E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var -26

Ülkede beka sorunu mu, yoksa zeka sorunu mu var?
Valla sizleri bilmem ama, bende zeka sorunu var gibi.

Doğruları yazmamdan ötürü hakkımda açılan davalar neticesinde onlarca ceza aldım. Yasal haklarım engellendiği için servetimin 4/1 ni kaybettim. Birileri gibi çenemi tutsam sorun olmayacaktı. Köşeyi dönebilirdim. Belki birilerininde can yoldaşı olabilirdim. Havamdanda geçilmezdi yani. Ah Hüseyin ah…. Neler kaybettiğinin farkındamısın. Üç maymunu oynamak çok mu zordu. Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın atasözünü hiç mi duymadın? Duymasına duydumda diğer taraftanda dinimiz, "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır." diyor. Benim tercihim her daim dinin emirlerinden yana….. Vatan sağolsun…..

Gelelim sadede;

Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan son günlerde dikey binaları eleştirmeye başladı. Gülüyorum. Zira söz konusu binaların tamamına yakını kendi hükümeti ve kendi belediyeleri döneminde yapıldı. Hatta ilçemizdeki yüksek katlı binalar mahkeme kararı ile yıkılacak iken çıkartmış oldukları imar affı ile kurtulmadı mı? Tavşana kaç tazıya tut misali.

Birkaç hafta önce Kartal’da bir bina çöktü. 21 vatandaşımız öldü. Ülkede o konumda binlerce bina varken, o tür binaları çıkartılan imar barışı ile yasalaştıran bizlermiyiz ki. Mazallah bir deprem olduğu vakit zarar görecek binaların tümü imar barışından yararlanmış binalar olacaktır. En vahimi ise hükümetin "İmar barışından şu kadar gelir bekliyoruz." demesidir.

Efendim çöken binada ölen kişilerin cenaze namazına AKP’li yetkililer gelmişte CHP’liler niçin gelmemiş. Devletin Cumhurbaşkanı miting alanlarında öyle diyor. Halbuki birçok CHP’li yetkili cenaze namazında mevcuttu. Ayrıca Cumhurbaşkanı gelecek diye cenazeler bir buçuk saat musalla taşında bekletilmiş.

Bir ülke düşünün ekonomisini trafik cezalarından, imar barışından, paralı askerlikten ve vergi barışından gelecek olan gelirler ile düzlüğe çıkartma cabası içerisinde. Yoğun zamlar ise işin cabası. Bu tür kalkınma Avrupa ülkelerinin hangisinde var acaba. Hani dünya ülkeleri bizleri kıskanıyor ya..

Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan, belediyelerde ihalelerin şeffaf olacağından bahsetti. Gerçi bu sözleri 15 yıl öncede duymuştuk. Resmen bu ifadeler 15 yıldır belediyelerde ihalelerin şeffaf yapılmadığının itirafıdır. Ama bundan sonra yapılacakmış. Zira 1-2 yıl önce Boyabat Belediyenin yapmış olduğu bir ihalede parmaklar arasında gizlenen topları gördük. Hatta birkaç gün önce Boyabatlı Kılıç soyadlı bir gencin sosyal medyadan paylaştığı bir bilgi vardı ki evlere şenlik. İlçemizde 15.000 TL'lik rüşveti kimin ve nasıl aldığını anlatıyor. Hatta bu vaka Sinop’ta bir sitede haber olarak yayımlandı. Vah ülkem vah hemde ne vah……

Günümüz Cennetin anahtarını dağıtan siyasetçilerden geçilmiyor. Hatta AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, partisinin Sivas Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen bir toplantıda yerel seçimlerle ilgili yaptığı konuşmasınında "Ak partiye oy veren Cennet beratı alır." demiş. Hrıstiyanlar da papazlara günah çıkarma odasında itiraf edince günahlardan arındıklarını zannederler. Birileri bir zamanlar dinler arası diyalog diyordu. Siyasetcilerimiz bu sözün etkisi altında kalmış olabilir mi?. Mademki Cennete girmek bu kadar basit, o zaman ne gerek var camilere ve 120.000 din görevlisinine. İşin en vahim yanı ise bu tür söylemlere karşı hiçbir din adamınından tenkit veya eleştiri duydunuz mu?

Birileri "Biz eski günleride tüp kuyruklarınıda gördük." diyor. Kırk gün ne dersen gerçekleşirmiş Atalarımız öyle diyor. Valla çağrıştıra çağrıştıra sonunda tarih tekerrür etti. Şükürler olsun kuyruklu günlere döndük nihayetinde. Gerçi bu kuyruk yokluk değil, varlık kuyruğu imiş. Devletin Cumhurbaşkanı öyle diyor. Unutmayın yağmurda ve ayazda iki kilo domates almak için iki saat beklemenin adı varlık kuyruğu …..

Not: Ne hikmetse birileri tarafından beğenilmeyen hükümetlerin yaptıkları övgülerine mazhar olan AKP hükümeti tarafından da sata sata bitirilemedi. Ayrıca söz konusu yıllardaki kuyruklar günümüzdeki gibi ekonomi yokluğunudan değil ABD’nin Türkiye’nin Kıbrıs’tan çekilmesi için uyguladığı ambargodan dolayı bazı temel maddelerde kısıtlamaya gidilmesinden ötürüdür. Bugün glabol bir dünyada yaşıyoruz. 45 yıl öncesi ile günümüzü mukayese etmek, sapla samanı karıştırmak gibi bir şey…

Değerli Boyabatlılar,

Yukarıda bahsettiğim gibi ülkede beka mı yoksa zeka sorunumu var, bilemem ama bende zeka sorunu olduğu aşikar.

Ayrıca huzurlarınızda iki park yapmakla, üç sokağa kilit taşı döşemekle bu hizmeti belediyecilik zannedenlerede bir çift sözüm olacak. Asla adil olamadın. İnsanları kutuplaştırdın. Vaadlerini gerçekleştiremedin. İnsanlara tepeden baktın. Çevrene hakim olamadın. Gereksiz harcamalar ile kurumu zarara uğrattın. Birilerin başkanı oldun ama çoğunluğun asla.

Bir sonraki gündemde buluşmak üzere hoş kalın esen kalın……

SAYGILAR

Hüseyin Cömert

Tarih:10 03 2019 17:24(15046) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: tanıyan tanir 11 03 2019 00:56
hakkı bey
zekeriya bey hala aday adayı mı seçimlere 19 gün kaldı hala il genel meclisi aday adayı olması ilginç birde partisine mensup sunuz sanırım saygılarımla

3. Yorum: daylulu kerem 10 03 2019 20:26
cömerte bravo dostlar.gene muhteşem bir yazı kaleme alarak biz boyabatlıları aydınlatmakta. helal olsun.

2. Yorum: şimşek 10 03 2019 20:26
hangi avrupa ülkesi var böyle kalkınan demişsiniz dogru şimdi size soruyorum hangi avrupa ülkesi 40 yıldır terörle savaşmış 40 bin vatan evladını şehit vermiş 700 milyar dolar para harcamış hanngi avrupa ülkesi kendi polis ine asker ine ögretmenine kurşun sıkmış isvicre 200 yıldır kimseyle savaşmamış biz teröre para ve can verirken bizim harcadıgımız parayı onlar kazanmış bütün avrupa ülkelerinin afrikada sömürgeleri var 300 milyar dolar ham madde sömürmüşler överek bahsettiginiz avrupa ortadoguda insanlari çocukları katlederek kalkınmıştır doksanlı yıllarda 8000 boşnagı bir gecede katlettiler avrupanın göbeginde size göre onlar medeni biz barbar biraz insaf bırakın bu avrupa övücülügünü biraz türk lügü övün vefalı türk ü

1. Yorum: neler duyacağız 10 03 2019 18:42
kimmiş 15 bin tl rüşveti alan. zehir zıkkım olsun


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Haydi İyi Günlere…


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi

* ANASAYFA *