E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

15 Koyunu Okula Kayıt Yaptılar! Boyabat’ta Okulu Kapatıp Ahır mı Yaptılar?

9 Mayıs 2019 - Fransa’nın Alpleri’nde bir kasabanın halkı, öğrenci sayısındaki düşüş nedeniyle bir sınıfı kapatmak isteyen yetkililere tepki için 15 koyunu okula kayıt ettirdi. Fakat, Boyabat Bürnük köyünde kapatılan okulun binası ineklere ahır oldu. Okula ait iki bina metruk vaziyette kurtarılmayı bekliyor.

Fransa’da okulun kapanmasını istemeyen bir çoban sürüsündeki 15 koyunu okula kayıt ettirdi. Çoban, koyunların doğum sertifikalarını göstermeyi de ihmal etmezken, koyunların okula kabul töreni de öğrenciler, öğretmenler ve aileler de katıldı. Oysa Boyabat Bürnük köyünde devletin kasasından milyonlarca para harcanarak yapılan okul ve malzemeler kepazelik içinde çürümeye terk edildi.

Tonlarca para harcanarak yapılan ve okul olarak hizmet veren binalar, okulun kapatılmasıyla boş kaldı. Boş kalan bu iki adet büyük dev yapı çürümeye terk edildi. Binanın içi hayvan pisliği dolu.

İklim şartlarınında uygun olduğu için bu büyük iki yapı ve arazisi Gençlik Spor, Beden terbiyesi, Spor federasyonu veya herhangi bir kuruluşa verilerek değerlendirilemez mi? Bu iki bina ve arazisi metruk bir şekilde durması aynı zamanda yanında ciddi tehlikeler içermiyor mu?

Kamuoyu adına yetkililere soruyoruz…

Elinize mikrofonu alınca veya kürsüye çıkınca ahkam kesmek yerine devletin tonlarca para harcayıp yaptığı bu iki binaya ne zaman sahip çıkacaksınız?
Sadece protokol için mi varsınız?
Buranın değerlendirilmesi için mutlaka bir yandaşın mı istemesi gerekiyor?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:10 05 2019 15:49(1705) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: halktanesi 13 05 2019 08:24
hasan erdoğan durağan çerçiler kapanmadı. okul açık hala.

6. Yorum: olur 11 05 2019 12:37
her yıl yüzlerce işkur tarafında tycp kapsaminda eleman istihtam ediliyor. ve onlarcasi yapacak is bulamiyor sayisal çoğunluktan dolayi. bir tanede o koyden birisi bu kapsamda ise alınır. koy muhtarinin kontrolunde bos bulunan bu okulda gorevlendirilir. eleman secilirken birazda elinden isgelen birisi secilirse bos binayi giris cikislarinin tamirini yapar, temizler korur kollar bu binada bukadar kotu olmaz.

5. Yorum: liberal 11 05 2019 00:58
hasan erdoğan bir kişiyi unutmuşsun metin bostancı'yı oda çok katkıda bulunmuştu. ama biz insanlar ya gerçekten balık beyinli olduğumuz için unutuyoruz, yada işimize geldiği gibi değerlendirerek taraflı davranıyoruz. herkesin dürüst olması gerekir. bunlardan biride bu haberi yapanın. evet onlar kürsüye çıkınca mangalda kül bırakmıyorlar ama siz ne yapıyorsunuz. ne farkınız var

4. Yorum: acayıp acayıp şeyle 10 05 2019 22:08
liyakatsız yönetişim sonucunda vasıfsız idarecilerin başa getirilmesi memleketimizi konjonktürel bağlamda...amaaan ne diyom ben yaaa..işde bunla hep okumakdan oluye..ne gerek va? okuyanla başımıza bela oluye..

3. Yorum: hasan erdoğan 10 05 2019 18:27
üç beş kişinin hatırına oraya okul yaparsan böyle olur çattepe aynı durumda durağan çerçiler aynı okulları kimlerin hatırına yapıldığını büyük siyasetçi büyük abimiz boyabat için her şey yapan yaşar topçu beye sorun

2. Yorum: vatandaş 10 05 2019 16:07
buranın sahibi milli eğitim müdürlüğü değilmi! neden sahip çıkılmıyor.madem kullanılmıyacak satsınlar belki bir talibi çıkar.satılır milli servet bu, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var.buradan yetkililere sesleniyorum.kendi malınız olsa idi bu şekilde bırakır mıydınız.yazıklar olsun.......

1. Yorum: atsız 10 05 2019 16:00
bu ne rezalettir?yazıklar olsun!!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

100. Yılında Boyabat Gençliği Ata'nın İz 21 Mayıs 2019 Yeni Eğitim Sistemi Basın Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Kutlamal Yeni Doğan Yavru Köpekler İçin Yardım Ta Esentepe Mahallesinde Evde Hırsızlık Mey Ya Bu Duvar Olmasaydı… Su Ürünleri Fakültesi Karadeniz’de Polis İki Tescilsiz Motosiklet Yakalandı Park Halinde Bulunan Araçtaki Cüzdanı Ça Almanya'daki Yeşilobalılardan yangın mağ İl Müftüsü Çelik,Engelli Vatandaşlarla İ Boyabat’ta Motosiklet Kazası 1 Yar Boyabat’lı Gatasaray’lılar D Halil Eren vefat etti 19 Mayıs’ın 100. Yılı Etkinliği Bo Konukla İletişim ve Servis Teknikleri Te Hanönü'nde otomobil devrildi: 2 yaralı Virajı alamayan otomobil devrildi: 1 yar Boyabat TSO İftar Sonrası Lokma Tatlısı Rahmetin Sabırla Buluştuğu Zaman: Ramaza İlk Adımın 100. Yılında İlk Günkü Çoşkuy Balıkçının ağına bu kez balık değil, 'am Motosikletlere Çarpmamak İsteyen Sürücü MOBESE Kameralar Boyabat’ta Devred Boyabat Devlet Hastanesi Yeni Yönetimi G CHP’li Karadeniz’in 19 Mayıs Ezana Frekans Karıştı Sinoplular İftarda Buluştu Turizm Paydaşlarına Yönelik Eğitim Katal Bulaşık Makinası Parlatıcısı İçen Çocuk Boyabat 1868 Spor Bal Liginde Fakat Çim Alerjilerle Mücadele İçin 9 İpucu Dursun Erol vefat etti Minik Karikatürist Zeynep Nazlı'ya Porte Sinop İl Müftüsü Çelik; Oruç, Esaret Zin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Ba Beyler Torpiliniz Kimden? Otomobil seyir halindeyken alev aldı YEDAŞ Daha Huzurlu ve Aydınlık Bir Ramaz Nevzat Çelik; 12 Eylül Faşizmi'nin sustu Kaderine terk edildi! Sinop Hastane Kavşağında Trafik Kazası M Durağan Olayları Davası 27 Mayıs 2019 Ta İşçiler Mezarda, Sorumlular Dışarıda, Ad Melek Uysal hanımefendi vefat etti Hayal Concept Butik Mobilya Mağazası Kargı'nın Çal Köyünde Yangın Çıktı 11 Ev TSO Tarafından Her Akşam İftar Verilmesi Hüseyin Kolazlı vefat etti Tümü

Stres ve belirtileri


İnsanlığın Yaşadığı En Korkunç Soykırım ve Sürgün


Emekli maaşı kesintileri nelerdir?


Boyabat Nasıl Bir Şehir Olur


Bandırma Vapuru Samsun ve 100. Yıl


Aras Kargo Eleman İlanı


Yazın Kış Lastiği Kullanmak Sürüş Güvenliğini Tehlikeye Atıyor


Edep


Nereye gideceğimizi unuttuk...


Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA)


İsmail Efe’nin Sinop tarihi


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Boyabat'ın 2018 yılı nüfusu belli oldu


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Mayıs ayı ziyaretci sayısı:515441 DtGaNi

* ANASAYFA *