E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop'ta 7 bin 27 kişiye iş istihdamı sağlandı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Sinop İl Müdürü Asaf Çalışır, işgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda istihdam hizmetlerini çeşitlendirilmesi adına yürütülen faaliyetler kapsamında İŞKUR tarafından 2018 yılı içerisinde 7 bin 27 kişinin işe yerleştirildiğini söyledi.

İŞKUR Sinop İl Müdürü Asaf Çalışır Sinop’un 2018 yılı işsizlik verileri ile ilgili bilgiler verdi. 2018 yılı içerisinde kuruma 18 bin 348 iş başvurusu yapıldığını ve kayıtlı işsiz sayısının 9 bin 790 olduğunu belirten İŞKUR Sinop İl Müdürü Asaf Çalışır, bunlar arasından 7 bin 27 kişiye iş istihdamı sağlandığını söyledi. Çalışır; “Kurumumuzca 2018 yılı içerisinde özel sektörde 3 bin 236, Kamu Kurum ve Kuruluşlarda 34, kurslar ve özel iş yerlerinde açılan İşbaşı Eğitim Programlarında bin 45, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile açılan Toplum Yararına Programlar kapsamında 2 bin 712 kişi olmak üzere toplam 7 bin 27 kişiye iş istihdamı sağlandı. Ayrıca 2018 yılı içerisinde açılan 912 kurs programlarından 6 bin 737 kişi faydalanırken, 896 kişiye de 7 milyon 303 bin 872 tl. İşsizlik Sigortası ile birlikte Hastalık ve Analık Sigortası ödemesi yapıldı” dedi.

HİZMETLERİMİZİ ARTIRARAK DEVAM ETTİRECEĞİZ

2019 yılında hizmetleri artırarak devam ettirmeyi planladıklarını ifade eden İŞKUR Sinop İl Müdürü Asaf Çalışır, “Öncelikle İşgücünün istihdam edilebilirliğini arttırmaya yönelik olarak aktif işgücü programlarını uygulamak ve işsizliğin sosyo- ekonomik etkilerini azaltmaya yönelik pasif programları etkin olarak yürütmek, işgücü piyasasındaki gelişme ve değişmelere yön vererek güçlü bir kurumsal yapı oluşturmak, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerini yürütmek en büyük hedefimiz” diye konuştu.

Kaynak: Vitrinhaber

Tarih:06 02 2019 09:41(619) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: 11 köy 06 02 2019 13:07
birisi bu işkur müdürüne söğlesin iş dediği iş ne üretmiyormuş üretim yoksa o iş iş değildir.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sevgi Evleri TBMM’de ‘Biz Yanıyoruz, Kurtarın’ Türkeli'de Tek Katlı Ahşap Ev Alevlere T İrfan Erbaş, 23 Nisan Mesajı Yayımladı CHP’li Barış Karadeniz’den 2 Boyabat Polisi Yapılan Denetimlerde Didi Boyabat’ta Vurdukları Karacanın Et Boyabat’ın Tansiyonunu ve Şekerini Boyabat Polisinden Kumar Oynayanlara Suç NKP panel ve miting düzenleyecek İzzet Düşkün vefat etti Kaya Cami Hizmet Vermeye Başladı CHP’li Karadeniz; Asla İzin Vermey Tubitak 4006 Bilim Fuarına Davetlisiniz Sinop’un gerçek hikayesi "dut ağac Sabahattin Oğuz vefat etti Sinop Üniversitesi Zirveye Yerleşti Boyabat Gazidere Domatesi Tescillendi Sinop’taki fuhuş operasyonunda iki 100. yıl logosu tartışma yarattı... Benz Yeşilay, tüm Sinop’u sağlık için pedal ç YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Gü Hanife Kiriş hanımefendi vefat etti Akü ve mazot hırsızları enselendi Sinop'ta Fuhuş Operasyonu: 5 Gözaltı Boyabatlı Şampiyon Karikatüristler İzmir İrfan Erbaş, Berat Kandili Mesajı Yayıml Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’i 5 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu Sinop’lu Vatandaş İmkanlarıyla Mıs KUZKA Sinop Girişim Atölyesi Açılıyor Boyabat Anlam Okulları Açılıyor! Gökçeağaçsakızı Köyü Mevkinde Trafik Kaz Ahmet Kılıçaslan’dan Teşekkür̷ Boyabat’ta Bisiklete Biniyorum Projesi Y Boyabat'ta 25 Yıl Sonra MHP Belediye Mec Hedefimiz BAL Ligi... Sinop Üniversitesine 3 Yılda 63 Yeni Pro "TÜRK İşaret Dili" Kursu Açılacaktır ”Boyabat Tanıtım Sunumları” Mahalledeki Onlarca Kediyi Besliyor BTSO İstihdama Yüksek Katkı Sağlayan Üye Boyabat’ta Okul-Esnaf İşbirliği Gülümser Çakır hanımefendi vefat etti İsmail Akter vefat etti Durağan'da Trafik Kazası: 1 Yaralı Beyinden Beyine Satış Eğitimi Şampiyon Boyabat 1868 Spor Oldu Sinop’ta iş kazası: 1 yaralı Tümü

İsmail Efe’nin Sinop tarihi


Tevazu


Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri


Oy Verdik Tatlı Dile…


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Satılık Otomobil 57 DT 858


İletişim Yoluyla Dolandırıcılık


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


1-7 Nisan Kanser Haftası


Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa günlerini görür!


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:626870 DtGaNi

* ANASAYFA *