E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu, İmamoğlu ve Ekibi Kazandı

Bugün 11 gün geçti seçim sonucu hala belli değil. Gönül isterdi ki kazananları tebrik edelim. Ülkemizin geleceği, halkımızın geleceği için, başta ekonomik ve işsizlik sorunu olmak üzere sorunlarımızı çözmeye yönelelim. Seçilenler bu sorunlara yönelsinler. Seçim sorunlarını hala daha atlatamadık.

Bu seçimde üç önemli durum var. Ne üçü çok önemli durumlar var diyebilirsiniz. Bence önemli olan durumlar.

1-Seçimden önce yaptıkları propaganda ile TRT. İktidar partisinin her konuşmasını canlı verirken, muhalefet partilerinin çalışmalarını görmemezlikten geldi. Halk tek taraflı bilgilendirildi. Buna rağmen millet ittifakının adayı en çok oy aldı.

2-Seçim gecesi Anadolu Ajansı sonuçları uzun süre girmeyerek halkın haber alma özgürlüğüne engel oldu. Verileri neden girmediğini, giremediğini açıklamadı, ya da açıklayamadı. Böylece iktidar partisine çalıştı. Doksan dokuz yıl önce kurulan AA bir partinin değil, bu ülkede yaşayan herkesin haber alma ajanı olduğunu unuttu.

3- Yüksek Seçim Kurumu seçim sonuçlarını açıklayamayarak sınıfta kaldı. İstanbul başta olmak üzere bazı yerlerde oyları tekrar tekrar saydırırken, arada çok az bir fark olan yerlerde sayımın tekrar yapılması ret edilmiştir. Böylece iktidar partisine çalışmaktadır. Halkın güveni sıfırlanmıştır.

Millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu’na hırsız diyorlar. Oyları çaldınız diyorlar. Ama şunu demiyorlar, Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu, İmamoğlu ve ekibi yolları iyi tuttukları için atı alan Üsküdar’ı geçemediler diyemiyorlar, demiyorlar.

Islak imzalı tutanaklar seçimlerin namusudur diyenler niye namusu çiğniyorlar? Nerede kaldı namus? Bir sandık görevlisi olarak güvenilmez biri olarak görünmek istemediğimi bilmenizi isterim. Ayrıca sandık görevlilerini seçmeyi beceremeyen yetkilileri yeniden seçmek lazım.

Bir yerel seçimi daha geride bıraktık. Hem de geride bırakalı yarım aya yaklaşıyoruz. Seçim ile ilgili yalanları, hukuk dışı hal ve hareketleri devam ettiriyoruz. Nereye kadar devam edecek bu durum. AKP kazanana kadar mı?

Birçok siyasi dün ak dediğine bugün kara diyorlar. Bir oy farkla bile kazanılabilir diyen Devlet Bahçeli bugün başka konuşuyor. Devlet Bey kendimi konuşuyor, yoksa başkası mı konuşturuyor anlamış değilim.

Seçim sandıklarının açılmasından on saat kadar sonra bir oy bile fazla alan seçimi kazanmıştır diyordu. 14-15 bin fark olmasına rağmen seçim yenilenebilir diyor. İstanbul için seçim yenilenebilir demesinin yanında Ankara belediye başkanı için de aklanmadan benim belediye başkanım diyemem diyor.

Devlet Bahçeli’ye ve onun gibi düşünenlere seçmen Haydar Beyin bir sorusu var. Tarafsızlık yemini yapan, bu yerel seçimde belediye başkanlarından daha fazla miting yapıp AKP adaylarına oy isteyen, rakiplerine çukur, çamur, zillet diyen R. Tayip Erdoğan benim cumhurbaşkanım değil deme hakkım doğmuyor mu diyor.

İktidara yakın bir gazetenin muhabiri geçersiz oyların çoğu AKP seçmeninindir demiş. Aynen katılıyorum.

Seçim gecesi Türkiye haritasında CHP’nin kazandıkları şehirleri kırmızı ile gösteriyorlardı. Aynı haritanın aynı şehirleri bir de mavi ile boyanmışı var. Mavi ile boyanan yerler çok kitap satışı yapılan ve çok kitap okunan yerlermiş. Sinop da kırmızıya ve maviye boyanan yerlerden. Şehrinin maviye boyanmasın da emeği olanlar geçersiz oy kullanmazlar.

Bu vatanın her yerini önce maviye daha sonra da kırmızıya boyamaya el birliği ile çalışacağız. Hem de siz biz ayrımı yapmadan Türkiye’nin her yerini maviye çevirecek vatandaşlar yetiştireceğiz. O zaman kazanana öncelikle rakibi sen kazandın tebrik ederim diyecek. Kazanılmış hakkı elinden almaya çalışmayacak.

Şimdiyse kaybeden kaybettiğini kabul etmiyor. Sandıkların açılmasından beş altı saat kadar sonra 3000-4000 kadar önde oldukları için seçimi kazandık diyenler, rakibi 15.000 önde olmasına rağmen seçimi kazandık diyemezsiniz diyorlar. Kaç oy fark olması lazım? Ayrıca İstanbul da Bedrettin Dalan’dan sonra en yüksek oyu alan da Ekrem İmamoğlu’dur.

Kendi yaptıkları itirazların hepsi doğru ama rakiplerinin yaptıkları itirazlar geçerli değil. Çıkıp bir de çifte standart yok diyorlar. Yerseniz.

En güvenilir seçim bizde diyenler, kazanamayınca sahte seçmen arıyorlar. Seçmene baskı yapıyorlar. Kazanmak için bir oy almak yeterlidir diyenler 15000 fazla oy alan birine niye kazandınız diyemiyorsunuz? Yarın bu siyasilere nasıl güveneceğiz?

Oy namustur demeyen hiç kimse yok. Her siyasiden seçmenine kadar herkes oy namustur diyor ama başkalarının namusuna el uzatmaktan geri kalmıyorlar. İstanbul halkının namusu (oyu) ile kazanılan hakkın verilmesi bir an önce verilmesi bu kadar zor mu?

Bu yerel seçimde hem de 35 yıl sonra en yüksek oyu alarak Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu, İmamoğlu ve ekibi kazanmıştır. Bu millet daha fazla gerilmemeli……

Mustafa Gürleyen (10.04.2019)

Tarih:10 04 2019 19:30(435) Facebook'ta Paylaş

4. Yorum: milat 15 04 2019 08:48
diğer yorumları yayınlamazlar s11 köy rumuzlu arkadaş bu yorumu yayınlar. bu gazetenin kendi takipci ve okuyucusuna bile saygısı yok. 3 yorumcu arkdaş boşuna cevap bekleme cevap felan vermezler

3. Yorum: 11 köy 14 04 2019 09:44
neden yorumlar yayınlanmıyor gazeteden cevap bekliyorum.

2. Yorum: milat 12 04 2019 23:19
yazık yazık okuyucunuza bile saygınız yok. yorumları sansürleyip bir bölümünü yayınlayıp bir bölümünü yayınlamıyorsunuz

1. Yorum: milat 12 04 2019 07:46
boyabatgazetesi yetkilisi belli seninde zoruna gidiyor herhalde hakaret ve küfür olmayan yorumlarıma sansür uyguluyorsun. burada bu yazıyı yayınlıyor isen altınada yorum açtıysan yazılan yorumlar kurallara uygunsa kardeş yayınlamalısın. doğruları yazınca muhalif olduğun için içine sindiremiyorsun galiba. boyabat da iyi olacak diyordunuz görüyorum moral bozukluğu hala devam.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Oy Verdik Tatlı Dile… Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu, İmamoğlu ve Atı Alan Üsküdar’ı Geçemedi Beka Sorunu Değil Eğitim Sorunu Var Beka Sorunu Var Yalanı Başka Bir Yalan Da Harf Devrimi Bu da Kuyruklu Yalan Seçim Yalanlarına İnananlara Afiyet Olsu Sizin Oyunuza İhtiyacımız Yok Kılçak Alçak Zillet Eyyy Süleyman Demirel… Tek Millet O da Türk Milleti Kent Yönetiminde Kimler Olmalı Anıtkabir Defteri ve Yazılamayanlar Sehven Bile Olsa Oy Yok Atatürk ve Azimli Torunları Çoban ve Dindarlık Dolardan Bana Ne 15 Temmuz Öncesi Sonrası Atatürk ile Uğraşan Densizler 15 Temmuz Darbesinin İkinci Yılında Sonu Yeni Yönetim Şekli Hayırlı Olsun Metal Yorgunluğu ve Seçim Yalanları Bir Kişi İçin Değil Vatan İçin Ölürüm Referandumdan Erken Seçime Giderken Doktor da Hastaymış Darbenin Kötü Kokuları Devam Ediyor Siz Kimin Torunlarısınız? AKP-MHP El Ele Haydi Size Güle Güle Atatürk, İnönü ve Camiler Şeker Fabrikaları Satılmazsa Çöpü Görüp Merteği Görmeyenler Türkiye Ligde Değil Küme Düşmüş Emeklinin Söylediği Türkü KHK İle Değil Yasalar ile Yönetilmek Hak Anılarım ve Dernekler 17/25 Aralık’tan sonra MAN dan Hab 17-25 Aralık da Sen Ne Yaptın? Kim Ne Kadar Gavur? TEOG Gitti Ne Gelecek? B E N Atatürk ve İlkelerini Unutturmayacağız Kılıçdaroğlu'nun Avukatı Değilim Darbeler ve 15 Temmuz Sana Bana Değil Herkese Adalet Evet Fetö Bir Terör Örgütüdür Toz ile Tuzu Karıştırmayalım Kime Borçluyuz? Oy Sayım Sistemi Değişmeli Tümü

Tevazu


Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri


Oy Verdik Tatlı Dile…


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Satılık Otomobil 57 DT 858


İletişim Yoluyla Dolandırıcılık


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


1-7 Nisan Kanser Haftası


Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa günlerini görür!


Çanakkale’ye sesleniş!


Bir daha söyleyin bakayım, EYT köpük müymüş?


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:595474 DtGaNi

* ANASAYFA *