E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Bu Yıl Kurban Derisinin Fiyatları Çok Düşük

2018 yılında sığır derisinin kilogramı 3 TL'den, koyun ve Keçi derisinin tanesi 2 TL’den alıcı bulurken, bu sene sığır derisinin kilogramı 1 TL'den, koyun ve keçi derisinin tanesi 1 TL’den alıcı buluyor.

Deri tüccarlarına nedenini sorduğumuzda…………..

Ekonomi nedenlerlerle deri mamullerinde iç tüketim çok düştü. Bu düşüşler ham deriyede yansıdı. Alıcı yok. Ekonomik nedenlerle ülke genelinde birçok ayakkabı firması battı. Bugün bizler bu fiyatlara alıyoruz ama yarın kaça dahi satacağımız meçhul. Zira astarı yüzünden pahalı. Yani kilosunu 1 TL’den aldığımız deri bize 2.50 TL’ye maloluyor. Aldığımız derileri genelde Gerede’de satıyoruz. Sığır derisinin toptan piyasası 3 TL. (Salamura fiyatı - Yani derinin 1/ 4’nün eksilme hali- Tuz- İşçilik- Nakliye-Ardiye kira- Komisyon- Iskarta yani 2. ve 3. kalite olanların deriden ayrılması çok düşük fiyattan satılması) Gecen sene aynı deri 5 TL idi.

Fiyatlar geri gelmezse kilogramda 50 kuruş (0.50 TL) kazanacağız.. Umarız geri gelmez eğer geri gelirse zararda edebiliriz. Bu bizim mesleğimiz. Yıllarca bundan ekmek yedik. Bu nedenle zararda etsek, karda etsek almak mecburiyetindeyiz.

Geçmiş yıllarda deri sektörü ülkenin en büyük sektörlerinden biri iken son yıllarda sektörlükten çıkarak ayaklar altına düşmüştür. Nedeni ise yanlış hükümet politikasıdır.

NOT: Haberde kullanılan fotoğraflar 23 Ağustos 2018 tarihinde Hüseyin Cömert'in Facebook hesabında paylaşılmıştır. Fotoğraflar oradan alınmıştır.

Tarih:11 08 2019 12:30(849) Facebook'ta Paylaş

2. Yorum: boyabatlı kağzım 15 08 2019 14:00
sayın cömerte bravo beyler. ekmeğini taştan deriden çıkartmakta.

1. Yorum: yenimaleli necati 13 08 2019 12:04
dericiler kan ağlıyor be dostlar.deri sektöründe iyileştirmeler şart.


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

AFAD Ekipleri Boyabat Kalesinde Operasyo Erfelek'te İzinsiz Kazı Yapan 4 Kişi Yak Aralık'a Kadar 2000 Haneye Doğalgaz Bağl Yoldan Çıkan Otomobil Bahçedeki Çam Ağac Boyabat Panayırı Kaç Yıllık? Trafik Ekipleri Taksileri Denetledi Sinop Üniversitesi Senatosundan Barış Pı Sinop’ta Okul Servisi Trafik Kazas İşler karışıyor gibi! Türkeli'de terör bahanesiyle 32 bin lira Ahmet Şimşek vefat etti Şükrü Cünbük vefat etti Biz devletimizin aldığı bu kararın arkas Yaykıl Kavşağında Tanker Alev Aldı Nizamettin Eren vefat etti Genç Mühendisin Ayaklarının Üzerinden Ka Hani Öncelik Yaya Vatandaşındı Boyabat’lı Vatandaş Taşköprü’ 90 Yaşındaki Ev Sahibini Bıçakla Öldürdü "Okul-Sanayi İşbirliği" Projesi Kemer Hayat Kurtardı Belediye'de Kiralık 4 Aracın Bedeli Yıll 1074 Çankırı Spor- Boyabat 1868 Spor: 2- OSB yönetimi toplandı Türkeli'de seyir halindeki otomobil alev Gerze’de Bir Araya Geldiler Uyuşturucu Özgürlüğün Sonu Zeynep Kurt hanımefendi vefat etti Saraydüzü-Durağan Kavşağında Trafik Kaza Beton Mikserinin Altında Kalan Kadın Hay Satılmış Kabasakal vefat etti Vay inek vay ! Pazar Yokuşunda Trafik Kazası Sinop’ta 4 Adet Villa Alevlere Tes Boyabat Osman Köyü Girişinde Otomobil Te Sokak Köpekleri Sahipsiz Değil ANLAM Okullarında ANLAM’lı Etkinli Belediye Sokak'ta Hareketli Dakikalar 10 Ekim Ankara Katliamı 4. Yıldönümü Bas Satu Çalışkan hanımefendi vefat etti Mehmet Karaağaç vefat etti Boyabat Taksici Esnafı Sorunlar İçin Bir Trafik Ekiplerleri Servis Soförlerini Bi Ekim Ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı Kamile Tekinel hanımefendi vefat etti Cami; İnsanı Kendi Kalbi İle Yüzleştirir Cahil Mağdurlardan, Belediye Başkanına T Otomobili ile İnek Sürüsüne Çarptı Öğrencilere Başarı Bursu ve Yemek Bursu Tümü

Kaldırımlar ve insanlar


İnadın ve İnancın adı ”Ernesto Che Guevara"


Hastaneler ve Cerrahpaşa


Osmanlı’da hayvan sevgisi


Crystal Bistro’dan “Artan Lezzet, Azalan Fiyatlar” Kampanyası


Eşeğin Mertebesini Yükseltirsen


Kılavuzu Karga Olanın...


2019 Boyabat Yerel Seçimleri Mahalle Bazında Sonuçları


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kurban Bayram'ı Karikatürleri


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Kıbrıs, İskenderun ve Antakya Gezisi Fotoğrafları-1


Dua


Boyabat Gazetesi 14. Yaşında


26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı Ve Kaçakçılığı Mücadele


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Edep


Boyabat'tan, Yiğren'e Fotoğraflar-1


Sıladan Mektup Var -34


Çanakkale’ye sesleniş!


94 Ruhu çağırmakla gelmez!


Dörtyol'da Sansarlar Kavga Etti


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Bellaforonte'nin Kenti TLOS


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Ekim ayı ziyaretci sayısı:427569 DtGaNi

* ANASAYFA *