E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var -21

İYİ Parti Adayı Hasan Kara İle Söyleşi

Dostluk ziyareti esnasında genelde konu siyaset oldu. Kendisine çalışmaların nasıl gittiğini sorduğumda gayet samimi yanıtlar aldım.

Genelde şu anda esnaf ziyareti yaptığını, çok esnafın ödeme zorluğu içerisinde olduğunu, siftah yapmadan dükkan kapattıklarını, bu nedenle giderlerini karşılayamadıklarını, gelen elektrik faturalarının yüksek olduğunu, Bağkur ve SSK prim aidatlarını ödeyemediklerini, aldığı şikayetlerin başında geldiğini söyleyen Kara sözlerine şöyle devam etti.

Pazar ziyareti esnasında ise herkesde aynı şikayet, meyve ve sebzelerin pahalı oluşu, bu nedenle eşinin verdiği haftalık ile hiçbir şey alamadıklarını, pazar çantaları boş olarak eve döndüklerini dile getiriyorlar.

İnşaattaki durgunluk ilçemizde tuğla üretimi yapan fabrikalarıda etkilemiş durumda. Bu sene işlerinin çok zor olduğunu bu nedenle çok fabrikanın üretim yapamayacağını işverenler üzülerek dile getiriyor.

Üzülerek ifade etmek istiyorum maalesef ilçemizdeki bazı şirketler darboğaza girdiği için bazı mallarını elden çıkarttığını görmekteyiz. İlçemizin işsizlik sorununa çare olan bu işverenlerin darboğazda olması istikrarın tükenişi demektir. Düşünün 2000 kişiye ekmek kapısı olan fabrikalara kilit vurulmasının handikaplarını. Boyabat ekonomisi resmen çöker….

31 Mart 2019 günü akşamı ipi kim göğüsleyecek diye sorduğumuzda gayet sakin ve kendinden emin bir şekilde bizleri bilgilendirmeye devam etti.

Çalışmaların gayet olumlu geçtiğini, vatandaştan olumlu tepkiler aldığını. Kendisine talebin bir önceki seçim oranlarına bakarak daha yoğun olduğunu ancak çok kişinin bize olan sevgisini korkudan dile getiremediğini, zamanın kendi lehine işlediğini, 31 Mart 2019 günü akşamı kazanan kim olacak sorumuza ise BOYABAT diye cevap veren sayın Kara’yı ilçemizde ikamet eden yabancı seçmenler için kısaca tanıtmak istiyorum.

HASAN KARA

İyi Parti Belediye Başkanın Adayı

1948 yılında Boyabat’ta doğdu. İlkokulu Boyabat’ta, liseyi Çorum İmam Hatip Lisesi'nde ve Yüksekokulu Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olarak eğitim hayatını noktaladı. Hasan Kara, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı liselerde öğretmenlik ve idarecilik, Sağlık Bakanlığı'na bağlı Sağlık meslek liselerinde müdürlük ve daire başkanlığı (Bu dönemde Sinop’un bazı ilçelerinde Sağlık meslek liselerinin açılmasında pay sahibidir.) Ulaştırma ve Tarım bakanlığına bağlı toprak mahsulleri ofisinde Müşavirlik görevlerinde bulundu. 1994-1996 yılları arasında MHP’den aday olarak Belediye başkanlığı, 1999-2004 yıllarında MHP’den aday olarak ikinci defa Boyabat Belediye Başkanı olmuştur. Hasan Kara, evli, iki çocuk babasıdır.

Kendisine başarılar diliyoruz.

Haftaya bir sonraki yazıda buluşmak üzere hoş kalın esen kalın….. SAYGILAR

Hüseyin Cömert

Tarih:22 02 2019 14:52(3040) Facebook'ta Paylaş

5. Yorum: halk tanesi 25 02 2019 08:09
hasan bey yanlış sorular sormuş vatandaşa. kendisi belediye başkan adayı değil mi. ülkenin ekonomik durumunu zaten herkes görmüyor mu. belediyecilik konusunda yapsa araştırmasını. eksik fazla ne yapılmış. beklentiler neler vs. kendisi belediye başkanı olunca ekonomi işsizlik mi düzelecekmiş.

4. Yorum: gokboru 23 02 2019 20:48
belki su an değil ama mhp iyi parti birleşecek bunu mutlaja yazın bir kenara akp mhp sadece liderlerinin benimsediği bir kurgu o yüzden tabanda karşılık bulmadığı aşikar

3. Yorum: murat57 23 02 2019 15:23
iktidar partisinden çekinen yuzlerce seçmen inşallah gerekeni yapacatır, keşke ülkücü camia bir çatıda toplansa, mhp akp değilde iyi partiyle birleşip mevcut belediye başk değiştebilse

2. Yorum: daylı kırından selami 22 02 2019 19:19
sayın cömert sürekli halkı aydınlatmaya cabalıyor.sayın karada gümbür gümbür geliyor doğrusu.

1. Yorum: boyabatlı 22 02 2019 16:29
rakipleri ne mezunu acaba?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Haydi İyi Günlere…


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi

* ANASAYFA *