E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, görevden aldı

Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, görevden aldı, memurluktan dünyanın sayılı zenginleri arasına girdi !

AKP, İBB adayı Binali Yıldırım'ı dönemin İBB B Başkanı Ali Müfit Gürtuna, İDO Genel Müdürü’yken yaptığı usulsüzlükten görevden aldı, millet vekili, bakan, TBMM Başkanı, başbakan oldu.

Siyaset sayesinde memurluktan dünyanın sayılı zenginleri arasına girdi, gemileri, şirketleri, gayri mülklerinin sayısı bilinmiyor. Şimdi AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı !

Peki, devletin ilgili kurumları Yıldırım hakkında tahkikat yaptı mı derseniz?

Yapsaydı, siyasette bu kadar yükselemez ve bu kadar zengin olamazdı öyle değil mi?

AKP öncesi eski Türkiye'de, Binali Yıldırım gibi siyasetçilerin usulsüzlükten görevden alınanları tarihin derinliklerine gönderir insan içine çıkamazdı.

Günümüzde, "İstanbul sevdam" diyerek İstanbul'lu seçmenden oy istiyor.

Eskiden, siyaset ülkesine milletine hizmet için yapılırdı. Bu iktidar sayesinde, ne yazık ki zenginleşmek için yaptıklarını görmesine rağmen bu millet elleri kızarıncaya kadar alkışlıyor ve oy veriyor.

Millet oy vererek, siyasilerin hırsızlıklarını, yolsuzluklarını ödüllendiriyor sa...

Siyaseten zengin olanlar da, haklı, Saray'dan başka denetleyen yok, halk oy veriyor,' bal tututan parmağını yalar" deyimi milletin desteğinden güç alarak ilkeleri ülkeyi nasıl hortumlayarak zengin olurum olmuş.

Devlet memurluğundan Harun gibi gelip, Karun gibi olan, milletin öz varlıkları ile ne olduğunu şaşıran Binali Yıldırım'ın oğlu yabancı ülkelerde kumar masalarında boy gösteriyor.

Sahi, AKP İBB adayı Binali Yıldırım, mal beyanında bulundu mu?

Hayır mal beyanında bulunmadı, bulunamaz da !..

Haram, kul hakkı, din, iman, Müslüman’ım diyenler oy verecek…

Çünkü, ilkeli, dürüst, dini, insani değerleri olanlar, Sayın Yıldırım "Devlet memurluğundan bu kadar serveti nasıl yaptın" sormazlar mı?

Atalarımız, "Fazla laf yalansız, fazla mal haramsız" olmaz diye boşuna dememişler.

Ülkenin geldiği nokta deveye diken bu milleti….

Peki, sayın AKP İstanbul İBB adayı, bu kadar görevlerde bulunması çok mu yetenekli olduğu için mi?

Milletten aldığı iradeyi, millete vermesi gerekirken Saray’a veriyor ve kendi sözü olan “İTAAT ET, RAHAT ET” vatan, millet hepsi teferruat.

AKP'nin yeni Türkiye'sinde, bu millet Yılıdırım'ı, oy vererek milletvekili ve itibarlı bir siyasetçi yaptı. Bir muhtar ile belediye başkanı olmamıştı bu seçimde de İBB Başkanı olursa şaşırmayın.

Meslek olarak yıllarca siyasi liderleri, bakanları, siyasi iktidarların zengin ettikleri insanlar bugün ekmek parasına muhtaç. Bu Yüce Türk Milleti’nin bir lirası bile karşılıksız kalmaz. ahirete gitmeden bu fani dünyada bedelini çok ağır öderler. Bunların zenginlikleri, iktidar güçleri saman alevi gibidir.

Yazdıklarımın yalan, iftira olduğunu, aklını kiraya verenler dışında biri söyleyebilir mi?

Tarih:13 03 2019 13:52(1726) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: tarafsız 14 03 2019 19:24
kızılırmak yorumcu, yazar mı yalan yazıyor, sen mi anlamış değilim. gürtuna hakkındaki iddiaların doğru olsaydı kanun yakasına yapışır ve hesap sorardı. ama binali yıldırım'dan kimse hesap sormadı yargıya bile getirmedi. akıl iflas etmişse beyin ne yapsın?

6. Yorum: kızılırmak 14 03 2019 14:04
yorum ve yazılarınıza katılmıyorum..
dönem siyasetini iyi biliyorum..piyangodan başkan olan a.müfit gürtuna ihalelerden %10 almasıyla meşhurdu..siyaseten buna izin vermeyecek olan figürleri tasviye etti
örne prof dr veysel eroğlu..ve binali yıldırım
sadece kulaktan duyma bilgiler..o kadar paralı işleri yapan biri hakkında mutlaka belgeli yazı yazmalıydınız..yoksa iftira en büyük günahtır.

5. Yorum: yanköylü 14 03 2019 13:37
öncelikle yazınız tamamen tek taraflı ve sübjektif. ortaokul seviyesnde bir çocuk hiç bir ispatı..dedili olmadan bu yazıyı yazabilir.sn binali yıldırım 1994 yılından beridir devletimizin çeşitli kademelerinde görev yapmıştır.çok büyük müteahhitlik işleri ihale yapmıştır..sadece kulaktan dolma ve taraflı bazı çamur at izi kalsın zihniyetindeki basın kuruluşlarının yaptığı haberlerdeki iftiraları sizde yazmışsınız.bu kadar şaibeye karışan birisi tam da seçim arafesinde rakipleri tarafından bunlar neden açığa çıkmıyor.hepsi yalan..hepsi iftira..
sn binali yıldırım istanbul için bir şanstır ve kazanacaktır.

4. Yorum: tarafsız 13 03 2019 22:34
binali yıldırım, başkabaknlığı, ulaştırma bakanlığı döneminde istanbul'un trafik sorunu çözmek istedi de elinden tutan mı oldu? bu iktidar işsizliğe çözüm bulacakmış, 17 yıldır ülkeyi, 25 yıldır istanbulu yönetiyorlar neden çözüm bulamadılar? yetti gayri yetti. ülke bitti okeye dönüyor hala aynı nakarat ver mehteri...

3. Yorum: gökbörü 13 03 2019 15:28
dun gebze metrosunu açarken geçmiş dümene arkadaş , havaya bakıp aaa bu kadar dıkey bına ne zaman olmuş yahu diyor , gulermısın ağlarmısın sankı ülkeyı 17 yıldır bunlar değilde cinler idare edıyor , aslında ağlanacak halımızle alay edıyor...........

2. Yorum: gökbörü 13 03 2019 14:54
bıraz karakterlı bırısı sırf bıat için tbmm başkanlığını bırakıp beledıye başkanlığına inmez ama bunlar için farketmıyor , bu ülke boyle tıplerı çok az gördü ama 17 yılda bunlardan da çok gördü yazık !!!!!!!!!

1. Yorum: 11 köy 13 03 2019 14:42
sayın yazar tabiki devletin önemli mevkilerinde görev alanlar meydanlarda beka sorunu var diye bagıracaklarına benim ailemin şu kadar mal varlığı var diyen bir siyasetçi gördünüz mü yok debetleyebilen var mı oda yok yolsuzluk suçlaması yapılan bakanlar suçluysa neden ceza almadı suçlu değilse görevlerine neden dönmedi .halk ın alt tarafı nasılsa bu üst kademeye yansıyor bilinçli vatandaş çogunlukta olsa bu kadar yolsuzluk olmaz.takım tutar gibi parti tutuyorlar.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Kıta sahanlığının da Yunanistan’a Yalancı, çalındı, iftira kampanyası, İma İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etm Ege’de 18 Türk adasını Yunan’ın işgaline AKParti 17 yılda, ülke yararına hiç mi g Teşekkürler, Sayın, İçişleri Bakan Yardı Mehmet Ersoy, İmamoğlu Yunan ise, siz Er Kim bu Sandıklardan oy çalan şerefsiz, h AKParti'liler bile İmamoğlu'na çağın Ata Emekli maaşı kesintileri nelerdir? Emeklilere kira, ısınma yardımı yapılabi İSKİ'nin başına, İmamoğlu’mu yoksa Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa g İpotek altındaki Türkiye Cumhuriyet tarihi, iftira, ayrıştırılan Bir formalite seçim daha ! AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Tümü

Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


15 Temmuz Destan mı, Kara Gün mü?


Kadın hayattır


Ülkenin gençlerine bak


ODTÜ’de Kavaklık Direnişi


500.000 TL Paranın Aslı Var mı?


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


En uzun gündüzü yaşayacağız


Satılık Otomobil 57 DT 858


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Temmuz ayı ziyaretci sayısı:467883 DtGaNi

* ANASAYFA *