E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

"Belediyecilik Gönül işi" ise AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyeleri maaş almasın...

AKP'nin yerel seçim sloganlarından biri de "Belediyecilik Gönül İşi" ise, neden binlerce AKP’li ceplerinden para vererek, meclis üyesi olmak ister? Şayet sloganlarında samimi, dürüstlerse AKP'li Belediye Başkanları, başkan yardımcıları, meclis ve encümen üyeleri maaş almasın.

Diyebilirsiniz ki; diğer siyasi partiler de de meclis üyesi olmak için insanlar bir birileri ile yarışıyıor. Ama, onhlar hiç olmazsa BELEDİYECİLİK GÖNÜL İŞİ demiyorlar.

AKP’li belediyeler deki yolsuzlukları ve usülsüzlükleri bundan önceki köşe yazımda yazmıştım. Bu arada, bir düzletme yapayım, “ 5 bin 222 belediye değil, SAYIŞTAY yolsuzluk ve usulsüzlük tespit etmiş” okuyucularımdan özür dilerim.

Vatandaşından aldığı vergilerin halka hesabını vermeyen, adrese teslim ihaleler, şişirilmiş faturalarla, göstermelik belediye meclis üylerine belediyenin yıllık gelir, giderini onaylat ondan sonra da belediye hesap verdi olsun!

Belediyelerin gelir giderini, onaylayan, parmak kaldıran o meclis üyeleri, başkanı kalksın dürüstlükten, dinden, imandan, kul hakkından bahsetsin.

Daha sonra da, her gün 5 vakit namazdan Allah'ım beni af et diye dua etsin.

Sanki Allah'ü teala bilmiyor.

Allah-ü teala tövbe ederek bir kere af eder. Ama sen sürekli haram, helal, kul hakkı demeden nefes alamayacak kadar ye ondan sonra da Allah'ım beni affet !.

Rahmetli Yaşar Nuri Öztürk hocanın dediği gibi Allah ile aldatmak değil de nedir.

Şayet, dürüst iseler, milletten aldıkları vergilerin, vebalini düşünmüş olsalar, yerelde halkın temsilcisi meclis üyelerine değil halka hesap verirler.

Belediyenin yıllık bütçesini denkleştirmek için, Ramazan Ayı'nda şu kadar iftar yemeği verildi, bir aylık ömrü olan park bahçelere işte şu kadar çiçek dikildi. Efendim, şu kadar dergi ve yayın gideri. Reklam gideri gibi say sayabildiğin kadar. Keşfi olmayan giderler...

Belediye, efendim park bahçelere şu kadar lale diktim derse bir aylık ömrü olan laleleri sene sonunda nasıl ispat edebilinir ki?

Efendim, ben bir milyon dergi bastırdım, vatandaşa dağıttım, matbaa faturası da bu derse...

Her matbaa ve reklam ajansları vergisini ödediğiniz de faturaya istediğiniz kadar rakam yazabilir mi yazar? Bu dürüstlük mü olur sizce?

Ondan sonra da halka, dürüstlük ve gönül işinden bahset !...

Dürüstlük her insanda olması gereken vasıflardır. Erdemlik değildir. Hem , Elhamdülillah Müslüman'ım diyeceksin ondan sonra da dürüslükten bahsedeceksin. Müslüman insan, oturuşu, kalkışı, eylem ve söylemleri ile örnek insandır.

Geçmiş yıllarda, İstanbul'da bir AKP'li ilçe elediyesinin günlerce çalışmanın sonucu faaliyet raporunu hazırlayan ben, parayı alan bir reklam ajansı. Kestiği fatura ise, anlaştığımız tutarın iki katı. Bu konuda devletin en alt kademesinden en üst makamlarına kadar şikayet ettim. Sonuç ise sıfır ve zarar eden ben oldum.

Peki, sizce hakkımı almadığım para kul hakkına girmiyor mu?

Özet olarak, AKP'li belediyelerin dürüstlükleri, Din, iman ver Allah'ım ver....

Saygı değer okurlarım, Allah-ü Teala şahidimdir. 2002 Genel Seçimlerinde, AKP’liler namazında, niyazında, Allah Korkusunu biliyorlar. Kul hakkı yemezler. Allah-ü tealanın kul, ana baba, vatana ihanet hakkını afetmeyeceğini bilirler diye oy verecektim. Seçim günü bir TV kanalının ekonomi editörü olmam nedeniyle görevliydim AKP’ye oyum nasip olmadı. Vicdanım çok rahat. Ya 17 yıldır oy verenlerin vicdanı rahat mıdır bilemem….

Tarih:04 03 2019 15:03(2224) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: akpli 07 03 2019 21:25
senin akp den başka işin yokmu siyasete atilda meydanlarda görelim seni boşuna harcaniyorsun buralarda

6. Yorum: gökbörü 05 03 2019 14:01
geçenkı beyanatında diyorkı :tanzım kuyrukları yokluk değil varlıktan varlık kuyruğuymuş arkadaş sankı hıyar kuyrugu değilde millet havyar kuyruğunda sankı , dert masa donatma derdıymış doğru sarayda masa donatıldığından herkesı oyle zannedıyor , yazıklar olsun

5. Yorum: gökbörü 05 03 2019 13:54
ha şu an zaten başkanlık sistemıne geçildi zaten ıkı donem kuralı var denılebılır ama zaten atı alan uskudarı çoktan geçti -bu sistemden bır an once eskı parlementer sısteme donulmelıdır -ülke devlet olmak kağıt uzerınde sistemın adını değiştirip altını doldurmadan bır tek kışıye dehşet yetkıler verip güçlü ulke olunmaz arkadaşlar !!!!!!!!ancak tek kişinin fantezılerıne egolarına dayatmalarına neden olur !!!!!!!!

4. Yorum: gökbörü 05 03 2019 13:13
bu ülkenın tek bır kurtluşu var en azından diğer kuşaklar için:kim iktidar olursa olsun ıkı dönemden başka ulke emanet edılmeyecek -edılmeyecek arkadaş peygambermı bunlar herkes zaafıyet gösterebılır ve gösterıldı de o yuzden en onemlı krıter budur, amerıkayı yenıden keşfetmeye gerek yok -istıkrar bahanesı altında gelınen nokta bu -bu mu ıstıkrar patates -soğan vs. kuyruğumu -acınacak haldeyız -bu ulkenın çocuklarının 30 yılı ipotek altına alındı saçma sapan yonetım yuzunden!!!!!!!!!!!

3. Yorum: gökbörü 05 03 2019 10:38
müslüman ötekıleştırmeyendir , ateıst dahı olsa , müslüman yetım hakkı gözetendır , müslüman beytul malı koruyandır , satan değil , müslüman müslümna daha bırçok erdeme sahıp olması gerekendır hatta dığer dınlerdede ortak olan değerlerdır bunlar !pekııııııı gerçekten oylemı yalanmıydı o tapeler vs. daha ne olacak yahu bunların gitmesı için ne olacak!!!!!!!

2. Yorum: vatandaş rıza. 05 03 2019 08:23
evet sayın yazar bu memleket soğan kuyruğu gördü doğol gaz yalanınıda gördü dizel le benzin aynı fiyat oldu bunuda gördü şimdi lpg yi aynı fiyat yapma peşindeler boyabata doğal gaz 2030 geliyormuş sevinelimmi bedava yanmayan kömürde gördü enflasyon %19.muş halbüki buda yalan enflasyon gerçekte %35 eeee neremiz doğru sayın yazar neden çok cahiliz ?

1. Yorum: aslan 04 03 2019 22:54
yazinin basligindaki teklifi begendim,,, hadi bakalim akepeli belediye baskanlari? gorevinizi fahri olarak yapmaya talip misiniz???


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Haydi İyi Günlere…


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi

* ANASAYFA *