E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ziraat Odası Başkanı Elmacı; ”Vatandaşımız Köyüne Dönsün, Üretici Olsun İstiyoruz.”

Boyabat Ziraat Odası Başkanı Cemil Elmacı ve yönetim kurulu üyeleri Boyabat İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy’u makamında ziyaret ettiler.

Boyabat Ziraat Odası Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimde oluşan yeni yönetim kurulu ve başkanı Cemil Elmacı ve Oda yönetim kurul üyeleri Kaymakam Fatih Aksoy’u makamında ziyaret ederek yapacakları çalışmalarında kendilerine destek istediler. Başkan Cemil Elmacı, Boyabat’ın verimli toprakları olduğunu ve değerlendirildiğinde önemli bir tarım kenti olacağını ifade ederek “Biz ziraat odası olarak ilçemize acilen soğuk hava deposu ve paketleme tesisleri kurulmasını istiyoruz. Sebze, meyve ve tahıl gibi ürünlerin bol olduğu aylarda üreticilerimiz elindeki ürününü pazarlayamadığı için değerinden daha ucuza satmak zorunda kalıyor. Çünkü satamadığı ürünü bozulmadan, çürümeden saklayabileceği bir yeri yok. Bu nedenle devletimizden soğuk hava deposu ve paketleme tesisleri için bir adım atılmasını istiyoruz.

Elmacı, Boyabat’ın sebze, meyve ve hayvancılık alanında da teşvik kapsamına alınmasını da isteyerek “Vatandaşımız, köyüne dönsün üretici olsun istiyoruz. Ancak bunun için traktör ve yan aletlerini alması gerekiyor. Gübre, yem, akaryakıt fiyatları çok pahalı. Bu yüzden üreticilerimize teşvikler verilmesi lazım.” dedi.

Başkan Elmacı, Boyabat’ın seracılık için de uygun olduğunu, ancak olması gerekenin çok altında seracılık alanları var. Bu konuda da üreticilerimizin bilinçlendirilip devlet desteğiyle sera alanlarının genişletilmesi gerektiğini söyledi. Elmacı, “Biz ziraat odası olarak ne yapmamız gerekiyorsa elimizden gelenin fazlasını yapmak istiyoruz. Devletimiz, üreticilerimiz ve biz istişarelerde bulunup ilçemizin tarımsal ürünlerinin hem kendi ihtiyacımıza yetecek seviyeye, hatta ilçe dışına ihraç edecek duruma gelmesini istiyoruz” dedi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:12 04 2019 20:14(618) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sinop Üniversitesi Zirveye Yerleşti Boyabat Gazidere Domatesi Tescillendi Sinop’taki fuhuş operasyonunda iki 100. yıl logosu tartışma yarattı... Benz Yeşilay, tüm Sinop’u sağlık için pedal ç YEDAŞ Yeni Araç Filosuyla Sahada Daha Gü Hanife Kiriş hanımefendi vefat etti Akü ve mazot hırsızları enselendi Sinop'ta Fuhuş Operasyonu: 5 Gözaltı Boyabatlı Şampiyon Karikatüristler İzmir İrfan Erbaş, Berat Kandili Mesajı Yayıml Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’i 5 Büyükbaş Hayvan Telef Oldu Sinop’lu Vatandaş İmkanlarıyla Mıs KUZKA Sinop Girişim Atölyesi Açılıyor Boyabat Anlam Okulları Açılıyor! Gökçeağaçsakızı Köyü Mevkinde Trafik Kaz Ahmet Kılıçaslan’dan Teşekkür̷ Boyabat’ta Bisiklete Biniyorum Projesi Y Boyabat'ta 25 Yıl Sonra MHP Belediye Mec Hedefimiz BAL Ligi... Sinop Üniversitesine 3 Yılda 63 Yeni Pro "TÜRK İşaret Dili" Kursu Açılacaktır ”Boyabat Tanıtım Sunumları” Mahalledeki Onlarca Kediyi Besliyor BTSO İstihdama Yüksek Katkı Sağlayan Üye Boyabat’ta Okul-Esnaf İşbirliği Gülümser Çakır hanımefendi vefat etti İsmail Akter vefat etti Durağan'da Trafik Kazası: 1 Yaralı Beyinden Beyine Satış Eğitimi Şampiyon Boyabat 1868 Spor Oldu Sinop’ta iş kazası: 1 yaralı Av sezonu bitti, tekneler limana çekildi Maçta Dili Boğazına Kaçan Futbolcu Sahad Teşekkürler Yeşilçam Köyü Hüseyin Musluoğlu vefat etti Gerze'de kurtarma operasyonu Sinop Erfelek Yolunda Trafik Kazası Yusuf Sancar vefat etti Anaokulunda Miniklere Sağlık Uygulamalı Minikler Polisleri Ziyaret Etti Ekmek Kavgasına Bıçak Karıştı 2 Yaralı Minibüs Elektrik Diregine Çarparak Durab Ahmet Türk vefat etti Adalet böyle işledi! Tercüman Yılmaz vefat etti ”Vatandaşımız Köyüne Dönsün, Üreti Futbol Oynamak İçin Geldiği Sinop'ta Gün Tümü

Tevazu


Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri


Oy Verdik Tatlı Dile…


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Satılık Otomobil 57 DT 858


İletişim Yoluyla Dolandırıcılık


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


1-7 Nisan Kanser Haftası


Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa günlerini görür!


Çanakkale’ye sesleniş!


Bir daha söyleyin bakayım, EYT köpük müymüş?


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


Yengeç Sepeti Sendromu


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yalnız Kendi Başın mı Dertli Sanırsın


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Ayşe Hanım Neden Önemlidir?


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Nisan ayı ziyaretci sayısı:595455 DtGaNi

* ANASAYFA *