E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Bu Yıl Kurban Derisinin Fiyatları Çok Düşük

2018 yılında sığır derisinin kilogramı 3 TL'den, koyun ve Keçi derisinin tanesi 2 TL’den alıcı bulurken, bu sene sığır derisinin kilogramı 1 TL'den, koyun ve keçi derisinin tanesi 1 TL’den alıcı buluyor.

Deri tüccarlarına nedenini sorduğumuzda…………..

Ekonomi nedenlerlerle deri mamullerinde iç tüketim çok düştü. Bu düşüşler ham deriyede yansıdı. Alıcı yok. Ekonomik nedenlerle ülke genelinde birçok ayakkabı firması battı. Bugün bizler bu fiyatlara alıyoruz ama yarın kaça dahi satacağımız meçhul. Zira astarı yüzünden pahalı. Yani kilosunu 1 TL’den aldığımız deri bize 2.50 TL’ye maloluyor. Aldığımız derileri genelde Gerede’de satıyoruz. Sığır derisinin toptan piyasası 3 TL. (Salamura fiyatı - Yani derinin 1/ 4’nün eksilme hali- Tuz- İşçilik- Nakliye-Ardiye kira- Komisyon- Iskarta yani 2. ve 3. kalite olanların deriden ayrılması çok düşük fiyattan satılması) Gecen sene aynı deri 5 TL idi.

Fiyatlar geri gelmezse kilogramda 50 kuruş (0.50 TL) kazanacağız.. Umarız geri gelmez eğer geri gelirse zararda edebiliriz. Bu bizim mesleğimiz. Yıllarca bundan ekmek yedik. Bu nedenle zararda etsek, karda etsek almak mecburiyetindeyiz.

Geçmiş yıllarda deri sektörü ülkenin en büyük sektörlerinden biri iken son yıllarda sektörlükten çıkarak ayaklar altına düşmüştür. Nedeni ise yanlış hükümet politikasıdır.

NOT: Haberde kullanılan fotoğraflar 23 Ağustos 2018 tarihinde Hüseyin Cömert'in Facebook hesabında paylaşılmıştır. Fotoğraflar oradan alınmıştır.

Tarih:11 08 2019 12:30(711) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: boyabatlı kağzım 15 08 2019 14:00
sayın cömerte bravo beyler. ekmeğini taştan deriden çıkartmakta.

1. Yorum: yenimaleli necati 13 08 2019 12:04
dericiler kan ağlıyor be dostlar.deri sektöründe iyileştirmeler şart.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Aracınızı Park Ederken Daha Dikkatli Olu Gerze'de Aile Hekimine Saldırı Ekipler Seferber Oldu Nazik İnan hanımefendi vefat etti İpek Nurcihan Utku hanımefendi vefat ett Boyabat Tekke Mevkinde Trafik Kazası 2 Y Boyabat Trafik Işıklarında 2 Araç Çarpış Boyabat 1868 Spor ile 1074 Çankırı Spor Kontrolden Çıkan Elektrikli Motosiklet D Ali Duman vefat etti Otomobil Karşı Şeride Uçtu: 2 Yaralı Boyabat Doğuca Köyü Girişinde Trafik Kaz Yola Çıkan Karacaya Araç Çarptı Kazada Ağır Yaralanan Öğretmen Hayatını Camdan Düşen Bebek Tedavi Altına Alındı Gülşen Gülen hanımefendi vefat etti Bu Kadar Acizmiyiz? Durağan’da Feci Kaza 3 Yaralı 1 Öl Kasten Adam Yaralamadan Tutuklandı Yaşar Uçar vefat etti Ayhan İnce vefat etti Şakir Efe vefat etti İstiklal Marşımız Okunurken Ayağa Kalkma İki Araç Kafa Kafaya Çarpıştı 6 Yaralı Ayancuk Yolunda Trafik Kazası 3 Yaralı Sinop’ta Motosiklet Kazası Tüfekle Ayağından Vurdu, Kaçtı… Elektiriği Olmayan Mahalle Saime Maviş hanımefendi vefat etti Osman Sarıçam vefat etti Boyabat’ta Araç Takla Attı 2 Yaral Boyabatlı genç boğulma tehlikesi geçirdi Kafayı çeken tatilci vekilin arabasına ç Necla Akyıldız hanımefendi vefat etti Sanayi Kavşağında Otomobil Refüje girdi Yıldız Mahallesinde Trafik Kazası 1 Yara Otomobil Orta Refüje Girdi Takla Attı 1 Hüsamettin Atmaca vefat etti Bu Yıl Kurban Derisinin Fiyatları Çok Dü Sürülen İzin Ardından Boyabat Polisi 2 H Boyabat TSO Başkanı Orhan Çakır, Bayram İrfan Erbaş, Kurban Bayramı Mesajı Yayım Topağaç köyünde bir ev alev alev yandı Remzi Yayla vefat etti Çamlıca Mahallesinde Trafik Kazası: 3 Ya 2019 Yılı Kurban Bayramı Namazı Saatleri Boyabat'a Dermatoloji (Cildiye) Uzmanı A Ayancık’ta Dalgakıranlardaki İhmali Baka Mustafa Menteş vefat etti Tümü

Aile de mi, Okul da mı?


Boyabat Belediyesi Ne Zaman Festival Yapacak?


Kurban Bayramı izlenimleri


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Kaz Dağları’na Sahip Çık!


Siz Var Ya, Siz


Fit/CLUB’tan geleneksel Bayram Kampanyası


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Ben bu davanın…


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


2019 Boyabat Yerel Seçim Sonuçları (31 Mart 2019)


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Ceren Damar'ı Öldüren Adamı Tanıyorum..


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Agustos ayı ziyaretci sayısı:479042 DtGaNi

* ANASAYFA *