E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinopspor'un Kopyası Yoktur

Sinoppsor Basın sözcüsü Mete Çağdaş: "Sinopspor Klonlanmış da değildir, Kopyası da yoktur."

Sinopspor olağanüstü kongresi sonrası belirlenen yeni yönetim ile ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yönetim kurulu Başkanı Ayhan Özhan yönetiminde gerçekleştirilen toplantı da Gazeteci-Yazar Mete Çağdaş, Sinopspor basın sözcüsü seçildi.

Kulübün çeşitli sorunlarının dile getirildiği toplantıda yönetim kurulu üyeleri birlik ve beraberlik mesajı vererek, hedeflerinin seneye önce BAL ligine çıkmak oradan da fazla takılmadan 3.Lige yükselmek olduklarını belirttiler.

Yönetim kurulunun ilk toplantısı sonrasında bir basın açıklamasında bulunan Sinoppsor Basın sözcüsü Mete Çağdaş; “Sinopspor hiçbir kimsenin takımı değil şehrin temsil abidesidir. Yani Sinopspor Dünyanın neresinde bir Sinoplu var ise onu gururlandırmak ve onurlandırmak adına yükselebildiği yere kadar yükselecek bir futbol takımı haline getirilecektir. Bunun için bu şehir de yaşayanlar olsun gurbette yaşayanlar olsun Sinopspor’un bir kenarından tutunmak zorundadırlar. Seneye inşallah Sinopspor’un 50’nci kuruluş yıldönümünü yaşayacağız. Yarım asırlık bir mazisi olan Sinopspor’a yakışır bir kutlama yapmayı hedefledik.” dedi.

SİNOPSPOR ADINI BİZDEN İZİNSİZ HİÇ BİR KİŞİ YA DA KURUM KULLANAMAZ

Basın sözcüsü Mete Çağdaş, İstanbul’da gurbetçiler tarafından kurulan ve adına İstanbul Sinopspor denilen takım için hukuki yollara baş vuracaklarını belirterek “ Sinopspor, Futbol federasyonunda tescilli bir takımdır. 50 yıl önce kurulmuş olan bir futbol takımıdır. İsim ve her türlü telif hakları sadece mor-beyazlı renklere sahip Sinopspor kulübü adına tescillenmiştir. Hiç bir kişi ya da kuruluş Sinopspor kulübünün izini olmadan ne adını kullanabilir ne de adının başına ya da sonuna isim ya da rakam ekleyebilir. Bunu yapanlar yasadışı ve kanunsuz iş yapmış oluyorlar. Bu nedenle İstanbul Sinopspor yetkililerine bir İHTAR tarafımızdan çekilecek ve ilk uyarımız yapılacaktır. Eğer bu uyarımız ciddiye alınmaz ise o zaman Türk adaletini karşılarında bulmak zorunda kalacaklardır.” diyerek,İstanbul Sinopspor yetkililerine ilk uyarsını yaptı.

İLK BAKIŞTA İYİ NİYET GİBİ GÖRÜLÜYOR LAKİN

Sinopspor basın sözcüsü Mete Çağdaş, İstanbul Sinopspor takımının varlığı ilk bakışta iyi niyet ile Sinop’un adını duyuran bir takımmış havasına sokuyor lakin objektif düşünüldüğünde bu takımın şehrin gerçek takımı olan Sinopspor’a hem maddi hem manevi açıdan büyük zarar verdiği gerçeği ortaya çıkacaktır.

Örneğin Gurbetteki Sinoplu iş insanları şehrin gerçek takımı olan mor-beyaz renklere sahip Sinopspor’a maddi katkı yapmak yerine İstanbul’daki sarı lacivert renklere sahip İstanbul Sinopspor’a yardım etmeyi tercih edebiliyorlar. Bu da gerçek Sinopspor’a hem maddi hem manevi açıdan büyük zarar veriyor. Birilerinin siyasi basamak amacı adına, kişisel çıkar ve egoları için aracı olarak kullandıkları İstanbul Sinopspor takımının Sinopspor adını kullanmasına bu nedenle karşı çıkıyoruz ve yetkililerini de sağ duyu ile hareket etmeye davet ediyoruz. Eğer kendilerini gerçekten Sinoplu sayıyorlar ise gerçekten iyi niyetleri ve samimiyetleriyle Sinop’un adını futbol camiasında duyurmak istiyorlar ise tek adres vardır o da mor-beyaz renklere Sahip Sinopspor’dur. Gelsinler aramıza katılsınlar ve el birliği ile Sinopspor’u hak ettiği yere çıkartalım.” dedi.

Tarih:12 07 2019 09:54(528) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Aracınızı Park Ederken Daha Dikkatli Olu Gerze'de Aile Hekimine Saldırı Ekipler Seferber Oldu Nazik İnan hanımefendi vefat etti İpek Nurcihan Utku hanımefendi vefat ett Boyabat Tekke Mevkinde Trafik Kazası 2 Y Boyabat Trafik Işıklarında 2 Araç Çarpış Boyabat 1868 Spor ile 1074 Çankırı Spor Kontrolden Çıkan Elektrikli Motosiklet D Ali Duman vefat etti Otomobil Karşı Şeride Uçtu: 2 Yaralı Boyabat Doğuca Köyü Girişinde Trafik Kaz Yola Çıkan Karacaya Araç Çarptı Kazada Ağır Yaralanan Öğretmen Hayatını Camdan Düşen Bebek Tedavi Altına Alındı Gülşen Gülen hanımefendi vefat etti Bu Kadar Acizmiyiz? Durağan’da Feci Kaza 3 Yaralı 1 Öl Kasten Adam Yaralamadan Tutuklandı Yaşar Uçar vefat etti Ayhan İnce vefat etti Şakir Efe vefat etti İstiklal Marşımız Okunurken Ayağa Kalkma İki Araç Kafa Kafaya Çarpıştı 6 Yaralı Ayancuk Yolunda Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop’ta Motosiklet Kazası Tüfekle Ayağından Vurdu, Kaçtı… Elektiriği Olmayan Mahalle Saime Maviş hanımefendi vefat etti Osman Sarıçam vefat etti Boyabat’ta Araç Takla Attı 2 Yaral Boyabatlı genç boğulma tehlikesi geçirdi Kafayı çeken tatilci vekilin arabasına ç Necla Akyıldız hanımefendi vefat etti Sanayi Kavşağında Otomobil Refüje girdi Yıldız Mahallesinde Trafik Kazası 1 Yara Otomobil Orta Refüje Girdi Takla Attı 1 Hüsamettin Atmaca vefat etti Bu Yıl Kurban Derisinin Fiyatları Çok Dü Sürülen İzin Ardından Boyabat Polisi 2 H Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır, Bayram İrfan Erbaş, Kurban Bayramı Mesajı Yayım Topağaç köyünde bir ev alev alev yandı Remzi Yayla vefat etti Çamlıca Mahallesinde Trafik Kazası: 3 Ya 2019 Yılı Kurban Bayramı Namazı Saatleri Boyabat'a Dermatoloji (Cildiye) Uzmanı A Ayancık’ta Dalgakıranlardaki İhmali Baka Mustafa Menteş vefat etti Tümü

Aile de mi, Okul da mı?


Boyabat Belediyesi Ne Zaman Festival Yapacak?


Kurban Bayramı izlenimleri


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Kaz Dağları’na Sahip Çık!


Siz Var Ya, Siz


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Agustos ayı ziyaretci sayısı:479309 DtGaNi

* ANASAYFA *