E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

8. Uluslararası Meslek Yüksekokulu Sempozyumu Tamamlandı

8. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumu Üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Meslek Yüksekokullarının yaşadığı mevcut problemlerin ve bu problemlerin çözümüne yönelik atılacak ortak adımların ele alındığı sempozyuma Ülkemizle birlikte farklı ülkelerden toplam 217 akademisyen katıldı. 11-13 Haziran 2019 tarihleri arasında “Nitelikli İnsan, Güçlü Toplum Oluşumunda Meslek Yüksekokullarının Rolü” ana temasıyla düzenlenen sempozyumda mesleki ve teknik eğitimdeki mevcut sorunlar ele alınırken, meslek yüksekokullarının gelecek vizyonu da değerlendirildi. Düzenlenen sempozyumda meslek yüksekokullarının sorunlarının dışında teknik, sosyal ve sağlık alanlarında da yapılan çalışmalar da müzakere edildi.

8. Uluslararası Meslek Yüksekokulu Sempozyumunda Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, UMYOS danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. R.Hayri Eren, Sempozyum Başkanı Prof. Dr. C.Cüneyt Ersanlı ve davetli konuşmacı olarak Prof. Dr. M.Dursun Kaya, Prof. Dr. C. Gazi Uçkun konuşmalaryaptılar.

Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu binasında bulunan amfi ve dersliklerde düzenlenen oturumlarda toplam 368 sözlü bildiri sunuldu.

8. Uluslararası Meslek Yüksekokulları Sempozyumuna katılan davetliler, sempozyum esnasında ve sonrasında düzenlenen sosyal gezi etkinlikleriyle Sinop’un tarihi ve doğal güzelliklerini yakından görme ve gezme fırsatı yakaladılar. Sempozyumun ikinci günü düzenlenen gala yemeğinde ise sempozyuma katılan katılımcılar unutulmaz bir akşam yaşadılar.

UMYOS Danışma Kurulu Başkanı tarafından düzenleme kurulunda yer alan Dr. Öğr. Üyesi M.Kemal Balki, Dr. Öğr. Üyesi Duygu Ö. Misican, Öğr. Gör. Turgut Özmen ve Öğr. Gör. Volkan Çavuş’a plaket verildi.

Ayrıca sempozyuma maddi manevi desteklerinden dolayı Eczacı Seyhun Üstün, Sefa Mete, THY Sinop Satış Müdürlüğü Dr. Ramazan Bingül, SGS Su Arıtma Hizmetleri İbrahim Arat, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü Hikmet Tosun’ a teşekkür edildi ve sempozyum başkanı tarafından plaketleri verildi.

Tarih:22 06 2019 09:28(316) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Türk ve Küçükbaş Aileleri Teşekkür Mesaj Gazeteciye tuhaf soru Cahit Başoğlu vefat etti Sanayi Kavşağında Trafik Kazası Yaykıl'da Kaza 1 Ölü, 3 Yaralı Kendi Silahı İle İntihar Etti Sinop İYİ Parti'de Şanlan dönemi Minibüsün çarptığı panelvan araç apartma Orduköyü Mevkiin'de Kaza Yıldız Mahallesinde İntihar Girişimi Huriye Akteke hanımefendi vefat etti Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, İstanbul M Rektör Dalgın’dan 15 Temmuz Mesajı Satu Aktaş hanımefendi vefat etti 15 Temmuzun 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Hüseyin Demir vefat etti Ahmet Şimşirgil'den Rektörlük Açıklaması 30 Metreden Denize Düştü Adı öne çıktı! Şelalelerde Mahsur Kalan Ailenin İmdadın Ne pankartmış yahu! Ümit Besen&Pamela Konseri İptal Edildi Sinop'ta Motosiklet Kazası: 1 Yaralı Sinop'ta Motosiklet Kazası: 1 Yaralı KUZKA, 2019 Yılı Mali Destek Programı Ba Halil Açıkgöz vefat etti Sinopspor'un Kopyası Yoktur Döndü Solmaz hanımefendi vefat etti İmzalayanlar arasında Türkiye'de dahil b Emine Maraz hanımefendi vefat etti Vali bey; O bilgi yanlışmış ! İbrahim Ekiz vefat etti Fadime Uzun hanımefendi vefat etti Burak Sevinç ve Algı Eke’yi Nasips Yine plaj yine hedef Suriyeliler Kontrolsüz Depolanan Çöplüğe Giren İnek Motorsiklet Sürücüsü Yaralandı Selahattin Arabacı vefat etti Sinoplular federasyonunda dev kadro Karadeniz’den Yaşlı ve Muhtaçlara Durağan'da Trafik Kazası: 5 Yaralı Boyabat-Durağan Yolunda Trafik Kazası Müjdeli Haber Geldi Cenaze Yolunda Kaza: 1 Ölü, 4 Yaralı Kayalıklardan Düşen Bir Çocuk Hayatını K Ramazan Kaygusuz vefat etti “Sağlıkta Şiddete Hayır” Sinop Üniversitersi Rektörü “Yılın Ümit Besen ve Pamela Tarihi Sinop Cezaev Tümü

Kadın hayattır


Ülkenin gençlerine bak


ODTÜ’de Kavaklık Direnişi


500.000 TL Paranın Aslı Var mı?


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Topal ördek mi? Hayır


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


En uzun gündüzü yaşayacağız


Beklenen Derginin İkinci Sayısı Çıktı


Satılık Otomobil 57 DT 858


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Yazarımız Avukat Prof. Dr. Nurullah Aydın'ı Kaybettik


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Temmuz ayı ziyaretci sayısı:430167 DtGaNi

* ANASAYFA *