E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

"Öncelik Yaşamın, Öncelik Yayanın”

6 Şubat 2019 Çarşamba günü, 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan "Öncelik Yaşamın, Öncelik Yayanın" eylemi Boyabat’ta da gerçekleştirildi.

Trafik Kanununda yapılan bazı değişikliklerle trafikteki can kayıplarının azaltılması için çalışmalar sürüyor. Yeni yapılan düzenleme ile yaya öncelikli trafik anlayışı yasal bir zemine oturtulmaya çalışılmaktadır.

Yeni getirilen düzenlemeyle artık sürücüler, trafik polisi ve trafik ışığı bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak noktalarına, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken ”yavaşlamak” buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yaya varsa ”İlk geçiş hakkının verilmesi” zorunlu hale getirildi. Bu kapsamda Boyabat Emniyeti Müdürlüğü ekipleri ve Boyabat İlçe Jandarma Ekipleri’nin desteği ile Boyabat Dörtyol mevkinde ve İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde araç sürücüleri durdurularak kendilerine bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Yaya öncelikli trafik anlayışının vatandaşlara anlatılması için Saraydüzü Kaymakamı Abdülkadir Umut Kasman, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Gülcü, İlçe Jandarma Komutanı Özay Topçu araç sürücülerine bilgi verdi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:06 02 2019 19:35(1297) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: aslan 07 02 2019 22:50
bu kural avrupa ulkelerinde yillardan beri uygulaniyor ama buralarda yaya da suruculer de çok terbiyeli?! bizde her ikisi de sinirli ve terbiye sinirlarini asiyor? çok kavgalar olacak herhalde? hatta, yayaya yol veren surucuye arkadan gelen surucunun bindirdigi bile olacak! al sana kanli-biçakli kavga...

2. Yorum: yaya 07 02 2019 16:00
kardeşim bakın şimdi bu kanunla sabitlestiya,adam gıcıklığına sırf şürücüyü kızdıtmak için yaya geçidini hızla geçmek yerine sallanarak geçecek zira psikoloji bozuk dengesiz bir millet olmuşuz maalesef

1. Yorum: halit bacaksız 06 02 2019 21:26
güzel bir uygulama oldugunu düşünüyorum lakin kaza sebebi olabilir.yaya yol benim diye kararsızlık yaşamadan,araç hız analizi yapmadan inşlh yola atlamazlar.selamlar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sevgi Evleri TBMM’de ‘Biz Yanıyoruz, Kurtarın’ Türkeli'de Tek Katlı Ahşap Ev Alevlere T İrfan Erbaş, 23 Nisan Mesajı Yayımladı CHP’li Barış Karadeniz’den 2 Boyabat Polisi Yapılan Denetimlerde Didi Boyabat’ta Vurdukları Karacanın Et Boyabat’ın Tansiyonunu ve Şekerini Boyabat Polisinden Kumar Oynayanlara Suç NKP panel ve miting düzenleyecek İzzet Düşkün vefat etti Kaya Cami Hizmet Vermeye Başladı CHP’li Karadeniz; Asla İzin Vermey Tubitak 4006 Bilim Fuarına Davetlisiniz Sinop’un gerçek hikayesi "dut ağac Sabahattin Oğuz vefat etti Sinop Üniversitesi Zirveye Yerleşti Boyabat Gazidere Domatesi Tescillendi Sinop’taki fuhuş operasyonunda iki 100. yıl logosu tartışma yarattı... Benz Yeşilay, tüm Sinop’u sağlık için pedal ç YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Gü Hanife Kiriş hanımefendi vefat etti Akü ve mazot hırsızları enselendi Sinop'ta Fuhuş Operasyonu: 5 Gözaltı Boyabatlı Şampiyon Karikatüristler İzmir İrfan Erbaş, Berat Kandili Mesajı Yayıml Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’i 5 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu Sinop’lu Vatandaş İmkanlarıyla Mıs KUZKA Sinop Girişim Atölyesi Açılıyor Boyabat Anlam Okulları Açılıyor! Gökçeağaçsakızı Köyü Mevkinde Trafik Kaz Ahmet Kılıçaslan’dan Teşekkür̷ Boyabat’ta Bisiklete Biniyorum Projesi Y Boyabat'ta 25 Yıl Sonra MHP Belediye Mec Hedefimiz BAL Ligi... Sinop Üniversitesine 3 Yılda 63 Yeni Pro "TÜRK İşaret Dili" Kursu Açılacaktır ”Boyabat Tanıtım Sunumları” Mahalledeki Onlarca Kediyi Besliyor BTSO İstihdama Yüksek Katkı Sağlayan Üye Boyabat’ta Okul-Esnaf İşbirliği Gülümser Çakır hanımefendi vefat etti İsmail Akter vefat etti Durağan'da Trafik Kazası: 1 Yaralı Beyinden Beyine Satış Eğitimi Şampiyon Boyabat 1868 Spor Oldu Sinop’ta iş kazası: 1 yaralı Tümü

İsmail Efe’nin Sinop tarihi


Tevazu


Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri


Oy Verdik Tatlı Dile…


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Satılık Otomobil 57 DT 858


İletişim Yoluyla Dolandırıcılık


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


1-7 Nisan Kanser Haftası


Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa günlerini görür!


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:626878 DtGaNi

* ANASAYFA *