E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

VIP’iniz Batsın

VIP açılımı “Very Important Person” yani “çok önemli kişi’dir. Türkçe olarak VIP sözcüğü ne tam olarak karşılık gelen bir sözcük olmasa da anlamca “elit” kelimesi kabul edebiliriz. Bir ünlü, devletin önemli mevkilerinde kişiler değerli davetliler ve önemli kişilere herhangi bir nedenden dolayı yapılan özel muamele veya sunulan ayrıcalıktır VIP. VIP olan kişilere normalin dışında Comfort servisi sunulur veya normal kişilerin elde edemeyeceği imtiyazlar tanınır.

5 Haziran’da CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu-Giresun Havalimanı’nda VIP salonuna alınmaması yeni gündemimiz oldu. İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Imamoğlu’nun Ordu’daki CHP’li vekil ile birlikte VIP salonuna alınmamasının yankıları sürerken Ordu Valisi’nin dava açması VIP krizinin uzamasına hukuki sürecin başlaması gündemi tazelemiştir.

Konuyla ilgili İmamoğlu; “Milletvekilimizle birlikte uçağa binecektik. Vali bey VIP bölümüne talimat vermiş. Gider onur kapıdan da bineriz. Vali bey devlet adamlığını yapamadı. Mitingimiz konusunda da il başkanımızın verdiği bilgiye göre “erken kessinler, yoksa müdahale ederiz” demiş. Vali devlet adamı değilmiş yani sadece Ordu’da koltuk işgal eden biriymiş. Biz gider her kapıdan gireriz” demiş.

Kamu Türk Basınında da yerini aldı Fatih Altaylı “VIP midir, ÇÜK müdür her ne ise “başlıklı yazısında; ” Benim de birkaç kez Vip’ten geçmişteyim vardır. Bazen bakanlarla ya da milletvekilleri ile davetli olarak bir seyahate Gideceğimiz zaman önceden Uyarilırız, “Beyefendi ile birlikte VIP salonundan geçiş yapacaksınız” diye. Ne fark var derseniz farkı su. Abartılı dekore edilmiş bir kaç oda Odaların ortasında gelen yolcuların checkin denilen uçağa biniş işlemlerini yapan bir banko. Birde odâlara çay servisi. Vallahi de billahi de uçağa normal yoldan binmeyi tercih ederim. Vatandaş gibi” yazısının devamında; “Abuk sabuk herkes oradadır. Herkes kendince önemlidir. Bakın yemin ediyorum, Metresini VIPden uçağa bindiren milletvekili görmüşlüğüm vardir.”

Yazar Abdülkadir Selvi “VIP’i kimler kullanmış, seçim nereye gidiyor?” Başlıklı yazısının bir bölümünde; “Eğer İmamoğlu VIP ten geçmek istiyorsa müsaade edilseydi ne olurdu? Türkiye’ye abd’den mahkeme huzurunda zor durumda bırakan Reza Zarrab’ın eşi şarkıcı Ebru Gündeş bile kullanıyorsa, Ekrem İmamoğlu’nun yaşlı annesinin hürmetine VIP kullanılmasına izin verilemez miydi? Yoksa Zarrab’dan daha mi tehlikeli?”

Sosyal medyada yayınlanan görüntüler düşüyor. İmamoğlu krizi yatıştırmak için CHP Milletvekili Seyit Torun’a “gel şuradan biz gidelim, vatandaş gibi gidelim, kurban olayim” diyor. Polislerle konuşuyor onlara “Allah’a emanet olun” diyor. Herkesin ortak düşüncesi; “Sinirleri alınmış adam” İmamoğlu’nun bu kadar üzerine gidilmeli. VIP’leriniz, saraylarınız, kibiriniz batsın az kaldi 23 Haziranda “Her şey çok güzel olacak”…

Kaynak: Ayancık Gazetesi

Tarih:13 06 2019 09:42(2195) Facebook'ta Paylaş

6. Yorum: milat 14 06 2019 14:09
rte ye yıllarca küfredersiniz ki bunu gezi parkında gördük,duvarlara zulum 1453 te başladı diyenlerle koro halinde yaptınız. küfür etmekte olduğu gibi yalanı doğru gibi konuşmakta pek mahirsiniz sonrada ne var bunda vali ayıp etti ile kendinizi savunursunuz. o vali muşta pkk ili kelle koltukta mücadele eden ve en ağır darbeyi indiren valimiz. valiliğin önüne pkk bir ton patlayıcı ile süikast düzenlediği hdp ve pkk nın ölümle tehdit ettiği fakat korkusuzca dik duran bir valimizdir. pkk saldırır,hdp saldırır şimdi seçim ortağınızdan sonra saldırma sırası chp nin bel.baş.adayınamı geldi.belkide olay bilinçli provokeedildi birilerine karşı şirin görünmek için

5. Yorum: misafir 14 06 2019 09:07
aslan rumuzlu ve benzerleri siz gözünüzle kulağınızla duyduğunuzu bile yalan olarak görüyorsanız sizin vay halinize o zaman herkes her önüne gelene küfür etsin hakaret etsin galiba siz bundan zevk alıyorsunuz. buda tercih meselesi.

4. Yorum: aslan 13 06 2019 18:51
yazara kizacaginiza, gerçek gorevi yerine havalimani kahyaligina soyunup "çok ünlü kisi" salonunun kullanimiyla ilgilenen vali efendiyi elestirmeniz daha dogru olacaktir. bu kapidan ne kadar ilgisiz kimselerin geçtigini bizler ve sizler de biliyorsunuz. sinirlendigi bir zata "g*t" diyen rahmetli can yücel mahkemede yargica "hakim bey bizim oralarda "g*te g*t denir" demis! ayrica bugunlerde, ufacik bir açik bulup e. imamoglu'nu (güya) karalamaya çalismalari hiçbir ise yaramayacaktir, hatirlatirim!!!

3. Yorum: aslan 13 06 2019 18:37
"milat", "dadas" ve benzerleri... yazara kizmaniz yerine, shavalimaninin kahyaligina soyunup gereksiz yere yalan-dolanla suni tartisma yaratmaya kalkan valiye

2. Yorum: dadaş 13 06 2019 13:18
sayın yazar, sen bence yazarlığı bırak, hala körü körüne savunmaya çalışıyorsun, konunun etrafından dolanıp cümleleri uzatarak konuyu hafifletmeye çalışıyorsun. fatih portakal bile imamoğlu'nun valiye hakaret ettiğini kabul ediyor, heryerde sesli görüntüler var. sen git önce seçimlerde pkk'nın siyasi uzantısı hdp ile ittifak yapan, selahattin demirtaş'ın çizgisini beğenen belediye başkan ve cumhurbaşkanı adayları, ypg terör örgütü değildir diyen parti genel başkanları, türkiye akdeniz'de doğalgaz ve petrol araması yapmamalıdır diyen parti sözcüleri eleştir de göreyim.

1. Yorum: milat 13 06 2019 10:28
o zaman niye yalan konuşuyor ben it demedim basit dedim diye sayın yazar. istanbu la belediye başkanı olacak bir adam devletin valisine her ne olursa olsun it diyebilir mi. trt göstermedi beni dedi yalan, it demedim dedi görüntüler var yalan,binali yıldırım soruları istedi dedi yalan olduğu muhatapları tarafından açıklama yapıldı. chp genel müdürü ve istanbul adayı merak ediyorum bu kadar yalanı art arda nasıl söyleyebiliyorlar ve bu yalanlar ortaya çıkınca nasıl bu kadar pişkin olabiliyorlar millete karşı


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sarıkamış Faciası 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim KKTC’nin 37. Kuruluş Yılı Kutlu ol 10 Kasım İnadın ve İnancın Adı "ERNESTO CHE GUEVA 30 Ağustos Zaferi En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999 Saat: 24 Temmuz Basın Bayramı 19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır İyi ve Güzel İşlerde Birbirinizle Yarışı Biz Senin İçin Burada Kalıyoruz Sende Bi Üst Üste 3 Gün Alkış Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal'in Doğduğ Göçmenlere Açık Kapı Politikası Tasarruf İçin Akşam Pazarına Gidin Atatürk’ün Vasiyeti’nin İpta Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu O Mutlu Yıllar Şanlı Tarihimizde Söz Edilmeyen Trajedi: Nedir Bu Atatürk Düşmanlığı Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildi 10 Kasım İnadın ve İnancın adı ”Ernesto Che Zil Çaldı, Okullar Açıldı Ne Olacak Emeklinin Hali Halkın İradesine Gasp “Kayyum̶ Kaz Dağları’na Sahip Çık! Lozan Barış Antlaşması (Ezilen Bir Halkı ODTÜ’de Kavaklık Direnişi İsraf, Kibir, Şatafat Kaybetti Umut Kaza İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı VIP’iniz Batsın “Mezarım Türkiye’de Olsun, Oda Yeter Ban İnsanlığın Yaşadığı En Korkunç Soykırım Milli Mücadelenin 100. yılı Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba 1 Mayıs işçinin emeğin bayramı Sinop Nükleer Santral İstemiyor Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri Kamu Düzenini Koruyan Polis Teşkilatımız “Müller – Anam Anam Ali” Ali Atatürk Diye Bir Adamı Duydun mu? 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Siyasi Etik Sözleşmesi Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Seçmen Kaydırma Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et! Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *