E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa
AKP iktidarı “kayyım” atar!

Seçmen tabanında, CHP Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerini kazanmış olsa bile AKP iktidarı “kayyım” atayarak CHP'nin elinden alır!... Yüksek Seçim Kurulu, hakimler, savcılar Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emirlerine karşı mı gelecek?

Bu ülkede, RTE'nin talimatlarına karşı gelecek, uygulamayacak bir devlet kurumu var mı?

Bir balıkçı lokantasında, iki gençle tanıştım. Gençlerden biri iş arıyor, biri de güvenlik şirketinde çalışıyormuş. Sürekli hayat pahalılığından yakınıyorlar.

Çalışan genç, AKP üyesiyim, her seçimde gece, gündüz demeden AKP'ye çalıştım. Bu seçimde, CHP'nin adayının kim olduğunu dahi bilmiyorum ama oyumu CHP'ye vereceğim.

Neden vereceksin ?

Hani başkanlık sistemi gelince, ekonomi uçacak, işsiz kalmayacak, her şey daha ucuz olacak, yerli uçak, yerli otomobil yapacaktı ? AKParti bugüne kadar Türk halkına hangi vaatlerde bulunduysa tersini yaptı. Bizlerin, dini ve manevi duygularını sömürdüğü için vereceğim. Geç olsa da AKP’nin gerçek yüzünü gördüm.

Abi, benim kanaatim o dur ki; AKP İstanbul'da kaybedeceğini anlayınca, halk tabanında özellikle AKP’liler, "Büyükşehirlerde CHP kazanmış olsa bile kayyım atayarak belediyeleri elinden alır" propagandası yapıyorlar. Bende inanmaya başladım. Ama ben yine de oyumu CHP'ye vereceğim.

Ailende, annen, baban oylarını kime verecekler? Onlar, AKP'ye verecekler. Babamla sürekli tartışıyoruz.

.....

Abi, sence AKP iktidarı kayyım atar mı?

Sevgili kardeşim, geçmişte, AKP iktidarı Güney Doğu ve Doğu'da bazı belediyelere kayyım atadı. O belediyelerin gerekçeleri farklıydı. İzmir ve Eskişehir Büyükşehir Belediyeleri CHP'nin olmasına rağmen onlara kayyım atamadı. İstesey di sudan gerekçelerle atayabilir miydi dersen atardı, atamadığına göre bundan sonra da kazanılmış CHP’li belediyelere kayyım atayacağını zannetmiyorum.

Abi sen beni anlamıyorsun veya dinlemiyorsun?

1994 yılından bu tarafa, Ankara, İstanbul Büyükşehir Belediyeleri AKP'nin, SAYIŞTAY, İçişleri Bakanlığı AKP Belediyelerini denetlemiyor. CHP bu belediyeleri kazanması halinde bütün pislikleri ortaya çıkacak korkusundan kayyım atamaz mı?

Yaşayıp göreceğiz!

Abi ben 15 Temmuz darbe girişimine de inanmamaya başladım. Hatta o gece sokağa çıktım. Aradan geçen zaman içerisinde, sorgulamaya başladığımda 15 Temmuz'un bir senaryo olduğunu düşünüyorum. Çünkü, aradan kaç yıl geçti FETÖ'nün siyasi ayağı bulunmadı. Hala FETÖ Türkiye'ye getirilmedi. Olan Köprü'de ölen insanlarımıza oldu.

Seçmenin kafası karışık, dedikodular, iftira, yalan dolan üzerine inşa edilen bir siyasetten

Ne ülkemize, ne milletimize fayda gelir. Vatanının, milletinin geleceğini düşünen sağ duyulu seçmen bu seçimlerde oyunu daha dikkatli kullanacağına inanıyorum. O nedenle, sizler kafanızı fazla takmayın, oy vererek o siyasi partinin, belediye başkan adaylarının, meclis üyelerinin, başarılarına, başarısızlıklarına, yolsuzluklarına, hırsızlıklarına oy vererek kefil olduğunu düşünerek oy verin derim.

Tarih:12 02 2019 13:06(2248) Facebook'ta Paylaş

10. Yorum: foçalı 19 02 2019 12:47
abat boy çok film seyretme çok saçmalamışsın teröristin kimle beraber olduğunu biz iyi biliyoruz çözüm sürecinde elinde silah olan teröristle gülten kışanağın nasıl sarıldığını tv lerde gördük ve şuan hapiste hesap veriyorlar artık eski günler geride kaldı at oynatamayacaklar.

9. Yorum: 11 köy 19 02 2019 11:27
abat boy dostum ben kimin neyin peşinde olduğunu gayet iyi biliyorum sen öğle düşün akp li değilim akp nin böyle şeylere tenasül edeceğinide düşünmüyorum.

8. Yorum: abat-boy 18 02 2019 23:36
11. köylü dostum, senin anlatmaya çalistigin tüm saçmaliklar akepenin emirleriyle yapildi? gönderden bayrak indirenlere bile asker müdahale edemedi,,, teknolojik bir çagda yasiyoruz, goruntuler ortada,,, lütfen kabul et!!!

7. Yorum: 11 köy 18 02 2019 15:38
6 yorumcu gayet açık belediyenin iş makinalarıyla hendek kazdılar yollara bomba döşediler polis girmesin diye iş makinelerini barikat yaptılar belediye imkanları kandile kadar ulaştı bu partinin kapatılması ve seçimlere girmemesi gerekir.

6. Yorum: abat-boy 17 02 2019 22:11
11. köy, digerlerine degil de yasal olaral kurulmus olan ve milli mecliste 6,5 milyon seçmeni temsil eden üçüncü siyasi partinin belediye baskanliklarina kayyum atanmasini niçin olagan karsiliyorsunuz beyim?

5. Yorum: 11 köy 17 02 2019 20:05
kayyum hep li belediyeler e yapmakta haklılar diğer parti belediyelerine yapacaklarını sanmıyorum.

4. Yorum: gayya kuyusu 13 02 2019 00:27
akepe baskanina simdiden kayyim konusunda kopya vermeyin... 1 nisan sabahi hemen uygulamaya kalkar? ama, artik hiçbir seyin sakasi yok; bu sefer de 15 nisan darbesi yapmaya kalkarsa ali ile veli birbirine girer mi girer!!!

3. Yorum: gökbörü 12 02 2019 16:26
bu yerel seçımlerı çok buyutmeye de gerek yok -istanbul -ankara kaybedılırse bır resım çekılmış olur -bundan sonrakı başkanlık seçımlerı için -onun harıcınde çıkan sonuçlar çok öenmli değil -dediğim gibi zaten herşey istediği gibi yapılıyor şu an da bu sıstemde !!!!!!!!!!!ekonomı alarm sevıyesınde bu konu duzeltılmedığı surece her iktidar otomatık olarak bıter !!!!!!!!!!

2. Yorum: vatandaş 12 02 2019 14:17
eskiden yani 1970.1980 yıllarda tüp kuyruğu .gaz kuyruğu.yağ kuyruğu vardı şimdi çok şükür bunlar bitti ne güzel soğan .patetes .dometes kuyruğu var nostalji takılıyoruz anlayana?

1. Yorum: gökbörü 12 02 2019 13:35
bu halk yanlışı parlementer sıstemı terkedıp başkanlığa geçerek yaptı -sazı elıne alan istediği gibi çalıp soyluyor burada dayatılan sistem saçma sapan bır başkanlık sıstemı -bu kadar yetkılı bır başkan yok -o yuzden bu saatten sonra ne yazılıp çızılse boşa !!!!!!!!!!!!!istediği herşeyı yapma yetkısı var -bır gece ansızın diyorya -işte oyle ansızın herşeyı yapabılır !!!!!!!!!!!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Beko Eleman İlanı


Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *