E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Ziraat Odası Başkanı Elmacı; ”Vatandaşımız Köyüne Dönsün, Üretici Olsun İstiyoruz.”

Boyabat Ziraat Odası Başkanı Cemil Elmacı ve yönetim kurulu üyeleri Boyabat İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy’u makamında ziyaret ettiler.

Boyabat Ziraat Odası Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimde oluşan yeni yönetim kurulu ve başkanı Cemil Elmacı ve Oda yönetim kurul üyeleri Kaymakam Fatih Aksoy’u makamında ziyaret ederek yapacakları çalışmalarında kendilerine destek istediler. Başkan Cemil Elmacı, Boyabat’ın verimli toprakları olduğunu ve değerlendirildiğinde önemli bir tarım kenti olacağını ifade ederek “Biz ziraat odası olarak ilçemize acilen soğuk hava deposu ve paketleme tesisleri kurulmasını istiyoruz. Sebze, meyve ve tahıl gibi ürünlerin bol olduğu aylarda üreticilerimiz elindeki ürününü pazarlayamadığı için değerinden daha ucuza satmak zorunda kalıyor. Çünkü satamadığı ürünü bozulmadan, çürümeden saklayabileceği bir yeri yok. Bu nedenle devletimizden soğuk hava deposu ve paketleme tesisleri için bir adım atılmasını istiyoruz.

Elmacı, Boyabat’ın sebze, meyve ve hayvancılık alanında da teşvik kapsamına alınmasını da isteyerek “Vatandaşımız, köyüne dönsün üretici olsun istiyoruz. Ancak bunun için traktör ve yan aletlerini alması gerekiyor. Gübre, yem, akaryakıt fiyatları çok pahalı. Bu yüzden üreticilerimize teşvikler verilmesi lazım.” dedi.

Başkan Elmacı, Boyabat’ın seracılık için de uygun olduğunu, ancak olması gerekenin çok altında seracılık alanları var. Bu konuda da üreticilerimizin bilinçlendirilip devlet desteğiyle sera alanlarının genişletilmesi gerektiğini söyledi. Elmacı, “Biz ziraat odası olarak ne yapmamız gerekiyorsa elimizden gelenin fazlasını yapmak istiyoruz. Devletimiz, üreticilerimiz ve biz istişarelerde bulunup ilçemizin tarımsal ürünlerinin hem kendi ihtiyacımıza yetecek seviyeye, hatta ilçe dışına ihraç edecek duruma gelmesini istiyoruz” dedi.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:12 04 2019 20:14(687) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Boyabat Durağan Arasında Motosiklet Trak Sürücüler Dikkat! Boyabat’ta Sel Çeltik Tarlalarını Sinop'ta otele girmeye çalışan inek gülü Sinop'ta Trafik Kazası: 3 Yaralı Mustafa Özboğa vefat etti Boşuna açmayın bari! Sinop’ta uyuşturucu operasyonu: 3 Sınav Tedbirleri Yetenek Sınavları Yapılacak Kelle Kebaba Tatilcilerde Vatandaşlarda Ayran Zannedip Böcek İlacını İçmeye Kalk Esentepe’de Kendini Eve Kilitleyen Cinayetten Tutuklu Ufuk T. 26 Yıl 3 Ay H Emine Çatak hanımefendi vefat etti Kayıp Can Dostu Aranıyor İsmail Menekşe vefat etti Boyabat Gerze Arasında Feci Kaza: 2 Ölü Kontrolden Çıkan Damperli Kamyon Trafik Sel Ne Varsa Önüne Kattı Önlemler Gece B Çaya Sel Geldi Kargo kamyonu otomobille çarpıştı 2 ölü Traktörle Ot Biçerken Can Verdi Sinoplular, Hıdırellezi kutladı Balkondan düşen genç, tedavi altına alın Sabıkalı kavşakta yine kaza! Kazada ağır yaralanan 4 yaşındaki çocuk Nazif Ulu vefat etti Kemal Kalaycı vefat etti Hüseyin Sarı vefat etti Orta Çarşıya Renk Veren Bakırcılar Çarşı Zeki Papağan İlgiyle İzleniyor Şu Güzelliklere Bakın! ASİDER, Münster Başkonsolosluğuna ziyare Zabiye Irmak hanımefendi vefat etti Satılmış Öztürk vefat etti Dalgın Sürücü El Firenini İhmal Edince A Trafik Ekiplerinin Denetimleri Devam Edi Şevki Kazar vefat etti Tünel Çıkışında Otomobil Takla Attı Duramayan Araç Kadının Ayaklarının Üzeri Yaralıların Dördü Samsun’a Sevk Ed Araç Yaklaşık 50 Metreden Uçtu 7 Yaralı İtfaiye Alevlere Müdahale Etti ve Uyardı Alkolü Fazla Kaçırınca Gözlerini Hastane Zeliha Karaş hanımefendi vefat etti Ramazan Şimşek vefat etti Bekir Ulutaş vefat etti Yılbaşı'nda İndirim, Ramazan ve Bayram'd Tümü

İlçemizde İhalelerde Usulsüzlük Yapan Kurum


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


AKParti 17 yılda, ülke yararına hiç mi güzel şeyler yapmadı?


Satılık Otomobil 57 DT 858


VIP’iniz Batsın


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Kafa Kesen Suriyeliler!


İslam'da özel bir hayvan: Kedi


Yazın Kış Lastiği Kullanmak Sürüş Güvenliğini Tehlikeye Atıyor


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:366677 DtGaNi

* ANASAYFA *