E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Orta Çarşıya Renk Veren Bakırcılar Çarşısı

9 Haziran 2019 - Boyabat Orta çarşının hareketlenmesi için çeşitli girişimler yapılırken Orta çarşının hareketlenmesini sağlayan çeşitli iş kolları var. Ulusal bazda çalışan alışveriş merkezlerinde bulunmayan, el emeğine dayalı üretimini kendisi yapan esnaflar canlılık vermeye çalışıyor.

Kasaplar çarşısı, buğday pazarı gibi yerler kendiliğinden yok olurken, Bakırcılar çarşısı olarak bilinen esnaf kitlesi dağılmadan hala özelliğini korumaya çalışıyor. Bakırcı ve Kalaycı Nuri Ateş gibi isimlerle başlayan Bakırcılar çarşısı, Kalaycı İbrahim Kocasakal, Bakırcı Ali Kabasakal, Bakırcı Mehmet Ali Tüney, (Kuduruğun) Kalaycı Hakkı Çalık, Kalaycı Ramazan Toramanla büyüdü.

Orta çarşının bir bölümünü oluşturan orta çarşı esnafı ayakta kalabilmek için mümkün olduğu kadar mesleklerine yakın ürünleri de bulundurmaya çalışıyor. 2019 yılında 4 esnaf sayısı olan bakırcılar çarşısı Boyabat belediyesinin büyük Camii meydanını genişletmesi ile biraz daha iyi nefes almaya başladı. Bakırcılar çarşısı adeta Orta çarşının kapısı durumuna gelmiştir. Alüminyum, Bakır, Çelik, Tahta, Plastik ev eşyalarının yer aldığı çarşı gelen gurbetçilerin ve misafirlerin görmeye değer çarşı olarak nitelendirilmektedir.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com - Ezgi FM - Davut Koçyiğit

Tarih:10 06 2019 11:38(1311) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: yenimaleli necati 11 06 2019 15:26
kaliteli ürünler var gibi. lakin fiyatı nasıl acaba ? müşteri ve turistleri şaşırtmayacak normal fiyatlar tatbik edilmesi lazım.

2. Yorum: zekimor 11 06 2019 09:50
orta çarşı tabiri, nizamettin bey caddesi için kullanılır(şimdi çiçeklik yapılan, eski çağlayan kahvehanesinden başlayıp çakıcıların dükkanında biten cadde).bunun dışındaki dükkanların yer aldığı ve boyabat yangınından sonra planı bir italyan tarafından yapılan işyerlerinin bulunduğu yerin adı çarşıdır. söylediklerim 1960 lı yıllardan bu yana çarşıda bulunan ve halen esnaflık yapanlara az sayıda kalan esnaflara sorularak teyyid edilebilir.

1. Yorum: ama 11 06 2019 07:35
%90 hazır ürünler nerde o eski elle dövülen tencereler bakırlar herkes işin kolayına kaçıyor o bile pahalı kolay gelsin zor iş bol kazanç.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Cömert Ailesinden Teşekkür Mesajı Şehri Yaldız hanımefendi vefat etti Sinop’ta Otomobil Refüje Girdi 1 Y Şükrü Tekin vefat etti Ömer Tiryakioğlu vefat etti Traktör kazasında muhtar hayatını kaybet Paşalıoğlu Köyünde Ev ve Ahır Tamamen Ya Dranas Tüneli İçinde Araç Alev Aldı Kör Kurşun Minik Kıza İsabet Etti 6. Kattan Düşen Genç Kadın Hayatını Kayb Sazlıda iki ev ve iki ahır kül oldu Traktör devrildi: 1 ölü Satılmış İlhanoğlu vefat etti Şakir Kızılaslan vefat etti Fadime Aker hanımefendi vefat etti Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıy 8. Uluslararası Meslek Yüksekokulu Sempo Yağmur kısa sürede sele dönüştü CHP’li Karadeniz’den %1 KDV& Kamyonla Otomobil Çarpıştı 1 Yaralı Sağanak Yağış Durağan’da Etkili Ol Yayaya Yol Verdi Kazaya Neden Oldu Erfelek’te 28 Kök Kenevir Bitkisi Karayolunda Yaya Önceliğine Dikkat Çekti Saksıda 33 Adet, Bahçesinde 8 Adet Hint Taşköprü’de Fuhuş Operasyonu 28 Gö Boyabat’ta Definecilere Suçüstü Ba Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi ile İlg Safiye Soyman Geliyor Fadime Büyükkayıkcı hanımefendi vefat et Gerze'de Silah ve Uyuşturucu Ele Geçiril Yiyecek Arayan Ayı Kamerayla Görüntülend Erfelek Yolunda Trafik Kazası Yaralılar Sinop’ta Yaşlı Adama Araba Çarptı Sinop Atatürk Devlet Hastanesi Yeni Hizm Ulviye Erdoğan hanımefendi vefat etti Amatör Balıkçı Zıpkınla 10 Kiloluk Levre Tekke Köyü Mevkinde Feci Trafik Kazası: Sadece erkek oldukları için milyonlarcas Ayfer Gök hanımefendi vefat etti Boyabat Durağan Arasında Motosiklet Trak Sürücüler Dikkat! Boyabat’ta Sel Çeltik Tarlalarını Sinop'ta otele girmeye çalışan inek gülü Sinop'ta Trafik Kazası: 3 Yaralı Mustafa Özboğa vefat etti Boşuna açmayın bari! Sinop’ta uyuşturucu operasyonu: 3 Sınav Tedbirleri Tümü

Yazıklar Olsun! Bunları da Yazacak Bir "Yiğit" Arıyorum…


İlçemizde Ekmek Zamlanmış


En uzun gündüzü yaşayacağız


İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı


İmamoğlu, Cumhur İttifakına teşekkür etmelidir


Otun Rengi


Eğitim ve 23 Haziran Seçimi


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


1-7 Haziran İyot Yetersizliği Hastalıklarının Önlenmesi Haftası


Bayramlık


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


Gazetemizin Yönetim Kadrosu ve Adresi Değişti


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Zamanım!


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz
Haziran ayı ziyaretci sayısı:564972 DtGaNi

* ANASAYFA *