E-posta: boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com

Halkın İradesine Gasp “Kayyum”

19 Ağustos 2019 pazartesi günü ülkemizi yeni bir kaosa sürükleyecek haberle güne başladık. Halkın iradesini gasp edercesine yapılan “Kayyum” atamaları, demokrasiye ve halk iradesine yönelik siyasi bir darbe yapıldı. Seçimle gelen başkanlar kayyum atamaları ile görevlerinden alındı. Millet iradesiyle inatlaşarak hukuksuz uygulamalara geçildi. Diyarbakır, Mardin ve Van’da belediye başkanları görevlerinden alınıp yerlerine kayyum atamaları gerçekleştirildi.

17 yıldır ülkeyi yönetenlerin laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkeleriyle oynayıp, demokrasi dışı politikalarla hem demokrasiye, hem adaleti hem de ekonomiyi yok etmeleri 31 Mart seçimleri sonuçlarıyla yeter diyerek yurttaşlar ders vermişlerdi. Yönetenler seçimleri yok sayan demokrasi dışı davranışla halkın kendilerine oy vermemelerini cezalandırdılar. Bu adayları seçime girmelerine “YSK” izin vermemişmiydi… Sakıncalı olsalardı izin verirmiydi YSK.

Kayyumun ilk icraatı da (Van Belediyesi) makam odasındaki Atatürk fotoğrafını değiştirip Cumhurbaşkanı’nın fotoğrafını asmak oldu. Yine basında yer almıştı. Kayyumların bölgedeki icraatları;

“1 ton 600 kg. fıstıklı kadayıf yemeleri… Yine yüzlerce kahve fincanı takımları göndermeleri, bu fincanların bedelinin 92 bin TL tutarında olması ve 460 ailenin bir aylık masrafını karşılaması… Yine bir kayyumun 2 milyon 127 bin 725 TL harcayarak kendisine lüks bir makam odası yapması.

İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Adana, Bursa barolarının dahil olduğu 30 baro ortak açıklama yaparak kararı kınadı. ”Halk iradesine karşı gerçekleştirilen bu darbe, Türkiye’nin demokrasisine bir yarar sağlamayacaktır. Ayrıca daha önce İstanbul, Ankara ve başka illerde AKP’li belediyelerde uygulandığı üzere; görevden alınan belediye başkanlarının yerine, belediye meclis üyelerinden birinin başkan vekili olarak seçimine olanak vermeden doğrudan kayyum atanması açıkça bir çifte standarttır. Bu hukuka aykırılığı daha da katmerleştirmiştir.” denildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu üç belediye başkanının görevden alınıp yerlerine kayyum atanması ile ilgili olarak; ”Millet iradesine ipotek koymak kimseye bir şey kazandırmaz. Demokraside temel esas,seçimle gelenin seçimle gitmesidir.” dedi. Karamollaoğlu, TRT ekranlarına terörist başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın çıkartıldığını hatırlatarak; ”TRT’ye de terörist örgütü propagandası yapmaktan kayyum atayacaklar mıdır?” sorusunu yöneltti.

Sonlarken, Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in 21 Ağustos 2019 tarihli “Kayyum” başlıklı makalesinin son bölümüyle bitirmek istiyorum. ”AKP’ye karşı olan herkes gayrimillidir. Suriyeliler Kuvayi Milliyedir. Bu görüşe itiraz eden Türk vatandaşlarının yerine Suriyeliler kayyum olarak atanmalıdır.”

Erdoğan Erkaymaz

Tarih:23 08 2019 11:16(3781) Facebook'ta Paylaş

3. Yorum: aslan 28 08 2019 19:47
her seyi bildigini sanan milat yine sap yemis saman çikarmis?

2. Yorum: gönlübol 25 08 2019 18:11
yazdığım yorumu niye yayınlamıyorsunuz

1. Yorum: milat 23 08 2019 23:39
adam seçşmde gitmiş müracaat etmiş bakmışlar sabıka kaydına engek yok temiz ve adaylı onaylanmış. sonra bu şerefsiz hain askerimize polisimize kurşun sıkan teröristlerin cenazesine,kandile gitmiş orda6 köpeklik yapmış belediye yi terör yuvası yapmış,kendi yerine eş başkana bırakmış devletde hop demiş. neymiş seçilmişmiş. örnek adam memur olmadan sabıka kaydı temiz memur olmuş sonra suç işlemiş ne olacak memuriyetten atılmayacakmı. tabii chp hdp kardeşliği yazar gibi atatürk cü chp sempatizanı olarak bu teröre destek veren başkanlara sahip çıkıp bunu da demokrasi demek düşer


Yorumcuların dikkatine! Yasal Uyarı!

  1. Yorumlarınızı anlaşılır bir dille ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak özenle yazınız. BÜYÜK HARF kullanmayınız. Tekrar okuyarak yanlışlarınızı düzeltiniz.
  2. Anlaşılmaz kısaltmalar yapmayınız.
  3. Lütfen yorumlarınızda terbiye dışı sözler kullanmayınız.
  4. Yazılan yorumların sorumluluğu yazarına aittir. Sonradan pişman olunacak hukuki sorunlarla karşılaşmamak için kişi veya kurumlara yöneltilmiş olan eleştirileriniz hakarete varmasın.
  5. Yorumlar denetlendikten sonra yayına verilecektir.
  6. Yazılarımızda yanlış ya da kusurlu bir konu bulunursa bunu lütfen bize bildiriniz.

Yukarıdaki Sözleşmeyi/Uyarıları kabul ediyorum.
'Evet' Yazın:
İsim:
E-mail: (isteğe bağlı)

| Beni Unut

Sarıkamış Faciası 24 Kasımda Hatırlanan Öğretmenlerim KKTC’nin 37. Kuruluş Yılı Kutlu ol 10 Kasım İnadın ve İnancın Adı "ERNESTO CHE GUEVA 30 Ağustos Zaferi En Acı 45 Saniye (17 Ağustos 1999 Saat: 24 Temmuz Basın Bayramı 19 Mayıs Tatil Değil Bayramdır İyi ve Güzel İşlerde Birbirinizle Yarışı Biz Senin İçin Burada Kalıyoruz Sende Bi Üst Üste 3 Gün Alkış Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal'in Doğduğ Göçmenlere Açık Kapı Politikası Tasarruf İçin Akşam Pazarına Gidin Atatürk’ün Vasiyeti’nin İpta Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu O Mutlu Yıllar Şanlı Tarihimizde Söz Edilmeyen Trajedi: Nedir Bu Atatürk Düşmanlığı Komşusu Aç İken Tok Yatan Bizden Değildi 10 Kasım İnadın ve İnancın adı ”Ernesto Che Zil Çaldı, Okullar Açıldı Ne Olacak Emeklinin Hali Halkın İradesine Gasp “Kayyum̶ Kaz Dağları’na Sahip Çık! Lozan Barış Antlaşması (Ezilen Bir Halkı ODTÜ’de Kavaklık Direnişi İsraf, Kibir, Şatafat Kaybetti Umut Kaza İBB Başkan Adayları Ortak Yayına Çıktı VIP’iniz Batsın “Mezarım Türkiye’de Olsun, Oda Yeter Ban İnsanlığın Yaşadığı En Korkunç Soykırım Milli Mücadelenin 100. yılı Annesiz Anneler Günü Gerçekler Hapsedilemez (3 Mayıs Dünya Ba 1 Mayıs işçinin emeğin bayramı Sinop Nükleer Santral İstemiyor Aydınlanmanın Işığı Köy Enstitüleri Kamu Düzenini Koruyan Polis Teşkilatımız “Müller – Anam Anam Ali” Ali Atatürk Diye Bir Adamı Duydun mu? 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Siyasi Etik Sözleşmesi Kalemi Gibi Dimdik Yaşamıştı (Uğur Mumcu Seçmen Kaydırma Bir Organ Bağışla! Bir Hayat Armağan Et! Tümü

Rabia Arapça’da “dördüncü” demektir


Gözlerinin İçine Bakarak…


Beko Eleman İlanı


Boyabat'tan Kar Manzaraları 16 Şubat 2021


Boyabat İlçe Emniyet'i vatandaşları uyardı 2014


Karaman ilinden selamlıyorum


Arefe Günü ve Ramazan Bayramı


Dualarla bayrama ulaşmak


Boyabat'ın 2020 yılı nüfusu belli oldu


Yılmaz Özdil şehit dedelerimizin dünyanın nerelerinde yattığını


Rıza Mor'u Aramızdan Ayrılışının 5. Yılında Rahmetle Anıyoruz


Sarıkamış Faciası


Ahmed Cevad'ın yazdğı Çırpınırdı Karadeniz şiirinin aslı


On Bin Ekmek Faturası


Boyabat Ticaret ve Sanayi Odası Tanıtım Videosu


2019 Yılı Sinop İlçeleri Belediye Başkanlığı Seçim Sonuçları


Korona Virüs Salgını İçin Korunma Yöntemleri


8-9 Şubat Boyabatta Kar Yağışından Görüntüler


5 bin - 30 bin TL'yi aşan faturaların GİB Portalından e-Arşiv olarak Düzenlenmesi


Osmanlıca


Cumhuriyet’e Yazdım


Müjde…. Hadi Hayırlı Olsun


Kıta sahanlığının da Yunanistan’a bırakılması da mı yalan iftira?


Boğazda Can Pazarı


Teşrik tekbiri başladı


Pirinçle meşhur olduk! Sıra domateste...


Sallım Çorba


Anlayamadıklarım


KÜNYE
Yazı ve Haberleriniz İçin:
boyabatgazetesi@boyabatgazetesi.com
haber@boyabatgazetesi.com
adreslerine E-posta gönderebilirsiniz

Türkiye Türklerindir! DtGaNi
* ANASAYFA *