E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var -27

İYİ Parti adayı Hasan Kara ile gündemi oluşturan konular hakkında bir sohbet.

Son virajdayız, seçimlere ramak kaldı. Siyasi partiler ve adayları hummalı bir çalışma içerisindeler. Hedef belli, 31 Mart akşamı yorgunluğun keyfini çıkartmak. Tabi bu arada sevinenler kadar üzülenlerde olacak. Bu kararı verecek olanlarda biz seçmenleriz. Peki bu konuda vatandaş ne diyor. Bu nedenle İYİ Parti adayı Hasan Kara’ya vatandaş hakkındaki düşüncelerini ve çalışmaların nasıl gittiğini sorduk.

Vatandaş seçimden çok geçim telaşesine düşmüş. Birkaç kez aday olmam nedeniyle yıllarca halkın arasında olan biriyim. Ben bu döneme kadar vatandaşı bu kadar ezik görmedim. Bir zamanlar bana sırtını dönenler bugün yolumu keserek hükümet hakkında serzenişte bulunuyor. Hayat şartlarının zora girdiğini, Ülkenin geleceğinden endişe duyduklarını. AKP hükümetine olan güvenin yitirildiği gibi…..

Genelde bayanlar pazardan ne alacaklarını şaşırmış durumda, herşey ateş pahası, neye dokunsan elini yakıyor, çoğunun filesi yarı boş eve dönüyor. Pazar ziyaretim esnasında hal hatır sorduğum kişilerin genelde şikayeti bu. Hatta Pazar çantalarının içlerini dahi gösterenler oluyor.

2000 kişiye istihdam sağlayan tuğla üretimi yapan fabrikaların şartel indirdiğini düşünün. Korkunç bir tablo. Hangi sanayiciyi dinlediysem bu felaketten bahsediyor. İnşaat sektöründeki durgunluk nedeniyle üretimler durma noktasındaymış. Bu nedenlede 2019 yılından çok karamsarlar. Ayrıca ilçemizdeki tuğla fabrikaları günlük 200 nakliyecininde ekmek kapısı imiş….

Bir akaryakıt istasyonunu ziyaretim esnasında satışları sorduğumda benzin şatışlarınının yarının altına düştüğünü duyduğumda şaşırdım. Diğer şaşkınlığım ise mazot fiyatının benzin fiyatını geçmesi idi. Bu durumla ilk defa karşılaşıyorum. Nedenini sorduğumda benzin satışlarındaki düşüşten ötürü devlet büyük bir vergi kaybına uğramış. Devlet bu açığını mazotla telafi etme çabası içerisindeymiş. Yani koyun can derdinde kasap et derdinde. Nakliyeciyi düşünen bile yok.

Bir akşamüstü, bir esnafımızı ziyarete gittim. İnanır mısınız henüz siftah yapmadığını söyledi. Zaten hangi esnafa dokunsan bin ah işitiyorsun. Sorun aynı… Bu nedenlede insanların yüzünden düşen bin parça….

Gençlerimizin şikayeti ise işsizlik. Çoğu Üniversite mezunu atanamamaktan, iş bulamamaktan muzdaripler.

Emekliler ise, bizler bu ülkenin üvey evlatlarımıyız diye veryansın ediyor.

Tabi bu arada Şefik Çakıcı’dan da yakınanlar bir hayli fazla. Genelde verdiği vaatleri yerine getiremediği, insanlara tepeden baktığı, savurgan olup adil olmadığına dair şikayetler….

Şöyle bir genelleme yaparsak günümüzdeki en önemli sorunun ekonomi olduğunu görebiliyoruz. Bu nedenlede AKP hükümeti ülke genelinde büyük bir oy kaybı yaşayacak. Bunun üzerine Şefik Çakıcı’dan ötürü doğacak oy kaybını üzerine koyarsak kazanmamam için bir neden yok. Bu potansiyelide görebiliyorum. Biraz önce de dediğim gibi bir önceki seçimde bana sırtını dönenler bugün ise yolumu keserek hükümet ve Şefik Çakıcı hakkında serzenişte bulunuyorlar. İnşallah 31 Mart gecesi ipi göğüsleyen bizler kazanan Boyabat olacak. Bu konuda Boyabat halkına güveniyorum.

Sayın Kara’nın ifadelerine göre birileri 31 Mart akşamı ektiklerini biçecek.

SAYGILAR

Hüseyin Cömert

Tarih:14 03 2019 23:06(25156) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: 4.yorumcuya 17 03 2019 08:17
eyyyy!!! milat!!!
barzani sizinle diyarbakırda megri megri türküleri söylerken, haburda pkklıları davul zurnayla karşılarken, ankarada barzaniye yşilsarıkırmızı paçavranın altında protokolle karşılama yapılırken, okyanuslar ötesine selam sevgi ve saygılar gönderilirken, israile sınırları mayından temizleme bahanesiyle verilmeye çalışılrken, dolar euro almış başını giderken, fabrikalar kapatılıp kamu kurumları yandaşlara peşkeş çekilirken nerelerdeydin!!!
o dönemler sizin tabirinizle devletin kadife eli yumuşak eli biyerlerinizimi kaşıyordu?
bak dostum,
bu millet herşeyi sineye çeker ama cebine dokunduğun an şamarı basar. sayenizde milletin cebinde birşey kalmadı(yandaşlar hariç).
sana son sözüm, sus be kardeşim de adam sansınlar.

5. Yorum: boyabatlı kağzım 15 03 2019 20:59
kara gümbür gümbür geliyor dostlar.

4. Yorum: milat 15 03 2019 13:54
işinize gelmeyen muhalif yorumları yayınlamayıp sansür uyguluyorsunuz boyabat gazetesi. iftira yalan küfür hakaret olmadığı halde. sonrada özgürlük der durursunuz

3. Yorum: saltanata son 15 03 2019 09:36
dolar euro uçuşa geçti. ekonomi uçuyor.dünya ülkeleride bizi kıskanıyor.çatlasınlar patlasınlar. geliyor kara düşerseniz dara 7/24 ara

2. Yorum: boyabatlı 15 03 2019 09:04
valla güzel söyledinizde bu kömür dağıtılan koli dağıtılan evlere bir sorun bakalım ne diyecekler ihtiyacı olmadan alan insanlar var onun için güvenmeyin fazla evet haklısınız ekonomi göçmüş işçi.köylü.memur.emekli bitik ama yinede zihniyet takım tutar gibi bağlılık varya insanlarımızı bu bitiriyor.

1. Yorum: değişim şart 15 03 2019 00:16
sonu iyi olur inşallah da çalışmaya devam durmak yok bu arada milletin isi belli olmaz dikkat etmek lazım dereyi görmeden paçaları sivamayalim.bir önceki seçim en büyük örneğidir.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Haydi İyi Günlere…


Hisar Tuğla Eleman Aranıyor İlanı


Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi

* ANASAYFA *