonu 1 Gözaltı Tarihi Eser Operasyonu Mehmet Kahraman vefat etti Aracınızı Park Ederken Daha Dikkatli Olu Gerze'de Aile Hekimine Saldırı Ekipler Seferber Oldu Nazik İnan hanımefendi vefat etti İpek Nurcihan Utku hanımefendi vefat ett Boyabat Tekke Mevkinde Trafik Kazası 2 Y Boyabat Trafik Işıklarında 2 Araç Çarpış Boyabat 1868 Spor ile 1074 Çankırı Spor Kontrolden Çıkan Elektrikli Motosiklet D Ali Duman vefat etti Otomobil Karşı Şeride Uçtu: 2 Yaralı Boyabat Doğuca Köyü Girişinde Trafik Kaz Yola Çıkan Karacaya Araç Çarptı Kazada Ağır Yaralanan Öğretmen Hayatını Camdan Düşen Bebek Tedavi Altına Alındı Gülşen Gülen hanımefendi vefat etti Bu Kadar Acizmiyiz? Durağan’da Feci Kaza 3 Yaralı 1 Öl Kasten Adam Yaralamadan Tutuklandı Yaşar Uçar vefat etti Ayhan İnce vefat etti Şakir Efe vefat etti İstiklal Marşımız Okunurken Ayağa Kalkma İki Araç Kafa Kafaya Çarpıştı 6 Yaralı Ayancuk Yolunda Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop’ta Motosiklet Kazası Tüfekle Ayağından Vurdu, Kaçtı… Elektiriği Olmayan Mahalle Saime Maviş hanımefendi vefat etti Osman Sarıçam vefat etti Boyabat’ta Araç Takla Attı 2 Yaral Boyabatlı genç boğulma tehlikesi geçirdi Kafayı çeken tatilci vekilin arabasına ç Necla Akyıldız hanımefendi vefat etti Sanayi Kavşağında Otomobil Refüje girdi Yıldız Mahallesinde Trafik Kazası 1 Yara Otomobil Orta Refüje Girdi Takla Attı 1 Hüsamettin Atmaca vefat etti Bu Yıl Kurban Derisinin Fiyatları Çok Dü Sürülen İzin Ardından Boyabat Polisi 2 H Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır, Bayram İrfan Erbaş, Kurban Bayramı Mesajı Yayım Topağaç köyünde bir ev alev alev yandı Remzi Yayla vefat etti Tümü

Aile de mi, Okul da mı?


Boyabat Belediyesi Ne Zaman Festival Yapacak?


Kurban Bayramı izlenimleri


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Kaz Dağları’na Sahip Çık!


Siz Var Ya, Siz


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Agustos ayı ziyaretci sayısı:512686 DtGaNi

* ANASAYFA *