E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Yılbaşı'nda İndirim, Ramazan ve Bayram'da Zam

Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla önce pideye zam yapılmıştı. Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü 6 Haziran 2019 Perşembe günü ise ekmek fiyatına 25 kuruş zam yapıldı. Boyabat'ta ekmek 1,50 TL'den satılmaya başladı.

Bizimde aklımıza takıldı, dinimizin mübarek günlerinde özellikle Ramazan ve Bayramda müslümanların en önemli ihtiyacı olan pide, ekmek, et, tavuk, meyve ve sebzeye, kısaca gıda ürünlerine fırsatçılık yapılarak zam yapılırken, yüce dinimizde olmayan hayatımıza sonradan girmiş olan yılbaşı, sevgililer günü, yaşgünü, tanışma günü, anneler ve babalar gününde tam tersi ihtiyaç olmayan ürünlere ise günün anısına indirim yapılması ironik geldi.

Tarih:06 06 2019 20:08(492) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: boyabatlı 10 06 2019 16:04
bizler bu zamlara tepki vermediğimiz sürece bu zamları daha çokkk göreriz.ekmek 1.50 olmuş kimsenin umrunda bile değil birileri bu zamlara dur desin artık yetkililere sesleniyorum özellikle belediye başkanına sesleniyorum belediye halk ekmek fırınını aç ki bu halk başkanının yanında olduğunu bilsin.yazıklar olsun bu zamma sessiz kalan yetkililere yazıklar olsun bu halkın elinden ekmeğini çalanlara hani derler ya gözünü toprak doyursun bende diyorum ki gözünüzü ne doyurursa doyursun ama bu milletin ahı iyi etmez bunuda bilesiniz.

2. Yorum: aaa 07 06 2019 10:23
dün güzeldi bugün daha güzel olacak

1. Yorum: sende sorgula 07 06 2019 00:31
nerede yetkililer enflasyon la topyekûn mücadele sözde mi kaldı neden ekmek 1,50 tl oldu yoksa ülke krizdemi ilk aklıma gelen bu oldu düşünüyorum da istanbul'daki seçim den sonra ekmeğin fiyatı 1.80 tl olmasın ramazanda pideyi 3 tl den sattılar oysaki normal bir pide 1.25 tl iken neden 3 tl oldu ardından bayramda ekmek 1.50 tl oldu zaten boyabat işsizlikle boğuşurken birde ekmeğe zam gelmesi hiç de güzel olmadı bence siyasilerin veya yetkililerin buna bir çözüm yolu olabilecek birşey bulmalilar
aslında aklıma birşey daha geldi hani belediyenin halk ekmek fırını vardı eskiden istense şimdide olabilir bence sayın başkan hemen bu işe koyulsun kültür merkezine hamam açılıyorsa ekmek fırını da yapılabilir yada fiyatları düşürsün


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Cömert Ailesinden Teşekkür Mesajı Şehri Yaldız hanımefendi vefat etti Sinop’ta Otomobil Refüje Girdi 1 Y Şükrü Tekin vefat etti Ömer Tiryakioğlu vefat etti Traktör kazasında muhtar hayatını kaybet Paşalıoğlu Köyünde Ev ve Ahır Tamamen Ya Dranas Tüneli İçinde Araç Alev Aldı Kör Kurşun Minik Kıza İsabet Etti 6. Kattan Düşen Genç Kadın Hayatını Kayb Sazlıda iki ev ve iki ahır kül oldu Traktör devrildi: 1 ölü Satılmış İlhanoğlu vefat etti Şakir Kızılaslan vefat etti Fadime Aker hanımefendi vefat etti Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıy 8. Uluslararası Meslek Yüksekokulu Sempo Yağmur kısa sürede sele dönüştü CHP’li Karadeniz’den %1 KDV& Kamyonla Otomobil Çarpıştı 1 Yaralı Sağanak Yağış Durağan’da Etkili Ol Yayaya Yol Verdi Kazaya Neden Oldu Erfelek’te 28 Kök Kenevir Bitkisi Karayolunda Yaya Önceliğine Dikkat Çekti Saksıda 33 Adet, Bahçesinde 8 Adet Hint Taşköprü’de Fuhuş Operasyonu 28 Gö Boyabat’ta Definecilere Suçüstü Ba Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi ile İlg Safiye Soyman Geliyor Fadime Büyükkayıkcı hanımefendi vefat et Gerze'de Silah ve Uyuşturucu Ele Geçiril Yiyecek Arayan Ayı Kamerayla Görüntülend Erfelek Yolunda Trafik Kazası Yaralılar Sinop’ta Yaşlı Adama Araba Çarptı Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Yeni Hizm Ulviye Erdoğan hanımefendi vefat etti Amatör Balıkçı Zıpkınla 10 Kiloluk Levre Tekke Köyü Mevkinde Feci Trafik Kazası: Sadece erkek oldukları için milyonlarcas Ayfer Gök hanımefendi vefat etti Boyabat Durağan Arasında Motosiklet Trak Sürücüler Dikkat! Boyabat’ta Sel Çeltik Tarlalarını Sinop'ta otele girmeye çalışan inek gülü Sinop'ta Trafik Kazası: 3 Yaralı Mustafa Özboğa vefat etti Boşuna açmayın bari! Sinop’ta uyuşturucu operasyonu: 3 Sınav Tedbirleri Tümü

Yazıklar Olsun! Bunları da Yazacak Bir "Yiğit" Arıyorum…


İlçemizde Ekmek Zamlanmış


En uzun gündüzü yaşayacağız


İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı


İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etmelidir


Otun Rengi


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:565621 DtGaNi

* ANASAYFA *