E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Bu da Kuyruklu Yalan

Emekli Haydar emmi hanımının demlediği çaydan bir yudum çeker, bak hanım bu kuyruklar eski kuyruklar gibi mi? İki türlü kuyruk var. Eski kuyruklar yokluk kuyruğu idi, şimdiki kuyruklar ise varlık kuyruğu.

Haydar bey iki türlü yalan var. Biri yalan, diğeri de kuyruklu yalan. Her söylenen bizi düşündüklerinden değil, bizim bir şeyler kazanmamız için değil, kendileri seçimi kazanmaları için o söylenenler. Gerçi halkı düşünenler de var ama onların söylediklerine de inanlar az.

Neyse hanım çayı verirken bir şey söyleyecektin senden önce ben söze başladım. Şimdi söyle. Ne söyleyecektin?

Haydar Bey, çayı seçim çalışması yapanların verdikleri çaydan demledim. Başka şekerimiz kalmadı. Bakkaldan alıp yazdırsak da emekli maaşını alınca ödesek olur mu diyecektim.

Bu günlerde çayını yudumlayan karı koca değil, her ne nedenle olursa olsun bir araya gelen herkes seçimler hakkında konuşuyor. Siyasiler kadar seçmenler de yerine göre yorumlar yapıyor. Geçmişte kim ne demiş ne yapmış o konuşuluyor.

Birçok konuda canımız yanınca harekete geçiyoruz. Bu hareketliliğimizde fazla sürmüyor. Kısa zaman da unutuyoruz.

Şubat ayı başlarında İstanbul Kartal da meydana gelen, bir binanın çökmesi sonuncu yirmiden fazla vatandaşımızı kaybettik. Hemen gözler kaçak yapılan ve eski binalara döndü. Sorumlu aranmaya başlandı. Dedim ya kısa zaman da unutuyoruz diye. Kaç kişi biliyor daha sonra neler yapıldığını? Ya da yapılıp yapılmadığını?

En büyük hatamız zamanında tedbir almamamız. En büyük hatamızda kanunlara göre değil de adamına göre hareket etmemiz. Başka bir hatamız da yapılması gereken işi konunu uzmanına değil de senin veya benim adamıma vermemiz.

Edirne ve Ankara da yaşanan tren kazalarında da can kayıplarımız oldu. Ne hikmetse sorumlular bulunamıyor. Bulunanlar da belki de hiç alakası olmayan kişiler.

İki kişi bir araya geldiğimiz zaman seçim konuşuyoruz dedim ya bende seçimle ilgili, Emekli Haydar emminin dediği gibi kuyrukların yaşandığı tanzim satışları diyeceğim.

Bu tanzim satışlar gerçekten halkı düşünülerek yapılan bir iş mi? Yoksa seçim arifesinde halkı kandırmak için yapılan kuyruklu bir yalan mı?

Bu durumda yapılacak bir şey var. Bizi yönetenlerin daha önce ki seçimlerde bize vaat ettiklerinin ne kadarını gerçekleştirdiler?

Başka bir şeye daha bakmamız lazım. Tanzim satışları halk yararına diye sunan bu iktidar üretim de olan kaç fabrika sattı? Sattıkları ile Türkiye için ne yaptı?

Yol yaptı. Köprü yaptı diyenlerinizi duyar gibi oluyorum. Tarladan soğanı, patatesi yükleyen kamyoncu pazara gelene kadar kaç para yol ve köprü parasın ödediğini, bu ödenen paralar yetmediği için kalan kısmı senin benim ödediğimiz vergilerden ödendiğini biliyormusun?

Eğer yetkililerin dediği gibi domates, patlıcan, soğan, patates ve birçok ürün aracılar nedeniyle fiyatlanıyorsa Toprak mahsulleri ofisi ve buna benzer devlet kurumları üreticiden alıp tüketiciye satsın.

Hükümetin taban fiyat belirleyip üreticiden toptan ürünleri almaya yetkiniz var mı, yok mu?

Taşıma suyla değirmen dönmez diye bizim bir atasözümüz var. Tam da tanzim satışlara uyuyor. Tanzim satışlar taşıma su ile değirmen çevirmeye benziyor. Bunu yapan belediyelerin gideri belediye gelirinden olduğu söyleniyor. Hem de öyle. Hem de senin ve benim ödediğimiz vergiler ile. Nereye kadar devam edecek.

Bugün tanzim satışlardan aldığımız ürünler seçimden sonra acı biber gibi olmasın? Acı biber gibi daha sonra canımızı yakmasın?

Sizi bilmem ama şu an bile siyasilerin birbirlerine hakaret etmeleri, kendinden olmayanları aşırı suçlamaları, bir seçmen olarak suçlanmam benim zoruma gidiyor. Söylenenler canımı sıksa da zoruma gitse de seçim günü sandığa gidip vatandaşlık görevimi yapacağım. Siyasi oyunları da göz önüne alarak ülkem için en adayı seçmeye çalışacağım.

Her oy kullanacak vatandaşın aynı düşündüğünü tahmin ediyorum. Ülkem için oy kullanıyoruz diyorsunuzdur. Bu günler de hangi tv kanalına açsanız AKP genel başkanı konuşuyor. Hem de her gün birden fazla yerde konuşuyor.

Bu konuştuğu yerlerin bazılarında arkadaki panoda TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ diye yazıyor.

1-Bu toplu açılış törenlerinin masrafı nereden karşılanıyor? Çünkü açılış töreninden çok seçim konuşuluyor.

2-R. Tayip Erdoğan’ın yaptığı seçim çalışmalarının masrafı partiden mi, Cumhurbaşkanlığı giderinden mi?

3- R. Tayip Erdoğan her gittiği yerde 31 Mart 2019 da yapılacak belediye seçimleri hakkında konuşuyor. Bu seçim de belediye başkan adayı mı?

Köyümüz, ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı bir seçim olması dileği ile…

Mustafa Gürleyen (24.02.2019)

Tarih:24 02 2019 13:23(1534) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: muammer ergan 26 02 2019 18:04
doğru söze ne denir ki kardeş. yüreğine sağlık.

1. Yorum: milat 25 02 2019 10:59
inanmayacaksınız ama yazarın yazdıklarının tamamına noktası virgülüne kadar katılıyorum.:)


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


NUNCO'dan Yılbaşına Özel


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:463755 DtGaNi

* ANASAYFA *