E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında...

Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında, Bilal Erdoğan'ın Vakfı ABD'den 3 milyon dolara çiftlik alıyor !

Araplar Türkiye'den arazi, villa, ev alırken, Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın vakfı ABD'den 3 milyon dolara çiftlik alıyor.

Askerde şehit olan bu ülkenin yoksul insanı, ekonomik krizin faturasını ödeyen, işsizlikten, borç batağı içerisinde olan yine onlar.

Millettin kuru soğana muhtaç olduğu bir dönemde, AKP Genel Başkanı’nın oğlunun vakıflarının çiftlik alması AKP’lilerin vicdanlarını rahatsız etmiyor mu?

EYY AKP’liler, bu vakıflar sizce yeril ve milli midir?

Diyebilirsiniz ki, Vakıf yurtdışından gayri menkul satın alamaz mı?

Tabi ki alır.

Fakat, TÜRGEV ve Ensar Vakfı, yıllardır AKP iktidarının desteklediği, kamu mallarının 49 yıllığına bedelsiz verdiği vakıflar olduğunu Mısır’daki sağır sultan bile duydu.

…..

AKP Genel Başkanı Erdoğan, miting meydanlarında vatandaşlardan "İstikrar için AKP'ye oy verin" diyor

Miting meydanında bulunan AKP’liler, hangi istikrar diye sorması gerekirken elleri kızarıncaya kadar alkışlıyor!...

Ekonomide, sosyal adalet te, eğitimde istikrar mı var diye sormuyor?

AKP ve MHP’nin istikrarı mı?

Yoksa, Erdoğan ve Bahçeli’nin istikrarı mı?

…..

Neyse;

Cumhuriyet Gazetesi'nden Sinan Taranoğlu'nun ABD'deki çiftlik haberi ise şöyle;

ABD’deki Muhammet Ali’nin çiftliği kamu yararına olduğu için vergi vermeyen TÜRGEV’in. Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın yönetiminde olduğu TÜRGEV ile Ensar Vakfı’nın ortak kuruluşu Turken Vakfı, yaklaşık 3 milyon dolara arazi aldı.

Hoca efendileri Fetullah Gülen’in ABD’de çiftliği varsa neden, Erdoğan ailesinin çiftlikleri olmasın?

Diğer bir konu ise, ilaca yapılan yüzde 26 zam

Eskiden SSK'lı ve emekli ilaca ve muayene ücreti ödemezdi. AKP'nin Yeni Türkiye'sinde, emekli ilaca yüzde 10, çalışan ise yüzde 20 ücret ödüyor. SSK'nın ilaç fabrikasını kapatan AKP zihniyetine bu millet sormaz mı neden kapattın diye?

....

AKP’nin sloganı “Memleket işi gönül işidir” diyor!

Ege’de 18 Türk adası 2004 yılından bu tarafa Yunan işgalinde, terör örgütü PKK’nın elinde 12 Türk ASKERİ REHİNKEN…

Bir okuyucum, bundan önceki köşe yazımda, 2019 yılında yoksulluktan, işsizlikten, borç batağından dolayı 12'nin üzerinde vatandaşımız intihar veya intihara teşebbüs etti diye yazmıştım.

Saygıdeğer okuyucumuz, "Eğer dürüstsen intihar edenlerin isimlerini yaz" diye yorum yaz diyor.

Benim yazmama gerek yok, GOOGLE'ye intihar edenler diye yaz kaç kişi olduğunu, isimlerini öğrenebilirsin sevgili oyucum.

Sayısız köşe yazımda, benim davam memleket, millet davasıdır. Dünyanın her ülkesinde iktidarlar eleştirilir. Allah-ü teala her insana bir misyon nasip etmiş. Bana da, hiç bir çıkar beklemeden insanları bilgilendir misyonu nasip ettiğinin inancı ile yazıyorum.

Nasıl ki, yalan söylemek, iftira atmak bizim kutsal dinimizde günah olduğu gibi, yazdığım her kelimenin vebalini düşünerek yazdığım için dinen ve insanen vicdanım rahat.

AKP iktidarını ölümüne savunan sizlerin de vicdanı rahat mı?

Tarih:21 02 2019 11:28(907) Facebook'ta Paylaş

8. Yorum: foçalı 24 02 2019 15:24
varlık kuyruğu diyor bu şubat soğuğunda nasıl bir varlıksa artık halinizin kıymetini bilin varlıklısınız.

7. Yorum: vatandaş 24 02 2019 13:42
halyerine neden dışardan pazarcı alınmıyor oyu boyabat halyeri esnafımı veriyor sadece vatandaşı küstürmeyin ekmek fırını neden gündemde yok?

6. Yorum: vatandaş 22 02 2019 10:13
akılanmaz bu insanlar soğan kuyruğu var patetes kuyruğu var ama akıllanmayız.

5. Yorum: 11 köy 21 02 2019 17:17
sayın yazar eskiden memurlar emekliler hastaneye gidince ilaç alınca ne yüzde yirmi nede ucuz pahalı ilaç fiat farkı hiç bir ödeme yoktu şimdi sağlık ocagı bile para kesiyor. eskiden tarımda kendi kendine yeterli bir ülkeydi şimdi hep ithal kendimizi besledikte beş milyonda göçmen aldılar.

4. Yorum: 3.yorumcuya 21 02 2019 15:13
milat.....ne ile kafa buluyorsun?lütfen ismini rica etsen bizde uçsak diyorum. daha dün bir genç artık işsizliğe dayanamıyorum mektubu bırakarak intihar etti. ayrıca yine dün ilaça %26 zam geldi.

3. Yorum: milat 21 02 2019 14:32
sayın yazar googleye yazdım öyle bir bilgi yok.eskiden hastahanelerde 20 kişilik koğuşlarda yatıyordu insanlar.eskiden insanlar sabahın köründe ilaç kuyruğuna giriyor saatlerce bekleyip varsa eğer muadili bir kaç ilacı ancak alabiliyordu. doktorlar önce özelde yüksek ücretle bugünün değeri ile beş yüz ila binlira arası muayene ücreti alıp sonra hastahaneye gidip muayene oluyorlarıd. doktor bıçak parası almadan amaliyat yapmazdı.hastahaneler pislik içinde ,uzayıp giden muayene,ilaç kuyrukları vs.vs. hele kılıçdaroğlunun ssk gen.müdürü olduğu zamanlardaki ihalelere bir bakın kendi akrabalarına hasıl fahiş fiyatla ihaleler vermiş. üç kuruşluk ilac 20 kuruşa satın alınıyordu.gidin şehir hastahanelerini bir gezinde öyle yazılar yazın sayın yazar.

2. Yorum: gökbörü 21 02 2019 14:22
nerde var 17 yıl ulkeyı yonetmek daha da yonetecek -sonuç ne oldu ıstıkrarmı yoksa tam tersımı -bakın en buyuk orneği fenerbahçe 20 yıl aynı adam yonettı sonuç ne :küme düşmeye oynuyor -türkıye hangı klasmanda bır düşünün bakalım - ne iyi ne kötü herkes bır beyın fırtınası yapsın , ülke hangı ulkelerle kıyaslanıyor şu anda ekonomık -siyası -demokrası - 2 gr beynı olan herkes doğruyu bulacaktır.

1. Yorum: atsız 21 02 2019 13:38
hırsızlık ne zaman gönül işi oldu?de git oradan siz gönülden ne anlarsınız?17 senedir neredeydiniz şimdi mi aklınıza geldi?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Emekli maaşı kesintileri nelerdir? Emeklilere kira, ısınma yardımı yapılabi İSKİ'nin başına, İmamoğlu’mu yoksa Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa g İpotek altındaki Türkiye Cumhuriyet tarihi, iftira, ayrıştırılan Bir formalite seçim daha ! AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo “Aldatma, Kandırma Palavra” Sayın İnce; “Sütten dili yanan, yo AKP iktidarının “Çaresizlik, iktid Gariban Muharrem İnce ne diyor? Emekli maaşlarınızı alamayacağınız günle Tura'da gelse Erdoğan kazanacak diyor am “Akli yerindedir” raporu isteniyor ! Tümü

İnsanlığın Yaşadığı En Korkunç Soykırım ve Sürgün


Emekli maaşı kesintileri nelerdir?


Boyabat Nasıl Bir Şehir Olur


Bandırma Vapuru Samsun ve 100. Yıl


Aras Kargo Eleman İlanı


Yazın Kış Lastiği Kullanmak Sürüş Güvenliğini Tehlikeye Atıyor


Anneler baş tacıdır!


Edep


Nereye gideceğimizi unuttuk...


Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA)


İsmail Efe’nin Sinop tarihi


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:513101 DtGaNi

* ANASAYFA *