E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

100. Yılında Boyabat Gençliği Ata'nın İzinde

Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde, Boyabat Kaymakamlığı ve Boyabat Belediyesi'nin destekleriyle organize edilen, ilçemizde bulunan 8 liseden, 8 öğretmen ve 116 öğrencinin katılımı şeklinde planlanan "100. yılında Boyabat Gencligi Ata'nin İzinde" adıyla sloganlaştırılan Samsun gezisi, 19 Mayıs 2019 pazar günü coşkuyla gerçekleştirilmiştir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan: "Yıl içinde, ilçemizde bulunan tarih öğretmenlerinin planladığı "Boyabat Gençliği Ata'nın İzinde" adlı Samsun gezisinin gerçekleşmesinde büyük katkılarından dolayı Kaymakam Fatih Aksoy'a, belediye başkanı Şefik Çakıcı'ya çok teşekkür ederiz. Ayrıca 19 Mayıs gibi anlamlı bir tarihte öğrencilerimizin Milli Mücadele Ruhu' nu yaşamalarına vesile olan ve planlamada önemli görevler alan ilçemizdeki tarih öğretmenlerine çok teşekkür ederim." dedi.

Gezinin kafile başkanı ve Türk Telekom Fen Lisesi tarih öğretmeni Orhan Okur konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yapti. "Milli Mücadelemizin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılında Samsun'a gezi düzenlemek sene başında ilçemizdeki tarih öğretmenleri ile birlikte planladığımız bir etkinlikti. Sloganımız olduğu üzere "100. Yılında Boyabat Gençliği Ata'nın İzinde" diyebilmek için tarih öğretmenlerimiz büyük çaba sarfederken , öğrencilerimiz de bu geziye büyük ilgi gösterdi.

Ayrıca okulumuzdan dört öğrencinin  mektup yazarak istediği, Anıtkabir'de dalgalanan Türk Bayrağı'nın, okulumuza gönderilmesi hepimizi çok mutlu ederken , gezimizde bu bayrak Havza ve Samsun'da hem öğrenciler tarafından taşınmış hem de halktan büyük ilgi görmüştür.

Gezinin gerçekleşmesine büyük katkı sağlayan Boyabat Kaymakamlığı'na, Boyabat Belediyesi' ne, Boyabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve etkinliğe katılan öğretmenlerimizle öğrencilerimize çok teşekkür ederiz." dedi.

Tarih:21 05 2019 21:11(856) Facebook'ta Paylaş

1. Yorum: aslan 24 05 2019 11:16
bayramlarla, eglencelerle ataturk'u anmak çok guzel bir sey. ancak bu yetmiyor. ataturk'u anlamak ve o'nun gosterdigi sekilde gençlik yetistirmek için gençlere ataturk'u okutmak ve ogretmek gerekir. bunun için de "nutuk"tan baslamali?


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Cömert Ailesinden Teşekkür Mesajı Şehri Yaldız hanımefendi vefat etti Sinop’ta Otomobil Refüje Girdi 1 Y Şükrü Tekin vefat etti Ömer Tiryakioğlu vefat etti Traktör kazasında muhtar hayatını kaybet Paşalıoğlu Köyünde Ev ve Ahır Tamamen Ya Dranas Tüneli İçinde Araç Alev Aldı Kör Kurşun Minik Kıza İsabet Etti 6. Kattan Düşen Genç Kadın Hayatını Kayb Sazlıda iki ev ve iki ahır kül oldu Traktör devrildi: 1 ölü Satılmış İlhanoğlu vefat etti Şakir Kızılaslan vefat etti Fadime Aker hanımefendi vefat etti Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıy 8. Uluslararası Meslek Yüksekokulu Sempo Yağmur kısa sürede sele dönüştü CHP’li Karadeniz’den %1 KDV& Kamyonla Otomobil Çarpıştı 1 Yaralı Sağanak Yağış Durağan’da Etkili Ol Yayaya Yol Verdi Kazaya Neden Oldu Erfelek’te 28 Kök Kenevir Bitkisi Karayolunda Yaya Önceliğine Dikkat Çekti Saksıda 33 Adet, Bahçesinde 8 Adet Hint Taşköprü’de Fuhuş Operasyonu 28 Gö Boyabat’ta Definecilere Suçüstü Ba Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi ile İlg Safiye Soyman Geliyor Fadime Büyükkayıkcı hanımefendi vefat et Gerze'de Silah ve Uyuşturucu Ele Geçiril Yiyecek Arayan Ayı Kamerayla Görüntülend Erfelek Yolunda Trafik Kazası Yaralılar Sinop’ta Yaşlı Adama Araba Çarptı Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Yeni Hizm Ulviye Erdoğan hanımefendi vefat etti Amatör Balıkçı Zıpkınla 10 Kiloluk Levre Tekke Köyü Mevkinde Feci Trafik Kazası: Sadece erkek oldukları için milyonlarcas Ayfer Gök hanımefendi vefat etti Boyabat Durağan Arasında Motosiklet Trak Sürücüler Dikkat! Boyabat’ta Sel Çeltik Tarlalarını Sinop'ta otele girmeye çalışan inek gülü Sinop'ta Trafik Kazası: 3 Yaralı Mustafa Özboğa vefat etti Boşuna açmayın bari! Sinop’ta uyuşturucu operasyonu: 3 Sınav Tedbirleri Tümü

Yazıklar Olsun! Bunları da Yazacak Bir "Yiğit" Arıyorum…


İlçemizde Ekmek Zamlanmış


En uzun gündüzü yaşayacağız


İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı


İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etmelidir


Otun Rengi


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE




Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz




Haziran ayı ziyaretci sayısı:565444 DtGaNi

* ANASAYFA *