E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

15 Koyunu Okula Kayıt Yaptılar! Boyabat’ta Okulu Kapatıp Ahır mı Yaptılar?

9 Mayıs 2019 - Fransa’nın Alpleri’nde bir kasabanın halkı, öğrenci sayısındaki düşüş nedeniyle bir sınıfı kapatmak isteyen yetkililere tepki için 15 koyunu okula kayıt ettirdi. Fakat, Boyabat Bürnük köyünde kapatılan okulun binası ineklere ahır oldu. Okula ait iki bina metruk vaziyette kurtarılmayı bekliyor.

Fransa’da okulun kapanmasını istemeyen bir çoban sürüsündeki 15 koyunu okula kayıt ettirdi. Çoban, koyunların doğum sertifikalarını göstermeyi de ihmal etmezken, koyunların okula kabul töreni de öğrenciler, öğretmenler ve aileler de katıldı. Oysa Boyabat Bürnük köyünde devletin kasasından milyonlarca para harcanarak yapılan okul ve malzemeler kepazelik içinde çürümeye terk edildi.

Tonlarca para harcanarak yapılan ve okul olarak hizmet veren binalar, okulun kapatılmasıyla boş kaldı. Boş kalan bu iki adet büyük dev yapı çürümeye terk edildi. Binanın içi hayvan pisliği dolu.

İklim şartlarınında uygun olduğu için bu büyük iki yapı ve arazisi Gençlik Spor, Beden terbiyesi, Spor federasyonu veya herhangi bir kuruluşa verilerek değerlendirilemez mi? Bu iki bina ve arazisi metruk bir şekilde durması aynı zamanda yanında ciddi tehlikeler içermiyor mu?

Kamuoyu adına yetkililere soruyoruz…

Elinize mikrofonu alınca veya kürsüye çıkınca ahkam kesmek yerine devletin tonlarca para harcayıp yaptığı bu iki binaya ne zaman sahip çıkacaksınız?
Sadece protokol için mi varsınız?
Buranın değerlendirilmesi için mutlaka bir yandaşın mı istemesi gerekiyor?

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM

Tarih:10 05 2019 15:49(1910) Facebook'ta Paylaş

7. Yorum: halktanesi 13 05 2019 08:24
hasan erdoğan durağan çerçiler kapanmadı. okul açık hala.

6. Yorum: olur 11 05 2019 12:37
her yıl yüzlerce işkur tarafında tycp kapsaminda eleman istihtam ediliyor. ve onlarcasi yapacak is bulamiyor sayisal çoğunluktan dolayi. bir tanede o koyden birisi bu kapsamda ise alınır. koy muhtarinin kontrolunde bos bulunan bu okulda gorevlendirilir. eleman secilirken birazda elinden isgelen birisi secilirse bos binayi giris cikislarinin tamirini yapar, temizler korur kollar bu binada bukadar kotu olmaz.

5. Yorum: liberal 11 05 2019 00:58
hasan erdoğan bir kişiyi unutmuşsun metin bostancı'yı oda çok katkıda bulunmuştu. ama biz insanlar ya gerçekten balık beyinli olduğumuz için unutuyoruz, yada işimize geldiği gibi değerlendirerek taraflı davranıyoruz. herkesin dürüst olması gerekir. bunlardan biride bu haberi yapanın. evet onlar kürsüye çıkınca mangalda kül bırakmıyorlar ama siz ne yapıyorsunuz. ne farkınız var

4. Yorum: acayıp acayıp şeyle 10 05 2019 22:08
liyakatsız yönetişim sonucunda vasıfsız idarecilerin başa getirilmesi memleketimizi konjonktürel bağlamda...amaaan ne diyom ben yaaa..işde bunla hep okumakdan oluye..ne gerek va? okuyanla başımıza bela oluye..

3. Yorum: hasan erdoğan 10 05 2019 18:27
üç beş kişinin hatırına oraya okul yaparsan böyle olur çattepe aynı durumda durağan çerçiler aynı okulları kimlerin hatırına yapıldığını büyük siyasetçi büyük abimiz boyabat için her şey yapan yaşar topçu beye sorun

2. Yorum: vatandaş 10 05 2019 16:07
buranın sahibi milli eğitim müdürlüğü değilmi! neden sahip çıkılmıyor.madem kullanılmıyacak satsınlar belki bir talibi çıkar.satılır milli servet bu, tüyü bitmemiş yetimin hakkı var.buradan yetkililere sesleniyorum.kendi malınız olsa idi bu şekilde bırakır mıydınız.yazıklar olsun.......

1. Yorum: atsız 10 05 2019 16:00
bu ne rezalettir?yazıklar olsun!!!!


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Hasan Çekiçoğlu vefat etti Hakkari’den Durağan’a Ateş Düştü 1 Şehit Boyabat-Sinop Yolunda Kaza: 2 Yaralı Boyabat-Sinop Yolunda Araç Yandı Ayla Gökgöz hanımefendi vefat etti İYİ Parti Sinop İl Başkanlığı Basın Açık Boyabat 1868 Spor'un Ziraat Türkiye Kupa Sinop, kurban bağışında ilk 10'a girdi Boyabat Domates Festivali Düzenlendi Deniz Yıldızı Kına ve Düğün Evi Açıldı Boyabat İlçe Emniyet Müdürlügüne Ali Ask Selfinaz Erdoğan hanımefendi vefat etti Yaramaz Aydaş Firarda Sanayi Kavşağınında Trafik Kazası 1 Yara Sinop'ta Uyuşturucu Operasyonu 1 Gözaltı Tarihi Eser Operasyonu Mehmet Kahraman vefat etti Aracınızı Park Ederken Daha Dikkatli Olu Gerze'de Aile Hekimine Saldırı Ekipler Seferber Oldu Nazik İnan hanımefendi vefat etti İpek Nurcihan Utku hanımefendi vefat ett Boyabat Tekke Mevkinde Trafik Kazası 2 Y Boyabat Trafik Işıklarında 2 Araç Çarpış Boyabat 1868 Spor ile 1074 Çankırı Spor Kontrolden Çıkan Elektrikli Motosiklet D Ali Duman vefat etti Otomobil Karşı Şeride Uçtu: 2 Yaralı Boyabat Doğuca Köyü Girişinde Trafik Kaz Yola Çıkan Karacaya Araç Çarptı Kazada Ağır Yaralanan Öğretmen Hayatını Camdan Düşen Bebek Tedavi Altına Alındı Gülşen Gülen hanımefendi vefat etti Bu Kadar Acizmiyiz? Durağan’da Feci Kaza 3 Yaralı 1 Öl Kasten Adam Yaralamadan Tutuklandı Yaşar Uçar vefat etti Ayhan İnce vefat etti Şakir Efe vefat etti İstiklal Marşımız Okunurken Ayağa Kalkma İki Araç Kafa Kafaya Çarpıştı 6 Yaralı Ayancuk Yolunda Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop’ta Motosiklet Kazası Tüfekle Ayağından Vurdu, Kaçtı… Elektiriği Olmayan Mahalle Saime Maviş hanımefendi vefat etti Osman Sarıçam vefat etti Boyabat’ta Araç Takla Attı 2 Yaral Boyabatlı genç boğulma tehlikesi geçirdi Tümü

İlçemizdeki Tuğla ve Kiremit Fabrikaları Neden Kapalı?


Halkın İradesine Gasp “Kayyum”


Aile de mi, Okul da mı?


Kurban Bayramı izlenimleri


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Siz Var Ya, Siz


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Agustos ayı ziyaretci sayısı:586579 DtGaNi

* ANASAYFA *