E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

AKP Ankara Belediye Başkan Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik ve israf anlayışı!

AKP Ankara Belediye Başkan Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik ve israf anlayışı !

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özhaseki, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, " sade, mütevazı. İsrafı hiç sevmeyen Cumhurbaşkanımız var." diyor.

Sayın Haseki'nin bakış açısı ile öyle olabilir. Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'na dünyanın en nadide, en güzeli, en iyi, en mükemmel yüce değerlere layıktır.

Fakat;

16 yıllık iktidarında, vatandaşı kuru soğana muhtaçken,

Altın varaklı koltuklar, masalar, altın kaplamalı bardaklar, bin 1100 odalı kışlık, 300 odalı yazlık Saray'da yaşamak mı sadeliktir?..

.....

1999 yılında terörist başı Öcalan'ı Kenya'dan Türkiye'ye getirmek için Türkiye bir iş adamının uçağını 200 bin dolara uçak kiralıyor. O dönemin Cumhurbaşkanı, Başbakanı kıtalararası uçabilen bir uçak alamaz mıydı?

Türkiye’nin iç ve dış borcunun 200 milyar dolar, israf diye almadılar.

O yıllarda, AKP iktidarının yok pahasına sattığı 178 kamu kuruluşunu satmadılar.

Tokat'ta İş-Kur'a müracaat eden bir kadın, AÇIM, AÇ, çocuğum aç diye feryat ederken, Cumhurbaşkanlığı'na ait 16 uçağın olması israf değil de nedir?

….

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın sadece temizliği için 2016 yılında 2 milyon TL harcama yapıldı. 2017 yılında ise temizlik harcaması 3.7 milyon TL'ye çıktı.

...

Sayın Özhaseki, 18 yıldır yönettiğiniz ülke insanın sadece 2018 yılında yoksulluktan, açlıktan, işsizlikten kendisini yakanların, köprüden atlayarak intihar edenlerin sayısını biliyor musunuz?

…..

Yine 2017 yılında sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emrinde 268 aracın olduğu ortaya çıktı. İhale dosyasındaki ek donanımlarla birlikte kasko bedelleri toplandığında, 268 aracın toplam piyasa değerinin yaklaşık 54 milyon TL olduğu anlaşıldı.

Saray'ın 2017 yılı için yaptığı 658 milyon 240 bin 289 TL ile ayda yaklaşık 54 milyon, günde ise yaklaşık 1.8 milyon TL harcaması tutumluluk mudur?

....

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın emrinde bulunan 268 aracın yetersiz kaldığı belirtilerek, 44 yeni araç için ihale ilanı verildi. İlana göre, araçların bazılarında LCD TV, araç buzdolabı, dijital ses sistemi, deri koltuk, perde, halı döşeme, açılıp kapanan çalışma masası, şarj ünitesi bulunması...

….

Sayın Öshaseki, bu mu sadelik, mütevazılık, israfı sevmeyen, diye size sormazlar mı?

Tarih:09 02 2019 13:54(968) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: gökbörü 11 02 2019 16:21
sonra çıkar mıtıngte mermı malıyetını hesaplar - vatandaşa fırça atar-ama bızım halkımız balık hafızalı olduğundan boyle halka boyle lıder -herkes layık olduğu gibi yonetılır olay budur !!!!!!!!!iktıdara geldıklerınde 300 içerde -250 k.ıarkta olmak kaydıyla pkk lı terorıst sayısaı 2002 de 500 -600 civarındaydı belırtmek isterım yanı bıtmıştı.bu ıktıdar hem fetüyü -hem pkk yı buyuttu sonradan ulkenın genelkurmay başkanına bıle terorıst deyıp -pardon dedı -ne ulke be -!!!!!!!!!!!!

3. Yorum: vatandaş 10 02 2019 11:37
hurdalığı andıran ucube demir yığını kuleye yapılan masraf ile boyabata bir kaynak suyu şebekesi döşeyipte suya ödenen faturayı düşürseydinizde herkes kazansaydı daha iyi olmazmıydı?

2. Yorum: 11 köy 09 02 2019 18:18
he hee israfı ak parti hiç sevmez ama lüksü çok severler en büyük saray en lüks uçak say say sonu yok , çocuklar askere gitmez yurtdışında okur.

1. Yorum: guddusi 09 02 2019 17:57
kalemine,yüregine,gönlüne
sağlık.yüce yaratan'ın lütfu olan aklımız olduğuna göre,vijdanının sesini dinleyen her insanın yukarıda belirtilen soruları soracağını zannediyorum...


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! AKP’li seçmen 24 Haziran’da, Neden AKP diye bir siyasi parti yoktur? AKP, bakanlık vaadi satın alırken SİYASİ 16 yılda, eski Türkiye’nin kamu ya 24 Haziran, ülke ekonomisinin iflasından Saadet Partisi tabanı Karamollaoğlu'na i Yeni kurulacak devlet, Recep Tayyip Erdo Devlet, vatandaşın, bankalardaki tasarru Allah’dan korkmaz nankörler, AK Pa Bunlar mı vatansever, yerli ve Milli? AKP’li vekiller TBMM'de Araştırma Önerge FET֒nün bir numaralı siyasi ayağını mah TBMM’de tarafsızlık yemini yapan sayın C Eserleri kaçıran cemaatlerin terör örgüt Türkiye’yi tarikatlarla işgal etme AKP özelleştirdiği fabrika işçilerine ve Pensilvanya sakini FETÖ itiraf… Ülke borcunu 878 milyar dolara çıkararak Şeker fabrikalarından sonra sıra İstanbu Tümü

Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında...


Siyasi Etik Sözleşmesi


Sevgi elmastan da öte…


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Sıladan Mektup Var -20


Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsun


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


AKP’nin takımı Başakşehir nereye koşuyor?


Türk’ün Yaşamında Keçinin Önemi


Mor Tuhafiye Eleman İlanı


Sinop Yolundan Kar Görüntüleri 13 Ocak 2019


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 3. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Verem (Tüberküloz) Haftası


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Sinop Bugün En Uzun Gecesini Yaşıyor


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


2014 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Döndü Hanım


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Şubat ayı ziyaretci sayısı:688452 DtGaNi

* ANASAYFA *