E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

AKParti'liler bile İmamoğlu'na çağın Atatürk'ü diyorsa...

İstanbul'da halk tabanın AKPartilisi, MHP'lisi, sağduyulu, ülke gerçeklerini gören, YSK kararına tepki gösteren, her siyasi görüşten İstanbullular, İBB adayı İmamoğlu yanında sanki tek yürek, tek vücut olmuş, "İmamoğlu bu çağın Atatürk'ü" diyorlarsa bu iş bitmiştir.

Dünyanın en etkili propagandası halk arasındaki fısıltıdır.

1994 İstanbul Yerel Seçimlerinde, çalıştığım gazetede Refah Partisi adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 bin oyla kazandığı İBB seçimini takip ediyordum. O tarihlerde, anketler, yazılı görsel medya Refah Partisi adayına fazla şans tanımıyorlardı.

....

Erdoğan'ı yakından takip eden biri olarak, şansının yüksek olduğunu ve kazanacağını iddia ediyordum. Bugün de geçmişte olduğu gibi, halk arasındaki fısıltı İmamoğlu diyor.

....

O tarihte, İstanbul seçmenine, neden İBB adayı Erdoğan diye sorduğumuzda, " İslami değerleri olan, dini bütün, kul hakkı yemez, harama el uzatmaz. Garip gurabanın hakkını korur. Allah korkusu var" diyorlardı.

Bugün ise, AKParti 25 yıldır İstanbul'u yönetiyor, yolsuzluklar, israf, ne iş yaptığı bilinmeyen çakma vakıflara ödenen milyonların yanı sıra uygulanmayan projelere 226 milyon lira ödenmesi, İSPAK gibi İBB yan kuruluşlarının zarar etmesi karşısında vatandaş şaşkın.

.....

Aracımın muayenesi için Ümraniye Sanayi Sitesi'ne gitmiştim. Uzun yıllardır arabamın bakımını İstanbul seçimi ne olacak diye sordu. Bende, kazanılmayacak da, kaybedilmeyecekde seçim yoktur.

Sen ne düşünüyorsun diye sordum.

Abi, İmamoğlu bu çağın Atatürk'ü diyorlar.

Kim diyor?

Şuradan geçen on kişiden 8'i hatta yıllardır AKP'ye oy verenlerde aynı şeyi söylüyor.

Sence neye göre söylüyorlar?

İmamoğlu, umut veriyor, insanları bölmüyor, tüketim değil üretim diyor, israf olmayacak diyor. Siftah etmeden dükkanını kapatanlar, ekonomik kriz altında ezilenler gerçekleri gördü. Ayrıca, İmamoğlu'na çok büyük haksızlık yapıldı. Vatandaşlar bunun bilincinde. Bir zarfa 4 oy atılıyor, 3'ü geçerli biri geçersiz sayılıyor. Bu haksızlık değil de nedir?

....

Yıllardır Akparti'ye oy veren bir yakın akrabamla sohbet ediyorduk. İmamoğlu'na yapılan haksızlıktan bahsediyordu. Uzun uzun konuştu. Sözünü kesmedim.

Daha sonra, 17 yıldır AKP'ye oy veriyorsun, ülke iflas noktasına gelmiş sen şimdi de AKP'ye oy vermeyeceğim diyorsun. Bundan sonra, AKP'ye oy versen ne olur vermesen ne olur. Oy vererek, insanların açlıktan, yoksulluktan intihar eder noktasına AKP'ye oy vererek sizler getirdiniz. Şimdi de kalkmışın bana dert yanıyorsun.

Ülkenin Cumhurbaşkanı yanılıyorsa ben yanılmış olamaz mıyım? Allah affetsin.

Allah bir kere, iki kere affetti, siz hala oy vermeye devam ettiniz.  Bu ülke sizlerin oy vererek kefil olmanızdan dolayı bu hale geldi. Kendisini, yakan, intihar eden insanların vebalini nasıl ödeyeceksiniz?

Daha önceki yazılarımda, gün gelecek, devran dönecek AKP yöneticileri, bakanları, milletvekilleri bile  AKPartili olduklarını söyleyemeyecek.

Tarih:22 05 2019 18:52(869) Facebook'ta Paylaş

5. Yorum: 11 köy 25 05 2019 12:13
ekrem bey belediye mutfağında bugün ne yemek var demişti görevli kabuska size antrikot dedi oda olmaz dedi işte bu cevap belediyenin nasıl yönetildigini açık açık gösteriyor yani binali kazanırsa size kabuska var.

4. Yorum: milat 23 05 2019 15:45
ilgili arkadaşın belirttiği gibi üç milyon sekizyüz ellibin seçmenin oy kullandığı seçimde rte yüzonsekizbin fark atmış, lakin sayın yazarın bu ilk yalanı ilk atmosyon yazısı deği! bir zamanlarda bindörtyüze yakın toplam belediye varken yanılmıyorsam beşbin ak partili belediyede yolsuzluk var diye yazmıştı. sonra millete kalkar cahil, okumamış koyun,göbeğini kaşıyan adam derler bunlar. ayrıca sayın yazar ben size dedim değil mi? bakın ilk tepki 3 yorumcu arkadaştan gelmiş.

3. Yorum: gökbörü 23 05 2019 12:51
kımseyı atamızla mukayese etmek doğru değil çünkü o üstün insan sınıfına giren bır liderdır.ama ekrem bey de daha öncede belirttiğim gibi t.c başkan olabılecek nıtekılere sahıp mükemmel bir kişi, tabııkı önü kesılmez , yoluna taş koyulmazsa siyasette her daım ayak oyunları hep olur !!!!!!!!!!!!!!

2. Yorum: ilgili 23 05 2019 09:47
sayın yazar 94 istanbul seçimlerini tayyip endoağan 3 bin oyla değil 118 bin oy farka kzanmıştı.o zamanki nüfusata şimdiden azdı bu bir.nasıl gazeteciysen.ak parti ye atacağım diye çeşitli akrabalar uydurup saldırma bu da 2.ben 20 sene istanbulda yaşayan bir birey olarak sizin zihniyetinizin istanbulunuzuda bilirim.son 25 senede istanbula yapılanlarıda.ama sizin gözleriniz kör kulaklarınız sağır olduğu için ne bakıp görürsünüz nede duyarsınız.imamaoğlunu parlatmak adına yapılanlarıda biliyonum.beylikdüzünde ne yapmışki adamı hemen atatürk yaptınız.ayrıca tamam bir ekonomik kıriz var.ama sadece türkiyede değil ki tüm dünyada ve ben türkiyede ekonomik kırizden intihar eden duymadım.

1. Yorum: milat 23 05 2019 08:46
siz iyice kendinizi aştınız sayın yazar. başlığı okuyunca çok sesli güldüm. bence siz siyasi değil komik yazılar yazıyorsunuz. kemalistler bu lafınızı duymasın çok bozulurlar çünki onun yerine kimseyi koyamazlar sayın yazar


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etm Ege’de 18 Türk adasını Yunan’ın işgaline AKParti 17 yılda, ülke yararına hiç mi g Teşekkürler, Sayın, İçişleri Bakan Yardı Mehmet Ersoy, İmamoğlu Yunan ise, siz Er Kim bu Sandıklardan oy çalan şerefsiz, h AKParti'liler bile İmamoğlu'na çağın Ata Emekli maaşı kesintileri nelerdir? Emeklilere kira, ısınma yardımı yapılabi İSKİ'nin başına, İmamoğlu’mu yoksa Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa g İpotek altındaki Türkiye Cumhuriyet tarihi, iftira, ayrıştırılan Bir formalite seçim daha ! AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo Tümü

Yazıklar Olsun! Bunları da Yazacak Bir "Yiğit" Arıyorum…


İlçemizde Ekmek Zamlanmış


En uzun gündüzü yaşayacağız


İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı


İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etmelidir


Otun Rengi


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:564967 DtGaNi

* ANASAYFA *