E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Atatürk Diye Bir Adamı Duydun mu?

“Albay Önder İrevül… Adı, şanı rütbesi önemli değil… İlk kez tanıdım; onurlu bir asker…. Bu ülkenin yetiştirdiği bir çok elit gibi generalleri de Atatürk’e saldırılara katlanıp görmemezlikten gelirken, buna razı olmayan bir yiğit… Üzerindeki üniformanın ne anlama geldiğini bilen bir Türk Subayı… Dualara katıldığına göre inançlı ama o duaların ezanların kimin sayesinde okunabildiğini bilecek kadar izanlı…. Tırsıp sinmeyecek kadar mert” diyor usta yazar Bekir Coşkun “Kim bu yiğit asker?” başlıklı Sözcü gazetesindeki köşe yazısının son bölümünde.

Çanakkale Zaferi için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, İstanbul Avcılar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği anma programında şehitler adına okunan duada Mustafa Kemal Atatürk’ün adının hiç anılmaması üzerine, Avcılar, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Önder Ürevül’ün, duayı yapan öğretmenin yanına gidip, “Mustafa Kemal Atatürk’ü duydun mu sen hiç? Ona niye Fatiha okumadın?” diyerek salonu terk etmişti. Mustafa Kemal’in askerlerini kutluyorum. Basında yazdığına göre Albay İrevül hakkında idari tahkikat başlatıldığı iddia edildi. Vicdanı, milli, insani ve ahlaki bir örnek davranış sergileyen Albay’ı bir kez daha kutluyorum. TSK onuruna ve şerefli tarihine yakışan bir örnek davranıştır.

Albay İrevül’ün salonu üzerine Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak ile birlikte muharip Gaziler de etkinlikten ayrılmasıyla konu hakkında “Gazete Damga”ya açıklamada bulunan Avcılar ilçe Milli Eğitim Müdürü; “programın tamamında Atatürk’ün anıldığını” belitmiş. Devaminda “sadece dua sırasında adı geçmedi. Okunan Kurân’dan ve duadan mı rahatsız oldular bilmiyorum. Burası demokratik bir ülke. Programı terk edebilirler” yorumunu yapmış. Aslında; bu düşüncede olan din adamı ve M.E.M. söylemi duaları ne bizim gönlümüze ulaşır ne de Tanrı katına. Müdürün söylemi daha da acı… Aklı sıra din üzerinden vurmaya çalışıyor. Ne demek Kuran’dan rahatsız olmak.

“Keşke Yunan galip gelseydi” diyenlerin ne dini, ne vicdanı, ne imanı ne de milliyeti olabilir. Bunların sadece Atatürk’e değil onun yoldaşı imana bile tahammülleri yok. İstanbul Bahçeşehir’de ilk diyanet işleri Başkanı Rıfat Börekci’nin isminin verildiği caminin ismi Yavuz Sultan Selim Cami olarak değiştirildi. Rıfat Börekçi, Milli Mücadeleyi destekleyen halkı işgale ve İmperyalizme karşı savaşmaya çağırmış bir isim. Börekçi Milli Mücadele’de Mustafa Kemal’in yanında yer almış, bu nedenle İstanbul Hükümeti tarafından verilen, Atatürk, İsmet Paşa ve daha bir çok ismin bulunduğu idam kararında onun da ismi yer almıştır. Mustafa Kemal Atatürk de Rıfat Börekçiyi yoldaş olarak görür, çok sever ve ona saygı duyardı. Böyle Milli Kahramanlardan neden nefret ederler ki???

Albay Önder İrevül sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda; “Başta ebedi başkomutanım Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve rahtmete kavuşmuş kahraman gazilerimizi 33 yıldır aynı üniformayı giymenin onuruyla saygı ve minnetle anıyorum. Eğer benim bulunduğum mekanda Atatürk’ün adını anmaktan imtina edersen, hele hele Çanakkale Zaferi yıldönümünde ve şehitleri anarken, yanına gelir gözüne baka baka sorarım; Sen Atatürk diye bir adamı duydun mu? Herkes hakkını hukukunu, haddini hududunu bilecek.”

Bir eğitimci ve 28 yıl bu mesleği sınıf öğretmenliğinden Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kadar değişik kademelerde bulunmuş kişi olarak utanıyorum dua edenin meslektaşım olmasından. Albay “Mustafa Kemal Atatürk’ü duydun mu sen hiç? Ona niye Fatiha okumadın?” Albaya cevap veriyor;” Çanakkale şehitleri dedim ya…” Mustafa Kemal’i Çanakkale şehidi biliyor…. Şu anlaşılmalıdır ki; Burası kabul edilse de edilmese de bir hukuk devleti, Atatürk’ün kurmuş olduğu modern bir Cumhuriyet kim gelse de bu gerçek değişmez. Buna kimsenin ne gücü ne de aklı yeter. Atatürk’ü inkar edenler kendilerini de inkar ederler.

Kaynak: Ayancık Gazetesi

Tarih:27 03 2019 11:58(1487) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: gökbörü 27 03 2019 16:01
bakın bu çıkış o kadar önemliki -toplumda anlaşılırsa bu ülke ilelebet payıdar kalır -anlaşılmaz es geçilip tepkı verılmezse destek verılmez ıse :bu ülke ortadoğu bataklığında diğer ıslam ulkelerı gibi yok olup gider - çok da uzun surmez bakın 15 yılda ülke nasıl evrıldı !!!!!!!!sahıp çıkın cumhurıyete ve onun değerlerıne , ve bu müthiş vatan evladı albaya !!!!!!!!!!!!!!!!! syg.atamızın ruhu şad olsun!!!!!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Tam İNANACAĞIM ama


Diyabet ihmale gelmez!


Şimdi de İran tehlikesi!..


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 4. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Rahim Ağzı Kanseri ve Farkındalık


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun


Tüm canlılar üzerinde sevmek belki de bu kadar güzel anlatılabilirdi


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


NUNCO'dan Yılbaşına Özel


İlim ve Samimiyet


Bugün Kış Başlıyor


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ocak ayı ziyaretci sayısı:682741 DtGaNi

* ANASAYFA *