E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Üretmeden, tüketen ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara hala daha oy verecek misin?

AKP iktidarının 17 yıldır hayali vaadlerine hala daha oy verecek misin? Ülkede işsizlik rakamları yüzde 12 iken, bir kamu kuruluşuna bin işçi alınacak 35 bin kişi baş vururken, yıllardır üretim yerine tüketim diyen, istihdam yerine 25 kat artan Saray harcamalarına mı oy vereceksin?

Ülkenin, ötelenmeyen, yeniden kredirilmeyecek dış borç ödemelerinden dolayı ekonomisi temerrüde düşme noktasına gelmiş iktidara mı?

Temerrüde düşen bir ülkenin sonun iflas olduğunu biliyormusunuz?

Planlamasız, programsız ülkeyi yönettiğin zihniyetin geldiği nokta iflas!

Devletler çökmez, insanları sürünür.

Yurtdışından ülkenin ihtiyaç fazlası ithal ettiği etleri başka ülkelere pazarlamaya çalışan iktidara mı oy vereceksin?

Eski Türkiye’de bir kişinin yılda ne kadar et tüketeceğinin planlamasını yapan Devlet Planma Teşkilatı’nı kapatana mı oy vereceksin?

….

Cumhurbaşkanlığı Saray harcamaları ilgili Cumhuriyet Gazetesi ve diğer internet haber sitelerinde yer alan haber ise şöyle;

Saray’da kriz yok: Harcamalar 25 kat arttı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçildiği 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı’nın 131 milyon lira olan proje büyüklüğü, beş yılda yüzde 2 bin 370 artışla 3 milyar 240 milyon liraya fırladı. Projeleri gerçekleştirmek için yapılan yıllık harcamalardaki artış da yüzde bin 164 oldu

YATIRIM HARCAMALARI 25 KART ARTTI

Birgün’den Nurcan Gökdemir’in haberine göre, Erdoğan’ın seçilmesinin ardından Başbakanlık’tan alınarak Cumhurbaşkanlığı’na tahsis edilen ve dev inşaatlarla büyüyen Beştepe’deki ‘Külliye’, Okluk Koyu’na yapılan yazlık saray ile Malazgirt’e yapılacak Ahlat Köşkü, Cumhurbaşkanlığı’nın yatırım harcamalarında dev artışlara neden oldu. Erdoğan dönemindeki yatırım harcamaları yaklaşık 25 kat arttı.

PROJE BÜYÜKLÜĞÜNDE YÜZDE 2379 ARTIŞ

Cumhurbaşkanlığı 2019 yılı Yatırım Programı’nda yer alan verilere göre, Cumhurbaşkanlığı’nın proje büyüklüğü Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçildiği yıldan bu yana yüzde 2 bin 370 büyüdü. 2014 yılında 131 milyon 150 bin liralık üç yatırım projesi yürütülürken 2015’de büyüklük 158 milyon, 2016’da 798 milyon 850 bin, 2017’de 1 milyar 597 milyon oldu. Cumhurbaşkanlığı’nın resmen tek yönetim merkezi olduğu 2018 yılındaki projelerin büyüklüğü 2 milyar 2 milyon liraya, 2019 yılında da 3 milyar 240 milyon liraya çıktı.

HARCAMA TUTARI YÜZDE 1164 ARTTI

2014 yılındaki üç proje için yapılması öngörülen harcama tutarı 75 milyon 150 bin lira iken 2019’a gelindiğinde toplam sekiz proje için harcama tutarı tahmini 950 milyon lira oldu. Harcama tutarı 2014 yılından 2019’a gelindiğinde yüzde bin 164 arttı.

230 MİLYON TL’LİK YENİ PROJE

Yatırım programına göre, 2019’da devam eden projelere 715 milyon lira, etüt projelere 5 milyon lira harcanacak, 230 milyon liralık da yeni projeye başlanacak.

322 BİN METREKARELİK EK HİZMET BİNASI

Okluk Koyu’nda yapılan yazlık sarayın 360 milyon liralık etüt-proje, müşavirlik, makine-teçhizat alımı ile bir sosyal tesisinin inşaatının bu yıl tamamlanması planlanıyor.

Yatırım bütçesinden en büyük pay 2 milyar 353 milyon lira ile Ankara’daki sarayın donanımı, 322 bin 88 metrekare büyüklüğündeki ek hizmet binası, 112 bin 210 metrekarelik alanda yapılacak peyzaj çalışmaları ile makine ve teçhizat alımına ayrıldı.

Cumhurbaşkanlığına ait Ankara ve İstanbul’daki binalarda da 246 milyon 300 bin liralık onarım yapılacak. Bu her iki işin, 2020 yılında tamamlanması öngörülüyor.

BAHÇELİ’NİN ÖNERİSİ HAYATA GEÇİRİLECEK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin önerisi üzerine Malazgirt Savaşı anısına yapılması kararlaştırılan Bitlis Ahlat’taki 1071 metrekarelik Cumhurbaşkanlığı Ahlat Köşkü’nün proje bedeli 30 milyon lira olarak belirlendi. Köşkün yapımının bu yıl içinde başlanıp tamamlanması planlanıyor. Ahlat Sarayı’na 5 bin 500 metrekarelik ek hizmet binası, 30 bin 500 metrekare de peyzaj yapılacak.

YILDIZ SARAYI’NA RESTORASYONUN MALİYETİ 20 MİLYON TL

TBMM’den alınarak Cumhurbaşkanlığı’na bağlanan saray ve köşkler arasında yer alan İstanbul’daki Yıldız Sarayı’nın restorasyonuna da 20 milyon TL harcanacak.

Tarih:22 02 2019 13:40(2061) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: lan dayısının 23 02 2019 21:05
akp seçmen profili üçe ayrılır. bir yorumcu milat gibi, okumadan, okusa bile okudğunu anlamadan yorum yazan, ikinci grupto heybesini dolduran, üçüncü grupta ise ölümüne biat eden. bunları çok görmemek lazım. ne yazıkki bu ülkenin insanları. onlarda lazım bu ülkeye...

6. Yorum: düzelecek 23 02 2019 13:21
adam inadına akpartiye oy vercekmiş,hahaha beni güldürdünüz hey yavrum hey.tabi veririsiniz tuzunuz yemin ile kurudur,düşünmüyosunuz ki bencilliğiniz den komşunuz ne halde.belki ikamet ettiğiniz eve 3 belki de 5 maaş giriyordur! ama yok şüpe etmiyorum aaa destekçileri ne kadar da kesin savunuyorlar diye hiç şüpem yok hala ülke gidişatı bitik lakin yine tek duam rahman cc bu milletin hakkında hayırlar ihsan etsin gönül gözü köe olanlara biraz nur nasip eylesin inşlh.yazık vallahi yazık allah cc verdiği sıhhat zenginliğini har vurup harman savuruyosunuz.15 yıldır boyabata yapılan tek yatırım bol bol markettt leerrrr hahahah yav güldürdünüz beni beee.

5. Yorum: abat-boy 23 02 2019 12:20
akp 17 yildan beri cumhuriyetin kazanimlarini sadece tüketti! biraz daha devam ederse milleti kurduklari kösebasi pazarlarina gönderip sahipsiz kalan evlerinizi satar onlari da tüketir?

4. Yorum: 11 köy 23 02 2019 11:36
akp artık tek başına yetmiyor saray a bir destek lazımdı oda mhp oldu hiç bir uçak sürekli havada kalamaz inişe geçtiler bu kadar çok göçmeni doldurun kendi insanlarınızla ilgilenmeyin sonrada oy isteyin. tv lerde hangi kanalı açsan bagırıyor sanki ülkeyi bu hale muhalefet parti leri getirdi.ayıp ya allah korkusuda kalmamış.

3. Yorum: gırbetçi 22 02 2019 21:56
size ve sizin gibi düşünenlere inat, yine oyumuzu ak partiye vereceğiz. sizin derdiniz harcamalar, ekonomi, mali durum değil siz halkın değerlerinin iktidarca temsiline karşısınız. sizin gibi yıllardır devleti yönetenlere inad en büyük ekonomik krizleri de çıkartsanız yine de reisimizin yanındayız.

2. Yorum: nec 22 02 2019 18:20
evet hala oy vereceğiz .sana ne -yüzyılın
lideri recep tayyib için akp-mhp ye sonuna
kadar destek olacak duyarlı milliyetçi insanlar

1. Yorum: karaçaylı 22 02 2019 13:57
bu seçimde kesin olarak sarı kart göstermeli. hatta bazı şehirlerde kırmızı kart şart. metal yorgunluğu var dedikleri şehirlerde gerçekten metalyorgunlugudan mıydı??


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Haydi İyi Günlere…


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi

* ANASAYFA *