E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Bu da Kuyruklu Yalan

Emekli Haydar emmi hanımının demlediği çaydan bir yudum çeker, bak hanım bu kuyruklar eski kuyruklar gibi mi? İki türlü kuyruk var. Eski kuyruklar yokluk kuyruğu idi, şimdiki kuyruklar ise varlık kuyruğu.

Haydar bey iki türlü yalan var. Biri yalan, diğeri de kuyruklu yalan. Her söylenen bizi düşündüklerinden değil, bizim bir şeyler kazanmamız için değil, kendileri seçimi kazanmaları için o söylenenler. Gerçi halkı düşünenler de var ama onların söylediklerine de inanlar az.

Neyse hanım çayı verirken bir şey söyleyecektin senden önce ben söze başladım. Şimdi söyle. Ne söyleyecektin?

Haydar Bey, çayı seçim çalışması yapanların verdikleri çaydan demledim. Başka şekerimiz kalmadı. Bakkaldan alıp yazdırsak da emekli maaşını alınca ödesek olur mu diyecektim.

Bu günlerde çayını yudumlayan karı koca değil, her ne nedenle olursa olsun bir araya gelen herkes seçimler hakkında konuşuyor. Siyasiler kadar seçmenler de yerine göre yorumlar yapıyor. Geçmişte kim ne demiş ne yapmış o konuşuluyor.

Birçok konuda canımız yanınca harekete geçiyoruz. Bu hareketliliğimizde fazla sürmüyor. Kısa zaman da unutuyoruz.

Şubat ayı başlarında İstanbul Kartal da meydana gelen, bir binanın çökmesi sonuncu yirmiden fazla vatandaşımızı kaybettik. Hemen gözler kaçak yapılan ve eski binalara döndü. Sorumlu aranmaya başlandı. Dedim ya kısa zaman da unutuyoruz diye. Kaç kişi biliyor daha sonra neler yapıldığını? Ya da yapılıp yapılmadığını?

En büyük hatamız zamanında tedbir almamamız. En büyük hatamızda kanunlara göre değil de adamına göre hareket etmemiz. Başka bir hatamız da yapılması gereken işi konunu uzmanına değil de senin veya benim adamıma vermemiz.

Edirne ve Ankara da yaşanan tren kazalarında da can kayıplarımız oldu. Ne hikmetse sorumlular bulunamıyor. Bulunanlar da belki de hiç alakası olmayan kişiler.

İki kişi bir araya geldiğimiz zaman seçim konuşuyoruz dedim ya bende seçimle ilgili, Emekli Haydar emminin dediği gibi kuyrukların yaşandığı tanzim satışları diyeceğim.

Bu tanzim satışlar gerçekten halkı düşünülerek yapılan bir iş mi? Yoksa seçim arifesinde halkı kandırmak için yapılan kuyruklu bir yalan mı?

Bu durumda yapılacak bir şey var. Bizi yönetenlerin daha önce ki seçimlerde bize vaat ettiklerinin ne kadarını gerçekleştirdiler?

Başka bir şeye daha bakmamız lazım. Tanzim satışları halk yararına diye sunan bu iktidar üretim de olan kaç fabrika sattı? Sattıkları ile Türkiye için ne yaptı?

Yol yaptı. Köprü yaptı diyenlerinizi duyar gibi oluyorum. Tarladan soğanı, patatesi yükleyen kamyoncu pazara gelene kadar kaç para yol ve köprü parasın ödediğini, bu ödenen paralar yetmediği için kalan kısmı senin benim ödediğimiz vergilerden ödendiğini biliyormusun?

Eğer yetkililerin dediği gibi domates, patlıcan, soğan, patates ve birçok ürün aracılar nedeniyle fiyatlanıyorsa Toprak mahsulleri ofisi ve buna benzer devlet kurumları üreticiden alıp tüketiciye satsın.

Hükümetin taban fiyat belirleyip üreticiden toptan ürünleri almaya yetkiniz var mı, yok mu?

Taşıma suyla değirmen dönmez diye bizim bir atasözümüz var. Tam da tanzim satışlara uyuyor. Tanzim satışlar taşıma su ile değirmen çevirmeye benziyor. Bunu yapan belediyelerin gideri belediye gelirinden olduğu söyleniyor. Hem de öyle. Hem de senin ve benim ödediğimiz vergiler ile. Nereye kadar devam edecek.

Bugün tanzim satışlardan aldığımız ürünler seçimden sonra acı biber gibi olmasın? Acı biber gibi daha sonra canımızı yakmasın?

Sizi bilmem ama şu an bile siyasilerin birbirlerine hakaret etmeleri, kendinden olmayanları aşırı suçlamaları, bir seçmen olarak suçlanmam benim zoruma gidiyor. Söylenenler canımı sıksa da zoruma gitse de seçim günü sandığa gidip vatandaşlık görevimi yapacağım. Siyasi oyunları da göz önüne alarak ülkem için en adayı seçmeye çalışacağım.

Her oy kullanacak vatandaşın aynı düşündüğünü tahmin ediyorum. Ülkem için oy kullanıyoruz diyorsunuzdur. Bu günler de hangi tv kanalına açsanız AKP genel başkanı konuşuyor. Hem de her gün birden fazla yerde konuşuyor.

Bu konuştuğu yerlerin bazılarında arkadaki panoda TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ diye yazıyor.

1-Bu toplu açılış törenlerinin masrafı nereden karşılanıyor? Çünkü açılış töreninden çok seçim konuşuluyor.

2-R. Tayip Erdoğan’ın yaptığı seçim çalışmalarının masrafı partiden mi, Cumhurbaşkanlığı giderinden mi?

3- R. Tayip Erdoğan her gittiği yerde 31 Mart 2019 da yapılacak belediye seçimleri hakkında konuşuyor. Bu seçim de belediye başkan adayı mı?

Köyümüz, ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı bir seçim olması dileği ile…

Mustafa Gürleyen (24.02.2019)

Tarih:24 02 2019 13:23(1266) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: muammer ergan 26 02 2019 18:04
doğru söze ne denir ki kardeş. yüreğine sağlık.

1. Yorum: milat 25 02 2019 10:59
inanmayacaksınız ama yazarın yazdıklarının tamamına noktası virgülüne kadar katılıyorum.:)


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

15 Temmuz Destan mı, Kara Gün mü? Topal ördek mi? Hayır Eğitim ve 23 Haziran Seçimi İktidara Sarı Kart Gösterme Zamanı Emekli İkramiyesi Kimden? Bandırma Vapuru Samsun ve 100. Yıl Halk Önderi Atatürk Sayesinde-2 Halk Önderi Atatürk Sayesinde Yeter Artık Kanmayalım Oy Verdik Tatlı Dile… Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu, İmamoğlu ve Atı Alan Üsküdar’ı Geçemedi Beka Sorunu Değil Eğitim Sorunu Var Beka Sorunu Var Yalanı Başka Bir Yalan Da Harf Devrimi Bu da Kuyruklu Yalan Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsu Sizin Oyunuza İhtiyacımız Yok Kılçak Alçak Zillet Eyyy Süleyman Demirel… Tek Millet O da Türk Milleti Kent Yönetiminde Kimler Olmalı Anıtkabir Defteri ve Yazılamayanlar Sehven Bile Olsa Oy Yok Atatürk ve Azimli Torunları Çoban ve Dindarlık Dolardan Bana Ne 15 Temmuz Öncesi Sonrası Atatürk ile Uğraşan Densizler 15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonu Yeni Yönetim Şekli Hayırlı Olsun Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları Bir Kişi İçin Değil Vatan İçin Ölürüm Referandumdan Erken Seçime Giderken Doktor da Hastaymış Darbenin Kötü Kokuları Devam Ediyor Siz Kimin Torunlarısınız? AKP-MHP El Ele Haydi Size Güle Güle Atatürk, İnönü ve Camiler Şeker Fabrikaları Satılmazsa Çöpü Görüp Merteği Görmeyenler Türkiye Ligde Değil Küme Düşmüş Emeklinin Söylediği Türkü KHK İle Değil Yasalar ile Yönetilmek Hak Anılarım ve Dernekler 17/25 Aralık’tan sonra MAN dan Hab 17-25 Aralık da Sen Ne Yaptın? Kim Ne Kadar Gavur? TEOG Gitti Ne Gelecek? Tümü

Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


15 Temmuz Destan mı, Kara Gün mü?


Kadın hayattır


Ülkenin gençlerine bak


ODTÜ’de Kavaklık Direnişi


500.000 TL Paranın Aslı Var mı?


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


En uzun gündüzü yaşayacağız


Satılık Otomobil 57 DT 858


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Temmuz ayı ziyaretci sayısı:468854 DtGaNi

* ANASAYFA *