E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var -28

Değerli gençler
Bizler geldik ve gidiyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün
‘’Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.’’ diyerek bir zaman bizlere yüklediği bu görev bugün ise sizlerin omuzları üzerindedir.

Ülkenin istikbali olan gençler;

Affınıza sığınarak sizlere birkaç nasihatta bulunacağım.. Nedeni ise yaşadığımız süreç içerisindeki hatalardan çıkardığımız derslerdir. Çünkü bazen yapılan hataların bedeli çok ağır olabiliyor. Bu nedenle sizlerinde bu tür hatalara düşerek bedel ödemenizi istemiyorum.

Biliyorum ki çoğunuz 30 Mart 2014 seçimlerinde terciğinizi Şefik Çakıcı’dan yana kullandınız. Haklı nedenlerinizin olduğuna inıyorum. Zira her birinize iş ve eş lazım. Bu nedenlede tatlı yalanlara çabuk adepte oluyoruz.

31 Mart 2019 seçimleri yaklaşıyor. Birileri yine mavi boncuk dağıtmaya başladı bile. Neler yok ki vaatler içerisinde. Bunların başında iş vaatleri yine başı çekiyor. Beş yıl önce olduğu gibi.. Ellerde bir not defteri ve kalem yaz babam yaz. Söz konusu kurum yoğun işçi alımından ötürü balık istifine dönüşmüş zaten. Yani kapısına kadar insan dolu. İlçede hiçbir devlet yatırımı olmadığı gibi, olanlarda tek tek elden çıkartıldı. Demek istiyorum ki yine birileri sizlerin hayalleri ve umutları ile oynuyor. Demek istiyorum ki birileri sizlerin beş yılınızı çalma cabası içerisinde. Demek istiyorum ki bu oyuna dur diyelim artık..

Çoğunuz Üniversite mezunu olduğunuz halde işsizlik ordusunu oluşturdunuz. Yıllarca atanamayan öğretmenlerin feryadını duyuyorsunuz. Yazılıda yüksek puan aldığı halde mülakatlarda saf dışı edilen gençlerin acısı yüreğimizi sızlatıyor. İş-Kur’un işçi alımlarındaki rezaleti görüyorsunuz, hep belli insanların karısı, kızı veya kardeşi, torpilin bile hilesini bulmuşlar, seçileceklerin olduğu kağıtlar buzdolabında soğutuluyormuş. En son kadroya girenleri ise sormayın, burada yazsam dava açarlar, ama hepsi Ak Partide ve belediyede yetkili kişi. Kuyruktaki yakarışlar yürek dağlıyor. MS hastalarının ilçaçlarını dahi seçim malzemesi yapan bir ülke olduk.

Çok kişi evine ekmek getiremez iken, oğluna eskiyen pantalonu yerine yeni pantolon alamadığı için intihar eden babaların var olduğu bir ülkede Sayıştay raporlarına göre günlük masrafı 1 milyon 800 bin TL olan bir saray düşünün. Vah hemde ne vah…..

Geleceğimizin istikbali olan gençler;

Bende bir babayım, benimde çocuklarım torunlarım var. Gelecekten endişeliyim. Altmış yaşımdayım. Yemin ederek konuşuyorum bugüne kadar böyle bir dönem asla yaşamadım.

Demek istiyorum ki 31 Mart seçimlerinde geleceğinizi emin ellere teslim ediniz. Asla takım tutar gibi parti tutmayınız. Zira bazan tuttuğunuz partinin lideri parti ideolojinin dışına çıkabiliyor. Günümüzde örnekleri mevcut.

Şimdi yukarıdaki bu resme dikkatlice bakınız. Sol taraftaki Boyabat Belediyesinin eski logosu, sağ taraftaki de yeni logosu. Sol taraftaki logo üzerindeki TC ibaresini sağ taraftaki logoda göremiyoruz. Bu başarının mimarı Şefik Çakıcı’dır. İlk icraatı logodan TC’yi kaldırmak olmuştur.

Bu konudaki fikrimi söylüyorum.

Şefik Çakıcı’ya oy vermek mi…. Allah’ım beni böyle bir hataya düşürme.. Amin.

Evet gençler… Önünüzde iki yol var, birinin sonu karanlık, diğerinin ki ise aydınlık. Kısada olsa her iki yol hakkında ipuçları vermeye çalıştım. Sizler arif insanlarsınız, doğru yolu bulacağınızdan eminim.

SAYGILAR

Hüseyin Cömert

Tarih:17 03 2019 18:27(25594) Facebook'ta Paylaş

8. Yorum: vatandaş 25 03 2019 03:18
belediye zaten padişahlık gibi babadan oğula kardeşe yeğene vs geçiyor.adam belediyeden emekli olmuş yerine ya oğlunu ya kızını ya yeğenini ya kardeşini koydurmuş. yav allah aşkına nasıl oluyo bu iş hele bana biri anlatsın

7. Yorum: dursun koç 19 03 2019 19:44
beyler belediye binasına aylarca bayrak asmayan bir başkana siz tc niye kalktı diyorsunuz bayragı olmayanın tc sımı olur.

6. Yorum: kahraman 19 03 2019 11:33
yorumlar harika işkura gelecek olursak nerde belediye calışanı var eşlerine ne hikmetse hep kura çıkıyor gelde bunlara oy ver.oyum boyabat için olacak.

5. Yorum: bekir 18 03 2019 23:36
insanlar inan’ın açlıktan kırılıyor kimse utancımdan yok diyemiyor diğer tarafta ise belediye yandaşları sefa içerisinde garip gurabays ne olursa olsun zihniyetindeler hepsi in altında lüks otomobiller benzin devletten fabrikalar kapanmış millet sefalet içersinde yiyin beyler yiyin hapşırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin

4. Yorum: boyabatlı 18 03 2019 19:22
şefik çakıcı ya oy verebilmem için şu soruları samimiyetle cevaplaması gerekiyor
1. önceki seçimden önce söz veripte yapmadığı projeleri neden yapmadığı?
2. kendi döneminde 1 milyon tl nin üzerinde kuleden başka belediyeye ait başlayan projesi varmı?
3. belediyenin özele veya devlete toplam borcu ne kadar? bu borçları nasıl yaptı?
4. boyabatın havası bu kadar kirli iken neden bu zamana kadar doğalgaz gelmedi? 2018 yılında gelecek diye söz vermişmiydin? doğalgaz boruları seçim öncesi algı içinmi geldi?
5. iki sene önce hayvan barınağı temeli atıldı diye haber yaptınmı? haber reklamı yaptıysan nerede bu barınak? seçimden önce araç kiraladın ama araç hayvanları nereye götürecek?
6. usülsüz yapıldığı iddia edilen çok katlılarda dairen varmı?
7. vatandaşın arsasına kota getirip sen kendi aile apartmanının üstüne kaçak teras yaptınmı?

3. Yorum: üretici 17 03 2019 19:36
kurulduğu günden bugüne ak partiye oy verdim. şimdi pişmanım. muhalefet partisi güçlü olması lazım sorgulamak için. bütün yöneticiler ak partili. birbirlerini denetleme işini yapmıyorlar. kulak çekmek lazım. kendilerini sorgulasınlar. takım tutar gibi parti tutmamanın gerçekliğini gördüm. iş kur yanlışlığını gördüm. beka sorunu varmış ne bekası . her seçimde mağduriyet söylediler. din den bahsettiler. ne de güzel inanmışım. vaadlerde ekonomi varmı. işsizlik var mı. varsa yoksa bay kemal. bu sefer bu mata tutmaz. ben den oy yok akp ye

2. Yorum: doğru söze ne denir 17 03 2019 20:07
belediye logosundan tc yi kaldır ondan sonrada çanakkale platformu ile milliyetçilik yapmaya kalk yemezler... maymun gözünü açtı foyanız ortaya çıktı. 31 mart iyi olacak

1. Yorum: orta direk 18 03 2019 01:11
ya ya ya şa şa şa geliyor zekeriya.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *