E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Sinopspor'un Kopyası Yoktur

Sinoppsor Basın sözcüsü Mete Çağdaş: "Sinopspor Klonlanmış da değildir, Kopyası da yoktur."

Sinopspor olağanüstü kongresi sonrası belirlenen yeni yönetim ile ilk toplantısını gerçekleştirdi. Yönetim kurulu Başkanı Ayhan Özhan yönetiminde gerçekleştirilen toplantı da Gazeteci-Yazar Mete Çağdaş, Sinopspor basın sözcüsü seçildi.

Kulübün çeşitli sorunlarının dile getirildiği toplantıda yönetim kurulu üyeleri birlik ve beraberlik mesajı vererek, hedeflerinin seneye önce BAL ligine çıkmak oradan da fazla takılmadan 3.Lige yükselmek olduklarını belirttiler.

Yönetim kurulunun ilk toplantısı sonrasında bir basın açıklamasında bulunan Sinoppsor Basın sözcüsü Mete Çağdaş; “Sinopspor hiçbir kimsenin takımı değil şehrin temsil abidesidir. Yani Sinopspor Dünyanın neresinde bir Sinoplu var ise onu gururlandırmak ve onurlandırmak adına yükselebildiği yere kadar yükselecek bir futbol takımı haline getirilecektir. Bunun için bu şehir de yaşayanlar olsun gurbette yaşayanlar olsun Sinopspor’un bir kenarından tutunmak zorundadırlar. Seneye inşallah Sinopspor’un 50’nci kuruluş yıldönümünü yaşayacağız. Yarım asırlık bir mazisi olan Sinopspor’a yakışır bir kutlama yapmayı hedefledik.” dedi.

SİNOPSPOR ADINI BİZDEN İZİNSİZ HİÇ BİR KİŞİ YA DA KURUM KULLANAMAZ

Basın sözcüsü Mete Çağdaş, İstanbul’da gurbetçiler tarafından kurulan ve adına İstanbul Sinopspor denilen takım için hukuki yollara baş vuracaklarını belirterek “ Sinopspor, Futbol federasyonunda tescilli bir takımdır. 50 yıl önce kurulmuş olan bir futbol takımıdır. İsim ve her türlü telif hakları sadece mor-beyazlı renklere sahip Sinopspor kulübü adına tescillenmiştir. Hiç bir kişi ya da kuruluş Sinopspor kulübünün izini olmadan ne adını kullanabilir ne de adının başına ya da sonuna isim ya da rakam ekleyebilir. Bunu yapanlar yasadışı ve kanunsuz iş yapmış oluyorlar. Bu nedenle İstanbul Sinopspor yetkililerine bir İHTAR tarafımızdan çekilecek ve ilk uyarımız yapılacaktır. Eğer bu uyarımız ciddiye alınmaz ise o zaman Türk adaletini karşılarında bulmak zorunda kalacaklardır.” diyerek,İstanbul Sinopspor yetkililerine ilk uyarsını yaptı.

İLK BAKIŞTA İYİ NİYET GİBİ GÖRÜLÜYOR LAKİN

Sinopspor basın sözcüsü Mete Çağdaş, İstanbul Sinopspor takımının varlığı ilk bakışta iyi niyet ile Sinop’un adını duyuran bir takımmış havasına sokuyor lakin objektif düşünüldüğünde bu takımın şehrin gerçek takımı olan Sinopspor’a hem maddi hem manevi açıdan büyük zarar verdiği gerçeği ortaya çıkacaktır.

Örneğin Gurbetteki Sinoplu iş insanları şehrin gerçek takımı olan mor-beyaz renklere sahip Sinopspor’a maddi katkı yapmak yerine İstanbul’daki sarı lacivert renklere sahip İstanbul Sinopspor’a yardım etmeyi tercih edebiliyorlar. Bu da gerçek Sinopspor’a hem maddi hem manevi açıdan büyük zarar veriyor. Birilerinin siyasi basamak amacı adına, kişisel çıkar ve egoları için aracı olarak kullandıkları İstanbul Sinopspor takımının Sinopspor adını kullanmasına bu nedenle karşı çıkıyoruz ve yetkililerini de sağ duyu ile hareket etmeye davet ediyoruz. Eğer kendilerini gerçekten Sinoplu sayıyorlar ise gerçekten iyi niyetleri ve samimiyetleriyle Sinop’un adını futbol camiasında duyurmak istiyorlar ise tek adres vardır o da mor-beyaz renklere Sahip Sinopspor’dur. Gelsinler aramıza katılsınlar ve el birliği ile Sinopspor’u hak ettiği yere çıkartalım.” dedi.

Tarih:12 07 2019 09:54(643) Facebook'ta Paylaş


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Fehmi Türkön vefat etti Prof. Dr. Özcan Yağcı, Boyabat'ta Konfer Şanlan; “Soydaşlarımızın gördüğü z Sinop Üniversitesinin İlk Danışma Kurulu 1-7 Aralık 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ha Bedri Akman vefat etti Belediyenin İhalesi Sinop Basınında Aşkın Ayrancıoğlu ve Öğrencisi “Bi PKK’nın Katlettiği Öğrencinin Aile Polislerin ‘Başıboş İnek’ Me Otomobil Takla Attı, 5 Yaralı Otomobil Refüje Çarptı Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı Kurs İlanı (İşaret Dili) “Güvenli Yaşam” Etkinliği Boyabat Kulesi gibi, Ankapark'ın elektri Boyabat Karayolları Kar ve Buzla Mücadel Boyabat Gençlik Merkezine Ziyaret Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesinde Yeni Barış Karadeniz 5 Aralık Dünya Kadın Hak Hasan Ekizoğlu vefat etti Mehmet Kaçmaz vefat etti İYİ Parti Belediye Meclis Grubu Yazılı S Çocuklarda El, Ayak, Ağız Hastalığına Di Emniyet Müdürlüğü Olarak Her Türlü Deste Engelleri Birlikte Aşıyoruz Prof. Dr. Özcan Yağcı Boyabat'a geliyor Traktör sürücüsünden tehlikeli dönüş Barış Karadeniz 3 Aralık Engelliler Günü Mukadder Pekdemir hanımefendi vefat etti Seyir Kulesinin Işıklarının Yanmamasına Özel bankalar vergi tahsilatı yapamayaca Boyabat'ta Hande Yener Rüzgarı Esti Dikmen’de Kaza Türkeli'de motosiklet ile minibüs çarpış Hüsniye Aydın hanımefendi vefat etti Boyabat 1868 Spor - Cumhuriyet Üniversit Boyabat’ta Uyuşturucu İle Yakalana 2019 Yılı Aralık Ayı Nöbetçi Eczane List Bu Duman Kimin? Boyabat Jandarmasından İzinsiz Kazı Yapa Mahmut Aktaş vefat etti Boyabat Belediyesinin Elektrik Borcu Var Binerli Köyünde Yangın TMVFL Orta Karadeniz Bölgesinde 4. Hafta Mualla Mor hanımefendi vefat etti Bu İhale Usule Uygun mu Yapıldı? Doğalgaz Çelik Boru Kaynakçısı belgesi a Duragan’da Trafik Kazası 5 Yaralı Tümü

Tarih 1919...


Saraya Giden CHP'li Tiyatrosu


Yalan yalnızlığı çağırır


Tokat’ın efsanevi valisi


Gölge Adam Yazdı: YA BİZLER?


Gülüm Züccaciye’de “Eskiyi Getir, Yeniyi Götür” Kampanyası


Osmanlıca


Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildir


Cumhuriyet’e Yazdım


Karbonmonoksit Zehirlenmeleri ve Alınması Gereken Tedbirler


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Aralık ayı ziyaretci sayısı:278464 DtGaNi

* ANASAYFA *