E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sıladan Mektup Var- 33

Teşekkürler Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya
Bu kez Millet İttifakı kazandı
Hükümete ilk sarı kart

Tarih 1 Nisan 2019…

Yani Nisan 1 şakasının yapıldığı gün. Tabiri caiz ise yıllardan beri gelen bir geleneğin hayata geçirildiği zaman dilimidir. Günün en önemli özelliği, insanların gönül kırmadan birbirlerine şaka yapmasıdır. Mesela bizler öğrencilik yıllarımızda sınıfa giren öğretmenimizin imzalaması gereken günlük defteri mum ile kaplamıştık. Buna benzer daha niceleri….

Fakat 1 Nisan 2019 tarihi yani her yıl şaka niyetli kutlanan 1 Nisan’ın bu yıl ülkemiz açısından önemi çok büyük. Bugün tarihi bir seçimi geride bırakmış bulunuyoruz. Tarihi dememde ki maksat yıllarca iyi yönetilmeyen ülkemizin zor bir süreçten geçmesi yüreğimizi dağlamaktadır. Yüreğimizi dağlayan ateşi söndürmek için yıllarca uğraş veriyoruz. Nihayetinde bugün itibarı ile ateşin tavını düşürmüş kontrol altına almış bulunuyoruz.

Evet…. Bugün 1 Nisan 2019

Tarih sahifelerindeki yerini şöyle alacak. Bugün Türk Milleti 17 yıllık hükümete öyle bir ders verdi ki, başlayalım detayları anlatmaya…

Ha bu arada bu başarımıza gölge düşürenler olabilir. Zira günün Nisan 1 olması nedeniyle birileri Nisan 1 şakası yaptığımızı zannedebilirler. Derler ya ‘’Mühür kimde ise sultan odur’’ diye. Bu nedenle mühürü vermek istemeyebilirler. Ta ki gaflet uykusundan uyanana kadar. Uyandığı vakitte ‘’Atı alan Üsküdar’ı geçmiş’’ olacak tabi ki….

Millet İttifakı'nın korkusuz, yiğit insanları;

Gün sizindir, kelebekler gibi uçun, çocuklar gibi koşun. Çalsın davullar çekilsin halaylar. Çıksın bir yiğit ortaya, başlasın ‘’Sarı Zeybek’’ oynamaya. Unutmayın Genç Osman ve İzmir Marşı ile de yeri göğü inletmeyi. Zira dağlar taşlar da hasret kaldı yıllarca mutluluğa

Bakın güneşe mutluluğumuza ortak olmak istiyor verdiği farklı enerji ile. Kuşlar ise her günden farklı dahada mutlular. Ya sokak hayvanları… Ölüm korkusuyla yaşadıkları günleri arkada bırakmanın mutluluğu ile çoşuyorlar. Tabiat ise rengarenk, kucak açmış bizleri bekliyor.

Millet İttifakı'nın, cesur ve değerli insanları;

Gerçekten büyük bir başarıya imza attınız. Tarihte alınmaz denen nice kaleler feth edilmiştir. Siz her türlü engellemeye rağmen, Ankara ve İstanbul'u aldınız. Sizler yıkılmaz denen hükümeti salladınız. Bugün salladığınız hükümeti inşallah bir sonraki seçimde kızağa çekeceksiniz. Bu ışığı görüyorum.

Bu nedenle;

Bir olalım iri olalım diri olalım. Birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağımız hiçbir engel yok. Beraber olursak iri oluruz. Beraber olursak diri oluruz. İşte o zaman kimse bileğimizi bükemez. Yani sağlayacağımız birliktelik ve beraberlik içinde aşamayacağımız engel olamaz.

Süreç içerisinde Millet İttifakına köstek değil destek olalım. Taşın altına elimizi koyarak omuzlarında ki yükünü hafifletmeye çalışalım. Bireysel değil kurumsal hareket edelim ki ben yaptım oldu bitti, mantalitesi son bulsun.

Bu telkinlere riayet ettiğimiz müddetçe her daim başarı bizlerin olacaktır. Umut dolu, sevgi dolu, mutluluk dolu bir gün geçirmeniz dileği ile herkese iyi günler.

Hüseyin Cömert

Tarih:01 04 2019 15:46(47430) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: boyabatlı kağzım 02 04 2019 14:03
cömerte bravo dostlar.sılardan yolladığı mektuplarla bizleri aydınlattı, uyandırdı.helal olsun.cömert daima hak için hukuk için adalet için cabalıyor.

5. Yorum: sana da sarı kart 02 04 2019 09:55
sana da bir sarı kart lazım, hatta kırmızı kart.yazarlığı bırak.

4. Yorum: misafir 02 04 2019 08:35
sayın cömert gerçekten siz hangi türkiyede yaşıyorsunuz sizin peşinde koştuğunuz ballandıra ballandıra anlattığınız otobüsler kaldırıp ankaraya gittiğiniz iyi parti 18 adet ilçe 3 adette belde belediyesi kazandı bumu başarı akp istanbulda 34 belediyenin 19 aldı ankara 15 yakın belediyeyi kazandı artık başarısızlığınızı bile başarı olarak tarifliyorsunuz ki size bravo ama yinede tebrik ederiz bu 18 ilçe belediyesi için buda başarı.

3. Yorum: 11 köy 01 04 2019 18:36
kazandımı kaybettimi onu zaman gösterecek chp nin belediyelerini de biliyoruz keşke akp daha özenli davransaydı kayseriliyi tuttu ankaraya aday yaptı yok mu başka kimse.

2. Yorum: gökbörü 01 04 2019 16:51
istanbul -ankara düştü bırçok metropolde düştü , dolayısıyle aslında iktidar bitmiştir.ne yazıkkı parlementer sıstem olmadığından 4 yıl daha devam ama aslında bitmiştir.syg. belırleyıcı en onemlı sorun ekonomı olmuştur.

1. Yorum: fatih 01 04 2019 16:39
hüseyin bey,

boyabat için söyleyecekleriniz yok mudur? şefik çakıcı güven tazeledi. boyabat mevcut başkan ile devam dedi. boyabat halkı yeniden şefik çakıcı dediğine göre hizmetlerden memnun olduğu sonucu ortaya çıkar. seçim öncesi sıladan sürekli şefik çakıcı ve boyabat seçimi ile ilgili yazdınız. bugün ki sonuçlar için söyleyeceklerini merak ederiz. saygılarımla.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *