E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinop eski Milletvekili Mehmet Ersoy, İmamoğlu Yunan ise, siz Ermeni misiniz?

Sayın, İçişleri Bakan Yardımcısı, eski AKParti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, siyaseten size de birisi "Ermenistanlı İç işleri Bakan Yardımcısı derse...!

Bu ülkede kaymakamlık, milletvekilliği yaptınız, Rum, Ermeni, Kürt, Türk vatandaşların vergileri ile yapılan okullarda okudunuz !

....

Devletin önemli kademelerinde görev yapmış biri olarak sizin toplumu ayrıştırma yerine birleştirici olmanız gerek miyor mu?

...

İBB Adayı İmamoğlu hakkında ne kadar bilginiz var bilmiyorum. Keşke İmamoğlu hakkında bilgi sahibi olarak açıklama yapmış olsaydınız !

...

Sayın İçişleri Bakan Yardımcısı Ersoy, İmamoğlu'nun dedeleri Kurtuluş Savaşı gazisidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel'in yeğenidir.

....

İmamoğlu geçmişte Rumların yaşadığı memlekette dünyaya gelmiş olması Rum olduğunu mu kanıtlar?

...

Sayın Ersoy, sizin doğduğunuz Boyabat'ta geçmişte Ermeniler yaşıyordu. Size de bir siyasetçi, Ermeni İçişleri Bakan Yardımcısı derse siz Ermeni mi olursunuz?

...

Oysa, Osmanlı hazinesini bir Ermeni'ye emanet etmiştir.

...

Sayın Ersoy, toplumu ayrıştırmak size hiç yakışmadı.

İBB adayı Binali Yıldırım'ın sabatay olduğu iddiası ne kadar üzücü, İftira, yalan ise, İmamoğlu'nun da Yunan, Rum olduğu o kadar yanlıştır.

...

Toplumun ayrıştırmaya değil birleştirmeye ihtiyacı olduğu bir dönemde, sizin gibi bürokrasiden gelen birisinin bu tür söylemlerde bulunmanızın takdirini size bırakıyorum.

...

Sayın Ersoy, Aziz Pabuççu AKParti İstanbul İl Başkanl döneminde, "AKparti sayesinde hepimiz Türk olmaktan kurtulduk" sözlerini neden eleştirmediniz?

...

Ayrıca, İslam eğitimi almış bir siyesetçinin mübarek Ramazan ayında, kamuoyuna siyaseten de olsa, iftira, riya, yalan gibi söylemlerde bulunmanıza bir hemşerin olarak çok üzüldüm.

Celil Cengiz ÇOLAK

Bakan yardımcısı Ersoy'un haberi ise şöyle;

AKP'li bakan yardımcısı: Bir Yunan'ın İstanbul'a başkan olmasıyla ekonomi düzelmez

AKP eski Sinop milletvekili, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, CHP adayı Ekrem İmamoğlu'na yönelik 'Yunan' iddiasını sürdürerek, 'Bir Yunan’ın İstanbul’a Başkan olmasıyla ekonomimiz de düzelmez ayrıca' dedi.

AKP eski Sinop milletvekili, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar büyük tepki çekti.

Ersoy, yaptığı paylaşımlarında Sinoplu hemşerileriyle tartışmaya girerken, CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu için ise, “Yunanlı” ifadesini kullandı.

'BİR YUNAN'IN BAŞKAN OLMASIYLA...'

Halksesi.com’dan Mete Çağdaş’ın haberine göre, İçişleri Bakan yardımcısı Ersoy’un “Çok basit bir şey söylüyorum. Yunan gazetesi İstanbul’u bir Yunan kazandı diye manşet attığında ben o gazeteyi tanımıyorum diye yalan konuşmayı tercih edeceğine, ne alaka ben Rum çocuğu falan değilim Türkoğlu Türk’üm, diyemeyen CHP’nin adayı yerine #TopalDursununOğlu Binali Yıldırım kazansın diyorum...” şeklinde bir paylaşımda bulunması tartışma yarattı.

Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy’un paylaşımına eleştiri de bulunan Bekir Albayrak adlı bir hemşerisine ise, “Bekir Bey benim için İstanbul’u Yunan olduğu iddia edilen ve kendisinin de inkar etmediği, hatta o gazeteye röportaj verdiği halde tanımıyorum diye yalan konuşmayı tercih ederek geçiştiren birine teslim etmemek de çok önemli. İnsanların cebine müdahale gereğini bu önceliğim ortadan kaldırmaz. Bir Yunan’ın İstanbul’a Başkan olmasıyla ekonomimiz de düzelmez ayrıca…” diye yazdı.

Esenler Belediye Başkanı ve AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Tevfik Göksu da, Ekrem İmamoğlu üzerinden Trabzonluları "Yunan" olarak nitelemişti.

Tarih:03 06 2019 21:06(1102) Facebook'ta Paylaş

5. Yorum: ali 06 06 2019 14:40
hakkı bey neden yorumum yayınlanmadı. hayırdır!!!

4. Yorum: s. 05 06 2019 22:52
ahmet hakan proğramı bildirilen zamandan yarım saat erken bitirdi.imamoğlu'nun konuşması bitmemişti.daha diyecekleri vardı.

3. Yorum: mehmet ersoy 05 06 2019 08:05
ben kimseye rum ya da yunan demedim kardeşim bu bir. ben yakıştırmayı reddetmemeyi eleşirdim.keşke yazdıklarımı okusaydınız.ikincisi ermenistan’dan bir gazete benim için ermeni dese anında boyabatlı’nın vurgusunu da kullanarak şeddeli bir şekilde reddederim ve konuyu açılmamak üzere kapatırım. boyabat’ta varsa ermeni vatandaşlarımız alımır mı diye kem küm edip suskun kalmam. benim için insanların nerden geldiği önemli değildir. yoksa 82 milyonun kardeşliği nasıl tesis olur. ama belli makamlara talip olan kişileri kimlerin kendinden görecek kadar benimsediği ve bunun reddedilip edilmemesi önemlidir. çok zordu ahmet hakanın proramında o yunan fazetesine hadi ordan demek mesela..

2. Yorum: yavuz sarı 04 06 2019 12:37
biri bana ermeni ya da yunan diyecek onu gücüm yettiği anda mahvederdim
bakan asistanı resmen küfretmiş

1. Yorum: daylı kırlı selami 04 06 2019 11:02
güzel bir eleştiri yazısı olmuş.yazara teşkürler.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etm Ege’de 18 Türk adasını Yunan’ın işgaline AKParti 17 yılda, ülke yararına hiç mi g Teşekkürler, Sayın, İçişleri Bakan Yardı Mehmet Ersoy, İmamoğlu Yunan ise, siz Er Kim bu Sandıklardan oy çalan şerefsiz, h AKParti'liler bile İmamoğlu'na çağın Ata Emekli maaşı kesintileri nelerdir? Emeklilere kira, ısınma yardımı yapılabi İSKİ'nin başına, İmamoğlu’mu yoksa Muhalefet adayları seçimi kazanırlarsa g İpotek altındaki Türkiye Cumhuriyet tarihi, iftira, ayrıştırılan Bir formalite seçim daha ! AK Parti'nin 17'nci yıl marşı Dini bütün AKP iktidarında camiler satıl Dönemin İBB Başkanı Ali Müfit Gürtuna, g Meğer “Başkanlık sistemi; kendin p CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'da bir pr 12 milyon Emekli İntibak Yasası mağduruy “Memleket işi gönül işi” öyl AKP'li Belediye Başkanları, meclis üyele Sen, ‘İNADINA’ ülkenin kurum Sen, usulen denetlenen AKP’li başk "Beka için milli karar, Cumhur için isti Ülkeyi iflas noktasına getiren iktidara Vatandaşı, ucuz gıda kuyruklarında... "Önce Hangi millet, hangi devlet" AKP‘nin çılgın manavcılık projesin CHP Büyükşehir Belediyelerini kazanırsa AKP Adayı Özhaseki'nin mütevazı, sadelik Belediye Başkanı, Muhtar seçimi beka sor Sonuna kadar okuyun ve yazının başlığını Yeni Türkiye’de neden benzinin lit Ülkeyi sattın savdın borçlandırdın yine Vatandaş, dövizi dış güçlerin ve ABDR Fetullah Gülen öldürülmüş ise... Tutuklanma, tarihi eser kaçaçıklığı yapa Emeklinin ülkemizin tarihi yerlerini gör AKParti'ye oy veren seçmenleri ellerim k Vebal altında kalmamak için AKParti'ye o AKP’ye oy verecekler, Allah-ü Teala, Teb Türk milleti, Türkiye’nin ya çöküşüne, y Türk Milleti, 24 Haziran'da, üreten, aş, 16 yıldır TEK ADAMIN yönettiği Türkiye&# İyi Parti’nin ilçe Başkanı Boyabat Cumhurbaşkanı adayları TV’de konuğum ols Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin 16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten Erdo Tümü

Yazıklar Olsun! Bunları da Yazacak Bir "Yiğit" Arıyorum…


İlçemizde Ekmek Zamlanmış


En uzun gündüzü yaşayacağız


İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı


İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etmelidir


Otun Rengi


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:565110 DtGaNi

* ANASAYFA *