E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

"Öncelik Yaşamın, Öncelik Yayanın”

6 Şubat 2019 Çarşamba günü, 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan "Öncelik Yaşamın, Öncelik Yayanın" eylemi Boyabat’ta da gerçekleştirildi.

Trafik Kanununda yapılan bazı değişikliklerle trafikteki can kayıplarının azaltılması için çalışmalar sürüyor. Yeni yapılan düzenleme ile yaya öncelikli trafik anlayışı yasal bir zemine oturtulmaya çalışılmaktadır.

Yeni getirilen düzenlemeyle artık sürücüler, trafik polisi ve trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak noktalarına, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken ”yavaşlamak” buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa ”İlk geçiş hakkının verilmesi” zorunlu hale getirildi. Bu kapsamda Boyabat Emniyeti Müdürlüğü ekipleri ve Boyabat İlçe Jandarma Ekipleri’nin desteği ile Boyabat Dörtyol mevkinde ve İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde araç sürücüleri durdurularak kendilerine bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Yaya öncelikli trafik anlayışının vatandaşlara anlatılması için Saraydüzü Kaymakamı Abdülkadir Umut Kasman, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Gülcü, İlçe Jandarma Komutanı Özay Topçu araç sürücülerine bilgi verdi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:06 02 2019 19:35(1209) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: aslan 07 02 2019 22:50
bu kural avrupa ulkelerinde yillardan beri uygulaniyor ama buralarda yaya da suruculer de çok terbiyeli?! bizde her ikisi de sinirli ve terbiye sinirlarini asiyor? çok kavgalar olacak herhalde? hatta, yayaya yol veren surucuye arkadan gelen surucunun bindirdigi bile olacak! al sana kanli-biçakli kavga...

2. Yorum: yaya 07 02 2019 16:00
kardeşim bakın şimdi bu kanunla sabitlestiya,adam gıcıklığına sırf şürücüyü kızdıtmak için yaya geçidini hızla geçmek yerine sallanarak geçecek zira psikoloji bozuk dengesiz bir millet olmuşuz maalesef

1. Yorum: halit bacaksız 06 02 2019 21:26
güzel bir uygulama oldugunu düşünüyorum lakin kaza sebebi olabilir.yaya yol benim diye kararsızlık yaşamadan,araç hız analizi yapmadan inşlh yola atlamazlar.selamlar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop ve ilçelerinde aday listeleri tesl Trafik Kazası 1 Yaralı Adem Kolazlı, Kumluk Mahallesi muhtar ad Samsun’a Giden Otobüslerin İstikam İbrahim Postaloğlu vefat etti Adem Kayagil, Muhtar Adaylığını Açıkladı Tutuklu Yakınları Karara Tepki Gösterdi CHP’li Karadeniz Çölyak Hastaları İŞKUR’a 34 Kişi Alınacak MHP, Sinop Belediye Başkan adayını geri İt Dalaşı Yıldız Mahallesinde Gergin Anl Bu Kavşak Kazalara Davetiye Çıkarıyor Nimet Öztürk hanımefendi vefat etti Hasan Kara, BOYDEF Gecesine Katıldı E-Devlet’ten milyonlarca kişiyi il Jandarma’dan Uyuşturucu Operasyonu Yangın Binaya Sarmadan Kontrol Altına Al Barış Ayhan Projeleri Görücüye Çıkardı Selanik'ten İki Boyabatlı Sanatçı Geçti& Kaya Camiide Çalışmalar Bitiyor Sinop'ta Yangına TOMA'lı Müdahele Teknoloji Bağımlılığı 7’den 70R Hasan Kara’dan Boyabat Gündem Gaze İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy Taziye Z Sinop Sanayi Kavşağında Trafik Kazası Tepkisi sert oldu! Hasan Kara’dan “Erişilebilir Yanlış Yangın İhbarı Alarma Geçirdi Geçen Yıl 73 Bin 861 Hırsızlık Olayı Yaş Sinop'ta İnek Kurtarma Operasyonu CHP’li Karadeniz'den Usta Öğretici Arife Balcı, Yeni Mahalle Muhtarlığı Ada Olur mu olur! Boyabat CHP'de İl Genel Meclisi Başvurul Vali Köksal Şakalar'dan Boyabat’ta Şehri Tırıl hanımefendi vefat etti İnsanlık, İnek ve Sahibini Teğet Geçti! Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi'ne 3 Do Sinop Seyir Tepe'de Sinoplular Gecesi Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Yeşilay Elçileri Projesi Uygulamaya Geçe Tufan Şimşek; "Hep Birlikte Devam Etmeyi Davut Çalhan, DSP’den Belediye Baş Ata Bekir, Kapakları Verecek Yer Buldu CHP’li Barış Karadeniz: Sayın Baka Yarım Asırdır Balıkçılıkla Uğraşan Çift Sinop Amatör Liginde Boyabat 1868 Spor İ Doğalgaz Boyabatlı'nın hakkı Kemaldede Cami Yapımına Başlandı Tümü

Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında...


Siyasi Etik Sözleşmesi


Sevgi elmastan da öte…


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Sıladan Mektup Var -20


Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsun


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


AKP’nin takımı Başakşehir nereye koşuyor?


Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:688161 DtGaNi

* ANASAYFA *